Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adinek666

Rozwiązany: PC do gier do 4 tysięcy.

Polecane posty

Witam. Chciałbym złożyć sobie PCt'a do gier, ale ostatnimi czasy w ogóle nie siedzę w sprzęcie więc nie wiem co by było najbardziej opłacalne w tym budżecie. Generalnie potrzebuję jednostki centralnej, monitora, klawiatury (nie musi być mechanik, ale fajnie jakby miała podświetlenie) i to w sumie tyle.

1. Cena 4000.
2. Jednostka centralna ze wszystkimi peryferiami (nie potrzebuję bajerów typu zewnętrzna dźwiękowa itp.), monitor (wydaje mi się, że TEN będzie dobry, chyba że jest teraz jakaś lepsza alternatywa) i klawiatura membranowa z podświetleniem.
3. Bez systemu, mam swój.
4. Preferowałbym sklep morele.net
5. Jak pisałem wyżej, lubię tego AOC'a, ale jak będzie jakaś lepsza alternatywa do sprzętu to jestem całkowicie na nią otwarty.
6. Komputer ma być do gier.
7. Nie, komputer jest dla młodszego brata, który definitywnie nie będzie podkręcał.
8. Komputer ten trzeba kupić na cito, jak najszybciej.
9. W sumie nie mam żadnych dodatkowych uwag.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, monitor jest w porządku, ewentualnie jeżeli bratu nie potrzeba dodatkowych wejść obrazu, to może rozważyć tego Samsunga - jest ciut większy i obsługuje FreeSync.

Wstępnie zaproponuję taki zestaw bazowy. Można dołożyć do:

  • Lepszej płyty głównej, np. B250M-DS3H (odpada konieczność aktualizacji BIOSu)
  • Nieco wydajniejszej karty graficznej - RX 480 w wariancie z 4GB, bądź 8GB vRAMu
  • SSD (może kosztem HDD?) - Iridium Pro 240GB, ew. MX300 275GB
  • Solidniejszej obudowy, np. M35/M35W
  • Lepszego zasilacza - czy to CX450M, czy Supremo L2/M2
  • Force K7, o ile brat wolałbym nożycówkę z niskim profilem (tak właściwie - myszy nie potrzebuje?)

Plus nie zaszkodziłoby nieco wstrzymać się z zakupem - po ogłoszeniu przez AMD nowych procesorów, Intel obniżył cenę większości swoich modeli, więc za kilka tygodni i5 będą pewnie kosztować ~100 zł mniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wszystko jest w porządku, zdecydowanie dołożę do RX480 8gB, zasilacza i może SSD zamienię z HDD. Z zasilaczami miałem wiele ciekawych "doświadczeń" i nauczyłem się, że potrafią być najbardziej zawodnym komponentem w komputerze, jeśli źle się je dobierze. Myszy wydaje mi się, że nie potrzebuje. Aktualnie posiada tego gryzonia i wydaje mi się, że niczego lepszego nie potrzebuje, on to laik totalny. Dołożyłbym może Roccata Kovę, której używam i jestem wielkim fanem, ale wiem, że nie wykorzysta nawet połowy jej potencjału. Jeśli chodzi o obudowę to zostanę chyba przy tym Zalmanie, tylko że białym wariancie. Działa tak zwany braterski autorytet i bardzo by chciał mieć "taki sam komputer jak jego brat". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...