Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ToYDra6oN

Problem z opcją 120hz

Polecane posty

Witam. Ostatnio kupiłem 144hz monitor asusa i wszystko śmiga ładnie pięknie poza jedną rzeczą. Chodzi o to, że jak ustawie opcje odświeżania na 120hz to na pulpicie pojawiają się pojedyncze zielone pixele, gdzie przy ustawieniu odświeżania na jakąkolwiek inną liczbę (60,85,100,144) tych pixeli nie ma. 

Ktoś może wie co powoduje ten problem ? Monitor wadliwy czy też może coś innego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź co się będzie działo, gdy podłączysz tylko jeden monitor. Mocno mi się wydaje, że gdzieś czytałem o podobnych problemach na kartach NVIDII w konfiguracji z dwoma monitorami, więc warto sprawdzić najpierw, czy to to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem monitor na model BenQ XL2411 i dalej są te migające pixele, więc wynika na to, że jest to normalne zjawisko. I teraz rodzi się pytanie co jest powodem ? Źle dobrane ustawienia w danym trybie ? Złe ustawienia przy wgranym profilu icc ? Kolidujące ze sobą ustawienia monitora i ustawienia w panelu invidi ? Czy może ta matryca TN jest taka wadliwa ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno może być karta skoro na tym drugim monitorze (60hz) takiego problemu nie ma ? Dodam też, że mój kolega który też ma tego asusa też widzi te pixele.

Sprawdziłem również jak to będzie w grze i w przypadku ustawienia gry na 60 hz żadnych migających pixeli nie ma, ale jak odpaliłem gre na 144hz to już te pixele są widoczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...