Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Parunu

Laptop do 4000zł (programowanie)

Polecane posty

Witam. Planuję zakup laptopa, głównie będzie służył do programowania w podróży i łóżku. Budżet wynosi 4000, ale fajnie gdyby wyszło taniej. Wymagania:

- Lekki, mobilny, 13-15 cali, do używania w czasie podróży.

- Dobra bateria, min. 4 godz działania.

- Bez dedykowanej karty graficznej.

- Minimum 256gb dysku ssd i i najlepiej 16gb ramu.

- Nie musi mieć windowsa.

Z góry dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że laptopy ze względnie wydajnymi procesorami w rozsądnych cenach, to wszystko konstrukcje protogamingowe, a konstrukcje jedynie z integrą są prawie na rynku nieobecne (Dell Latitude 5480 z i5-7440HQ i opisanymi parametrami kosztuje bodajże ~5,9 tys.).

Chyba, że potrzebujesz w miarę silnego pojedynczego wątku do odpalania pojedynczych instancji środowisk, wtedy pewnie Asus P2540UA, czy Dell Vostro 5568 w wersjach z i5-7200U, czy i7-7500U się nadadzą.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Ideapad 710s-13 z matryca FULL HD IPS, lekki i smukły, solidna, świetnie wykonana, aluminiowa obudowa, na obudowie nie widać odcisków palców, wygodna klawiatura, matryca o dobrych parametrach, bardzo szybki dysk SSD, cichy i chłodny
http://www.x-kom.pl/p/333229-ultrabook-133-lenovo-ideapad-710s-13-i5-7200u-8gb-256-win10-srebrny.html

Ewentualnie z kasy biznes Dell Vostro 5568 będzie dobrym wyborem, tylko wtedy będzie 15 cali, choć waga poniżej 2kg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, odświeżę temat. Kupiłem ostatecznie tego Della Vostro 5568, sprawuje się świetnie, ale teraz potrzebuję 13 calowego laptopa do używania poza domem. Wymagania te same, budżet chciałbym zamknąć w 3500 zł. Pamiętam że pół roku temu najlepiej sprawdziłby się Lenovo Ideapad 710s-13 tylko pytanie czy nic się nie zmieniło na rynku od tego czasu. Pozdrawiam i wielkie dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dell Inspiron 5379 prezentuje się fajnie, ale dotykowy ekran nie jest mi potrzebny i laptop waży pół kilo więcej od Lenovo 710s. Generalnie zależy mi na mobilności, wykonaniu i baterii. Jedynie ten czterordzeniowy procesor wydaje się zachęcający. Są jeszcze jakieś dobre laptopy z tym procesorem w tej cenie? Jeśli nie to chyba zdecyduję się na lenovo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.09.2017 o 14:19, Irenez napisał:

W sumie to ciekawy byłby test Kaby Lake-refresh ULV z wyłączonym i włączonym HT (rzeczywistych taktowań pod obciążeniem). @MasterThief - może by było warto to też przetestować przy jakiejś okazji?

Zobaczymy, aczkolwiek nie wiem kiedy coś pojawi się na testach z nowymi CPU

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...