Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

webtom

Smartfon z dobrym ekranem

Polecane posty

Witam,

jako że w mojej Lumii 735 jakiś czas temu padło gniazdo słuchawkowe, a noszenie osobnego sprzętu grającego jest w sumie średnio wygodne, to zaczynam poważnie rozważać zakup nowego telefonu.

Wymagania mam właściwie dwa:

  • jak najlepszy ekran - 735tka pod tym względem błyszczała i ideałem byłby kolejny AMOLED, ale spodziewam się, że może być z tym bardzo ciężko, więc IPSa jakoś przeboleję ;) Co do rozmiaru - raczej do 5''.
  • jako że na telefonie słucham dosyć dużo muzyki, to bardzo mile widziana byłaby niezła jakość wypluwanego dźwięku, choć pewnie tutaj ciężko będzie wyróżnić jakikolwiek model

Do tego bardzo mile widziany byłby slot na karty microSDHC (/XC?) i lampa błyskowa (czyt. podręczna latarka).

Wydajność ma raczej drugorzędne znaczenie (póki nie będzie problemu z w miarę płynnym przeglądaniem neta), a na jakości zdjęć, czy innym czytniku linii papilarnych, zupełnie mi nie zależy.

Jeżeli chodzi o budżet - jest z grubsza nieograniczony, no ale przy moich wymaganiach, mam nadzieję zmieścić się w trzycyfrowej kwocie.

Co myślicie o Redmi 4 Prime?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bull3t napisał:

Ja jednak jestem dość sceptycznie nastawiony do słabszych Snapdragonów

Tak właściwie to czemu?
Spotkałem się z opinią, że Qualcommy są jednak nieco mniej problematycznym (awaryjnym?) wyborem - coś w tym może być, czy to co najwyżej zwykły przesąd?

24 minuty temu, Bull3t napisał:

Huawei P9 Lite

Redmi 4 Prime ma nieco mniejszy ekran i wyraźnie pojemniejszą baterię...

24 minuty temu, Bull3t napisał:

Lenovo Moto X Style

WQHD kusi, ale trochę to to spore (i ciężkie), do tego mała bateria.
Chociaż jakby pójść mniej więcej w tym kierunku - Motorola Moto X Force? Jak się ma do Redmi Pro (poza wymiarami i rozdzielczością)?

Tak swoją drogą - S7 Mini to był jeden z tych "rozrywkowych" modeli?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, webtom napisał:

Spotkałem się z opinią, że Qualcommy są jednak nieco mniej problematycznym (awaryjnym?) wyborem - coś w tym może być, czy to co najwyżej zwykły przesąd?

Może kiedyś tak było, choćby ze względu na brak obsługi niektórych częstotliwości LTE. Nie jestem na "nie" wobec produktów Qualcomma, po prostu np. Snapy 61X nie zachwycają wydajnością (w podobnej cenie wolę np. Kirina). Jednak w Redmi 4 Prime jest Snap 625 z niezłymi taktowaniami, więc może niesłusznie jestem tak sceptyczny.

14 godzin temu, webtom napisał:

Redmi 4 Prime ma nieco mniejszy ekran i wyraźnie pojemniejszą baterię...

To prawda, ale P9 Lite oferuje bardzo przyzwoity czas pracy na baterii.

15 godzin temu, webtom napisał:

WQHD kusi, ale trochę to to spore (i ciężkie), do tego mała bateria.
Chociaż jakby pójść mniej więcej w tym kierunku - Motorola Moto X Force? Jak się ma do Redmi Pro (poza wymiarami i rozdzielczością)?

Nie zamierzałem sugerować ekranu o tej rozdzielczości, po prostu Moto X Style to przyzwoity smartfon.

Moto X Force pewnie będzie miał zdecydowanie krótszy czas pracy na baterii. Snap 810 throttluje po dłuższym obciążeniu i telefon robi się dość ciepły - wiem to z własnego doświadczenia. Poza tym Moto X Force ma wzmocniony ekran i obudowę.

15 godzin temu, webtom napisał:

Tak swoją drogą - S7 Mini to był jeden z tych "rozrywkowych" modeli?

O tym mowa? ;) To raczej problem modelu Galaxy Note 7, ale Galaxy S7/S7 Edge (nie wiem jak wersja Mini) też potrafił zrobić niespodziankę.

 

Zapomniałem wymienić Redmi Note 3 Pro w propozycjach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bull3t napisał:

To prawda, ale P9 Lite oferuje bardzo przyzwoity czas pracy na baterii.

W sumie to do tego dochodzi jeszcze 16GB...

5 godzin temu, Bull3t napisał:

Nie zamierzałem sugerować ekranu o tej rozdzielczości
Snap 810 throttluje po dłuższym obciążeniu i telefon robi się dość ciepły - wiem to z własnego doświadczenia

A tak właściwie czemu nie? To pic na wodę przy nieco ponad 5''?
Pamiętaj, że mnie wydajność w grach nie interesuje właściwie wcale (na telefonie grywam naprawdę okazjonalnie, rzędu 1h tygodniowo), więc nagrzewanie pod obciążeniem nie powinno być żadnym problemem.

5 godzin temu, Bull3t napisał:

Moto X Force pewnie będzie miał zdecydowanie krótszy czas pracy na baterii

GSMArena sugeruje, że Force wytrzyma na baterii dłużej, niż Style.

5 godzin temu, Bull3t napisał:

Poza tym Moto X Force ma wzmocniony ekran

Paradoksalnie to mi w nim najbardziej nie pasuje - ponoć przez to wyświetlacz jest nieco cofnięty, a telefonami raczej nie rzucam...

5 godzin temu, Bull3t napisał:

O tym mowa? ;) To raczej problem modelu Galaxy Note 7, ale Galaxy S7/S7 Edge (nie wiem jak wersja Mini) też potrafił zrobić niespodziankę.

Po prostu widzę, że istniał, ale nigdzie nie można go dostać. A bądź co bądź wyglądał całkiem fajnie (FullHD@4.6'', AMOLED), choć pewnie straszyłby ceną.

5 godzin temu, Bull3t napisał:

Zapomniałem wymienić Redmi Note 3 Pro w propozycjach.

Kolejne 5.5'' + FullHD, do tego jest droższy od Prime'a.

W sumie chyba poczekam do weekendu, bo będę miał okazję pobawić się Prime'em i wtedy zabiorę się za podejmowanie decyzji.

Jakby Ci się chciało - co byś powiedział o Galaxy S6 (brak slotu na kartę pamięci to spory minus, ale nadrabia małymi wymiarami i AMOLEDem WQHD) i Galaxy A5 2017?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, webtom napisał:

A tak właściwie czemu nie? To pic na wodę przy nieco ponad 5''?

Jakaś różnica pewnie jest, ale mnie osobiście zadowala FHD. Choć jak telefon jest dobrze wyceniony, to rozdzielczość ma raczej marginalne znaczenie.

13 godzin temu, webtom napisał:

Pamiętaj, że mnie wydajność w grach nie interesuje właściwie wcale (na telefonie grywam naprawdę okazjonalnie, rzędu 1h tygodniowo), więc nagrzewanie pod obciążeniem nie powinno być żadnym problemem.

Ja również nie grywam na telefonie, mój LG G Flex 2 potrafi zagrzać się przy korzystaniu z przeglądarki.

13 godzin temu, webtom napisał:

GSMArena sugeruje, że Force wytrzyma na baterii dłużej, niż Style.

Czas czuwania pewnie będzie lepszy ze względu na różnicę w pojemności akumulatorów, za to podczas "aktywnego" użytkowania może inaczej to wyglądać. A tak właściwie odnosiłem się do porównania Moto X Force vs Redmi Pro (powinienem był to podkreślić).

13 godzin temu, webtom napisał:

Jakby Ci się chciało - co byś powiedział o Galaxy S6 (brak slotu na kartę pamięci to spory minus, ale nadrabia małymi wymiarami i AMOLEDem WQHD) i Galaxy A5 2017?

Galaxy S6 ma wydajniejszy procesor (choć pewnie średnio Cię to interesuje), jako stary "flagowiec" ma też pewnie lepszy aparat, kamerę itd. Z kolei Galaxy A5 2017 powinien oferować wyraźnie lepszy czas pracy, ma też USB typu C, jest slot na karty pamięci, ale za to obecnie jest droższy. Procesor w A5 2017 składa się z w całości z rdzeni A53, więc to samo masz choćby w Redmi 4 Prime. Jeśli zależy Ci na AMOLEDZIE, to możesz wziąć choćby A5 2017, choć patrząc na stosunek cena/wydajność, płaci się sporo za logo Samsunga. Nie wiem też jak się ma aktualnie LagWiz/TouchWiz, bo kiedyś ludzie dość często narzekali na płynność tej nakładki (szczególnie po dłuższym czasie), ale podobno została "odchudzona".

 

Najlepiej, jak sam zresztą napisałeś, przetestuj tego Prime'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A LG G5? Zacznę od minusów cena niestety powyżej 3 cyfr. 1440 x 2560 px (5,30") 554 ppi 4 giga ram snapdragon 820 w antutu po aktualizacji do Nugata wyciąga w okolicy 150K Niby nie jest wybitnie jasny ale ma specjalny tryb dzienny i wszystko w nim widać wyraźnie , bateria szału nie robi 2800 mAh choć z Quick Charge. Jeśli jednak kryteria dźwięku postawić na pierwszym miejscu to ma modularną przystawkę do HIfi gdzie dźwięk wydobywający się ze słuchawek powinien zaspokoić nawet najbardziej wybrednego melomana.  No chyba że decyzja już podjęta po zabawie z primem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, decyzja jeszcze niepodjęta.
Co do LG G5 - w sumie wcześniej nawet nie patrzyłem na ten model, ale IMHO zbyt wiele za nim nie przemawia - Moto X Force jest co prawda ciut większy, ale ma AMOLEDa, a na aż tak wypasionej jakości dźwięku mi nie zależy (już pomijając fakt, że tej przystawki nie widzę nigdzie w sprzedaży).

Pobawiłem się Primem i stwierdzam, że po pierwsze WQHD mogę sobie odpuścić, bo FullHD przy takiej przekątnej w zupełności mnie satysfakcjonuje, a po drugie - nasycone kolory AMOLEDa w bezpośrednim porównaniu podobają mi się znacznie bardziej, choć jak akurat w zasięgu nie ma działającego ekranu AMOLED, to te IPSowe wyglądają w miarę znośnie.

Właściwie obecnie zastanawiam się, czy wybrać Redmi 4 Prime, czy dorzucić do (dosyć dużego :/Redmi Pro - coś by jakoś szczególnie przemawiało za jednym z nich?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, webtom napisał:

...coś by jakoś szczególnie przemawiało za jednym z nich?

Patrząc na Twoje upodobania, to chyba głównie przemawia wyświetlacz OLED na korzyść Redmi Pro. Naszło mnie takie przemyślenie, że żaden z tych dwóch modeli (Redmi Pro i Redmi 4 Prime) nie obsługuje LTE FDD800, a to raczej główne pasmo w Polsce (szczególnie poza miastami, bo w nich raczej bez problemu złapiesz częstotliwość 1800MHz). Nie będzie to dla Ciebie problematyczne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bull3t napisał:

Patrząc na Twoje upodobania, to chyba głównie przemawia wyświetlacz OLED na korzyść Redmi Pro.

O takie oczywistości to nie pytam :P

Co do LTE - jako że mieszkam w Poznaniu i w sumie jakoś regularnie nie podróżuję, to raczej nie powinien to być poważny problem. Przynajmniej o ile w przypadku braku wspieranego sygnału LTE, pozostanie w obwodzie np. łączność przez 3G.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do klawiatury z hubem będę mógł sobie podłączyć czytnik kart...
Ludziska, USB OTG interesuje mnie niewiele bardziej, niż skaner tęczówki, czy wbudowany generator bąbelków do napojów. A już na pewno dużo mniej, niż normalny czytnik kart, mieszczący się wewnątrz bryły telefonu.

Mógłby ktoś potwierdzić, że w przypadku braku odpowiedniego sygnału LTE (w przypadku Redmi), pozostanie mi łączność przez którąś ze starszych technologii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, webtom napisał:

Mógłby ktoś potwierdzić, że w przypadku braku odpowiedniego sygnału LTE (w przypadku Redmi), pozostanie mi łączność przez którąś ze starszych technologii?

Oba modele obsługują sieć 3G o częstotliwościach 900 i 2100 MHz, więc nie powinno być problemów.

 

Z tą klawiaturą "śmieszkowałem". :icon_cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie Redmi Pro (który w moim osobistym rankingu zaczyna się wysuwać na prowadzenie) - jak się ma ten Helio X25 do choćby Snapa 625? Spodziewam się, że będzie wydajniej, ale czy przy okazji nie będzie się grzać?
I tak właściwie to 32GB=>X20, a 64GB=>X25?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, webtom napisał:

I tak właściwie to 32GB=>X20, a 64GB=>X25?

Tak, dokładnie.

3 godziny temu, webtom napisał:

jak się ma ten Helio X25 do choćby Snapa 625? Spodziewam się, że będzie wydajniej, ale czy przy okazji nie będzie się grzać?

Wydajność - wg benchmarku - pojedynczego rdzenia X25 jest o ponad 100% większa, w teście wielu rdzeni różnica sięga 30-50%. Nie wiem jak z temperaturami, ale chyba tragedii nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z temperaturami występował w x20, z x25 nie jest źle tu zacytuje " Another little concern is the temperature spike in full load for the Helio X25, nothing crazy bad, but still noticable"  w x20 chyba nawet zastosowano Thermal throttling.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysyłka z PRC trochę trwała (dodatkowo wygrałem na loterii, w której wcale nie chciałem brać udziału :/), no ale od kilku dni mam już nowy telefon.

Co prawda pojawiło się kilka zgrzytów (regularnie wysypująca się domyślna apka od smsów, odstający na krawędziach Nillkin, trochę zbyt agresywnie reagujące automatyczne ustawianie jasności ekranu), dodatkowo jak na razie mam wrażenie, że jednak nieco przegiąłem z rozmiarem, co jednak nie zmienia faktu, że jestem zadowolony z zakupu - ekran jest naprawdę fajny (tak swoją drogą - tak jak Lumia nawet przy najniższym poziomie jasności po ciemku wypalała oczy, tak tutaj da się ją ustawić na takim poziomie, że nawet w zupełnej ciemności mało co widać), w sumie całkiem przyjaznym bajerem okazał się czytnik linii papilarnych, nieco z zaskoczeniem odkryłem gniazdo USB typu C (choć nie 3.1), no i sklep systemowy nie świeci pustkami :smile:
Jeżeli chodzi o temperatury - co prawda nie zdarzyło mi się jeszcze jakoś poważnie obciążyć telefonu, ale żadnego poważniejszego nagrzewania się obudowy nie zaobserwowałem.

W każdym razie wszystkim udzielającym się w temacie serdecznie dziękuję za pomoc (i mam nadzieję, że kiedyś będę miał okazję się zrewanżować), a temat zamykam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...