Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Dlaczego kupujemy CDA, czy jest lepsze pismo?

Polecane posty

Ja zaczynałem od Komputer Świata Gry, kupowałem go przez kilka lat, ale z każdym rokiem to czasopismo coraz bardziej schodziło na psy, więc postanowiłem je zmienić. Akurat kiedyś zobaczyłem jak mój kumpel czyta w szkole CD-Action, pożyczyłem go od niego i... postanowiłem, że kolejny numer muszę już mieć swój :wink: od tamtej pory (czyli już prawie od roku) kupuje tylko to czasopismo. A za co lubię CDA? Przede wszystkim za recenzje, pisane fachowo, ale z humorem, i za ciekawe artykuły luźno związane z półświatkiem komputerów. Czasami dorzucą też świetne gry (Drakensang czy GRAW --> wypas :icon_smile: ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, OP!

Dlaczego kupujemy?

Niesamowite pełniaki, dobre artykuły, świetna jakość, jest to najlepszy magazyn poświęcony PC w Europie co najmniej. Naprawdę. Brytyjski PCZONE może mieć miły humor i twardszą, matową okładkę - ale cover DVD jest do kitu i jest to niszowy magazyn.

CDA ma czasem stuff (np. hostessy na E3, art o gamingu w Japonii), który nazwałbym 'nerdilicious'. Mam uśmiech na twarzy, przez chwilę stając się pryszczatym amerykańskim nastolatkiem z figurkami z gier RPG i Star Wars, przed kompem z jakąś grą MMO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem wcześniej pismo Komputer Świat Gry, ale jakoś zeszło na gorszy poziom, więc kupiłem CDA na próbę (ten z okładką z Gothic 3). Od teraz trzymam się tylko tego pisma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja przygoda z magazynkiem zaczęła się w 2007 roku, gdy to męcząc nudę w moje ręce trafił CD-Action z okładką Jade Of Empire, pełniaki min. Total Overdose. (A nie miałem jeszcze kompa ^^) no i co miesiąc kupowałem CDA. Najlepsze CDA było... ech 2007/08 to były dobre roczniki..... Teraz też jest dobrze, wciąż kupuje :) Aaa dla czego?? Bo to najlepsza gazetka o grach na rynku :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie ma innego czasopisma o tej tematyce, które mogłoby rywalizować z CDA. Click! zbankrutował/został zamknięty, a Play nie nawiązuje nawet walki, bo nie ma za co. Troszkę szkoda, że tak się stało, bo CDA miało by z kim walczyć i mieliby dużo większą motywację do podnoszenia poziomu, który od dobrego roku jest na równym, w miarę wysokim poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde czasopismo z grami kupuję dla pełniaków - wyjątek CDA . Nawet gdy pełniaki są takie sobie wolę poczytać co tam w świecie komputerowym piszczy. Czytałem Clicka,Playa,KŚ Gry i Top Secret (?) i Gamestara , ale CDA najbardziej przypadło mi do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może kiedys było lepsze pismo od CDA ale teraz nie ma.Koniec tematu........

Wiec zamknijcie ten temat :)

Osobiscie watpie aby CDA bylo najlepsze. Jest to pismo dla graczy, a gracze jakichs ogromnych wymagan co do samego tekstu nie maja. Oczywiscie nie mowie, ze osoby grajace, sa glupkami, nie uwazam tez, aby mozna bylo pisac wierszami o grach, chociaz.... W kazdym razie redaktorzy wielce sie nie skupiaja nad tym czy lepiej napisac: "Flaki leca wszedzie", czy "Wnetrznosci rozbryzguja sie po (...)", wiec wartosc merytoryczna nie jest ogromna. Nie zarzucam tu, ze redaktorzy sa malo ambitni, tylko jak juz napisalem wyzej: "O grach wiersze ciezko pisac".

Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testing... testing... Ekhemmm... Jest! Naprawdę znalazłem się na forum CD-Action!

Kawa, papierosy i zwolnienie lekarskie. Z powodu paskudnego ataku nudy przejrzałem swoją kolekcję gier. Na podstawkę na kubek poleciała "American McGee's Alice" i jakoś tak się nostalgicznie zrobiło. Postanowiłem zajrzeć do krainy bezpowrotnie utraconej młodości a po przeczytaniu przedostatniego posta w tym temacie (teraz to będzie trzeci od końca) postanowiłem skrobnąć (stuknąć) małe co nieco.

CDA zacząłem czytać , gdyż było pismem najbardziej zbliżonym do Ś.P. Top Secret'a (mrug, mrug). ALe to prawdopodobnie nie wystarczyłoby na długo, gdyby nie POZIOM STYLISTYCZNY tekstów. Zawsze najwyższy. De best of de best.

A co do wierszy o grach...

Obcy nad Ziemią latem

X-Com da radę-

Jedenaście dyskietek

... to jeszcze jedno haiku a potem głupi dowcip, jak za czasów "Brzózki" Brzózkiewicza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...