Jump to content
Arnie

Dlaczego kupujemy CDA, czy jest lepsze pismo?

Recommended Posts

Kupuję CDA bo doskonale pachnie. Po bolesnym wydaniu 16 zeta otuchy dodaje mi myśł o wsparciu ostatniego bastionu "starych" czasopism o grach. Teraz, kiedy nie mam peceta (netbook wystarcza), a gram na PS2, podczas czytania ekszyna towarzyszy mi feeling przypominający ten sprzed 10 lat. Nie miałem wtedy żadnej maszynki do grania, a Click! i CDA sprawiały, że lądowałem w samym środku pierwszego Hitmana czy Colina 2.0 mimo, że wtedy nie widziałem ich jeszcze na oczy. Nie wiem czy kupowałbym ekszyna gdyby nie ta nutka nostalgii. Ale czy ma to jakiekolwiek znaczenie? I don't think so

Ładnie to tak pytać "czy jest lepsze pismo" wiedźąc że niema? Ta skromność to u Was w redakcji widźę standard :D Prawda jest taka że CDA to obecnie jedyne pismo jakie warto kupować, bo znaczącej konkurencji brak. A dlaczego kupuję? Bo lakier fajnie iskrzy jak się pali stronkami w kominku... :D Dla gier i dla recenzji oczywiście, to tak jak by pytać po co kupujesz samochód, czy to nie oczywiste, że po to aby nim jeździć? Chociaż wiem że niektórzy kupują też dla szpanu, stąd te półki pozastawiane czasopismami ^_^. Pomaga też zasugerować się przy zakupie, co niejednokrotnie wykorzystywałem. Chociaż do dziś nie mogę wybaczyc recenzji gry Loki, która to okiem recenzenta wyglądała jak idealna, a okazała się takim nudnym crapem, że ledwo dała się ukończyć.

Edited by Nhilus

Kupuje bo lobię poczytać i fajne gry dają. Kiedyś jeszcze kupowałem takie rzeczy jak: Kawaii, Świat Gier Komputerowych i Clicka. Czasami playa kupie jak wiem co na płytach dają, ale ostatnio tylko oczyszczanie magazynów dają. Kiedyś się na to nabrałem i z jedną gazetą miałem 3 gazety 2 numery KSgry (rok2008 z płytami) i jednego playa (rok 2011 atkualny numer). Więc można powiedzieć że konkurencji nie mają.

Dawno,dawno temu byłem wiernym klientem i czytelnikiem KŚG - zawsze mieli fajne pełniaki po polsku, dość dobre testy (pokazywali zawsze na jakim sprzęcie będzie się ciąć,na jakim chodzić płynnie itd). Jednak od kilku lat KŚG leci sobie w kulki sprzedając nam bardzo słabe gry i odgrzewając co chwilę te same kotlety...CDA nie jest super obiktywną, wyczerpującą i techniczną prasą dotyczącą gier i sprzętu. Ma w sobie jednak coś, co przyciąga ot tak - bez powodu. Zawsze kiedy otwieram nowe CDA czuję lekką nutę podniecenia kiedy pomyślę "co znajdę dalej?!". Odpowiada mi bardzo luźny, aczkolwiek dosadny język jakim pisane jest CDA, oraz swojski klimat "redakcji" (chociaż bardzo tęsknię za Eldem...). Myślę, że CDA w świecie magazynów o tematyce gier można śmiało porównać do motryzacyjnego TOP GEAR. W sumie konkretów jest mało, bo raczej pełen jest dość subiektywnych ocen redakcji, sporo obrazków i bardzo luźnego, twórczego podejścia do tematu. Czytanie sprawia Ci przyjemność, a nie męczy przebijanie się przez setki niezrozumiałych zwrotów, terminów itd. Pozdrawiam ;)

Teraz, po upadku PLAY'a, proponuję usunąć ten wątek bo dziwnie brzmi. Jak kpina :D Swoja drogą smutne że rynek umiera. Teraz CDA jest hegemonem. Komputer Świat Gry miota się gdzieś w cieniu, PLAY leży, Click! martwy, nie wspominając juz nawet o dawnych czasach. Smutne.

@UP

Przed upadkiem Play też nie był poważną konkurencją. A w tytule jest "Czy jest lepsze pismo" ale nie powiedziane, że to musi być z branży komputerowej. Ale moja odpowiedź i tak jest na nie.

Niestety polski Top Gear nie trzyma humorystycznego poziomu angielskiego programu-orginału. Tam są tylko normalne testy samochodów! :tongue: W tygodnikach opinii (Wprost itp.) jest mimo wszystko za mało tekstów politycznych. Nawciskali tam działy Nauka czy Kultura kiedy ja chcę tylko o polityce. Dodając jeszcze masę reklam i konieczność wydawania 5 zł co tydzień, to przestaje się opłacać. CKM i Playboy to zmieniły się w jakieś katalogi reklamowe alkoholi, ubrań, perfum czy choćby zegarków. To co powinno być clue czyli zdjęć roznegliżowanych pań, jest tyle co kot napłakał. I jeszcze chcą za to powyżej 10 zł! Komiksów w takim stylu jak wydawał je kiedyś TM-Semic NIE MA! Zostały tylko tytuły dla małych dzieci. A cena Giganta jest absurdalnie wysoka.

Więc do prawdziwego czytania zostało tylko CDA. Ale niestety też ja mam z tego coraz mniej przyjemności bo sporo nowych autorów nie dorównuje Edowi, Iwanowi czy EGM (ale martin czy Monk mi się podobają). Więc czytać CDA to jeszcze mogę, ale żeby płacić za nie 16 zł? To już też nie co miesiąc.

Dlaczego kupuję? Prawdę rzekłszy kupuję tylko gdy interesują mnie pełniaki.

CDA w swojej formie przestał mi odpowiadać dawno temu. Bez problemu wydałbym i 25 zł co miesiąc dla samej treści, ale nie w obecnej formie.

Ja także ubolewam nad brakiem konkurencji, bo to zawsze odbija się na kliencie. Oczywiście można rozprawiać o tym, jak to CDA od dawna nie miała realnej konkurencji i jest to prawdą. Nie zmienia to faktu, że typ dialogu między AR (czyli głos w imieniu CDA) a czytelnikami jest dość hmm specyficzny. Jak dla mnie zdecydowanie za araogancki i na pewno nie ulegnie to poprawie przez monopol na rynku.

Strasznie miło wspominam czasy dawnego CDA,TOP SECRET i Secret Service oraz ŚGK. Wiem też, że nie kupując CDA regularnie niejako dokładam cegiełkę do upadku tradycyjnego czasopisma o grach. Niestety ten argument to za mało by regularnie zasilać kasę CDA.

CDA jako bastionowi tradycyjnego nośnika życzę z całego serca jak najlepiej. Oby nigdy nie upadło. Mimo powyższych zarzutów wciąż odczuwam ten cień "magii" gdy otwieram nowy numer czasopisma.

Pozdrawiam.

@UP

Przed upadkiem Play też nie był poważną konkurencją. A w tytule jest "Czy jest lepsze pismo" ale nie powiedziane, że to musi być z branży komputerowej. Ale moja odpowiedź i tak jest na nie.

Niestety polski Top Gear nie trzyma humorystycznego poziomu angielskiego programu-orginału. Tam są tylko normalne testy samochodów! :tongue: W tygodnikach opinii (Wprost itp.) jest mimo wszystko za mało tekstów politycznych. Nawciskali tam działy Nauka czy Kultura kiedy ja chcę tylko o polityce. Dodając jeszcze masę reklam i konieczność wydawania 5 zł co tydzień, to przestaje się opłacać. CKM i Playboy to zmieniły się w jakieś katalogi reklamowe alkoholi, ubrań, perfum czy choćby zegarków. To co powinno być clue czyli zdjęć roznegliżowanych pań, jest tyle co kot napłakał. I jeszcze chcą za to powyżej 10 zł! Komiksów w takim stylu jak wydawał je kiedyś TM-Semic NIE MA! Zostały tylko tytuły dla małych dzieci. A cena Giganta jest absurdalnie wysoka.

Więc do prawdziwego czytania zostało tylko CDA. Ale niestety też ja mam z tego coraz mniej przyjemności bo sporo nowych autorów nie dorównuje Edowi, Iwanowi czy EGM (ale martin czy Monk mi się podobają). Więc czytać CDA to jeszcze mogę, ale żeby płacić za nie 16 zł? To już też nie co miesiąc.

Zapomniałeś o Pani Domu i Bravo Girls XD

CDA kupuję, ponieważ obecnie nie ma lepszego czasopisma na polskim rynku.

CDA oferuje:

- świetnych redaktorów i teksty

- bardzo dobre pełniaki i inne dodatki

- atrakcyjna cena

Czego chcieć więcej?

Dlaczego kupuje CDA? Trudno znaleźć jeden konkretny powód. Początkowo po prostu szukałam, pisma o tematyce komputerowej. Nie bardzo wiedziałam co tak naprawdę chcę aby się w nim znajdowało. I tak trafiłam na CDA. Miało wszystko to co chciałam i na tym etapie mojego dorastanie było to więcej niż chciałam.

Z czasem doceniłam sposób w jaki pisane są recenzje, rzetelnie, ciekawie. Jak bardzo są wciągające. Doceniałam także pracę jaką wszyscy wkładają w tworzenie CDA. Atrakcyjne gry, dodawane z każdym miesiącem.

CDA ma swój niezwykły klimat, może i jest lepsze pismo, nigdy nie szukałam. CDA dało mi wszystko czego chciałam, po co zmienieć coś co jest dobre :happy:

Ja kupuję.. Bo.. Kupuję od początku. Można by rzec, mam fizia na punkcie kolekcjonerstwa ;). Ale nie ukrywam, że felietony robią swoje, troche mniej recenzje, czasem covery, Action Mag (w tym magu przy początkach istnienia nawet udało mi się popełnić chyba dwa grafomaństwa ;)).

• Upvote 1

Guest sagitarius587

Cda kupuję aby poznać zdanie redaktorów na temat gier, sprzętu i publistyki. Jak byłem młodszy to kupowałem ze względu na pełniaki. Ponad to action redaction kiedyś wymiatało.

Kiedyś kupowałem co miesiąc, potem miałem chyba rok przerwy (i żałuję, bo pokazywały się naprawdę dobre numery). Teraz kupuję sporadycznie - jak są dobre recenzje lub zapowiedzi no i jak są dobre gry (tak jak ostatnio S.T.A.L.K.E.R.). W tym miesiącu kupię też ze względu na sam napis "Star Wars 1313 na okładce :D

Kiedyś widziałem jak tata kupował CDA, nawet na ścianie wisiał plakat Lary Croft. Później przestał. A ja, trochę późno, ale jednak kiedyś trzeba było zacząć. I od roku kupuję. Za co? Za Na Luzie, które przeglądam już na "Dzień dobry". Za świetne recki. I super pełniaki. Dziękuję, dobranoc : )

Heh dlaczego kupujemy Cd-a? Bo generalnie nie ma lepszego czasopisma o grach w Polsce. Takie moje zdanie i nie mówię że nie można się z nim nie zgadzać...

Wpadłem na pomysł, aby poznać stosunek czytelników do pisma. Chciałbym jednak, aby opis NIE BYŁ DŁUŻSZY NIŻ 1 ZDANIE, jednak wyrażał jak najwięcej emocji. Zapraszam do wyrażania swoich opinii...

Cda kupuję dla wielu recenzji i zapowiedzi. Na pewno duża rolę w moim zainteresowaniu tym czasopismem odgrywa action redaction jak i na luzie. uwielbiam też czytać testy różnorakich podzespołów jak i nowinki techniczne. wspaniałym pomysłem jest też jak to było w niektórych numerach "jak rozwijały się konsole". Zawsze gdy kupuje od razu sprawdzam czy nie ma jakiegoś "ukrytego obrazka na okładce". Ale jedno mi się od jakiegoś czasu nie podoba. Nie dotyczy to pisma bo to jest perfekcyjne ale dodatku czyli płyt opakowania mogłyby być takie jakie były do numeru 194 o wiele bardziej pasują.

Ja na razie nie widzę innego lepszego pisma, mimo iż IMHO CDA jest teraz słabszej jakości niż kiedyś. Wszystko bankrutuje smile_prosty.gif. Ale jak pokazuje poniższy obrazek, jest nadzieja na przyszłość tongue_prosty.gif.

@EDIT NoskyPL

Z twojej argumentacji wystarczy "jedyna gazeta w branży" i wszystko jasne :).

Edited by 8azyliszek

Guest

Ja czasem kupuję, bo lubię sobie poczytać dobre pismo dla graczysmile_prosty2.gif A że nie ma innej alternatywy, cóż, mam nadzieję, że CDA nie spocznie na laurach z powodu braku konkurencjiwink_prosty2.gif Ale teraz kupuję tylko wybrane numery, kiedyś miałem każdy. Tyle.

A ja kupuję bo... (Polska jest najważniejsza!) Ale tak na serio to jedyna gazeta w branży która trzyma poziom i wytycza nowe szlaki w pismach o grach komputerowych i nie tylko. To chyba jedyna gazeta wydawana na wschodzie, licząca się na zachodzie :P

A do tego wysoki poziom pełnych gier na płytach, garść nowości z branży gier i nie tylko i teksty utrzymane w bardzo ładniej stylistyce miłej dla oka to. To wszystko sprawia, że CD-Action jest jedynie i nie zastąpione!

CDA RLZ!