Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arnie

Dlaczego kupujemy CDA, czy jest lepsze pismo?

Polecane posty

CDA jest najlepsze na polskim rynku z dwóch powodów: jest najlepsze dzięki pracy redaktorów, dtp, tych, co wrzucają gry na coverki, ale też dlatego że ma miałką konkurencję. Parę lat temu było najlepsze, mimo że KŚ Gry i Play miały jeszcze jakiś poziom. Teraz w zasadzie konkurencji zbyt wielkiej nie ma, ale i tak wymiata, bo daje dobre recenzje, trochę publicystyki i opisu sprzętu, AR, NL i dobre pełniaki. Raz na jakiś czas zdarza się, że nie mam pojęcia jak wam udało się zdobyć grę, która kosztowała niedawno 2-3 razy drożej od czasopisma i wrzucić go na cover, a tu bach- jest na coverze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, w polsce lepszego czasopisma od CDA nie ma, jedynie za granicą są lepsze.

Nasze państwo CDA zdominowało całkowicie, ale bardzo ciężko musiało sobie na to zapracować bo gdy startowali to mieli nieziemską konkurencje. Obecnie, po tylu latach dominują, ale wciąż muszą mieć się na baczności bo przecież nigdy nie wiadomo kiedy z cienia wyłoni się nowy rywal. Zawsze trzeba dawać z siebie 100% żeby później nie było rozczarowań i żalów że rywal który wyłonił się znikąd okazał się lepszy pod jakimś tam względem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA to naprawde gazeta, wroc, czasopismo xd, profesjonalne. Recenzje i inne artykuly publikuja ludzie, ktorzy sie na tym znaja, posiadaja poczucie humoru oraz fajna osobowosc. Kazdy charakteryzuje sie czyms innym, kazdy ma swoja ulubiona dziedzine. Ogolnie, czasopismo bardzo przyjemnie sie czyta.

Pelniaki takze sa satysfakcjonujace dla kupujacego. Mimo tego, ze pelnia one tylko forme dodatku do czasopisma, sa wysokiej klasy. Przyklad? Mass Effect, seria Gothic, S.T.A.L.K.E.R Cień Czarnobyla, Rainbow Six Vegas 2, Still Life, Saints Row 2, Syberai I i II. Naprawde, cala redakcja naprawde sie stara dac nam jak najwiecej. I widac, ze nie produkuja oni tej gazety tylko dla pieniedzy, daje im to duzo satysfakcji.

Dlatego uwazam, ze nie ma lepszego czasopisma na polskim rynku, o tematyce gier komputerowych, niz CD-Action.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Przyjaciółce nie znajdę recenzji BF3 lub Skyrim'a. Tym bardziej nie dołączą na płytce żadnego fajnego pełniaka. Myślę że CDA jest obecnie na pierwszym miejscu w kategorii czasopism komputerowych. Obecnie nie znam zbytnio innych gazetek, ale wiem że dalej chyba jest Komputer Świat i Play.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to nie ma lepszego na polskim rynku czasopisma o grach. Jeśli chodzi o stosunek jakość/cena to rewelacja. Za same pełniaki, kupując osobno trzeba by zabulić z 60zł-70zł. Jak już się przy tym jest to konkurencja daje na płytkach takie gry które CDA nie umieściło by nawet jako 'najsłabszego' pełniaka. Jak dostałem na płytce z Play (z 5 lat temu) strzelankę która okazała się tylko krótkim dodatkiem oraz Ankh które (wszystkim) wysypywało się z błędem w określonym momencie to dałem sobie spokój z tandetnymi czasopismami... jakiś czas temu tylko skusiłem się na Trine (dziwie się że nie zagościło na krążku CDA). W przypadku CDA gry nigdy nie stwarzały mi problemów, ładnie się instalowały, działały idealnie. Na krążku goszczą zawsze tytuły które każdemu się chociaż obiły o uszy. W dodatku mamy pełno dodatków typu gry Freeware (często gram w nie więcej niż w komercyjne produkcje), jakieś dodatki do poczytania, obejrzenia et cetera.

Sama treść pisma również przebija inne tego typu na łeb na szyje. Od pierwszej strony wszystko jest ładnie rozplanowane, pisane w ładnej harmonii między powagą a humorem. Różnorodność działu sprawia że każdy znajdzie coś dla siebie i to chyba jest tu główną zaletą. Jak czytałem konkurencję to czuje taką jakąś amatorkę... jakby o grach pisały osoby które na co dzień nawet nie grają... jacyś pierwsi lepsi po dziennikarstwie piszący o grach na podstawie tekstów z portali internetowych i jakichś for.

Tak patrząc na te czynniki to można się nawet pokusić o zdanie że CDA się nie kupuje tylko się dobrze inwestuje środki pieniężne : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenie sobie CDA za to, że nie ma u nich czyszcznia magazynów jak w przypadku innych czasopism. Przykładowo chciałem sobie w coś pograć więc zakupiłem czasopismo KS GRY. Przychodze do domu patrze a tam pełne wersje na odwrocie. Dobra nie kupuje tego czasopisma reguralnie więc nie jest źle. Otwieram drugie czasopismo a tam pełne wersje na odwrocie. Już lekko zdenerwowany otwieram to pismo a tam numer z 2007/2008 roku i jakieś gierki na płycie CD które w CDA występują jako freeware. Myślałem, że rozbije łeb o ściane. Od tego czasu tylko CD-ACTION.

A kiedyś kupowałem Clicka! który też był niezły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA jest dla mnie o wiele lepsze od konkurencyjnych czasopism, ponieważ w każdym numerze jest cała masa ciekawostek ze świata gier, recenzji, zapowiedzi gier, testy sprzętu komputerowego, jest AR i Na luzie oraz zazwyczaj bardzo dobre pełniaki, które w sklepie kosztowałyby około 60 zł a tutaj mam je w czasopiśmie za 17 złotych i dodatkowo cała mase innych rzeczy. W porównaniu do np. Play'a, który kosztuje 14 złotych zakup CDA jest o wiele bardziej opłacalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie dla mnie istnieją tylko dwa pisma - CD-ACTION dla komputerowców i ogólnie. Jest to spójne pisemko, choć nie ma co ukrywać, że było lepsze 2-3 lata temu. No i konsole - według mnie to średnio wypada. Dodane, bo taka jest potrzeba obecnych czasów. Jeśli chodzi o tą kwestie, to kupuje PSX Extreme

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego kupuję CDA ? .Gdyż, ponieważ, jednakże, iż z kilku powodów:

1.Recenzje które da się czytać, a nie 20 obrazków z podpisami co można robić, i dlaczego jest zajefajna itp.

2.Gry, dla każdego coś dobrego, a jak nie w tym to w następnym miesiącu coś się znajdzie, a nawet być może gra którą zamierzało się kupić.

3.Wielkość i treść czasopisma (patrz punkt 1) znajdą się wszystkie nowinki na różne tematy (oczywiście związane z grami komputerowymi i wszystkim co do nich potrzebnych) , trochę humoru , osobiste odczucia , oceny innych redaktorów.

4.Starcza na miesiąc, nawet jeśli się wszystko przewertowało, za tydzień można znaleźć treść nagle zwracająca naszą uwagę.

5.Zawartość płyty, nie tylko gry ale także gameplaye ,trailery, itp. pomagają w zakupie gry , uniknięcia zawodu po odpaleniu gry.

6.Może się powtarzam ale stosunek wartości czasopisma do ceny.

Te argumenty utrzymują mnie w tezie że warto co miesiąc wydać około 15 zł na najlepsze czasopismo o grach komputerowych ( i nie tylko ) w POLSCE !!! .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję CD-Action, bo mój starszy o 8 latek brat to robił. Tak po prostu dziedziczne. Głównie ja kupuję je z 2 powodów:

-Mistrzowskie pisanie i ciekawe artykuły.

-Pełniaki za normalne ceny, a nie "kot w worku" jak to bywa z KŚG

Także ze względu na tą dziedziczność widzę jakie spojrzenie ma człowiek na cda. Kiedy mój brat zaczynał kupować(2002) traktował cda jako relikwię. Te stare numery teraz traktuje podobnie jak wtedy, zaś na nowe reaguje tak - "Gdzie eld , gdzie gameswalker itp" . Młodzi czytelnicy czy ci co jeszcze czują klimacik - was to też doczeka. Człowiek się starzeje i tyle. Ale cda i tak nie upadnie, bo kolejne pokolenia będą je kupować. LONG LIVE CD-ACTION.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pismo jest duże objętościowo hehe Co by tu jeszcze wiadomo treść też świetna Choć kupuję od niedawna CDA polecił mi kolega to jestem zadowolony . Prawa cenowe też tutaj wchodzą w grę .Jak już przedmówcy pisali są inne działy co sprawia,że pismo krótko mówiąc nie jest tylko o grach.Jak wiadomo i nie będę tu chyba specjalnie odkrywczy kilka lat temu na rynku było sporo czasopism ale jak widać ślad po nich wszelki zaginął...Natomiast CDA będzie miało 200 numer.

Dlatego sądzę ,że nie ma na polskim rynku lepszej gazety o tej tematyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA kupuję dla recenzji, dużo czasu spędzam też na czytaniu publicystyki, NL i AR. Co do lepszych pism, to czasem sięgam po nie, gdy przykują moją uwagę jakimś pełniakiem. Pamiętam też, że kupiłem Gamestara, aby porównać recenzje gry Divinit Divinity 2. I to wy lepiej i sorawiedliwiej, choć surowiej oceniliście tą grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...