Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

etopa

AntyWirus - Co wybrać

Polecane posty

Dnia 8.02.2017 o 14:02, etopa napisał:

Czy możecie polecić jakiś sensowny antywirus?

 

Napisz coś więcej.

Np.: czy będzie on wykorzystywany prywatnie, czy w pracy za karę kazali ci rozeznać się i wybrać jakiś ponieważ kiedyś naprawiłeś Pc poprzez włożenie klawiatury do portu Usb - i od tamtego momentu uchodzisz za firmowego informatyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępnie oczywiście dziękuję gorąco za polecenie.

Lecz tak się zastanawiam czy za tą piękną szatą graficzną jaka mi się ukazuje po wejsciu na stronę Bitdefendera kryje się naprawde coś wartościowego, czy jest to sztucznie nadmuchany średniej klasy produkt.

Czy niema czegoś bardziej przejrzystego? w sesnie takie programy jak były kiedyś - parę konkretnych wersji do konkretnych zastosowań?

Może coś z naszego rodzimego rynku?

Z doświadczenia pamiętam że polskie programy od zawsze były proste ale skuteczne - zgodnie z doktryną: "w prostocie siła" :)

Mówiąc w skrócie - porposzę o jeszcze jakieś polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe masz podejście do sprawy, ale cóż: o gustach się nie dystkuję.

Mając na uwadze szacunek do poglądów drugiej osoby postaram ci się coś jeszcze polecić.

Analizując twój ostatni wpis, mogę ci polecić program "Arcabit".

A teraz podam ci linka do programu na stronie producenta.:

http://letmegooglethat.com/?q=arcabit+pobierz

 

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście.

1) Jak sam napisałeś nie znasz się na kompach, a w programie Arcabit masz zdalną pomoc techniczną ( fachowcy za ciebie naprawią PC w razie czego.)

2) Jak sam napisałeś chcesz coś polskiego ( program jest polski).

3) Program jest na jasnej i przejrzystej licencji, oraz jest przystępny cenowo ( tu taki gratis odemnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, etopa napisał:

Lecz tak się zastanawiam czy za tą piękną szatą graficzną jaka mi się ukazuje po wejsciu na stronę Bitdefendera kryje się naprawde coś wartościowego, czy jest to sztucznie nadmuchany średniej klasy produkt.

Za tą szatą graficzną kryje się jeden z najlepszych silników antywirusowych używany w rozwiązaniach wielu innych firm (między innymi polecanego wyżej Arcabita). Jednocześnie ten silnik jest stosunkowo lekki. Jak nie jestem zwolennikiem rozwiązań opartych na blacklistach, tak znalezienie czegoś lepszego niż BitDefender może być skomplikowane.

1 godzinę temu, etopa napisał:

Czy niema czegoś bardziej przejrzystego? w sesnie takie programy jak były kiedyś - parę konkretnych wersji do konkretnych zastosowań?

Te wersje różniły się dodatkowymi rzeczami typu firewalle, zabezpieczenia przed spyware, ransomware itp. BitDefender też zresztą udostępnia kilka różnych wersji swojego softu (dla klienta indywidualnego Free, Antivirus Plus, Total Security i Internet Security). Jeśli chodzi zaś o sam interfejs - to cóż, wszystko zależy od gustu. Napisz jak to ma wyglądać i może coś się znajdzie.

Byż może F-Secure, albo ESET NOD32 Ci się bardziej spodoba?

1 godzinę temu, etopa napisał:

Może coś z naszego rodzimego rynku?

Jest Arcabit (patrz wyżej). Przy czym korzysta on z dwóch silników - takiego sobie autorskiego i dobrego BitDefendera. Przez co jest cięższy od BitDefendera, mniej stabilny i niekoniecznie bezpieczniejszy (według ostatniego testu VB przepuścił więcej zagrożeń niż BitDefender). Nie warto.

Z innych rozwiązań tworzonych przez Polaków jest jeszcze tylko Malwarebytes' Anti-Malware. Przy czym to jest raczej dodatek do antywirusa, a nie samodzielne rozwiązanie.

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sevard napisał:

 

Jest Arcabit (patrz wyżej). Przy czym korzysta on z dwóch silników - takiego sobie autorskiego i dobrego BitDefendera. Przez co jest cięższy od BitDefendera, mniej stabilny i niekoniecznie bezpieczniejszy (według ostatniego testu VB przepuścił więcej zagrożeń niż BitDefender). Nie warto.

 

 

 

 

 

Ja zawsze sceptycznie podchodziłem do tego typu testów, nieraz w tyle głowy mam taki głos mówiący że testy moga być opłacane itp.

Oczywiście odnosząc się to tego tesu to różnica jest naprawde minimalna, więc dla zwykłego kowalskiego wątpie aby było to aż tak istotne.

No i oczywiście kwestia wersji jakie były porównywane, bo tam na tej porównywarce antyvwirusów widnieje wersja Bitdefendera endpoint security, natomiast Arcabita internet security.

Po mojemu to powinni wziąść Arcabita równierz endpoint'a, aby było to wiarygodne.

No i oczywiśie kwestia tego wsparcia technicznego, sam się przekonałem że naprawde to szybko i sprawnie działa i zdalnie są w stanie ci pomóc co jest naprawde przydatne.

Aha no i w tym tescie co go podlinkowałeś zwróć uwagę że to Arcabit miał "stable" czyli stabilny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaliber napisał:

Ja zawsze sceptycznie podchodziłem do tego typu testów, nieraz w tyle głowy mam taki głos mówiący że testy moga być opłacane itp.

Problem jest taki, że jakiś punkt odniesienia mieć trzeba. A BitDefender w przeciwieństwie do paru innych rozwiązań ma czystą historię jeśli chodzi o oszustwa. Ich silnik jest używany w produktach innych firm, które też zazwyczaj wypadają bardzo dobrze. Czy takie testy mogą być opłacane? Oczywiście, że mogą. Czy są? W przypadku BitDefendera nie ma na to dowodów, ani nawet przesłanek, które by wskazywały na to, że tak może być. Jeśli VB nie jest wiarygodne - to kiepsko, bo Arcabit się chwali wynikami z ich testów.

Godzinę temu, kaliber napisał:

Oczywiście odnosząc się to tego tesu to różnica jest naprawde minimalna, więc dla zwykłego kowalskiego wątpie aby było to aż tak istotne.

Mimo wszystko różnica jest, a skoro tak, to po co wybierać rozwiązanie gorsze?

Godzinę temu, kaliber napisał:

No i oczywiście kwestia wersji jakie były porównywane, bo tam na tej porównywarce antyvwirusów widnieje wersja Bitdefendera endpoint security, natomiast Arcabita internet security.

Niewielka różnica w przypadku BitDefendera. Poziom zabezpieczeń ten sam. Jeśli o wydajność chodzi, to różnice są bardzo małe - Endpoint jest zoptymalizowany pod wydajność w zastosowaniach biznesowych, a rozwiązania dla klienta indywidualnego w zastosowaniach domowych. W przypadku Arcabita - nie wiem, żaden inny poważny portal ich nie testował od naprawdę dawna, więc nie ma porównania.

Godzinę temu, kaliber napisał:

No i oczywiśie kwestia tego wsparcia technicznego, sam się przekonałem że naprawde to szybko i sprawnie działa i zdalnie są w stanie ci pomóc co jest naprawde przydatne.

Podobnie jak parę innych firm (w tym i BitDefender). Przy czym większość z nich i tak wymięka przy tych naprawdę poważnych infekcjach. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Godzinę temu, kaliber napisał:

Aha no i w tym tescie co go podlinkowałeś zwróć uwagę że to Arcabit miał "stable" czyli stabilny

A BitDefender Solid, czyli oczko wyżej. W przypadku Arcabita były problemy przy aktualizacji, co dla mnie jest bardzo poważnym minusem - to zagrożenia 0-day są najgroźniejsze i dlatego warto mieć nowe bazy tak szybko, jak to tylko jest możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu też masz link z testami antywirusów na windows 10: https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/windows-10/

Podobno to są najbardziej wymagające i surowe testy antywirusów, praktycznie od zawsze we wszystkich kategoriach na 5 kółeczek (czyli max) są oceniane Bitdefender oraz Kaspersky, tak więc ja bym wybierał któryś z nich, a i darmowa wersja będzie aż nadto dla zwykłego użytkownika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to są trzy liczące się portale, które robią takie testy:

- VirusBulletin;

- AV-Test;

- AV-Comparatives.

I poza tym jest jeszcze Matousec. To są najbardziej wymagające testy, ale nie antywirusów, ale całych systemów zabezpieczających. Przy czym te naprawdę skuteczne systemy zabezpieczające wymagają od użytkownika sporej wiedzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2017 o 15:56, Sevard napisał:

. W przypadku Arcabita - nie wiem, żaden inny poważny portal ich nie testował od naprawdę dawna, więc nie ma porównania.

Tutaj leży pies pogrzebany.

Skoro od dawna nie były żadne testy przeprowadzane to skąd mamy pewność że nie przewyższa on konkurencji?.

Tak pozatym to dużo się mówi tutaj o programie Bitdefender, a przecież Arcabit korzysta z 2 silników: BitDefendera oraz drugiego autorskiego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie narzekan na Nortona, od 10 lat zero wirusow i trojanow, a okresowo skanuje kompa takze innymi programami antywirusowymi. Ale moje nienarzekanie wcale nie jest dowodem na to, iz jest to najlepszy program antywirusowy swiata. No i nawet najlepsza ochrona antywirusowa jest tylko tak dobra, jak wlasciciel ochranianego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kaliber napisał:

przetestuj i sprawdź :) ja nie narzekam

Ja nie narzekam na wbudowanego w system Windows Defendera, a dobrze wiem, że nie jest to najlepsze istniejące rozwiązanie, ale za to jest lekkie i bezproblemowe.

Antywirusy mają to do siebie, że czasem są bardziej groźne niż syf, przed którym mają ochraniać oraz przy deinstalacji potrafią po sobie zostawiać dużo śmiecia. Dlatego też nie mam zamiaru instalować płatnego antywirusa, który nie został dobrze sprawdzone przez kogoś, kto potrafi testować tego typu soft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2017 o 10:36, Tesu napisał:

A ja nie narzekan na Nortona, od 10 lat zero wirusow i trojanow, a okresowo skanuje kompa takze innymi programami antywirusowymi. Ale moje nienarzekanie wcale nie jest dowodem na to, iz jest to najlepszy program antywirusowy swiata. No i nawet najlepsza ochrona antywirusowa jest tylko tak dobra, jak wlasciciel ochranianego komputera.

norton jest darmowy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Sevard napisał:

Ja nie narzekam na wbudowanego w system Windows Defendera, a dobrze wiem, że nie jest to najlepsze istniejące rozwiązanie, ale za to jest lekkie i bezproblemowe.

Antywirusy mają to do siebie, że czasem są bardziej groźne niż syf, przed którym mają ochraniać oraz przy deinstalacji potrafią po sobie zostawiać dużo śmiecia. Dlatego też nie mam zamiaru instalować płatnego antywirusa, który nie został dobrze sprawdzone przez kogoś, kto potrafi testować tego typu soft.

tak, masz rację. czasem  antywirus może narobić kłopotu, ale to raczej taki darmowy z niepewnych źródeł, a nie od producenta. jak ci się sprawdza defender, to super, ja jakoś nie mogłem mu zaufać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...