Jump to content
Sign in to follow this  
patrosss

Nowy komputer wyłącza się podczas grania

Recommended Posts

mam problem: podczas grania w niektóre gry komputer wyłącza mi się lub monitor robi się ciemny światełko od komputera świeci a w głośnikach lub słuchawkach słychać buczenie a raz było tak że po kilku wyłączeniach gra działała a na następny dzień było to samo

komputer jest nowy

czy to może się dziać przez to że mam niską temperaturę w pomieszczeniu ?

co mam robić ?

Może zacznij od pochwalenia się kompletną konfiguracją komputera, w tym marką i modelem zasilacza.

Jeżeli pomieszczeniu panuje temperatura "z grubsza" pokojowa (powiedzmy od 15°C wzwyż), to nie powinna być żadnym problemem.

55 minut temu, patrosss napisał:

mam 8 GB RAM - u

procesor AMD FX(tm) - 6300 six - core Processor  3, 50 GHz

win 10

Edited by patrosss

9 minut temu, webtom napisał:

w tym marką i modelem zasilacza

(do odczytania z dowodu zakupu, bądź tabliczki znamionowej, widocznej po zdjęciu bocznej ścianki obudowy)
Przyda się jeszcze model karty graficznej, a i nie zaszkodzi model płyty głównej - mógłbyś wrzucić screeny z zakładek Graphics i Mainboard w CPU-z?

No i właściwie możesz od razu sprawdzić, jak wyglądają temperatury podzespołów - pobierz i odpal HWMonitora, pograj -naście minut w jakąś grę i następnie wrzuć screen z programu.

Najczęściej mam tak z grami ze steam- a

ale nie wiem tego dokładnie

niektóre gry  mi się wyłączają np: po wcisnieciu w grze play

232342152646.jpg

35253532.jpg

msi

Płyta główna 970A- G43 PLUS

czy może by problem przez anty wirusa ?

a z tą temperaturą w pomieszczeniu może być kiepsko

Edited by patrosss

Dnia 7.02.2017 o 19:02, webtom napisał:

w tym marką i modelem zasilacza

(do odczytania z dowodu zakupu, bądź tabliczki znamionowej, widocznej po zdjęciu bocznej ścianki obudowy)
Przyda się jeszcze model karty graficznej, a i nie zaszkodzi model płyty głównej - mógłbyś wrzucić screeny z zakładek Graphics i Mainboard w CPU-z?

No i właściwie możesz od razu sprawdzić, jak wyglądają temperatury podzespołów - pobierz i odpal HWMonitora, pograj -naście minut w jakąś grę i następnie wrzuć screen z programu.

grałem w lol- a

dzisiaj miałem znowu to ale zauważyłem jeszcze jedną rzecz że zanim się komputer wyłączy to wydaje cichy dziwny dźwięk w okolicy przycisków do włączania i resetowania

Niestety nie mogę znaleźć takiego zasilacza. Sprawdź raz jeszcze jak on się nazywa.

Jeżeli to jest ten zasilacz podlinkowany przez Sevarda, to mojemu koledze spalił płytę główną i kartę graficzną w dwa miesiące  (oczywiście PC to gotowiec jakżeby inaczej). Obstawiam że u ciebie jest inentycznie.

co zrobić ?

Na ogół w takich sytuacjach najbardziej  sensownym wyjściem jest kupno prawdziwego zasilacza połączone z jak najszybszym uprzednim wyciągnięciem materiału pirotechnicznego z wnętrza komputera.

19 minut temu, MikaelDorren napisał:

Tylko czy one w takich cenach się bronią? Vero L1/M1 600W mają co prawda 2-letnią gwarancję, ale w zamian niezależną regulację napięć...

Choć jeżeli wydatek rzędu 250 zł nie odstrasza, to CX450M byłby raczej najrozsądniejszym wyborem.