Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Prince

Wycena stacjonarki

Polecane posty

Witam, nadszedł niestety ten dzień, kiedy stacjonarka zajmuje zbyt dużo miejsca dlatego przymierzam się do jej sprzedaży. Specyfikacja mojego komputera wygląda następująco : 

Procesor : Intel Core i7 2600k

Chłodzenie : Zalman CNPS Flex

MoBo : ASRock Z77 Extreme 4

RAM : Crucial Ballistix Tactical DDR3 4x4GB, 1600 MHz , CL8

Karta dźwiękowa : Xonar Essence STX

Karta graficzna : MSI Radeon RX 470 8GB GAMING X

Obudowa : Cooler Master CM 690 II (wewnątrz 5 wentylatorów oraz nagrywarka DVD - nie pamiętam jakiej firmy)

Zasilacz : OCZ ZT Series 550W fully Modular 80 Plus Bronze

Dyski twarde : Dysk Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003); SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III (520/200MB/s); Samsung SSD EVO 850 250 GB; oraz stary Seagate 250 GB

 

Sprzęt, z wyjątkiem karty graficznej, raczej po gwarancji. 

 

Wg mojej wstępnej wyceny będzie to coś pomiędzy 4000 - 4500 PLN (chyba, że to nazbyt optymistyczne ?), aczkolwiek przez pewien czas nie śledziłem sytuacji z nową generacją procesorów i płyt głównych. Jeden z dysków - pewnie Samsunga, zachowam do laptopa albo wrzucę do kieszeni. System również zostawię dla siebie - nie wiem czy laptop będzie miał na wyposażeniu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podane przez Ciebie kwoty wydają się względnie rozsądne, ale wątpię, żeby ktoś skusił się na taki zestaw w całości - przykładowo RAM o niewybitnym taktowaniu trochę nie do końca pasuje do reszty, do tego dochodzi też choćby karta dźwiękowa z całkiem wysokiej półki, z której możliwości przeciętny użytkownik pewnie by nie skorzystał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...