Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

NewJoker

Resident Evil VII - Odstająca jakość grafiki

Polecane posty

Witam,

ostatnio kupiłem pudełkową wersję nowego Residenta i mam wrażenie, że pomimo ustawienia grafiki na najwyższą jakość nadal gra wygląda gorzej niż powinna. Sterowniki mam najnowsze (zresztą niby specjalnie przystosowane do tej gry) a parametry kompa to:

- procesor Intel Core i7 4770 3.40 GHz

- płyta główna Gigabyte GA-Z87-HD3

- RAM 16 GB

- karta graficzna GeForce GTX 780 OC ASUS 3GB

- OS: Windows 10

 

Gra wygląda u mnie tak (najgorzej było na początku, za dnia, ale już nie mogę się cofnąć do tego etapu):

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów w Pomocnej Dłoni. -- Artius

 

20170128220704_1.jpg

20170129220446_1.jpg

20170129220456_1.jpg

20170129220554_1.jpg

20170129220647_1.jpg

20170129223020_1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie Ci się nie podoba? Screenshoty wyglądają w miarę okej, ale nie są chyba pełnego rozmiaru (zakładając, że grasz w FHD) + gra w ruchu i tak wygląda nieco inaczej niż na statycznym obrazku. Ogólnie RE7 wygląda dla niektórych graczy brzydko, ze względu na średnią jakość tekstur nawet na ustawieniach ultra i mało efektowny sposób wygładzania krawędzi. Możesz pobawić się suwakiem od skalowania rozdzielczości dla lepszego efektu, ale obawiam się, ze może kiepsko odbić się na wydajności gry na nieco leciwym już GTX 780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych screenach wygląda właśnie, jakby to nie była jednak rozdzielczość FHD.

Twoja karta graficzna jest tylko odrobinę lepsza od minimalnie wymaganej, więc nie oczekuj, że odpalisz wszystko na full wypas ustawieniach. Osobiście zalecałbym poczytać w necie (jest mnóstwo artykułów i filmików na ten temat) co w pierwszej kolejności wyłączyć/zmniejszyć, bez dużego bólu dla oczu, żebyś jednocześnie mógł grać płynnie i w wysokiej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, ZygfrydQ napisał:

Na niektórych screenach wygląda właśnie, jakby to nie była jednak rozdzielczość FHD.

No bo nie jest :P Nie wiem tylko czy to kompresja po stronie forume czy autor ma namieszane skalowanie rozdziałki w grze, co wyjaśniałoby słaby wygląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że nic mi się nie tnie, więc uznałem, że karta spokojnie daje rade na full ustawieniach. Tylko dziwi mnie taka średnia jakość tekstur. Oto moje ustawienia w grze zoptymalizowane przez GeForce Experience (trochę je tu pogrupowałem dla zwiększenia czytelności):

- rozdzielczość: 1920x1080

- częstotliwość odświeżania: 60 Hz

- pole widzenia: 80*

- szybkość klatek: zmienna
- V-sync: włączone

- metoda renderowania: normalne

- skalowanie rozdzielczości: 1

- jakość tekstur, filtrowanie tekstur, jakość siatki: bardzo wysokie

- antialiasing: TAA

- rozmycie obrazu w ruchu: wyłączone

- renderowanie obiektów, jakość cieni: wysokie

- głębia ostrości: włączone

- cienie dynamiczne: włączone

- pamięć podręczna jednostki cieniowania: wyłączone

- zaciemnienie otoczenia: HBAO+

- poświata i halacje: włączone

- jakość oświetlenia wolumetrycznego: wysokie

- odbicia: zmienna

- rozpraszanie podpowierzchniowe i aberracja chromatyczna: włączone

- przestrzeń kolorów: SRGB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie polecam Ci obejrzeć to wideo, najlepiej w jakości 4K (dzięki czemu kompresja filmiku będzie nieco mniejsza) i być może wtedy samemu stwierdzisz czy coś jest nie tak. Niektóre tekstury nawet w jakości ultra są bardzo marne jak np. kamień w 1:08, na innych różnica jest niewielka. Jeśli to nadal niczego nie rozstrzygnie to pobaw się ustawieniami jakości tekstur w grze i popatrz czy widzisz różnicę - między b.wysokimi, a wysokimi powinna być niewielka, ale jeśli zauważysz drobne pogorszenie jakości przy niskich to najprawdopodobniej wszystko jest ok i po prostu sam Resident wygląda gorzej niż się spodziewałeś :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem sobie mojego screena z kuchni z prawie identycznym w filmiku. I faktycznie różnice są minimalne. Oprócz tego, że u mnie jest jaśniej. Pewnie częściowo dlatego, że otworzyłem drzwi i stałem bliżej oświetlonego blatu, ale może powinienem pobawić się jeszcze raz paskiem jasności.

Macie też rację, że spodziewałem się trochę bardziej wypasionej grafiki (grałem w demo i wydawało mi się, że wyglądało nieco lepiej). Podobnie było po odpaleniu najnowszej Mafii, chociaż tam szok był jeszcze większy a spojrzenie w lusterko aż odstraszało. Ale taka to po prostu słaba gra ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...