Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fixon

Laptop gamingowy do 4000 zł + kilka pytań

Polecane posty

7 godzin temu, SwitchBlade napisał:

Ok. Fajnie, pięknie. Ty o tym wiesz. Ja o tym wiem.
Powiedz to przeciętnemu człowiekowi, który de facto znać się nie musi.
Baaa! Może wiedzieć na tyle, aby zlecić to jakiemuś pseudo-informatykowi, który za usługę sobie skasuje.

??? Dalej nie widzę problemu. Wysokie taktowania nie zmniejszają żywotności. Zbyt wysokie temperatury i zbyt wysokie napięcie już tak. Jednak nie sądzę, żeby w tym przypadku te okazjonalne wyższe temperatury były zbyt wysokie. To raz. Dwa - wiesz, że tę kartę graficzną można jeszcze podkręcić? I jestem przekonany, że znajdą się osoby, które będą to robiły i będą się cieszyły z jeszcze lepszych osiągów, a laptopy wcale nie będą krócej żyły. No i laptopy gamingowe od dawna ciężko określić jako stricte mobilne.

Chcesz kupić laptopa w zachodniej Europie? To kup z wysyłką do Polski.

Za mało zarabiasz? Zmień pracę. Albo uderz do polityków (choć to i tak nic nie da, bo żyjemy w niezbyt zamożnym kraju). A ceny hardware'u wszędzie są podobne. Zwykle różnią się tylko podatkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurs złotego to jedno. Nie od dziś wiemy, że Polska jest krajem zbytu i taniej siły roboczej.
Politykę już kończę, bo zamiast pochwały o świadomości stanu gospodarki, dostałem ostrzeżenie, że są inne tematy (a wystarczyła wzmianka).

2real4game - Jeszcze studiuję. Nie widzę sensu, by napędzać zagraniczny kapitał.
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie jestem bardzo sceptyczny do chłodzenia w laptopach, typu: Clevo. Szkoda.

Jak ktoś będzie coś wiedział nt. testów - proszę o informacje.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SwitchBlade napisał:

Temat ostatnio bardzo popularny, choć inżynierowie nie do końca chyba wiedzą w czym rzecz. 

Inżynierowie wiedzą, co robią - segmentują produkt wobec grupy docelowej.

Jakoś średnio szczęśliwe konstrukcje w podobnej cenie i z podobnym TDP (GTX 860M) nie są szczególnie awaryjne.

8 godzin temu, SwitchBlade napisał:
15 godzin temu, 2real4game napisał:

Eee... jak komuś to przeszkadza to niech sobie zmniejszy taktowanie. Nie wydaje mi się, żeby to było niemożliwe.

Ok. Fajnie, pięknie. Ty o tym wiesz. Ja o tym wiem.
Powiedz to przeciętnemu człowiekowi, który de facto znać się nie musi.
Baaa! Może wiedzieć na tyle, aby zlecić to jakiemuś pseudo-informatykowi, który za usługę sobie skasuje.

Zważywszy na liczbę forów/poradników/filmików jak undervoltować, ustawiać profile temperaturowe itp. - to podejrzewam, że zdobycie takiej informacji i zastosowanie nie jest szczególnie trudne. A jak ktoś samemu nie chce/boi się/szkoda mu czasu, to od tego jest rynek usług (złożenie mebli z IKEA też niektórzy pozostawiają innym).

TL:DR

Jeśli za "dobry sprzęt" uważasz sprzęt z półki 2 tys. dolarów, to należysz do niewielkiej niszy konsumentów, którą zagospodarowują Asus, MSI, na niektórych rynkach dodatkowo jakieś udziały mają kadłubki Clevo, Gigabyte (Aorus), Dell (Alienware) i Lenovo. Ale próg 1000-1200 dolarów za sprzęt elektroniczny jest nieprzekraczalny dla większości konsumentów, nawet w krajach o wielokrotnie wyższych zarobkach.

8 godzin temu, SwitchBlade napisał:

Wracając do sprzętu, pokroju Alienware (choć pewnie tutaj nie raz, nie dwa - temat poruszano). Tylko tego typu laptopy tak na prawdę liczą się obecnie.

Top end stanowi ułamek sprzedaży laptopów gamingowych (czytaj od GTX 950M wzwyż) - kilkaset tysięcy egzemplarzy. Przy czym liczba laptopów sprzedanych z x70M/x80M/GTX 1060/1070/1080 pewnie jest bliższa 250 tys. sztuk niż milionowi,

M17x był fajną koncepcją - szkoda, że konsumenci nie wykazali zainteresowania (jakby wykazali to Dell

9 godzin temu, SwitchBlade napisał:

Wszedłem na stronę MediaMarkt.de i MediaMarkt.pl. MSI identycznej konfiguracji, w Niemczech za 1200 euro, a u nas 5700 zł.

Aktualnie w ofercie mediamarkt.de i mediamarkt.pl brak jest laptopów o identycznej konfiguracji, więc trudno mi jest się odnieść do tego.

Ale generalnie to jest kiepski argument, w przypadku laptopów najlepsze oferty będą nieco lepsze w Niemczech, średnie ceny rynkowe laptopów jednak są zwykle niższe w Polsce.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...