Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fixon

Laptop gamingowy do 4000 zł + kilka pytań

Polecane posty

Witam,


tak jak w temacie, poszukuję laptopa w głównej mierze do gier; budżet, który postanowiłem przeznaczyć to max 4000, ale nie ukrywam, ze gdyby się dało zamknąć w trochę niższej kwocie to byłbym jeszcze bardziej zadowolony.

Cena : 4000, 

Główne zastosowanie : głównie gry, internet, może montaż filmów

Rozmiary : preferowany 15,6

Mobilność : -

System operacyjny : najlepiej z systemem

Propozycje:
-Lenovo Y700
-Acer VN7-592G lub 792G
-Dream Machines G1050-15PL17


Trochę czytałem tematów odnośnie laptopów w tym przedziale cenowym, do tego większość modeli widziałem w sklepach i tym samym odrzuciłem m.in. MSI oraz Della, MSI GL62, ponieważ się grzeje i nie do końca podoba mi się jego stylistyka, a DELL 7566 w ogóle mi się nie spodobał i słyszałem, że niezbyt dobrą matrycę ma.

2 pierwsze wymienione modele posiadają gtx960, z czego Lenovo jest bardzo awaryjny i jego zakup to loteria, poza tym jest bardzo fajnie wykonany, ma dobre osiągi na baterii i dobre chłodzenie. Jeśli chodzi o Acera to bardzo mi się podoba ten model, ma dobrą matrycę, ale cena już jest wyższa, gdzie za te pieniądze dostanę już kadłubka z kartą 1050. I tu mi się nasuwa takie pytanie odnośnie przyszłej wartości laptopa, mianowicie posiadam teraz Lenovo y580, za którego dostanę podejrzewam niemniej niż 1000 zł, myślę, że do 1500 zł, czyli gdzieś tam ta kwota mi się zwróci, a jak będzie w przypadku Clevo? Bo mam obawy, że po kilku latach sprzedając takiego Y700 mogę dostać dużo więcej niż za takiego kadłubka po mimo lepszych podzespołów. Uważam tak, ponieważ bardzo dużo ludzi nie zna tych firm i wydaje mi się, że łatwiej i za więcej można jednak sprzedać lapka "komercyjnej" firmy. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę. :)

Kolejne pytanie, wiem, że już się powtarza, ale jestem ciekaw, czy jest jakaś szansa, że w momencie oficjalnego wejścia do sprzedaży 1050, tzn., że towar już będzie dostępny w sklepach itd., czy 960 pójdą w dół, już teraz możemy zobaczyć, że ceny między 960 a 1050 są naprawdę niewielkie, czasami nawet na tym samym poziomie, czy z tego powodu ich ceny nie pójdą jednak w dół?
To pytanie mnie nurtuję, bo już około miesiąca się wstrzymuję z kupnem i póki co nie widzę żadnych najmniejszych zmian jeśli chodzi o ceny, dlatego pytam czy warto jeszcze chwilę się wstrzymać?

Ostatnie pytanie, są 4 firmy, które zajmują się kadłubkami, czy któraś z nich wypada najlepiej jeśli chodzi o jakość wykonania sprzętu, chłodzenie, gwarancje itd? Czy wszystkie są raczej na równym poziomie?

Z góry dziękuję za pomoc

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Fixon napisał:

Bo mam obawy, że po kilku latach sprzedając takiego Y700 mogę dostać dużo więcej niż za takiego kadłubka po mimo lepszych podzespołów.

Nie dostaniesz. Raz, że Lenovo z serii niebiznesowych zwykle cieszą się średnią opinia na rynku wtórnym.

41 minut temu, Fixon napisał:

ponieważ bardzo dużo ludzi nie zna tych firm i wydaje mi się, że łatwiej i za więcej można jednak sprzedać lapka "komercyjnej" firmy

Powiedzmy sobie szczerze, liczenie na sprzedaż za x lat gamingowego laptopa jest naiwne. Jeśli masz zamiar sprzedać kupowanego laptopa po takim czasie jak Y580 - podejrzewam, że za te ~4 lata może okazać się, że zintegrowana grafika będzie dościgać GTX 960M. Taki NUC Skull Canyon z Iris Pro 580 już jest wydajniejszy od GTX 660M.

44 minuty temu, Fixon napisał:

To pytanie mnie nurtuję, bo już około miesiąca się wstrzymuję z kupnem i póki co nie widzę żadnych najmniejszych zmian jeśli chodzi o ceny, dlatego pytam czy warto jeszcze chwilę się wstrzymać?

Ceny GTX 960M nie będą niższe - nowe zamówienia na laptopy na tym poziomie nie będą realizowane przez producentów. 

52 minuty temu, Fixon napisał:

Ostatnie pytanie, są 4 firmy, które zajmują się kadłubkami, czy któraś z nich wypada najlepiej jeśli chodzi o jakość wykonania sprzętu, chłodzenie, gwarancje itd?

Gameragon (Saelic) jest najkrócej na rynku, więc trudno na jego temat cokolwiek powiedzieć. Pozostałe reprezentują podobny poziom (chociaż kontakt z xtreem.pl chyba jest najlepszy). Co do chłodzeń, to w kadłubkach z mobilnymi procesorami, chłodzenia są dostarczane przez Clevo z kadłubkiem (i w niższych seriach trudno liczyć na jego zastąpienie czymś autorskim).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę drożej jest Acer VX5-591G z GTX1050 dodatkowo ma system w cenie, kupno osobno to koszt 400 zł.
http://www.x-kom.pl/p/342410-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

Wstępnie możesz poczytać o nim tutaj (tylko zwróć uwagę że specyfika jest inna)
http://www.notebookcheck.pl/Minirecenzja-Acer-Aspire-VX5-591G.192160.0.html

Co do cen moim zdaniem tak szybko nie spadną, dużo zalezy też od dolara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Irenez: Co do sprzedaży nie zgodzę się, tak jak wspomniałem, orientowałem się jakie są ceny i minimum jakie dostanę to 1000 zł, do 1500, a laptopa kupowałem za ~3500 zł, czyli jakieś 30-40% zainwestowanej kwoty mi się zwraca. I pytanie jest czy w przypadku Clevo, mogę liczyć na podobną sytuację czy raczej ciężko się sprzedają ich modele?


@Gajwer257: niestety dell zachował dawny design, a Acer kompletnie mi się nie podoba, jest za bardzo "gamingowy", wolę raczej stonowaną stylistykę.

 

Chłopaki, patrząc na podane propozycje, co lepiej wybrać, Lenovo, Acera czy któryś z kadłubków?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VX5-591G lub kadłubek.

W swojej poprzedniej wypowiedzi, raczej myślałem o tym, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że za 3-4 lata, integry w nowych Intelowskich procesorach będą na tyle wydajne, że relatywnie mniej się uzyska za laptop z GTX 950M/960M (bo nawet budżetowe integry zaczną docierać w okolice 940MX).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie clevo od xtreem. i5-7300hq + 1050ti + 256 ssd + 8gb ramu. po szybkim przeglądzie muszę powiedzieć że spełnia moje wymagania co do spraw growych. Mocna konfiguracja zapewnia zabawę m.in. w ciwke6 na ultra przy rozdzielczości hd. sam wygląd dla mnie rewelacja. Mix biznesu z odrobiną agresywnego gejmingu. Matryca dla mnie idealna. Szeroki kąt widzenia, barwy etc. Problem to wiatrak który szaleje przy większym obciążeniu - przy standardowej pracy z dokumentami czy www ledwo go słychać. 

Długo zastanawiałem się nad zakupem - jakieś 3 miesiace. Budżet początkowy 3000 pln zamiwnił się na 4700 ale było warto. 

Dziwna sprawa pojawiła się ze sterownikami. 100 lat nie używałem instalatora win więc instalka przez pendrive była męką - chodziło o UEFI a nie kolejność botowania (o ja głupi). Później klucz do win10 który udało się doszukać pod zdrapką. I na koniec rozczarowanie bo połowa podzespołów nie została wykryta przez win10. Odnalazłem w pudle płyte ze sterami ale okazało się że przecież nie mam napędu - na pomoc przyszedł stary lapek. Na koniec smaczek - karta bezprzewodowa pomimo instalki sterów dołączonych na osobnej płycie nie została zainstalowana. Musiałem niczym 20 letni ja szperać po necie, doszukać sterownik, zgrać na zew. dysk i zainstalować na zakupionym Clevo. Warto było:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@play69: Masz samego 256 GB SSD'eka? Czy masz tez HDD? Jeśli sam SSD to czy starcza Tobie ta ilość?

Ile zajmuje Ci miejsca zainstalowany win10 na dysku? Wiatrak zaczyna huczeć przy jakim obciążeniu, przy odpalonej grze?

Jak z temperaturami? Grzeje się mocno, czy chłodzenie daje rade?

Dałbyś radę wrzucić kilka zdjęć lapka?

Z góry dzięki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał chwilę (pewnie jutro) to wrzucę jakieś zdjęcia. Co do grzania na samym lapku - niczego takiego nie odczuwam. Problemem jest tak jak pisałem wyłącznie wiatrak przy większych obciążeniach - wszystkie detale na full i w tle jakieś pootwierane www etc.. Kupiłem 256 SSD i 1 TB (7200 obrotów) ale po zainstalowaniu win i do tego civ5, company of heroes, CS 1.6 i CS GO mam jeszcze jakies 180 GB wolnego miejsca więc dodatkowy dysk spokojnie możesz dokupić z czasem. Z tego co pamiętam po zainstalowaniu samego windowsa zostaje powyżej 200 GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do temperatur trudko określić bo nie mam termometra punktowego.

Kupiłem z prockiem i5-7300 i tak jak napisał kolega wyżej doszedłem do wniosku że i7-7700 nie wykorzystam. 4 rdzenie z 4 wątkami wystarczą.

W ramach ciekawostki wczoraj zainstalowałem Wiedźmina 3 goty, większość parametrów z automatu ustawiła się na ultra chociaż sama gra kilka ustawień zaniżyła nawet w porównaniu do gf experience. oczywiście z palca wprowadziłem korekty na ultra.

Po uruchomieniu na fhd z 60 fps'ami bez technologii naturalnego włosia naszych bohaterów wszystko śmigało jak złoto. Po dodaniu tego elementu wyczułem kilka spadków fps ale takich które ustępowały i nie przeszkadzały w rozgrywce.

Wracając do temperatur ciepłe powietrze z wentylatora niestety odczuwałem na prawej dłoni - póki zima to przyjemna sprawa - latem chyba jednak dokupię podstawkę chłodzącą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Co do temperatur trudko określić bo nie mam termometra punktowego.

Mam aktualnie na testach w PurePC tego notebooka, temperatury karty graficznej są bardzo wysokie, ale na szczegóły polecam poczekać do publikacji recenzji ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie Panowie...
Temperatura to jedna rzecz. Taktowanie pamięci / rdzenia - też wykończą tę grafikę (7000 / 1493).
I ta sobie myślę, czy taka konstrukcja (akurat po upływie okresu gwarancyjnego) - padnie.
A, że karta grafiki, jak i procesor są wlutowane, to powiedzcie sobie sami.

O kant stołu taki sprzęt rozbić. Pfu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SwitchBlade napisał:

Taktowanie pamięci / rdzenia - też wykończą tę grafikę (7000 / 1493).

Eee... jak komuś to przeszkadza to niech sobie zmniejszy taktowanie. Nie wydaje mi się, żeby to było niemożliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MasterThief napisał:

W takim razie to samo można powiedzieć o wszystkich innych laptopach z tą kartą :) 

"Gejmingowy" laptop.
Temat ostatnio bardzo popularny, choć inżynierowie nie do końca chyba wiedzą w czym rzecz. 
Np. taki kadłubek Clevo (patrz zdjęcie) vs jak to robił Alienware z modelem: M17x.

Zaraz będzie hejt, typu:
- A czego Ty się spodziewałeś za 4 tysiące?!
+ jeszcze 

6 godzin temu, 2real4game napisał:

Eee... jak komuś to przeszkadza to niech sobie zmniejszy taktowanie. Nie wydaje mi się, żeby to było niemożliwe.

Ok. Fajnie, pięknie. Ty o tym wiesz. Ja o tym wiem.
Powiedz to przeciętnemu człowiekowi, który de facto znać się nie musi.
Baaa! Może wiedzieć na tyle, aby zlecić to jakiemuś pseudo-informatykowi, który za usługę sobie skasuje.

Wracając do sprzętu, pokroju Alienware (choć pewnie tutaj nie raz, nie dwa - temat poruszano). Tylko tego typu laptopy tak na prawdę liczą się obecnie.
Miałem kupić dobry laptop, bo studiuję i często podróżuję. Teraz jestem w rozsypce, bo kaj wie, co robić.
Żałuję wielu rzeczy. 
M.in. tego, że mamy takich zje***ych rządzących.
Wszedłem na stronę MediaMarkt.de i MediaMarkt.pl. MSI identycznej konfiguracji, w Niemczech za 1200 euro, a u nas 5700 zł.
Niemiec zarabia 2000 tyś euro.
Polak przy dobrych wiatrach 2000 tyś zł.
Boli mnie, że żebym mógł sobie pozwolić na dobry sprzęt, muszę w chwili obecnej stąd zawijać i pracować dla Niemca.
Skurwy***stwo.16143803_973795489421075_269393730218070061_o.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...