Jump to content
Sign in to follow this  
Guest

Dziwne.. reklamy?

Recommended Posts

Guest

Witam. Od jakiegoś czasu mam mały, aczkolwiek bardzo uciążliwy problem. Mianowicie na YouTube i nie tylko pojawiają mi się dziwne.. reklamy pomimo AdBlocka i AdBlocka+. Mam kilka problemów, a więc:

1. W tytule lub opisie filmu pojawia mi się link, gdy na niego klikam, przenosi mnie do jakiejś wyszukiwarki (plusnetwork?) i wyszukuje tą frazę. Nie mam pojęcia o co z tym chodzi...

2. Gdy na YouTube wcisnę Fullscreen i chcę przewinąć film, to automatycznie otwiera mi się kolejna karta, z reklamą czy innym takim. Jest to coś w rodzaju "zarejestruj się i wygraj.. coś tam, podaj nr telefonu itp.". Często się tak dzieje, jak po prostu gdzieś kliknę, nie ważne gdzie. Podobnie jest, gdy chcę odtworzyć nast. film. Otwiera mi się kolejna karta z tym filmem, a na poprzedniej pojawia się właśnie ta reklama. Dodatkowo mam wrażenie, że wpływa to negatywnie na prędkość mojego internetu.

Skanowałem już komputer - brak wirusów. Przeglądając rozszerzenia do przeglądarki, też nie znalazłem nic, czego bym nie chciał mieć (posiadam AdBlock, AdBlock+, Magic Actions For YouTube). Po zainstalowanych programach też spoglądam, lecz szczerze nie wiem czego szukać. Wszystko wydaje się ok, a jednak. Proszę o pomoc, bo jest to naprawdę uciążliwe.

Edited by Guest

Guest

Przeskanowałem system tymi programami i na YouTube nadal mam te problemy, lecz antywirus blokuje te strony, również np. gdy uruchamiam Origin, i wyświetla mi się panel logowania, to wyraz "Zaloguj" jest jakby linkiem, i gdy w niego kliknę, przenosi mnie do wyszukiwarki Plus Network i wyszukuje właśnie "Zaloguj". 

Edited by Guest

Nie widzę logów z tych skanów, więc niewiele jestem w stanie napisać.

Guest

Wszystkie wirusy jakie były poddałem kwarantannie, nie znam się zbytnio na tych programach, więc nie wiem jak mam dać logi z ostatniego skanowania. Dzisiaj również przeskanowałem i nie było nic.

@edit, podaję logi.

Malwarebytes
www.malwarebytes.com

-Szczegóły raportu-
Data skanowania: 25.01.2017
Czas skanowania: 22:39
Raport: log.txt
Administrator: Tak

-Informacje o oprogramowaniu-
Wersja: 3.0.5.1299
Wersja komponentów: 1.0.43
Aktualna wersja pakietu: 1.0.1100
Licencja: Wersja próbna

-Informacje o systemie-
System operacyjny: Windows 7 Service Pack 1
Procesor: x64
System plików: NTFS
Użytkownik: Komputer\U\u00c5\u00bcytkownik1

-Wyniki skanowania-
Typ skanowania: Pełne skanowanie
Wynik: Ukończono
Obiekty przeskanowane: 363217
Czas, który upłynął: 8 min, 15 s

-Opcje skanowania-
Pamięć: Włączony
Autostart: Włączony
System plików: Włączony
Archiwa: Włączony
Rootkity: Wyłączony
Heurystyka: Włączony
PUP: Włączony
PUM: Włączony

-Szczegóły skanowania-
Proces: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Moduł: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Klucz rejestru: 2
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKLM\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\SERVICES\NLASVC\PARAMETERS\INTERNET\MANUALPROXIES, Brak akcji, [133], [360066],1.0.1100
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKLM\SYSTEM\CURRENTCONTROLSET\SERVICES\NLASVC\PARAMETERS\INTERNET\MANUALPROXIES, Brak akcji, [133], [-1],0.0.0

Wartość rejestru: 5
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKU\S-1-5-21-4259830964-1631399420-3140393216-1000\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\INTERNET SETTINGS|AUTOCONFIGURL, Brak akcji, [133], [-1],0.0.0
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKU\S-1-5-18\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\INTERNET SETTINGS|PROXYENABLE, Brak akcji, [133], [-1],0.0.0
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKU\S-1-5-21-4259830964-1631399420-3140393216-1000\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\INTERNET SETTINGS|PROXYENABLE, Brak akcji, [133], [-1],0.0.0
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKU\.DEFAULT\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\INTERNET SETTINGS|PROXYENABLE, Brak akcji, [133], [-1],0.0.0
Hijack.AutoConfigURL.PrxySvrRST, HKU\S-1-5-21-4259830964-1631399420-3140393216-1000\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\INTERNET SETTINGS|AUTOCONFIGURL, Brak akcji, [133], [360072],1.0.1100

Strumień danych: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Folder: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

Plik: 1
PUP.Optional.FFHijacker, C:\PROGRAM FILES (X86)\MOZILLA FIREFOX\DEFAULTS\PREF\8666339.JS, Brak akcji, [1404], [345398],1.0.1100

Sektor fizyczny: 0
(Nie wykryto zagrożeń)

(end)

Edited by Guest

https://www.pcrisk.com/removal-guides/6836-remove-plusnetwork-com-redirect-and-messenger-plus-community-toolbar

to według tej strony instaluje się razem z dodatkiem dla skype i nazywa się Messenger Plus! for Skype Yuna Software

na początek zobacz czy masz coś takiego zainstalowane Messenger Plus! for Skype Yuna Software