Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dziaduuu

Rozwiązany: Skrzynia 3000zł + Monitor 500

Polecane posty

Witam
Brat zdecydował że czas na kupno jednostki stacjonarnej i monitora - wsumie zdecydował za niego laptop który ma gdzieś prace i tylko buczy :).
Wiele razy mi pomogliście, więc i tym razem też skorzystam z waszych rad przy zakupie.
 

  • Budżet na komputer: Skrzynka 3000zł, Monitor 500zł
  • Części do kupienia: Jednostka i monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Preferowany sklep: Obojętnie : cena, gwarnacja
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Brak, do kupna
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: Na teraz

Dodatkowe uwagi

Komputer tylko do gier, brat korzysta jeszcze z autocada i tym podobnych, ale nie oszukujmy się sprzęt za 3 tysiące bez problemu pociągnie taki program(nie mówimy tutaj o renderowaniu 3d całych osiedli mieszkaniowych). Dysk SSD napewno, 250gb +/-, HDD kupi się poźniej jakby co i wsadzi. I tylko taka akcja z dyskiem jest: normalny twardy to koszt kolo 200zł, a dysk SSD w takich rozmiarach to koło 350-400zł. Tak więc chciałbym to zrobić w ten sposób że kompa skladamy za 3000 z normalnym hdd, a potem podmieniamy go na ssd i wychodzi 3200 np. - zdecydowałem że te dwie stówki to mu dołoże na SSD. 

Monitor - ok 24 cale. Cene też w przybliżeniu podałem, widziałem w innych tematach tutaj monitory od 400zł do 600 podajecie - niewiem jaka różnica jest między nimi.
Preferowany sklep - tam gdzie będzie taniej w takim sensie że np. taka sama karta graf na morele będzie kosztować 1200zł a gdzie indziej 1000, to warto to ogarnąć. Sam mu ją potem założę, chociaż wolałbym że przyszedł złożony odrazu :). Chyba że ta różnica jest pokrywana z mniejszej gwarancji czy coś, to wtedy nie warto.

No i ważna sprawa, mam w domu taką płytę główną : Gigabyte B150M-D3H DDR3 - nowa w opakowaniu.
Czy da się coś z tego zrobić? Na chwilę obecną jesteśmy przygotowaniu na kupno wszystkiego, jednak jeśli da się to płytę wykorzystać to mamy 300zł do wykorzystania na inne podzespoły.

A i jeszcze zauważyłem polecanie Radeonów zamiast geforców, i tak czytając za/przeciw to jest jakaś akcja z nowymi generacjami kart, dx12 - o co chodzi w tym temacie?

Komputer kupujemy teraz, ogarniamy pieniądze i kupujemy. Nie będzie żadnego OC, nie myślimy przyszłościowo o tym żeby za pół roku kartę zmienić. Bierzemy co jest najlepsze na ten moment. Jak za 2/3 lata będzie problem wydajnościowy, to sie będzie wtedy martwić.

Kupowałem w grudniu 2013 kompa, pomogliście mi go złożyć. I tak sprawdziłem cenenowo, wtedy kosztował 3950~, teraz 4350~. Na procesorze 200zł, na karcie 100zł. 3 lata. Masakra jak na to patrze. Wiem że dolar i że wojny i głód w krajach trzeciego świata, ale 3 lata w sprzęcie komputerowym i cena w góre zamiast w dół :D? Jak ktoś ciekawy to mogę potem wrzucić stary koszyk i porównanie ile zapłaciłem.

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Dziaduuu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dziaduuu napisał:

Monitor - ok 24 cale. Cene też w przybliżeniu podałem, widziałem w innych tematach tutaj monitory od 400zł do 600 podajecie - niewiem jaka różnica jest między nimi.

Głównie się różnią liczbą złączy cyfrowych oraz przekątną ekranu. Do wyboru masz AOC i2269Vwm (21,5" - 2x HDMI, DP), AOC i2369Vm (23" - 2x HDMI, DP), AOC i2476Vm (23,6", HDMI) lub ew.  Samsung LS24F350HUX (23,5", HDMI, Freesync - użyteczny tylko z kartami AMD).

13 minut temu, dziaduuu napisał:

Kupowałem w grudniu 2013 kompa, pomogliście mi go złożyć. I tak sprawdziłem cenenowo, wtedy kosztował 3950~, teraz 4350~. Na procesorze 200zł, na karcie 100zł. 3 lata

Nie należy sugerować się cenami starych części, bo fabrycznie nowe (a niedostępne lub pojedyncze sztuki) tego typu części mają ceny automatycznie podwyższane, by ich zamówienie nie było opłacalne.

Wracając do tematu: z uwagi na tą nieszczęsną płytę - w wersji SSD widziałbym coś takiego - ceny pamięci są okropne, a że wybór tu się ogranicza do niskonapięciowych DDR3...

31 minut temu, dziaduuu napisał:

A i jeszcze zauważyłem polecanie Radeonów zamiast geforców, i tak czytając za/przeciw to jest jakaś akcja z nowymi generacjami kart, dx12 - o co chodzi w tym temacie?

W wielkim skrócie: Radeony lepiej wypadają w grach stosujących nowe API (DirectX 12, Vulkan). Zważywszy, że twój brat renderuje CAD, to w zasadzie ważniejsze pytanie brzmi, co wspiera silnik renderujący (CUDA, OpenCL?), bo to może mieć większe znaczenie od tego jak RX 470/480 wypada w grach kontra GTX 1060 6GB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polece Ci fajny monitor. Philips 234E5QHAW. Kosztuje jednak 600 zlotych, ale biorac pod uwage, co oferuje - jest w tej cenie okazja.

Do zakupu zainspirowal mnie ranking monitorow CDA. 23-calowy monitor Full HD Philipsa wygral swoja kategorie az 3 razy. Niestety w maju, kiedy kupowalem monitor, nie szlo go juz w polskich sklepach znalezc. Istnieje jednak jego bialy brat. Technikalia ma takie same jak laureat, a rozni sie od niego bodajze tylko rodzajem wejsc. Przeczytalem tez wiele recenzji owego bialasa i jest rownie chwalony co czarny. Warto tez dokupic do niego kabel HDMI, ale nie jest to konieczne. Krotko: 23 cale, matryca IPS, czas reakcji 5 ms i bardzo dobre odwzorowanie barw i kontrast. Posiada tez 3 gotowe tryby ustawien koloru, z czego ten gejmingowy jest swietny, a pozostale przydaja sie do netu czy filmow. Za ta cene trudno bedzie Ci dostac rownie dobrego IPSa.

Daje link z Moreli. Gdzies tam w ceneo mozesz znalezc okazje oszczedzenia dychy, ale Morele daja tez fajna opcje wykonania testu na obecnosc bad pixeli. Wolalem doplacic, by oszczedzic sobie pozniejszej ewentualnej fatygi z reklamacja. Niech Cie nie zwiedzie brak komentarzy. Popularnosc skradl mu badziej typowy kolorystycznie czarny brat. U mnie z czarno-srebrna klawa i ciemno-brazowymi glosnikami wszystko zgrywa sie na prawde ladnie, zaskakujaco harmonijnie i stonowanie. Podkreslam to, bo to co wymienilem moze rodzic wyobrazenie kompletnie przekoloryzowanego misz-maszu.

https://www.morele.net/monitor-philips-234e5qhaw-602945/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SolInvictus napisał:

Za ta cene trudno bedzie Ci dostac rownie dobrego IPSa.

Zważywszy, że wskazany Philips jest na tej samej matrycy, co AOC i2369Vm, a gorzej się kalibruje i ma skopany soft regulujący kontrast...

12 minut temu, SolInvictus napisał:

zakupu zainspirowal mnie ranking monitorow CDA. 23-calowy monitor Full HD Philipsa wygral swoja kategorie az 3 razy.

Rankingi czasopism (zwłaszcza polskich) zależą w dużej mierze od tego, co dystrybutorzy udostępnią im do testów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Irenez napisał:

Zważywszy, że wskazany Philips jest na tej samej matrycy, co AOC i2369Vm, a gorzej się kalibruje i ma skopany soft regulujący kontrast...

Nie zmienia to faktu, ze w swojej cenie jest opcja godna uwagi. Nie jestem w stanie powiedziec, czy jest to najlepszy wybor. Zwyczajnie polecam produkt, od ktorego lepszego nie mialem i z ktorego jestem w pelni zadowolony.

Rankingi czasopism (zwłaszcza polskich) zależą w dużej mierze od tego, co dystrybutorzy udostępnią im do testów. 

Zacznijmy od tego, ze nie uwazam CDA za miejsce, po ktorym mozna sie spodziewac najwyzszej klasy fachowcow od monitorow. Model z ich rankingu zwrocil moja uwage i doprowadzil mnie do wielu innych testow roznych monitorow czy recenzji, ktore jednoznacznie wskazuja na bardzo przyzwoita jakosc owego modelu - jednak w stosunku do jego ceny. Kolega na pewno szuka budzetowego monitora, ale trudno powiedziec, jakimi wzgledami jeszcze sie kieruje. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziaduuu napisał:

Zastosowanie komputera: Gry

Więc z góry można wykluczyć tanie monitory na VA/AMVA. A realny input lag w przyzwoitych tańszych IPS-ach i w tanich TN-kach jest podobny (a kąty widzenia i kolory są jednak w IPS-ach/PLS-ach lepsze). Z podanych wyżej monitorów - AOC mają odrobinę lepszą matrycę, Samsung ma za to funkcję Freesync, które może się przy zestawie w tym budżecie przydać (zwłaszcza przy szybszych grach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Irenez napisał:

Wracając do tematu: z uwagi na tą nieszczęsną płytę - w wersji SSD widziałbym coś takiego - ceny pamięci są okropne, a że wybór tu się ogranicza do niskonapięciowych DDR3...

Czemu nieszczęsną płytą? W sensie przez to ograniczenie DDR3? Czy w jakim temacie?
A zróbmy opcje z normalnym Hdd i płytą główna za 3200zł. Albo z SSD za 3300/3400

I co w momencie kiedy pozbiera do 3500zł na jednostke? Wrzucimy tu lepsza grafike?
Tak na szybko spojrzałem to w grach które wyszły jakiś czas temu jest troszeczkę gorszy, jednak np. w Doomie ma juz lepsze osiągi, a chodzi o to żeby patrzeć w przyszłość.

Wiem że dorzucając co chwile pare stów można dojść w końcu do sprzetu za 10k, a nie o to chodzi. Jednak chciałbym mieć jako taki pogląd co za ile. 
Chociaż z drugiej strony kupuje kompa na jakiego go stać obecnie, Jak w ciągu dwóch lat będzie zarabiać 2x tyle co teraz, plus pewnie coś odłoży, to wtedy bedzie sie myslec o czymś innym.
A z kolei jak pisałem wyżej, za jednostkę kupioną 3 lata temu za 3,4k, do dziś chodzi elegancko(granie, stream, laski itp).

Dzięki za opinie o Monitorach. Mam pogląd i wejdę w temat głebiej.

Edit1: CAD i inne programy można olać narazie. Skupmy się na graniu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziaduuu napisał:

Czemu nieszczęsną płytą?

Po części RAM (DDR4 wypada ciut taniej, a ma zasadniczo lepsze parametry), po części pewnie też to, że odpadają procesory Kaby Lake - do ich działania może być wymagana aktualizacja BIOSu, a jej bez działającego procesora nie przeprowadzisz.
No i przy okazji ta Twoja płyta jest nieźle wyposażona, więc też ciężko doradzać przesiadkę na jakąś budżetówkę z DDR4, a porównywalne płyty z DDR4 kosztują ~350 zł.

1 godzinę temu, dziaduuu napisał:

A zróbmy opcje z normalnym Hdd i płytą główna za 3200zł. Albo z SSD za 3300/3400

Jakby się dało ciut dołożyć, to widziałbym to jakoś tak (płyta z nowszym chipsetem (obsługa DDR4 2400MHz) i USB 3.1 typu C kosztem DualBIOSu i chłodzenia na sekcji zasilania, RAM DDR4, no i do tego szybszy o ~9% procesor). Jeżeli nie - czy napęd optyczny aby na pewno jest potrzebny?
Oczywiście zakładam, że tę obecną płytę udałoby się sprzedać za względnie znośne pieniądze, bo inaczej taka roszada jest trochę ciężka do obronienia.

1 godzinę temu, dziaduuu napisał:

I co w momencie kiedy pozbiera do 3500zł na jednostke? Wrzucimy tu lepsza grafike?

Właściwie to moja propozycja zbliża się już do tego budżetu. Alternatywnie można przymknąć oko na DDR3 i pomyśleć właśnie o dołożeniu do karty - do wyboru byłyby RX 480 8GB (XFX Black, bądź MSI Gaming X) i GTX 1060 (chyba najrozsądniej wypada Gigabyte) - wady i zalety wymienił Irenez na końcu pierwszego posta.
Z jednej strony karta będzie w największym stopniu ograniczać wydajność w grach, z drugiej - i tak będzie pewnie wymieniona przed innymi podzespołami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ationx napisał:

A dawno tą płytę kupiłeś? Może jeszcze uda Ci się załapać na zwrot 14-dniowy?

Wygrał ją mój inny brat w turnieju growym. 
Pogadalem z bratem wydamy te 3,5k zł na skrzynke, i podoba mi się ten co webtom podał ZestawWebtona3476 . 
Brat pieniądze zbiera i jak będzie kwota to zamówie, skorzystam oczywiście z kuponu na darmowe poskładanie i wysyłke.
Chyba że w w/w zestawie coś należy zmienić?
Lepsze karty kosztem płyty głowniej a co za tym idzie DDR4 - na to niechce iść.
Ale z ciekawości ile kosztowałby zestaw z lepszą klasą kart? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dziaduuu napisał:

Przyznam, że nie wiem, co mnie bardziej zastanawia - czemu od czasu do czasu ktoś musi przekręcić mojego nicka (tym bardziej, jeżeli dwa słowa wcześniej pisze go poprawnie), czy skąd się wzięły te cyfry :P

24 minuty temu, dziaduuu napisał:

Brat pieniądze zbiera i jak będzie kwota to zamówie

A ile czasu to zajmie? Jeżeli dłużej niż dzień-dwa, to wypadałoby jeszcze dopytać przed zakupem, co poprawić.

24 minuty temu, dziaduuu napisał:

Chyba że w w/w zestawie coś należy zmienić?

Alternatywy wymienię może skrótowo - niemodularny (nieodpinane kable), ale mocniejszy i "sprawniejszy" Supremo L2, mniejszy, ale nieco lepiej wyceniony SU800, M35W z oknem. No i ewentualnie B150M-D3H + aktualizacja BIOSu - miałbyś płytę tę samą, co teraz, ale z DDR4 (względem B250M Pro-VDH obsługuje RAM z częstotliwością do 2133MHz i nie ma złącza USB 3.1 typu C, ale w zamian ma złącze PCI, ciut lepszą dźwiękówkę, chłodzoną sekcję zasilania i DualBIOS).

25 minut temu, dziaduuu napisał:

Ale z ciekawości ile kosztowałby zestaw z lepszą klasą kart? 

Ciężka sprawa - trzeba by było wziąć koszyk z gorszą kartę, odjąć od jego ceny cenę tej gorszej karty i dołożyć cenę lepszej karty ;)
No chyba, że pytasz o coś ponad RX 480 8GB - dalej jest co prawda GTX 1070, ale do takiego procesora i przede wszystkim rozdzielczości to raczej mierny pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, webtom napisał:
45 minut temu, dziaduuu napisał:

Przyznam, że nie wiem, co mnie bardziej zastanawia - czemu od czasu do czasu ktoś musi przekręcić mojego nicka (tym bardziej, jeżeli dwa słowa wcześniej pisze go poprawnie), czy skąd się wzięły te cyfry :P

Rozwiązałem zagadkę cyfr - spójrz na wartość koszyka. :ninja:
// Miałem nadzieję na jakąś porządną teorię spiskową, więc tak oczywistego wariantu nie wziąłem pod uwagę ;) [webtom]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kasa jest, tak więc czas zakupu dziś/jutro.
Poczytałem, po uwzględniałem uwagi i mam coś takiego:
Zestaw

Dysk Samsung Evo 850, ponieważ popatrzyłem na benchmarkach no i w tej kategorii wielkościowej jest w czołówce, niestety drogi - trudno.
Patrzyłem jeszcze na tego Adata SU800, ale on średnio wypada. Ewentualnie Crucial MX300 275GB, albo Goodram Iridium pro 240 - ale naprawdę dołożę te 50-60zł do tego samsunga. (Opinie)

Brak w zestawie obudowy. Tak. Napoczątku była zwykła wersja Gladiusa M35, ale podoba mi się bardziej wersja z oknem:
Gladius m35 Okno
Ale w domu drugi brat ma podświetlaną na niebiesko : Zalman z12 plus , przy czym podświetlenie wtedy jak i teraz nam wisiało.
Jednak wygląda to dość fajnie, i mimo że brat mówił że ma to gdzieś, to znając go mega się ucieszy jak będzie coś z podświetleniem. i jeszcze wyglądem predatora, np:
Mars mc416 okno
Czy biały : versa n21 , Kolink punisher , Zalman z3 plus
Wiecie o co biega :D? Szybcy i wściekli, czy predator, czy kosmodrom. Wszystko oczywiście w tych pieniądzach typu 180~240. 
Ale kompletnie nie wiem jak to wygląda z sprzętem w środku - a wygoda sprzętu jest dla nas najważniejsza - ma mieć przytulnie, nie w tłoku, nie jak w piekarniku. 
Tak więc jeśli wygląd kosztem chłodzenia czy wygody, to kij z tym. Ale jeśli macie jakiegoś komodroma ale jest on przewartościowany o 30zł to biere :). 
Oczywiście te wyżej wymienione obudowy dla poglądu podałem. Tak więc spamować można linkami.

Do tego potrzebuje kartę wifi jakąś wcisnąć. Myślałem w sumie o karcie na usb, to będzie można jej używać w więcej niż jednym kompie, a jak zasięg będzie lepszy metr dalej niż stoi komputer to będzie można przełożyć. 
Przeglądając forum czy tematy na szybko obczaiłem to:
Tp link tl wn822n
Asus n300
Asus wygląda lepiej, ale też kosztuje lepiej. Jeśli chodzi o internet to jest 100mb, ale ruter/dostawca to ścierwo, i mam grube ściany. (Nie wchodzę w temat dlaczego to ścierwo, już sie zgotowałem na samą myśl - ale uroki wsi są takie że wybór jest między znośnym a *ujowym).
Chyba że nie ma co się w to bawić i wrzucić do środka jakąś sieciówkę i tyle.
 

Jeśli chodzi o uwagi WebtoMa (sorry stary za tą literówkę, a cyfry to cena koszyka, ówczesna bo teraz jest on tańszy :)) 
Płyta z dodatkowym PCI nie ma dla mnie znaczenia, nie będzie tam nic do tej skrzynki dokładane w przeciągu 3 lat na pewno. Ale jeśli to chłodzenie zasilania o którym mówiłeś jest ważne, to chciałbym żebyś rozwinął o co chodzi, i przemyślimy sprawę. 

Jeśli chodzi o monitor to wezmę któryś z tych 3:
AOC 23" i2369Vm
Aoc Led Ads-Ips 23,6'
Samsung 23,5" S24F350FHUX

Czytałem że ten Samsung ma ten FreeSync jeśli jest karta AMD, a my taką mamy w tej skrzynce. Ale jakby tak jednym słowem za/przeciw któregoś z nich, to by super było.


Tak więc tak to wygląda. Widzę ze na przestrzeni ostatniego koszyka(tygodnia +/-) cena zmieniła się o 100zł. Tak więc jeśli coś co podałem w koszyku obecnym jest nie halo/można mieć coś innego bo staniało, to dajcie znać. Pozmieniamy. 
A i widzę że na te kości przewidywany czasy dostawy to 13 luty, a napęd dvd to 8, to można by to zmienić żeby było trochę szybciej. O ile tydzień w sumie to luz, to na same kości czekać 2 tygodnie, plus zanim złoża i wyślą, to nie wiem bardzo :D . Chyba że to tylko tak poglądowo jest napisane.

Trochę esej wyszedł. Ale jest to spora suma pieniędzy, i wiadomo, jak każdy, chce kupić w danej cenie jak najlepiej :)
Dzięki za dotychczasową pomoc i z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Dziaduuu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Płytę podmieniłbym na B250M-D3H - w odróżnieniu od B150-D3H, tutaj już nie musisz dopłacać (EDIT: choć w sumie USB 3.1 typu C nie ma...).
  • Jeżeli chodzi o kartę - nieznacznie drożej jest dostępna w komputroniku, gdzie miałbyś szansę załapać się na gratisowego Hitmana.
  • Jeżeli 50-60 zł nie robi na Tobie większego wrażenia (w przypadku SSD), to może warto pomyśleć o dołożeniu do Supremo M2 z odpinanymi kablami?
  • A co do samego SSD - z 850 EVO 250GB za 440 zł problem jest taki, że realnie to jedynie 255 zł mniej od 850 EVO 500GB...

Co do budy - tak właściwie co się wydarzy z tym Z12+?
Z kolejnych podlinkowanych bud: Mars to jakaś tragedia (przepotężna masa, do tego tylko jeden wentylator i zasilacz montowany na górze), Versa wypada dosyć kiepsko ze względu na raptem jeden wentylator, z Punisherem styczności nie miałem, ale nie bardzo jest się do czego przyczepić, natomiast Z3+ jest zasadniczo ok.
Z alternatyw: Z9 Neo (szara, biała) i Z11 Neo, czy ewentualnie X70W (choć przy braku wysokiego coolera, właściwie nie ma sensu dokładać względem M35W).

Jeżeli chodzi o monitory - i2369Vm broni się bogatym zestawem złącz (więc miałby sporego plusa, gdybyś chciał podłączyć do niego jeszcze jakieś urządzenie), i2476Vwm jest nieco lepiej wyceniony, choć dopłata do Samsunga dla FS moim zdaniem ma sens.

Co do RAMu - ta kostka będzie dostępna nieco szybciej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia.
Komputer kupiony skrzynka i działa tak jak powinien czyli bez problemu (do tego doszedł 1tb dysk).

Jedyna rzecz to że źle zmontowali kartę grafiki i wisiała, sloty nie pasowały do tylnej obudowy(blaszka obudowy zasłaniała wejścia hdmi) porażka ogólnie. 
Musiałem odesłać kompa spowrotem żeby to poprawili - tak więc czas od zapłaty do otrzymania sprawnego sprzętu był dość długi.

Dzięki za pomoc i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...