Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RenMidori

Bezkompromisowy zestaw komputerowy

Polecane posty

Klatek będzie mniej więcej tyle samo, przecież te zestawy wydajnościowo to niemal to samo (i7 7770k, GTX 1080 i 16 GB RAM-u o zbliżonych parametrach). Wywalenie dodatkowego 1000 zł na płytę główną wzrostu wydajności przecież nie przyniesie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian Tak zwyczajnie jestem ciekaw. Nie chodzi mi, by podwazac sens jego konfiguracji. Na ten temat juz sie wypowiedzialem, a jedyna istotna rzecza jest tu, by @RenMidori byl zadowolony z zakupu. Porownujac zestawy i odliczajac chlodzenie wodne oraz system, zostaje nam ~1500 zlotych. I wlasnie zastanowilo mnie, ile klatek za to dostanie. Przy 10 tysiacach to nie robi wrazenia, ale to powazna doplata. Ogolem ciekawi mnie, ile procent wydajnosci w grach mozna ugrac, bazujac na tym samym sprzecie, ale dokladajac do np. szybszych pamieci czy lepszej plyty glownej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest prosta - niewiele. Pamięci są marginalnie szybsze, zaś lepsza płyta wydajności nie poprawi. Może co najwyżej pozwoli na nieco lepsze OC, aczkolwiek w przypadku Kaby Lake i tak jest ono zależne głównie od samego procesora, bo nawet na tanich płytach da się kręcić w okolice 5.0 GHz, o ile tylko procek na to pozwoli (problemem są temperatury). Oczywiście też nie chcę tu podważać zestawu autora, bo bądź co bądź to kawał świetnego sprzętu, a że przepłaconego to inna sprawa, ale to nie moja kasa, więc nic mi do tego ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SolInvictus Różnice przy tego typu roszadach są w granicach błędu pomiarowego. Dokładniej zyska tyle, ile jest w stanie zyskać na nieco szybszych pamięciach.

Na samej płycie przy chłodzeniu powietrznym nie zyska nic. Problem z serią Maximus jest taki, że to są naprawdę fajne płyty, o ile chce się inwestować co najmniej w chłodzenie wodne. Jeśli ktoś jednak zostaje na chłodzeniu powietrznym, to nie mają najmniejszego sensu - po prostu nie oferują nic więcej niż modele 2x od nich tańsze. Jak sam nie jestem przeciwnikiem drogich płyt samych w sobie, tak uważam, że nie zawsze mają one sens. Jeśli oferują coś więcej niż podstawowe modele, jak np. lepsze kontrolery, zwiększoną wytrzymałość, lepszą sekcję zasilania itp. Tutaj przydatność tej płyty jest wątpliwa. Takie wydawanie kasy, żeby ją wydać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce sobie na próbę tego krakena wziąć i zobaczyć jak się żyje z takim wodnym chłodzeniem, potem może sprawdzę jakiś bloczek na kartę graficzną a nawet może podepnę płytę główną pod jakiś mały jak będę mieć trochę kaski w rezerwie albo od razu zrobię większy obieg ^^ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraken to nie jest chłodzenie wodne, tylko all in one. Różnica to jakieś 10 stopni w stresie na procku. Na karcie graficznej różnice zazwyczaj są dużo większe. Poza tym dobre chłodzenie wodne chłodzi również VRMy, czego w rozwiązaniach AIO nie uświadczysz.

Pisząc, że Maximus jest conajmniej do chłodzenia wodnego miałem na myśli normalne chłodzenie wodne, a nie rozwiązania AIO, czy hybrydowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2017 o 20:23, RenMidori napisał:

https://www.morele.net/inventory/info/NsYTn4/

Ostatecznie cenę wynegocjowałem do 10500 zł :P

Generalnie bardzo ładny zestaw po poprawkach - dużo fajniejszy niż wyjściowy. Pozwolę sobie jednak wtrącić swoje 3 grosze... może nawet nie będą spóźnione. :)

- napęd optyczny zastosowałbym zewnętrzny. Sam jestem do nich przywiązany, ale używam coraz mniej a w zasadzie sporadycznie. Bez potrzeby zaśmiecać budę.

- Kraken 2x140 to aż nadto dla chłodzenia samego procka (spokojnie wystarczyłoby 2x120 nawet żeby schłodzić MOBO w przyszłości), a patrząc na budę chyba tylko na przodzie da się go sensownie zamontować. Jak na przodzie to rodzi się pytanie czy ma powietrze wciągać czy wywiewać?

- sama buda też jest wielka. Nie wiem co miałeś do tej pory, ale ja wielkie budy mam już za sobą (obecnie jeszcze na Corsair'ze 900D siedzę, a właściwie wylądował pod biurkiem już bo mam dość takich molochów) Jeżeli nie będziesz używał tych 6 czy 8 HDD to lepiej coś w rozmiarze midi/mini poskładać - szczególnie jak o LC zaczynasz myśleć.

- wrzuć też ten koszyk z "pierdołami" może coś sensownego będę w stanie podpowiedzieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoZyObecnie mam obudowę CoolerMaster Cosmos, mała nie jest do tego stoi na ziemi, i hoduję co 2 dzień pokaźne małe kwadratowe dywaniki bo zaciąga masę powietrza od spodu. Dlatego podoba mi się ta buda be quiet!. Powietrze ssie z przodu więc spokojnie mogę ja trzymać bliżej ziemi. Do tego zwyczajnie lubię duże budy, wygodniej się w nich buduje, zawsze miejsce na extra dodatki, planuje parę HDD dorzucić w miarę przybywania gotówki i danych (movie hoarding problems), na pewno m.2 ssd lub jak wyjdzie intel optain :P Też się zastanawiałem nad tym ustrojstwem od NZXT Hue+ fajne to naprawdę niesamowity efekty daje widziałem na żywo zwala z nóg ^^

2x 140 biorę bo mam zamiar kręcić proca jak krzemowa loteria da do 5Ghz i chce mieć temperature poniżej 70 stopni bo ma żyć wiecznie :P Jak tylko mi skoczy powyżej 70 nawet po parunastu godzinach to jest dla mnie niedopuszczalne :P Więc wole dmuchać na zimne - he he :P

Co do montażu chłodnicy 280 mieści się luzem na górze budy nawet z napędem optycznym bez to i 320 wejdzie, sprawdzałem, widziałem na filmach jak montowali to x62 krakena w tej budzie. Jedyne co mnie zastanawia czy nie będzie mi to trochę zatykać airflow w budzie jak zasłonie górę tą chłodnicą. Pewnie będę musiał ustawiać większe obroty żeby zasysało z płyty głownej powietrze też bo  to i z backplate grafy będzie tam ciepło szło na vram i generalnie taki clusterfuck cieplny w tym regionie płyty głównej więc zawsze się 3 zasysające wentyle z tylu jeden, 2 na górze przydają no ale myślę że źle nie będzie. Na pewno chce zrobić dodatni lub neutralny przepływ powietrza bo kurzu mam w pokoju tyle że nie pytajcie a i wstręt do odkurzania xD Więc 2 wentyle z przodu + jeden na dole budy będą zasysać powietrze, tylny oczywiście odprowadza + 2 na chłodnicy u góry. Ten dolny będzie walić na HDD  bezpośrednio. Pewnie ustawie odrobinę więcej RPM z przodu żeby mi przypadkiem kurz nie wpadał przez pozostałe dziurki i szparki :P żeby powietrze uchodziło z budy wszędzie i kurz odpychało, mam nadzieje że te filtry kurzowe dadzą radę :P

Jeśli chodzi o napęd zewnętrzny, też o tym myślałem. Ale wtedy wykręcam bracket na optykę i wkładam tam dodatkowy wentyl 140mm z przodu. Ale to potem dokupię najwyżej raz że brak kasy dwa że optyka się nie zmarnuje mam 2 inne kompy które i tak by potrzebowały nowego napędu bo stare ledwo zipią xD i pamiętają lepsze czasy.

 

A tam z tych pierdółek to nic ciekawego nie ma ze 2x pendrive 3.0, opaski zaciskowe, rolka rzepów do kabli, sprężone powietrze takie troszkę lepsze, mikrofibra duża etc.
z ciekawszych mam 
https://www.morele.net/arctic-silver-preparat-czyszczacy-arcticlean-101773/
podobno fajnie usuwa paste, mam zamiar powymieniać w reszcie urządzeń w domu na tą Thermal Grizzly ^^
no i to by chyba było na tyle ^^ 

ewentualnie dajcie opinie o - https://www.morele.net/pendrive-sandisk-cruzer-extreme-32gb-usb-3-0-sdcz80-032g-g46-607514/ wyrwałem za 80 zł :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, RenMidori napisał:

Powietrze ssie z przodu więc spokojnie mogę ja trzymać bliżej ziemi. Do tego zwyczajnie lubię duże budy, wygodniej się w nich buduje, zawsze miejsce na extra dodatki, planuje parę HDD dorzucić w miarę przybywania gotówki

Jak masz Cosmosa bez okna to szkoda nie jest, ale budy z oknem i na estetycznych wizualnie podzespołach żal pod stołem trzymać. Dokładnie tak samo myślałem 6 czy 8 lat temu jak zmieniałem budę. Tych dodatkowych HDD Twoja buda nigdy nie zobaczy... prędzej NASa postawisz gdzieś na uboczu żeby nie słuchać szumu dysków, albo wymienisz te 2TB na 6 czy 8 w jednym dysku za 2-3 lata.

8 godzin temu, RenMidori napisał:

Też się zastanawiałem nad tym ustrojstwem od NZXT Hue+ fajne to naprawdę niesamowity efekty daje widziałem na żywo zwala z nóg ^^

Mam... znaczy na półce leży i czeka aż czas na dokończenie kompa znajdę :/ Teraz NZXT jeszcze fajne wiatraki LED zrobił które można podpiąć do niego.

8 godzin temu, RenMidori napisał:

2x 140 biorę bo mam zamiar kręcić proca jak krzemowa loteria da do 5Ghz i chce mieć temperature poniżej 70 stopni bo ma żyć wiecznie :P

Teraz chłodzę E8400 plus NB na MOBO plus GF275  chłodnicą 2x120 (niska około 30mm) - wszystkie nowe podzespoły mają niższe wymagania więc raczej nie zobaczysz temperatury wyższej niż 70 stopni nawet jak dołożysz MOBO. Co najwyżej trochę wiatraki przyśpieszą.

9 godzin temu, RenMidori napisał:

Więc 2 wentyle z przodu + jeden na dole budy będą zasysać powietrze, tylny oczywiście odprowadza + 2 na chłodnicy u góry. Ten dolny będzie walić na HDD  bezpośrednio. Pewnie ustawie odrobinę więcej RPM z przodu żeby mi przypadkiem kurz nie wpadał przez pozostałe dziurki i szparki :P żeby powietrze uchodziło z budy wszędzie i kurz odpychało, mam nadzieje że te filtry kurzowe dadzą radę :P

Ja bym inaczej zamontował -  odwrócone MOBO -  Kraken na przodzie w konfiguracji wciągającej powietrze. Do tego wentylator z tyłu wciągający i 2 na górze wyciągające. Na kurz jest tylko jeden sposób - trzeba czyścić :)

9 godzin temu, RenMidori napisał:

Jeśli chodzi o napęd zewnętrzny, też o tym myślałem. Ale wtedy wykręcam bracket na optykę i wkładam tam dodatkowy wentyl 140mm z przodu. Ale to potem dokupię najwyżej raz że brak kasy dwa że optyka się nie zmarnuje mam 2 inne kompy które i tak by potrzebowały nowego napędu bo stare ledwo zipią xD i pamiętają lepsze czasy.

Możesz też później dokupić zewnętrzną kieszeń na napęd, ale zazwyczaj są większe i nie wiem jak z transferami. Właśnie przez sporadyczność użycia i możliwość zmiany kompa ja się zdecydowałem na takie rozwiązanie... z resztą testowałem je już kilka lat temu z napędem FDD3,5"

Nie przesadzaj z ilością wentylatorów

9 godzin temu, RenMidori napisał:

rolka rzepów do kabli,

Nie warto... o wiele bardziej estetyczne i poręczne są zwykłe czarne paski zaciskowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowe trzymam na podłodze ale w taki sposob ze okno będzie widać non stop z każdego miejsca o to akurat sie nie martwie ^^

BTW....

Wiedziałem że będą musieli coś odj**** z moim zamówieniem prędzej czy później. Chciałem upewnić się że moja paczka będzie przesłana DHL lub UPS bo wiem że w tych rejonach np. taka Siódemka ma kompletnego idiotę za kuriera. Do tego poczty polskiej jak ognia się staram unikać i zaznaczyłem żeby broń boże tymi firmami mi nie przesyłali paczki za 12k... No ale jako że jestem przezorny, zanim złożyłem zamówienie to zadzwoniłem do nich i się upewniłem że mam wybór. Oni że owszem naturalnie tylko DHL używamy. Potem składam zamówienie i dzwonie i się upewniam, że proszę tylko nie pocztą polską lub siódemką - tylko DHL albo UPS oni że proszę się nie martwić poczty polskiej to my nawet nie używamy HE HE odpowiada głos w słuchawce... Na zamówieniu w komentarzu to samo napisałem, do tego jak już wszystko było spakowane przed nadaniem paczki znowu zadzwoniłem a oni że już nadają paczkę i mam być spokojny. No to mówię ok, wszystko jak należy chyba pierwszy raz w życiu bez przygody zamówienie będę miał :P

Siedzę sobie w pracy... wkurzony bo 12h zmiana, dużo roboty, mam jelitówke i chce mi się rzygać, męczy mnie rozwolnienie, nie mogę się nawet wysikać od paru godzin i czuje bzzzttt... bzzzt... w kieszeni - dostałem sms'a. Patrze "W dn. 2017-02-16 została do Ciebie nadana przesyłka kurierska nr XXXXXXXXX http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=XXXXXXXXX ..... POCZTA POLSKA co jaka poczta jak nic nie zamawiałem przecież przez pocztę polską... Myśli sobie mój zmęczony umysł :P Ale nagle doznaje olśnienia o no tak, zamawiam kompa, no ale ok miało być DHL praktycznie każdy pracownik morele się o tym dowiedział bo tyle razy się upewniłem że będzie DHL i chyba z 5 różnymi osobami gadałem... No to dzwonie do nich, do obsługi klienta.

Podaje typowi numer zamówienia on sprawdza, i się go pytam czy moje zamówienie ma jakieś komentarze....

On mówi że proszę czekać - stuk stuk stuk, klik - "Tak ma pan 5 dodatkowych komentarzy przy zamówieniu"
Się go pytam czy może mi pan je przeczytać...
On czyta pierwszy mój własny "Proszę o przesyłkę kurierem DHL bądź UPS - w przypadku niemożliwości wysłania innym kurierem proszę o kontakt bądź anulowanie zamówienia, broń Boże nie wysyłać POCZTĄ POLSKĄ bądź SIÓDEMKĄ"
Mówię dobrze czyli jest mój, proszę czytać dalej...
Gość mówi że to pracownicza korespondencja...
No to mówię niech mi pan sparafrazuje w takim razie...
"Przesyłka DHL, drugi tylko DHL lub UPS, trzeci wysyłka DHL, czwarty przesłać kurierem DHL"
Na co się go pytam, a może mi pan powiedzieć jaka firma zajmuje się dostarczeniem mojej przesyłki...
klik klik klik... i słyszę ciszę... "Poczta Polska ale nie wiem czemu..." mówi ze smutkiem w głosie :P
I jedyne rozwiązanie jakie mi zaoferowano to że mogę nie odbierać paczki i mi wyślą po zwrocie DHL, hah no cudowne rozwiązanie.

Ehhh... człowiek się pyta, upewnia, podkreśla ale nie no specjalnie w drodze wyjątku bo przecież oni pocztą polska nie wysyłają nigdy jak ktoś stwierdził z biura obsługi wyślą ci na złość tym czym kategorycznie nie chcesz....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...