Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RenMidori

Bezkompromisowy zestaw komputerowy

Polecane posty

Słowem wstępu mój leciwy Core 2 Duo E8400 @ 4GHZ w tandemie Radkiem 6970 po blisko 6 latach już nie daje rady, szczególnie że Radek lubi się pod większym obciążeniem położyć spać w znaku protestu, tak więc czas wysłać go na zasłużoną emeryturę. Szczególnie że mój Dell Ultra Sharp w rozdzielczości WQHD lubi się znęcać nad tym biednym staruszkiem. Tak więc w swej dobroci oraz żądzy doświadczenia Wiedźmina 3 w ultra w 60 klatkach oraz generalnie możliwością bezkompromisowego grania w co mi się tylko zachcę po przeszło dwóch latach oszczędzania i zaciskania pasa postanowiłem szarpnąć się na nowy High-Endowy wybryk natury. So with out further ado:

Procesor Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB, BOX 1699,00 zł
Karta graficzna Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 8GB GDDR5X (256 bit) DVI-D, 2x HDMI, 2x DP, BOX (STRIX-GTX1080-O8G-GAMING) 3652,00 zł
Płyta główna Asus MAXIMUS IX CODE, Z270, DDR4, HDMI, DisplayPort, ATX 1499,00 zł
Pamięć G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL14 (F4-3200C14D-16GVK) 746,14 zł
Toshiba P300 Performance 3.5 2TB 319,00 zł
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) 379 zł
Zasilacz be quiet! Dark Power Pro P11 750 Watt (BN252) 759 zł
Obudowa be quiet! DARK BASE PRO 900 (BGW12) 949,00 zł
be quiet! Dark Rock 3 (BK018) 269,00 zł
be quiet! SilentWings 3 PWM 140mm (BL067) 86 zł x 3 = 256 zł
Arctic MX-2 4g pasta termoprzewodząca 18,89 zł
LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB 55 zł
System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit BOX 499 zł

= 11108,28 zł

Link na morele i mój koszyczek - http://www.morele.net/inventory/info/jHXOPX/ - brak jednego wentyla ^^

Co do wyboru procka skylake kosztuje praktycznie tyle samo so why not, Strix OC jest bezkompromisowy do tego wersja advance gamer pewnie ma gorszy sort procesorów dlatego boje się o ich żywotność stąd ta ekstrawagancja i dopłata 400 zł za te 2 FPS które da wersja OC. Co do płyty głównej mam pewne zastrzeżenia (głównie do jej ceny i tego że pewnie ma wiele funkcji co to tylko świeci i nic nie daje) ale w przyszłości chce dorzucić dysk SSD na M.2 może dodatkową pare Ripjaws i rozważam też dodatkowego 1080 więc chce żeby to wszystko miało silną podstawę plus bios je dobry na tym podobno ^^. Pamięci Ripjaws V CL14 + 3200 MHZ mówi samo za siebie trochę drogo ale zdecydowanie bezkompromisowe kosteczki. Co do dysku tu sie bardziej cena kierowałem wolałbym WD Black ale podobno trafiaja sie glosne i P300 trochę szybszy. GoodRam Iridium bardziej doraźnie bo mnie na M.2 Evo Pro na razie nie stać. Zasilacz odrobinę przegięty może na chwile obecną ale raz że 80 + platinum, modowalny chociaż kable brzydkie, do tego pasuje mi do tej obudowy i jest naprawdę dobrze wykonany. Co do budy samej w sobie  mocno zastanawiałem się nad Phanteks Ethnoo Primo ale jakoś raz że wydaje mi się strasznie dziurawa ta buda i boje się że będzie za głośno dwa że to bardziej pod wodne chłodzenie konstrukcja a ja nie mam takiego budżetu żeby jeszcze do tego dorzucić coś takiego, be quiet! Dark Base Pro raz że wydaje mi się nawet ładniejsza niż Phanteks to ma trochę lepszy air flow mi się zdaje do tego wycisza odrobinę całą konstrukcję i ma pare fajnych bajerów i chyba jednak lepsza pod chlodzenie powietrzem niż ten Phanteks. Co do Dark Rock 3 myślałem o bk019 ale trochę to to za duże mi się wydaje i boję się że te ripjawy mi się tam pod radiator nie zmieszczą. Do budy dają 3 wentyle SilentWings 3 więc dokupuje 3 ekstra 2 z przodu dwa u gory jeden na dole 1 z tylu, bez wymontowania bracketu na napęd optyczny widzę ze więcej nie wejdzie, a zasilacz jest za długi żeby weszły 2 na dole stąd też na 6 myślę że airflow będzie wystarczający żeby dać moim podzespołom trochę większą żywotność i niższe temperatury. Co do pasty Arctic MX-2 to 8 letnia wytrzymałość szczególnie do mnie przemawia ale aż tak na pastach się nie znam, po krótkim reaserchu padło właśnie na nią.

Chciał bym tak zejść z ceną do 10k ale jednak szkoda mi trochę tracić cokolwiek z tego zestawu. Jeśli macie jakieś uwagi co do tego builda proszę piszcie co myślicie jakieś rady jak macie albo propozycje co zmienić albo jak by cene zbić odrobinę, szczególnie co z tą płytą główną by zrobić. Powiem też że poniekąd kierowałem się też estetyką podzespołów, koniec końców będzie jedna wielka szyba w budzie więc chce żeby to też się dobrze prezentowało za tę cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że na rozsądnym wydawaniu pieniędzy Ci w ogóle nie zależy? Bo w wielu miejscach ten zestaw wygląda, jakbyś brał najdroższe dostępne komponenty "bo tak" ;)

Tutaj można zaoszczędzić taczkę forsy tracąc niewiele i tak bym zrobił, no chyba, że wygrałeś w totka i nie ma co zrobić z kasą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RenMidori napisał:

Strix OC jest bezkompromisowy do tego wersja advance gamer pewnie ma gorszy sort procesorów dlatego boje się o ich żywotność stąd ta ekstrawagancja i dopłata 400 zł za te 2 FPS które da wersja OC

Zdajesz sobie oczywiście sprawę, że Palit GameRock, czy MSI Gaming X zwykle są tańsze i raczej są tańsze, a zwykle podkręcają się podobnie lub lepiej, zwłaszcza, że...

1 godzinę temu, RenMidori napisał:

rozważam też dodatkowego 1080

Wróć. W tej chwili nie ma to najmniejszego sensu, zwłaszcza, że Nvidia odchodzi od wsparcia SLI w zastosowaniach growych, GTX 1080 nie był nigdy sensownym zakupem, a na bliższym horyzoncie widać premierę Vegi (w I poł. roku) i Volty, które powinny mieć dużo lepsze wsparcie dla nowszych technologii od obecnych kart (SM 6.0 i pełne wsparcie dla funkcjonalności DirectX12), dlatego też...

a) sensowna opłacalność płyt głównych (nawet dla entuzjastów) w LGA 1151 kończy się na poziomie Gaming-5 (MSI, Gigabyte), albo Extreme6 (Asrock)

b) w tym wypadku zdecydowanie sensowniej poczekać na premierę Ryzenów (i to z naciskiem na procesory 6+ rdzeniowe) lub...

c) nawet na premierę Skylake-E (II kw.) z racji liczby linii PCI-E

2 godziny temu, RenMidori napisał:

w przyszłości chce dorzucić dysk SSD na M.2

To zdecyduj się, czy chcesz SLI, czy NVMe, bo obawiam się, że obu nie zmieścisz (niższa karta musiałaby być FE).

2 godziny temu, RenMidori napisał:

Co do dysku tu sie bardziej cena kierowałem wolałbym WD Black ale podobno trafiaja sie glosne i P300 trochę szybszy.

Toshiba jest głośniejsza, ale mniej awaryjna. WD Black ma po prostu absurdalne ceny.

2 godziny temu, RenMidori napisał:

Zasilacz odrobinę przegięty może na chwile obecną ale raz że 80 + platinum

Certyfikat jak certyfikat. Problem w tym, że Corsair oferuje 10-letnią gwarancję na serię RMx, a Bitfenix 7-letnią na Whisper, a BeQuiet 5-letnią i jest dużo droższy, a wcale nie cichszy.

2 godziny temu, RenMidori napisał:

Co do Dark Rock 3 myślałem o bk019 ale trochę to to za duże mi się wydaje i boję się że te ripjawy mi się tam pod radiator nie zmieszczą.

Problem w tym, że cichszy od Macho Direct/Rev. B nie jest, a droższy - do bezkompromisowości ma się nijak (Dark Rock Pro 3 jest troszkę absurdalnie wyceniony, ale będzie cichszy, Noctua NH-D15 (czy NH-D14) będą wydajniejsze.

2 godziny temu, RenMidori napisał:

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) 379 zł

W tej cenie poza gwarancją i kośćmi nie ma zbyt wielu argumentów wobec MX300 275GB, czy SU800 256GB. A przy tym zestawie wygląda bardzo budżetowo i raczej bym myślał w tym budżecie jak zmieścić Mushkin Reactor 512GB/1TB niż nad dopłatą do GTX 1080 (względem GTX 1070).

PS Wiedźmina 3 w 60fps nie uświadczysz nawet na Titanie Pascalowym w SLI (w niektórych miejscach pojawią się dropy spowodowane teselacją x64, tudzież intensywnym generowaniem roślinności).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zestaw z efektem WOW! (cenowym wow, bo zdroworozsądkowym i wydajnościowym już niekoniecznie). Przypuszczam, że ze 3000 zł można by oszczędzić nie tracąc nic (lub odrobinę) z wydajności ani trwałości zestawu, no chyba, że w grę wchodzi coś innego np. walory estetyczne. Mając taki budżet szczerze polecam poczekać na Vegę (maj?) i Ryzen-a (marzec?). Pascal to nie jest karta warta takich pieniędzy, mogę się założyć, że zestarzeje się błyskawicznie i za rok - dwa będzie miał problemy z dogonieniem kart za 1000 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a kiedy jest dobry czas na kupowanie czegokolwiek :P Zawsze za pol roku wyjdzie cos nowego, nigdy się nie opłaca kupić PC bo za 3-4 miesiące będzie lepsza karta nowy procek, a tak i tak na 6 kolejnych lat ten pececik będzie spokojnie dawać radę :P No właśnie chodzi też o walory estetyczne, jak już wydaje się tyle pieniędzy to chciało by się też żeby ten build ładnie przez tą szybę w budzie wyglądał ^^ A znowu czekać do połowy roku na następną nowość, ale nie bo będzie trzeba czekać miesiąc po premierze na jakieś porządne niereferencyjne chłodzenie albo na rev. tej karty bo w sumie to taka 1 wersja to lipa ale wtedy już bedzie 3-4 miesiące do nowego procesu technologicznego etc. xD Co do dogonienia kart za 1000 zł za 2 lata to bym aż tak nie przesadzał, topowe karty za 2 lata pewnie bedą około 20% wydajniejsze i tyle a kosztować będa też pewnie 3.5k. 

Co do samego grafiki faktycznie jednak zdecydowałem się na:
Karta graficzna Asus GeForce GTX1080 Advanced 8GB GDDR5 (256-Bit) DVI, 2xHDMI, 2xDP, BOX (STRIX-GTX1080-A8G-GAMING) 3329,00 zł

323 zł taniej a w sumie ta sama karta, różnica marginalna

Co do SLI w przyszłości też raczej odpada 

Jeśli chodzi o SSD to w przyszłości dorzucę jakąś większą M.2 512GB np.  a ten goodram i tak się przyda ^^

Co do Dark Rock 3 BK018 to fakt drogi radiator ale bardzo ładny i estetyczny i pasuje do reszty zestawu

Jeśli chodzi o zasilacz to faktycznie jest drogawy ten be quiet! podobało mi się w nim szczególnie to że ma certyfikat platynowy, fajne kable w zestawie, i dobre materiały z jakich jest wykonany, 750W to może i overkill ale już 650 to konieczność myślę nawet przyszłościowo patrząc na jakieś dodatki i OC. Jak ktoś ma jakieś propozycje to proszę o linka ^^

Jeśli chodzi o płytę główną to po pierwsze fajna estetyka, bardzo dobre wykonanie, dobre rozprowadzanie temperatury do tego bardzo fajny bios, dużo portów USB, WI-Fi, Bluetooth duże możliwości OC no nie wiem czy by sie nie skusić jednak na np. Hero albo Strix też od asusa >.> żeby te pare złoty zaoszczędzić. Swoją drogą ta plyta głowna ma świetną integre audio, co prawda do słuchawek mam Xonar STX ale głośniki to nie zbyt ciekawie sobie na niej radzą a integra by to rozwiązała i genialny soft jest do tego wszystkiego. 

A co do RAM to serio aż takie ekstrawaganckie wybrałem ? 3200 CL14 powinny dać spore możliwości jeśli chodzi o OC i z kolei aż tak kosmicznie drogie nie są no chociaż jak by wziąść 3200 CL15 można te pare złoty uciąć i się z tego i 500 zł mniej z kartą zrobi

Tak na dobra sprawe cene mi podbija mocno Buda, wentyle też do tego W10 box 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RenMidori napisał:

Co do dogonienia kart za 1000 zł za 2 lata to bym aż tak nie przesadzał, topowe karty za 2 lata pewnie bedą około 20% wydajniejsze i tyle a kosztować będa też pewnie 3.5k.

Obawiam się, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że przez wejście do obiegu SM 6.0 i kart z obsługą wszystkich feature levels DirectX 12 - twórcy gier będą za 2 lata mieli gdzieś jak Polarisy, Pascale itd. wypadają - to istnieje spore prawdopodobieństwo, że odpowiednicy Navi lub seria x60 Vulkanów będą biły na głowę GTX 1080 - spójrz, gdzie w tym momencie jest np. GTX 980 Ti.

8 minut temu, RenMidori napisał:

750W to może i overkill ale już 650 to konieczność myślę nawet przyszłościowo patrząc na jakieś dodatki i OC

i7-6950X + Titan Pascal po OC w benchmarkach nie dobijają nawet do 500W.

9 minut temu, RenMidori napisał:

Jeśli chodzi o płytę główną to po pierwsze fajna estetyka, bardzo dobre wykonanie, dobre rozprowadzanie temperatury do tego bardzo fajny bios, dużo portów USB, WI-Fi, Bluetooth duże możliwości OC no nie wiem czy by sie nie skusić jednak na np. Hero albo Strix też od asusa

Problem w tym, że może zacznijmy od tego, czego potrzebujesz, bo prawdę mówiąc w porównaniu do konkurencji produkty Asusa wyróżniają się jedynie wysoką ceną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orion napisał:

Tej teselacji nie można ograniczyć w sterownikach?

Tylko w przypadku AMD. W przypadku NVIDII sterownik sam z siebie ogranicza teselację, jeśli uzna, że nie ma ona sensu, czyli wtedy gdy figura na której pracujesz jest mniejsza od piksela, co w praktyce oznacza, że karty NVIDII wykonują teselację mniej więcej do poziomu x16, bo większe wartości już schodzą poniżej tego piksela dla prawie wszystkich obiektów. W tym samym przypadku karty AMD twardo próbują robić obliczenia i stąd między innymi niższa wydajność kart AMD w teselacji. To jest jedna z rzeczy, które mają się zmienić w Vedze - tam karta ma rozpoznawać tego typu przypadki i rezygnować z działań, jeśli nie mają one sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RenMidori napisał:

Hmmm, a kiedy jest dobry czas na kupowanie czegokolwiek :P Zawsze za pol roku wyjdzie cos nowego, nigdy się nie opłaca kupić PC bo za 3-4 miesiące będzie lepsza karta nowy procek, a tak i tak na 6 kolejnych lat ten pececik będzie spokojnie dawać radę :P No właśnie chodzi też o walory estetyczne, jak już wydaje się tyle pieniędzy to chciało by się też żeby ten build ładnie przez tą szybę w budzie wyglądał ^^ A znowu czekać do połowy roku na następną nowość, ale nie bo będzie trzeba czekać miesiąc po premierze na jakieś porządne niereferencyjne chłodzenie albo na rev. tej karty bo w sumie to taka 1 wersja to lipa ale wtedy już bedzie 3-4 miesiące do nowego procesu technologicznego etc. xD Co do dogonienia kart za 1000 zł za 2 lata to bym aż tak nie przesadzał, topowe karty za 2 lata pewnie bedą około 20% wydajniejsze i tyle a kosztować będa też pewnie 3.5k. 
 

Wydaje mi się, że tutaj się bardzo mylisz. Jeśli chodzi o procesory to przyrost wydajności przez lata nie powalał, więc faktycznie 5-6 latek powinien dać radę. Niestety obecna generacja kart jest mocno przejściowa bo nie jest w stanie wykorzystać jeszcze w pełni dx12. Wszystko wskazuje na to, że Vega już powinna mieć takie możliwości i na prawdę za dwa lata może okazać się że karta za 1000 zł będzie miała lepsze wyniki w nowych tytułach jak twój potwór za 3500 zł (wtedy warty już optymistycznie patrząc 1/3 tej ceny). Rozważ opcją kupna całego zestawu i tańszej tymczasowej karty którą będziesz mógł sobie podmienić, jeśli okaże się że Vega faktycznie daje radę. Ja  tak zrobiłem, choć oczywiście w innej skali finansowej bo mój sprzęcik w 5000 zł się zamknał i siedzi w nim RX 470 niecierpliwie oczekując Vegi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RenMidori 

Przyznam, ze nie czytalem calego watku, zwracajac uwage glownie na konfiguracje, ale moze ten temat nie zostal poruszony... Wez wiekszy dysk SSD :] Sam mam 256 GB i to wcale nie jest duzo. W teori wydawalo sie w pelni wystarczac, ale wrzuc na niego system, Wieska, GTA V i masz juz w polowie zawalony. A pamietajmy, ze taki konfig prosi sie o mody z teksturami 4K ;)Do tego gry po 50 GB staja sie standardem. Niby wiekszosc osob nie gra w wiecej niz 3 gry naraz, ale widze, ze mozesz sobie pozwolic na wydanie wiekszej kwoty, wiec wzialbym te 500GB. Bo sam zongluje grami, a przez ograniczona pojemnosc ciagle cos spowrotem instaluje i trace czas na sciaganie latek. Czysta wygoda miec zawsze wszystko na dysku. Niby jest jeszcze HDD, ale nie musisz sie szczypac, a - jako posiadaczowi SSD - nawet przez mysl mi to nie przeszlo, by trzymac tam gry, od kiedy zasmakowalem w superszybkich loadingach.

Do reszty braci i siostr:

RenMidori na pewno zdaje sobie sprawe, ze mozna taniej i w lepszym, tanszym okresie. Placi duze pieniadze za config, ktory nie jest wyznacznikiem balansu na linii cena-jakosc. Podejmuje ta decyzje z nieistotne jakich wzgledow, bo moze sobie na to pozwolic. A w zyciu chodzi wlasnie o to by moc sobie pozwolic. I moc pozwolic sobie, kiedy sie zywnie podoba i nie ogladajac sie na nic. Prosi o porade w doborze sprzetu, ewentualnych oszczednosci, ale namawianie go, by poczekal na lepsze ceny czy mityczna Vege jest pozbawione sensu. Bo pasujace bardziej do tematu configu dla osoby muszacej bardziej liczyc sie z pieniedzmi. Bez obrazy, zwyczajnie biorac pod uwage calosc sytuacji, tak mi sie wydaje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie ktoś coś mądrego napisał @SolInvictus z dyskiem SSD to w zasadzie miałem problem bo wieksze wydawaly mi sie takie drogie, a najlatwiej jest je w przyszlosci dokupic. Właśnie Iridium brałem doraźnie, na razie ale potem miałem zamiar do tego jeszcze dokupić jakąś 512GB pod M.2 (musze zarobić jeszcze troszke bo na dobra sprawe to mam kolo 10k budzetu i tak go przekraczam w tym rigu. Bym mial tą 512 na system i najwazniejsze gry i troche programów, a takie mniej wymagajace na tym goodram, a reszte rupiecia na HDD. A co z SSD byście polecali z większych ? Chce coś co przetrwa dłużej i jest w miare szybkie w okolicach 500GB ^^ A w razie czego na czym najlepiej bylo by oszczedzić na większy SSD, procek i grafe zostawiam no i bude na bank bo jest miodna ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, RenMidori napisał:

No nareszcie ktoś coś mądrego napisał

Ale to się tyczy pierwszej części posta (która została już wcześniej krótko poruszona przez Ireneza), czy drugiej (którą można streścić w trzech słowach: 'Kto bogatemu zabroni')? ;)

5 godzin temu, RenMidori napisał:

A co z SSD byście polecali z większych ? Chce coś co przetrwa dłużej i jest w miare szybkie w okolicach 500GB

23 godziny temu, Irenez napisał:

A przy tym zestawie wygląda bardzo budżetowo i raczej bym myślał w tym budżecie jak zmieścić Mushkin Reactor 512GB/1TB niż nad dopłatą do GTX 1080 (względem GTX 1070)

Choć w sumie ze względu na obecne ceny Mushkina, to raczej rozsądniej będzie wybierać spomiędzy 850 EVO (jeżeli przekonuje Cię 5 lat gwarancji, nawet z kośćmi TLC) i M6S+ (o ile dla kości MLC chciałbyś poświęcić gwarancję). Ew. jest jeszcze MX300, no ale to połączenie TLC i krótszej gwarancji.

5 godzin temu, RenMidori napisał:

512GB pod M.2

A tak właściwie to do czego Ci to potrzebne? W codziennych zastosowaniach tak szybkie dyski zbyt wiele nie wnoszą - przy przerzucaniu sporych ilości danych (i to raczej w obrębie tego samego dysku) dałoby się wyłapać różnicę, w benchmarkach też, ale poza tym to pewnie nawet byś nie zauważył, gdyby ktoś podmienił Ci SSD na jakiś przyzwoity model z SATA (ot, zawsze jakiś plus dla budy z oknem ;)).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RenMidori Dzieks, tak mi sie wydawalo. Masz kase i chcesz pewnie w miare jak najszybciej bawic sie na nowym sprzecie - i o to chodzi :] Z drugiej strony - jesli mnie pamiec nie myli - pisales cos o tym, ze chcesz, by ow config starczyl Ci na 4 lata. Rozumiem, ze bez upgrade'ow. Nie starczy. Jesli ustalisz sobie standardy typu 60 klatek, ultra i 1080p (stawiam jednak, ze myslisz o 2;4K) to ich nie utrzymasz. Nawet jesli przyjmiemy za ultra najwyzsze robiace widoczna roznice ustawienia, a nie zazynarki animacji typu kosmiczne wygladzania krawedzi i inne niewidoczne ustawienia umieszczane w grach, by sprzedawac najdrozsze grafiki. Nie starczy, jesli z biegiem czasu nie bedziesz schodzil z detalami czy iloscia klatek. Dlatego rozumiem czesc osob, ktore maja watpliwosci, co do wydawania takiej sumy na sprzet.

Co do SSD i ewentualnych oszczednosci... Zrezygnuj z HDD/wez mniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SolInvictus napisał:

1080p (stawiam jednak, ze myslisz o 2;4K)

Dnia 20.01.2017 o 07:54, RenMidori napisał:

mój Dell Ultra Sharp w rozdzielczości WQHD

10 minut temu, SolInvictus napisał:

Nie starczy, jesli z biegiem czasu nie bedziesz schodzil z detalami czy iloscia klatek.

Pytanie, na ile to wystarczy - przecież od dłuższego czasu wielkich zmian w sprzęcie, czy API nie było, a i tak GTX 780 Ti (top sprzed 2.5-3 lat) znajduje się na poziomie kart za ~1000 zł. Naprawdę sądzisz, że GTX 1080 zestarzeje się przynajmniej równie ładnie, konkurując z kartami przygotowanymi pod kątem DX12 i z pamięciami HBMv2?

A co do HDD - zupełna rezygnacja rzeczywiście pozwoliłaby na wyraźną oszczędność (i przede wszystkim znacznie obniżyłaby głośność zestawu w spoczynku), natomiast branie mniejszego dysku to raptem 100 zł mniej (1TB) i jeżeli autor ma pomysł na zapełnienie większości z tych 2TB, to nie za bardzo da się tu znaleźć pole do popisu (już szybciej bym wspomniał, że dopłata do 3TB jest stosunkowo mała).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, SolInvictus napisał:

 A w zyciu chodzi wlasnie o to by moc sobie pozwolic. I moc pozwolic sobie, kiedy sie zywnie podoba i nie ogladajac sie na nic.

Smutne stwierdzenie, naprawdę smutne. Mam nadzieję, że w moim życiu nigdy nie dojdę do takiego etapu, w którym uznam, że chodzi w nim o coś takiego.

A tak wracając do tematu - jakoś tak widzę, że cała ta rozmowa nie za bardzo ma sens. Autor chce wydać jak najwięcej - jego wola. Był ostrzegany, że to jest kiepskie podejście, ale sądzę, że to jest ten typ człowieka, który jak się nie przekona na własnej skórze, że coś nie jest dobrym pomysłem, to i tak będzie się upierał przy swoim. Założył temat po to, by ktoś go poklepał po plecach i powiedział mu jak bardzo **** jest, że kupuje coś tak wypasionego. Niestety źle trafił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard

Zarowno w moim wypadku, jak i w RenMidori wyciagasz pochopne wnioski. Ja nie powiedzialem, ze w zyciu chodzi TYLKO o to. Dodam, ze bylo to stwierdzenie ogolne, a nie tyczace sie wylacznie materialistycznych zachcianek. Moze zle mnie zrozumiales, mozesz tez dalej sie z tym nie zgadzac ;) Moze wyrazilem sie zbyt oszczednie i nie do konca jasno - sam staram sie znalezc balans pomiedzy czysta radoscia z zakupu i uzytkowania, a jego oplacalnoscia. Jednak to pierwsze jest dla mnie wazniejsze. Mozesz spojrzec na moj config w profilu. Pochodzacy sprzed roku przyklad takiego balansu. A moglem sobie pozwolic na szalenstwo typu owczesny odpowiednik zestawu RenMidori. Akurat ja nie widzialem sensu. Nasze postawy co do sprzetu sa kwestia indywidualnych potrzeb i wyboru, a nie nieistniejacej w tej dziedzinie uniwersalnej madrosci.

@webtom Pijesz do Radkow ? Dobry argument, bo to karty, ktore z czasem przeganiaja swoje owczesne odpowiedniki i sa bezapelacyjnie lepsza opcja dla osob kupujacych grafike na te 4 lata. Jednak sprawiaja zwykle wiecej problemow i kuleja w paru kwestiach na tle tych Zielonych: tempreratury, pobor pradu, kultura pracy, czestsze niz u GF problemy z grami i sterownikami. Trzymam kciuki za Czerwona Rewolucje i chcialbym kiedys zlozyc pieca na AMD, ale na razie wole doplacac do zwyczajnie bardziej komfortowego Intela i takze takiej, ale tez mniej przyszlosciowej Nvidii. Nie wiem, czy widoczne w praktyce jest korzystanie z karty z HBM, ale faktem jest, ze jest to pamiec o wiele bardziej wydajna od VRAMu. Mozemy wiec dostac jej cyfrowo mniej. Jesli nie ma odczuwalnych w grach roznic, wydaje sie, ze waznym jest, by pamieci bylo po prostu wystarczajaco i najlepiej na zapas, a nie jej typ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, SolInvictus napisał:

Jednak sprawiaja zwykle wiecej problemow i kuleja w paru kwestiach na tle tych Zielonych: tempreratury, pobor pradu, kultura pracy, czestsze niz u GF problemy z grami i sterownikami.

Temperatury i kultura pracy zależą bardziej od modelu niż od rdzenia. Dość powiedzieć, że łatwiej znaleźć Radeona RX 480 trzymającego takty, niż GTXa 1060.

Pobór prądu - tu zgoda, tylko, że przy wydatku na samą kartę ponad 1000 zł wzrost rachunków za prąd o maksymalnie 50 zł (mniej więcej taka jest różnica, gdyby obie karty pracowały przez cały czas na wysokich obrotach 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę) naprawdę nie powinno to być argumentem.

Problemy z grami i sterownikami - od dawna nie prawda. Zresztą przejrzyj sobie oficjalne forum NVIDII. Jest kilka ciekawych problemów nękających nowe karty, których od paru miesięcy NVIDIA nie jest w stanie rozwiązać i moim zdaniem nie rozwiąże, bo na moje oko zaczyna wychodzić przerzucenie wszystkiego na sterowniki.

 

I jeśli chodzi o pierwszą część - jeśli gdzieś piszesz, że "chodzi wlasnie o to by ", to nie pozostawia to nie ma tu wiele miejsca do interpretacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Sevard Slowo "wlasnie"  byc moze tu namieszalo. Faktycznie, osoba czytajaca moje slowa, biorac pod uwage temat, w ktorym sie znajdujemy oraz kontekst wypowiedzi, mogla to nieprawidlowo zrozumiec. Jednak sprostowalem to w nastepnej wypowiedzi. / Milo czytac to, co piszesz o Radkach. Mimo bycia niemal cale zycie w jej obozie, nie jestem fanem Nvidii, a szczegolnie ich podejsca do klienta i zywotnosci produktow. Jednak karty N wygrywja zwykle na polu najwazniejszym dla wiekszosci zaraz po wydajnosci i cenie - cichosci pracy.  Za autorytet w dziedzinie sprzetu sie nie uwazam, wiec dlatego nie proponowalem RenMidori jakichkolwiek rozwiazan tyczacych sie modeli sprzetu, a skupilem sie na praktycznej kwesti, ktora znam wlasnie z praktyki :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie rzucić luźną propozycję zestawu. Prezentuje się ona następująco: https://www.morele.net/inventory/info/LrV89e/. Tak, wiem - nieco zaszalałem z wyborem obudowy (na którą zresztą trzeba sporo poczekać). Zapraszam do dyskusji na temat zawartości koszyka, bo ta zeszła na inne tematy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bull3t Fajnie, ze chyba jako juz chyba druga osoba w tym temacie sugerujesz GameRocka. To udana karta w bardzo dobrej cenie. Z tego co widze, ostatnio wlasnie na morelach podrozala o 60 zlotych, ale to przy tych kwotach niewiele. TYLKO NIE TEN NAPED! Sam go posiadam i tak glosnego cholerstwa jeszcze nie mialem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena głośności jest dość subiektywna. W komentarzach przewijają się zarówno słowa "głośny", jak i "cichy". Poza tym trzeba mieć na uwadzę cenę urządzenia. W podobnej kwocie raczej nie uświadczysz jakiegoś urządzenia drastycznie wybijającego się jakością.

 

Chciałbym jeszcze zwrócić się do autora wątku. Nie obrażaj się na użytkowników udzielających się w tym wątku. Panowie ze sporą troską odnoszą się do wydatkowania czyichś ciężko zarobionych pieniędzy. Pewnie ich podejście byłoby inne gdybyś napisał, że oszczędzałeś 2 miesiące (a nie przeszło 2 lata) na ten sprzęt. Zauważyłem, że założyłeś analogiczny temat na innym forum. Pojawiły się tam propozycje zakupu m.in. zasilacza Seasonic z certyfikatem sprawności Titanium (mniemam, że autor komentarza miał na myśli serię Prime), którego ceny oscylują niebezpiecznie blisko kwoty tysiąca złotych. Apeluję do Ciebie - nie idź tą drogą. ;) Tutaj doradzą Ci lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...