Skocz do zawartości

Polecane posty

57 minut temu, Zashi napisał:

Troszkę podbiję wątek nieaktywny od maja, ale teraz - przy olbrzymim wydarzeniu w życiu czasopisma - jest ku temu okazja. Znikają płyty. Dlatego ja - jako prenumerator - czuję się trochę oszukany. Płacąc z góry za 13 numerów spodziewałem się, że mogą zajść jakieś zmiany, ale nie aż tak duże. Wraz ze zniknięciem krążków cena spada do pułapu, który powoduje, że prenumerata się nie opłaca. Dodatkowo na stronie prenumerata.bauer.pl w sekcji, gdzie możemy dokonać zakupu, nadal widnieje informacja:

Właśnie - przy zawiązywaniu umowy była mowa o 13 numerach (no, w moim przypadku 26, bo zamówiłem wersję CO-OP) z płytami. Jestem ciekaw, czy redakcja (a raczej wydawnictwo) będzie coś z "tym" robić... 

Do tego dochodzą problemy z wysyłką... I nie mówię tutaj o obsuwach spowodowanych działaniem Poczty Polskiej. Przykładowo kiedyś wysłano do mnie tylko jeden numer. Jednak hitem jest ostatnia sytuacja. Przeprowadzałem się i w swoim profilu na stronie prenumerata.bauer.pl zmieniłem adres dostawy. Wiecie, że to nie wystarczy? Oni nie pobierają co miesiąc adresów. Trzeba jeszcze wysłać e-mail na prenumerata@bauer.pl z informacją, że się zmieniło adres... Meh. Amatorka. 

 

 

Przecież wiadomo, że to amatorka.

1. Nie pobrali danych z poprzedniego konta -trzeba było zakładać nowe (oszczędność jednym słowem)

2. Ta strona to pic na wodę bo wszystkie statusy itd są tam nieprawdziwe i nierealne tak jak i adres dostawy właśnie.

3. Jeśli chodzi o rekompensatę to spikain mówił, że zakłada, że będzie automatyczna wiadomość dla prenumeratorów. Ale czy będzie? Wątpię ale czekamy na odpowiedź...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak odpisywałem w paru innych miejscach: dział prenumeraty ma rozwiązać sprawę tak, żeby prenumeratorom się ta zmiana opłacała. Już pomijając przyzwoitość – zrażenie do siebie prenumeratorów byłoby idiotycznym posunięciem, to jedni z najwierniejszych czytelników. Wpływu na działania działu prenumeraty nie mam, ale wiem, że wiedzą, co jest grane i będą działać zgodnie z interesem prenumeratorów. Prawdopodobnie prenumerata zostanie odpowiednio przedłużona.

Inna rzecz, że trudno stwierdzić na tym etapie, czy w kolejnych numerach też nie będzie płyty. Stąd zresztą słowo "promocja" przy cenie. Po prostu nie wiemy, czy taka zmiana (wydawałoby się, że przez miażdżącą większość odebrana pozytywnie) nie przełoży się chociażby na niższą sprzedaż. Jeżeli brak płyty będzie jednorazowym wyjątkiem, to brakujące kilka złotych najpewniej przerodzi się w dodatkowy numer dla prenumeratorów.

Ale na razie się wstrzymajmy, bo w tej chwili nikt nie wie, w którą stronę to zmierza -- pewne jest, że niezależnie od kierunku, prenumeratorzy nie zostaną okantowani. :)

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Miło, że coś się dzieje w temacie. :) Rozumiem, że sprawa "płytowa" nie jest jeszcze zakończona i wszystko zależy od sprzedaży. Wśród znajomych pozytywny oddźwięk, tak że życzę powodzenia. :D

Odnośnie do adresu wysyłki, to może chcecie sobie SAP-a wdrożyć? Wszystko Wam ładnie zrobimy. (lennyface)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wciskać kit, że w prenumeracie klasycznej otrzymuje się dostęp do specjalnego podforum - temat dla prenumeratorów jest ogólnodostępny i martwy. Specjalne dodatki dla prenumeratorów - nie grzeje ani ziębi, są to są, nie ma to nie ma, bez znaczenia.
Dla prenumeratorów do których się zaliczam najważniejsze jest pismo w skrzynce w trakcie tygodnia w którym pismo ma premierę kioskową. To nie Wasza wina, że pismo trafia do skrzynki z dużym poślizgiem, tylko poczty polskiej i tylko jej. UWAGA DLA NIEKUMATYCH MARUD: na paczce jest coś takiego jak DATA NADANIA. Zanim zaczniecie narzekać na redakcję CD-A lub dział prenumeraty, sprawdźcie datę nadania - od tego dnia wszystko leży w rękach poczty polskiej i jej pracowników.
Czy w zamiast oferowania plecaków, specjalnego forum rozważaliście opcję -niebezpieczne słowo- droższą ale wysyłaną jakąś firmą kurierską?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2018 o 13:27, Ironcruz napisał:
Po co wciskać kit, że w prenumeracie klasycznej otrzymuje się dostęp do specjalnego podforum - temat dla prenumeratorów jest ogólnodostępny i martwy. Specjalne dodatki dla prenumeratorów - nie grzeje ani ziębi, są to są, nie ma to nie ma, bez znaczenia.
Dla prenumeratorów do których się zaliczam najważniejsze jest pismo w skrzynce w trakcie tygodnia w którym pismo ma premierę kioskową. To nie Wasza wina, że pismo trafia do skrzynki z dużym poślizgiem, tylko poczty polskiej i tylko jej. UWAGA DLA NIEKUMATYCH MARUD: na paczce jest coś takiego jak DATA NADANIA. Zanim zaczniecie narzekać na redakcję CD-A lub dział prenumeraty, sprawdźcie datę nadania - od tego dnia wszystko leży w rękach poczty polskiej i jej pracowników.
Czy w zamiast oferowania plecaków, specjalnego forum rozważaliście opcję -niebezpieczne słowo- droższą ale wysyłaną jakąś firmą kurierską?

O ile się nie mylę to można zamówić prenumeratę przesyłką listową REJESTROWANĄ (czyli poleconą) dzięki czemu dochodzi szybciej. 

Ty jesteś świadomy ile kosztuje kurier? (podpowiem, nawet przy dużych ilościach to będzie najmniej Inpostem około 9 zł netto). Ciekawe kto zapłaci za prenumeratę np. zamiast 179 zł - 350 zł by była kurierem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Coenn napisał:

Hmmm. Dzis wykupilem roczna prenumerate za 120 zl, ale ostatecznie do zaplaty bylo 122,40 zl. Czy to ja z nieuwagi wzialem jakies "ubezpieczenie" dodatkowe przy transakcji czy kazdego tak kosza za prenumerate (120 zl +2,40 zl)?

 

Jeśli płaciłeś przez jakieś szybkie płatności to jest to prowizja od szybkich płatności. 

Trzeba było wybrać przelew.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe, ze opcja przelewu gdzies tam byla ponizej, ale nie scrolowalem… Przyznam tez, ze nigdy wczesniej z przerzuceniem takowej "prowizji" na klienta  sie nie spotkalem… A bardzo czesto place przykladowo za ebooki z publio, virtualo, woblink, ebookpoint, swiatksiazki wlasnie za posrednictwem PayU, DotPay itp. Dziwne zagranie ze strony wydawnictwa.

7 hours ago, Scouser said:

Jeśli płaciłeś przez jakieś szybkie płatności to jest to prowizja od szybkich płatności.  

Trzeba było wybrać przelew.

WIesz co, napisales to z tak wielkim przekonaniem, ze az musialem to sprawdzic. I niestety okazuje sie, ze nie wyglada to tak pieknie, jak to malujesz.

 

bauer.thumb.png.b0fd1cada8765d2496ee68c3d5090e62.pngprzelew.png.37864f4bf1cc3124dc89f62d17fa8cec.png

 

I w jednym i w drugim wypadku bez prowizji przerzuconej na klienta ani rusz… Bauer nigdzie nie podaje wlasnego numeru rachunku bankowego. Jest sie skazanym na posrednika. Smutne.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Coenn  - mylisz się, ja znalazłem numer konta - jest w regulaminie :)

Pisałem o przelewie bezpośrednim, a nie przelewie przez system przelewy24 bo to wiadomo, że jest płatne.

Co do prowizji i przerzucania na klienta prowizji z serwisów typu przelewy24/dotpay i payu 

to są też duże sklepy co tak robią - podałbym Ci teraz przykłady ale chwilowo nie mam czasu :) 

 

Znalazłem już w regulaminie

64 1240 6960 3040 0000 0000 0000

https://prenumerata.bauer.pl/regulamin/

 

 

Edytowano przez Scouser
nr konta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, Scouser said:

mylisz się, ja znalazłem numer konta - jest w regulaminie

To fajnie, ze jest w regulaminie [uwielbiam takie czytanki i zabawe w chowanego! :-]. Szkoda, ze nie pomyslano by ow rachunek bankowy podac tez w tym pozadanym i bardziej odpowiednim miejscu… Do tego ,wiesz, byloby to bardziej… oczywiste.

Poza tym, zerknalem w ten regulamin i rzuca sie w oczy fakt, ze ten punkt z rachunkiem bankowym jest osamotniony… Nie ma sugestii co wpisac w tytul przelewu, by bylo im prosciej sie rozeznac co I jak. Tymczasem placac z wykorzystaniem posrednika po transakcji wiedza:

  • ktory to uzytkownik placil (na stronie wydawnictwa jest osobna rejestracja konta)
  • gdzie mu to slac
  • za co zaplacil

 

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zawsze trzeba zaakceptować regulamin by kupić coś i tak jest w tym wypadku.

Poza tym do kogo masz pretensje? Do redakcji? Przecież oni (czyli redakcja) się tym nie zajmują, bauer to zewnętrzny dział - słaba obsługa ale co poradzić.

Tego kącika nie czyta nikt z Bauera...

 

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Scouser said:

Poza tym do kogo masz pretensje? Do redakcji?

Nie no, moje bazowe pytanie brzmialo:

15 hours ago, Coenn said:

Czy to ja z nieuwagi wzialem jakies "ubezpieczenie" dodatkowe przy transakcji czy kazdego tak kosza za prenumerate (120 zl +2,40 zl)?

A wynikalo z czystej ciekawosci. Jestem zwyczajnie ciekawski I tyle. No i byloby milo, gdyby wydawnictwo podawalo przy cenie prenumeraty wzmianke o doliczeniu prowizji dla posrednika platnosci… :-]

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2MmZC.jpg

Dzis, w poniedzialek, przyszedl do mnie pierwszy numer CDA z prenumeraty. Niestety w dwoch kopiach wraz z faktura proforma za druga roczna prenumerate… bede musial to wyjasnic. Ale to jutro.

Dzis sie ciesze z nowego numeru. Naturalnie, lekture zaczalem od 7 tomu Sagi o Wiedzminie zatytulowanej "Ostatnie roszczenie". Autorem tego dziela jest.. wiadomo kto.

-------

Zerknalem na szybko w Regulamin, odnalazlem. co szukalem:

"Oświadczenie o odstąpieniu Kupujący może złożyć na formularzu, którego wzór dostępny jest po poniższym linkiem

Formularz odstąpienia od umowy"

Myslalem ze mi ulatwia sprawe, a tu niespodzianka… Brawa dla Bauera…

Hmm, po przeczytaniu tego punktu:

9. Termin zapłaty

a)    za zamówioną prenumeratę – po złożeniu zamówienia lub po  otrzymaniu faktury proforma wraz z pierwszym egzemplarzem czasopisma przesłanego pod adres wskazany przez Kupującego w zamówieniu – w terminie 10 dni od daty  otrzymania faktury proforma.  Warunkiem kontynuacji  realizacji zamówionej prenumeraty jest dokonanie  wpłaty należności w powyżej wskazanym terminie,

Zastanawiam sie czy w ogole musze cokolwiek robic… @Smuggler, podpowiesz moze?

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak bylo wczesniej, ale chcialbym zwrocic uwage na pewne mylace informacje...

W CDA na stronie 125 w "Prenumerata 2.0" jest napiane:

  • dostep do specjalnego podforum oraz wiele dodatkowych przywilejow na forum.cdaction.pl; z odnosnikiem po szczegoly na www.cdaction.pl/prenumerata

www.cdaction.pl/prenumerata przekierowuje na adres https://www.cdaction.pl/news-44963/ , gdzie data publikacji wskazuje na 4/05/2016 i podane jest:
 

Quote

 

Wzbogacona klasyczna oferta prenumeraty.

Cena: 179 zł (czyli około 29 zł oszczędności względem ceny okładkowej)

W pakiecie:

13 kolejnych numerów CD-Action wysłanych wprost do twojej skrzynki pocztowej

Dostęp do widocznego tylko dla prenumeratorów podforum na forum.cdaction.pl

Dodatkowe przywileje na forum:
- przynależność do specjalnej grupy prenumeratorów
- możliwość ustawienia większego awatara
- zwiększona skrzynka na prywatne wiadomości
- możliwość otrzymywania specjalnych newsletterów przeznaczonych tylko dla prenumeratorów

 

Na czerwono oznaczylem informacje nieaktualne badz mnie omijajace (zero instrukcji czy kontaktu ws. tych "bonusow").

Edytowano przez Coenn
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

opłaciłem prenumeratę za 13 numerów po starej cenie. Cztery z tych numerów (łącznie z 13tym, który będzie za miesiąc) kosztują obecnie 9,99 zł. Mówiono o jakiejś rekompensacie dla ludzi takich jak ja, ale nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Proszę o ustosunkowanie się do tej kwestii.

Chciałbym również zapytać się o nową prenumeratę. Chciałbym nabyć edycję kolekcjonerska ale... Podobny plecak mam już sprzed roku i drugi nie jest mi potrzeby, a zakup nowego za 43 PLN mi się nie opłaca (różnica w cenie między edycją kolekcjonerską a klasyczną). Ponadto czy w przyszłym roku będą w większej ilości przeprowadzone akcje kodowe czy tak jak w tym roku 1 oferująca grę za mniej więcej 25 PLN?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ZmoraCieni napisał:

Dzień dobry,

opłaciłem prenumeratę za 13 numerów po starej cenie. Cztery z tych numerów (łącznie z 13tym, który będzie za miesiąc) kosztują obecnie 9,99 zł. Mówiono o jakiejś rekompensacie dla ludzi takich jak ja, ale nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Proszę o ustosunkowanie się do tej kwestii.

Chciałbym również zapytać się o nową prenumeratę. Chciałbym nabyć edycję kolekcjonerska ale... Podobny plecak mam już sprzed roku i drugi nie jest mi potrzeby, a zakup nowego za 43 PLN mi się nie opłaca (różnica w cenie między edycją kolekcjonerską a klasyczną). Ponadto czy w przyszłym roku będą w większej ilości przeprowadzone akcje kodowe czy tak jak w tym roku 1 oferująca grę za mniej więcej 25 PLN?

Pozdrawiam

 

I ranga "prenumeratorzy" :D  .

Co do pytań o prenumeratę to uderzaj na mejla bo tego tu nikt nie czyta, a redakcja nie zajmuje się prenumeratą. Pisz do Bauera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie,

W przesłanym Państwu liście pisaliśmy iż: „w przypadku ostatecznej rezygnacji z płyty DVD i zachowania niższej ceny „ będą proponowane adekwatne rozwiązania. Wydania 10,11,12/2018 miały cenę promocyjną. Docelowa cena regularna będzie wyższa, ponadto w 2019 roku jest planowanych kilka wydań z płytą w cenie 16,99 zł  Abonament 13 miesięczny traktujemy jako całość bez rozliczania poszczególnych wydań (gdybyśmy rozliczali pojedyncze wydania to należałoby wziąć pod uwagę to ze 9 lub 10 wydań było w dużo wyższej cenie )

Bardzo nam przykro jednak redakcja nie przewiduje rekompensat

Z poważaniem

Zespół Działu Prenumeraty

 

Jak to się ma do:

Dnia 31.08.2018 o 21:28, Smuggler napisał:

Na pewno prenumeratorzy otrzymaja rekompensate bo jak ktos daje nam kase z gory, to wiadomym jest. ze na tym straty nie moze byc.

 

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro z rana zorientuję się, co tak właściwie oznacza powyższa odpowiedź, bo wydaje się sprzeczna również z informacją, którą dostaliśmy my. A ostatnie zdanie – "redakcja nie przewiduje rekompensat" to prawdopodobnie, hm, przejęzyczenie. Redakcja (w tym ja) jest, nie owijając w bawełnę, od robienia pisma, a nie ustalania jego ceny ani kwestii ściśle związanych z prenumeratą.

Oficjalna informacja, którą dostaliśmy jakiś czas temu, pokrywa się z tym, co pisaliśmy wcześniej: decyzje w sprawie rekompensaty będą podejmowane dopiero po decyzji w sprawie ostatecznej ceny kolejnych numerów – bo w tej chwili nikt nie wie, ile ostatecznie będzie kosztować najbliższe, powiedzmy, dziesięć numerów.

Sorry, że tak to wygląda. Jutro postaram się wszystko wyjaśnić, choć nie obiecuję, że pójdzie szybko, bo jest tydzień deadline'owy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spikain - oczywiście będziemy wdzięczni za trzymanie ręki na pulsie bo ta odpowiedź od biura prenumeraty to oczywiście kpina :)

Czekamy więc i będziemy się przypominać, ja nie mam specjalnego parcia na to i zamówię prenumeratę w niższej cenie (nową) ale będę oczywiście oczekiwał jak inni, że te 5-6 numerów w niższej cenie będzie po prostu odliczone od nowej prenumeraty przy zamawianiu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...