Skocz do zawartości

Polecane posty

Hej powiedzcie mi jak to jest: wlasnie dostalem poczta ten druczek co mam niby kase wyslac na prenumerate [190 zl - DVD]. Ale teraz po obnizce to chyba jakos sie ta cena zmieni?? Nie wie czasem ktos jak bedzie zrekompensowana ta różnica cen? Heh, nie piszcie ze moge zadzwonic bo dopiero w poniedzialek telefonicznie bede mogl cos zalatwic, a ciekaw jestem czy ktos z Was juz wie cos na ten temat :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „Słowie od Smugglera” przeczytałem coś takiego : „Tu od razu uspokajam prenumeratorów, którzy zapłacili przecież więcej za prenumeratę - wraz z CDA otrzymacie list, a w nim oferty zmiany zasad prenumeraty”. Dzisiaj otrzymałem nowe CDA i żadnego listu nie mamL Czy ktoś miał taką sytuację i wie co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „Słowie od Smugglera” przeczytałem coś takiego : „Tu od razu uspokajam prenumeratorów, którzy zapłacili przecież więcej za prenumeratę - wraz z CDA otrzymacie list, a w nim oferty zmiany zasad prenumeraty”. Dzisiaj otrzymałem nowe CDA i żadnego listu nie mamL Czy ktoś miał taką sytuację i wie co zrobić?

Jak wywnioskowałem z wczesniejszych wypowiedzi Smugglera- owy list niekoniecznie musi przyjsc razem z pismem. Pozostaje Ci spokojnie czekac, no chyba, ze przez najblizsze tygodnie naprawde nic nie dostaniesz. Wtedy powinienes skontaktowac sie z osobami odpowiedzialnymi za prenumerate- telefonicznie, lub poprzez email. Namiary znajdziesz w stopce... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W „Słowie od Smugglera” przeczytałem coś takiego : „Tu od razu uspokajam prenumeratorów, którzy zapłacili przecież więcej za prenumeratę - wraz z CDA otrzymacie list, a w nim oferty zmiany zasad prenumeraty”. Dzisiaj otrzymałem nowe CDA i żadnego listu nie mamL Czy ktoś miał taką sytuację i wie co zrobić?

Mozna zglosci pani Beacie Jankowskiej (adres znacie) bo widac ktos dal ciala przy pakowaniu prenumerat. KAZDY prenumerator MA otrzymac taki list i nie ma przebacz. Byc moze zreszta dostaniesz go osobno za dzien/dwa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekompensata za tą różnicę jest bardzo niesprawiedliwa, ale "takie są przepisy"

zadzwoniłem do prenumeraty i dowiedziałem się że różnica obliczana jest następująco:

Cena prenumeraty, którą zapłaciliście (w moim wypadku 190zł) przez 12 (u mnie 15,83)

odjąć cena kioskowa SIC! nowego CDA 14,90... wynika z tego że na jeden numer u mnie - 0,93.

Wg mnie jest to bardzo nie fair... zrozumiałbym gdyby odliczali od ceny CDA 19,90 ceną 14,90

lub ewentualnie od ceny w starej prenumeracie za egzemplarz 15,83 cenę w nowej 12,75...

a tutaj lipa... niecałe 3zł za 3 numery, a CDA potaniało o 5zł za numer... ech.

Już lepiej by było gdyby nic nie mówili o tej różnicy...

Przynajmniej dostanę jakąś płytkę... <mam nadzieję że więcej nie będzie obniżek :? >

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. KoKeRs, to jest POLSKA. kraj świetny ale ludzie już niebardzo. na dodatek calego tego miszmaszu powodowanego prenumerata - nowy numer nie doszedł (4 raz w przeciagu mojej niemal ciaglej od 2000 roku prenumeraty, a w wioscie nie mieszkam, bo ledwie w ponad 100tys mieścinie).

Co do plytki jako rekompensaty, to prawie na bank znajac takie zadoscuczynienia - bedzie to plyta cd, a jesli nawet dvd - to chyba musialby by byc to platne wersje programow - bo freeware/shareware to moge sobie z internetu pobrac i wybrac jak chce - zeby jakkolwiek mnie to zadowolilo.

(teraz kilka słów do redakcji, bez żadnego badziewnego ms worda czy innych, więc nie czepiajcie się błędów jeśli takie sie pojawią)

Droga redakcjo!

Przez 6 lat z Wami(i ok 5 w prenumeracie jak juz wyzej wspomnialem) i waszym czasopismem bylem mile zaskakiwany, wraz z moim bratem, Waszym poziomem zarówno tekstu, jak i ogólnego poziomu jakie prezentowało CDA w całości wraz z cover CD/DVD. Każdy Wasz rewolucyjny krok ku zadowolenia czytelników podobał mi się - zarówno ciągłe dążenie do perfekcji szaty graficznej jak i coraz to nowsze i znamienitsze pozycje umieszczane jako pełne wersje. Ot, pismo-ideał. Nawet mimo tego że 3 rok już mam stały nielimitowany dostęp do internetu - byłem prenumeratorem Waszego magazynu - bo lubiłem go czytać. Oczywiście, mógłbym się czepiać że np za mało o sprzęcie - ale to spokojnie nadrabiałem "siedząc w sieci". Teraz jednak, te kretyńskie, TYPOWO POLSKIE, a wręcz "cwaniackie" zachowanie by zrobić wiernych prenumeratorów w przysłowiowego balona - BIJE WSZYSTKO co mógłbym Wam czy jakiemukolwiek branżowemu pismu z którym miałem styczność zarzucić. To nie jest nie fair. W tej materii jest to poprostu zdzierstwo i bydlactwo na miarę kochanego rządu RP.

dziękuję za uwagę.

pozdrawiam,

były wierny czytelnik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję CDA od 97 i byłem zawsze zadowolony :D

wszystko do czasu, bo chcąc być bystrzakiem

i zaoszczędzić około 4zł na numerze wykupiłem prenumeratę,

teraz niedość, że nie zaoszczędzę to jeszcze stracę.

Bo płytka jak płytka, z 5zł warta,

a mi pewnie do niczego się nie przyda. :(

Poza tym ja tam zbyt wiele nie mam co narzekać,

co dopiero ktoś kto zamówił prenumeratę miesiąc temu??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zadnych nieprzyjemnosci nie bylo... Za prenumerate przyszedl mi druczek ze mam zaplacic 190 zeta. A ja patrze na stronke: PO 15 W KIOSKACH?? Ktos mnie tu w konia robi ;]. To zadzwonilem i sie dogadalem. 153 zl za roczna z dvd. Czyli 153/12=12,75. Hmm, nawet te ponad 12 zl do przodu to i tak niezle ;]. I co z tego ze na numer wychodzi ok 1zl? To i tak taniej, nie? A i do domu dostarcza. I jeszcze cos: gdybym nie mial mozliwosci zaprenumerowania cda to musialbym sie kisic z wersja cd. A tak mam dvd ;]. Ale tez dziwie sie ze ten druczek przyszedl ze stara cena - chyba juz wtedy bylo wiadomo jaka bedzie nowa cena cda, bo w necie na dniach sie pojawily info... Sam nie wiem co o tym myslec...

Sory za troche chaotyczny post ale spieszy mi sie troche ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z TĄ niby rekompensatą to naprawdę kicha. Jeśli jest tak jak napisaliście.Myślałem że od ceny CDA 19.90 odejmą 14,49 i będe miał ajkies dodatkowe 2-3 miechy prenumeraty ;). A tu nic... szkoda bo już opadł mi niesmak po tych wszystkich opóźnieniach w dostawach a tu taka gorycz się szykuje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzcie:

Zamówiłem prenumeratę CDA z DVD na 12 miesięcy od lipca 2005 do czerwca 2006 za 190zł.

Kupując normalnie w kiosku, zapłaciłbym 222zł. Wynika z tego, że prenumerata jest o 15% tańsza.

Dostałem 3 numery z prenumeraty za 15,83 (cena 1 numeru w zamówionej przeze mnie prenumeracie). Każdy numer w prenum. kosztował ok. 79% ceny kioskowej.

Teraz nastąpiła obnizka ceny.

Za 12-to miesięczną prenumeratę zapłacimy 153zł, a w kiosku 178,80zł. Wynika, że prenumerata jest o 15% tańsza. Czyli tak jak przed obnizką.

Każdy numer w prenumeracie kosztuje 12,75zł a w kiosku 14,90zł. Każdy numer w prenum. kosztuje ok. 85% ceny kioskowej.

Teraz liczymy ile zwrotu powinna dostać osoba która przed obnizką zamówiła prem. na 12 miesięcy i otrzymała 3 numery po starej cenie.

190zł - 3 x 15.83zł = 142,51zł

Czyli te 142,51zł to kwota którą zapłacilibyśmy za pozostałe 9 numerów jeżeli NIE doszłoby do obnizki!

Ale doszło. Więc liczymy dalej.

9 x 12,75 (nowa cena w prenum.) = 114.75zł

I liczymy zwrot: 142,51zł – 114.75zł = 27.76zł

I już. :D Dla osób które dostały inną ilość numerów po starej cenie wzór będzie podobny. Gorzej jak ktoś miał na pół roku lub 3 miesiące, ponieważ wtedy jest inna różnica za cenę 1 numeru w kiosku a w prenumeracie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że więcej nie będzie obniżek
Co za debil -_-

A może trochę przystopujesz z szafowaniem epitetami, co? Col.

Teraz jednak, te kretyńskie, TYPOWO POLSKIE, a wręcz "cwaniackie" zachowanie by zrobić wiernych prenumeratorów w przysłowiowego balona - BIJE WSZYSTKO co mógłbym Wam czy jakiemukolwiek branżowemu pismu z którym miałem styczność zarzucić. To nie jest nie fair. W tej materii jest to poprostu zdzierstwo i bydlactwo na miarę kochanego rządu RP.
Misiaczku, a nie zauważyłes przypadkiem, że tak czy inaczej jesteś do przodu i oszczędzasz?;]

Towsik - Twoje obliczenia nijak do rzeczywistości się mają;]

Mam taką małą prośbę - CDA znowu doszło do mnie lekko podniszczone, z tego co pamietam, to inni userzy pisali tutaj o podobnych przypadkach. Moglibyście poprosić poczte o większą ostrożność? Z listonoszem już rozmawiałem i on twierdzi, że zawsze obchodzi się z moja paczka delikatnie i w sumie mu wierzę, bo to porządny chłop jest.

I najlepiej by było, gdyby płytka znajdowała się obok pisma, a nie wewnatrz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką małą prośbę - CDA znowu doszło do mnie lekko podniszczone, z tego co pamietam, to inni userzy pisali tutaj o podobnych przypadkach. Moglibyście poprosić poczte o większą ostrożność? Z listonoszem już rozmawiałem i on twierdzi, że zawsze obchodzi się z moja paczka delikatnie i w sumie mu wierzę, bo to porządny chłop jest.

He poczta .Siedze z kumplami pod pocztą podjeżdża ten ich wan.Patrze ze srodka wynoszą jakieś opakowane w papier car części A za chwilke.Bęc bęc wyskakują ze srodka paczki na beton :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że więcej nie będzie obniżek
Co za debil -_-

Ech.. nie rozumiesz sensu napisanych przezemnie słów,

napisałem to jako wyraz mojej dezaprobaty dla

całego zamieszania w prenumeracie spowodowanego tym,

że CDA chciało dobrze, bo obniżka zła nie jest... i chyba nikt nigdy

tak o żadnej obniżce nie myślał.

Skoro wziąłeś ten tekst dosłownie, to znak że zrozumienie

go dla Ciebie jest za trudne, zaś najprostszym sposobem

na kogoś kogo się nierozumie jest wyśmiane/wyzwanie go itp...

Tak zrobiłeś Ty, zamiast pomyśleć chwilkę.

Niestety coraz więcej osób tak robi.

Co do Towsika to rzeczywiście te obliczenia niestety nie

pokrywają się z tym czego dowiedziałem się o prenumeracie.

Wszystko opisałem w moim wcześniejszym poście, ale reasumując

to dostaniesz zwrotu tyle ile wydałeś na tańsze CDA minus to

ile one rzeczywiście kosztują w kiosku (czyli te 14,90).

Wychodzi mniej więcej złotówka za numer. Wg moich obliczeń

Towsik, to o3masz: 8,41... możesz nawet dostać jeden numer

jak CDA się postara, bo za zwrot poniżej 8zł (np u mnie) dostaje

się płytkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może trochę przystopujesz z szafowaniem epitetami, co?
Faktycznie, wyraziłem się zbyt dosadnie. Zwyczajnie mam alergię na taką krótkowzroczność - bo teraz nic na tym nie zyskałem, nie wazne, że za 3 miechy mi się ta prenumerata kończy i kupię sobie tańszą/będę biegał do kiosku po tańsze o 5 zł CDA. Nie mam z tego nic w tej chwili więc to jest be. Jak miło...
Ech.. nie rozumiesz sensu napisanych przezemnie słów,

napisałem to jako wyraz mojej dezaprobaty dla

całego zamieszania w prenumeracie spowodowanego tym,

że CDA chciało dobrze, bo obniżka zła nie jest... i chyba nikt nigdy

tak o żadnej obniżce nie myślał.

Ja tam nie wiem co Ty myślałeś. Ja widze tylko to, co napisałeś. Przez cały post marudzisz, potem dorzucasz, że masz nadzieję, że wiecej obniżek nie bedzie, dokładasz do tego jeszcze dość wymowną emotkę. Więc pisz to co myślisz, albo nie mów, że ktoś nie rozumie sensu napisanych słów, po tym jak napisałeś coś, czego na mysli nie miałeś;]
Skoro wziąłeś ten tekst dosłownie, to znak że zrozumienie

go dla Ciebie jest za trudne

Oczywiście, strasznie to skomplikowane. Dlatego nastepnym razem proszę o wyrażanie swoich mysli w poście, jeżeli inni maja wiedzieć co miałeś na mysli...

A płytkę dostaną raczej wszyscy, bez względu na to ile im tam miałby Bauer zwrócić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już na szczęście mam problemy za sobą. Dziś zadzwoniłem do pani Beaty Jankowskiej i dowiedziałem się, że w ramach zwrotu dostanę 3 numery gratis do prenumeraty. Fajnie :D

A Tobie paFci0 (i wszytkim innym zagubionym) radzę zadzwonić do działu prenumeraty i wyjaśnić sprawę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...