Skocz do zawartości

Polecane posty

3 godziny temu, Barti991 napisał:

Witam zgromadzonych. Mam pilną potrzebę zakupienia prenumeraty magazynu/czasopisma/GAZETY CD-Action. To jak silna potrzeba pójścia do kibelka, który jest zajęty. Tylko jedt mały haczyk, ponieważ prenumerata ta, była by wysyłana za granicę. Stąd mój problem, czy jest to wogole mozliwe?

Najlepiej napisz do Bauera na adres prenumerata@bauer.pl. Tu nie zagląda nikt, poza prenumeratorami ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, deusexe napisał:

Czy to normalne, że prenumeratorzy dostają pismo kilka dni po premierze? Kiedyś to w "nagrodę" dostawałem dzień przed ukazaniem się w kioskach, albo maksymalnie tego samego dnia, dziś mamy 24.10 a skrzynka pusta... 

Wysyłają zawsze każdemu tak samo. To pytanie zadaj więc poczcie polskiej.

Jeśli kiedyś dostawałeś dzień przed premierą lub na premierę to gratuluję. W Wawie 7 dni po terminie premiery to taka średnia jaką się czeka na jakąkolwiek prenumeratę.

Prenumerata wysyłana jest formą ekonomiczną czyli PP ma 14 dni na doręczenie od dnia nadania.

Dodatkowo warto przeczytać regulamin na stronie prenumeraty odnośnie dostawy:

"Termin dostawy zamówionych Towarów na terenie kraju i zagranicę realizowanej za pośrednictwem Poczt Polskiej wynika z Regulaminu Poczty Polskiej dostępnego na stronie: http://www.poczta-polska.pl/akty-prawne"

Uruchomienie wysyłki zamówionych Towarów następuje w terminach:

czasopisma w formie prenumeraty – nie później niż na 2 dni robocze przed rozpoczęciem sprzedaży danego numeru czasopisma w sklepach/kioskach/punktach sprzedaży prasy. Każdy numer czasopisma zamówionego w formie prenumeraty wysłany jest listem ekonomicznym, a koszt dostawy na terenie kraju pokrywa Sprzedawca.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz, że to cytat z regulaminu strony kopiuj/wklej? Jesteś nowy w internecie?

Napisałem wyjaśnienie, a Ty zamiast podziękować piszesz o jakichś "faktach".

Ja nie wiem co Ty prenumerowałeś 25 lat temu (zakładałem, że piszesz o cd-action skoro tu jest wpis i dla mnie "kiedyś" to nie 30 lat temu) i jak działała wtedy PP ale odkąd prenumeruję jakiekolwiek pisma od 2010 roku poczta polska wozi tak samo, a regulamin ma na pewno taki sam od przeszło 20 lat jeśli chodzi o doręczenia przesyłek ekonomicznych niepoleconych. 

Wystarczy też przejrzeć temat by zauważyć, że nie jesteś jedyny, który dostaje później pismo. 

30 lat temu poczta miała parę paczek na krzyż i trochę listów, a teraz rynek rośnie rokrocznie o ok. 10-30% (w okresie świątecznym nawet o 40-60% więcej niż w każdym wcześniejszym roku) czym chwali się np PP na swojej stronie (w 2017 mieli już 120 mln paczek), płace są tam słabe, pracowników nie ma, a kurierzy (przynajmniej tych co znam) wożą paczki od poniedziałku do soboty czasami nawet od 8 do 20 mając po 200 punktów dziennie.

 

A i wiesz, 30 lat temu to i lepsze lodówki robili itd itd, moja ma 22 lata i ciągle działa bez zarzutu i bez napraw (2 agregaty), teraz lodówka wytrzyma najwyżej 5-10 lat przy dobrych wiatrach więc przestaw się na nowe czasy ;) 

 

Edytowano przez Scouser
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, janko32 napisał:

Czyli taka sytuacja że jest piątek i nie mam jeszcze CDA w skrzynce, to żadna nadzwyczajna sytuacja, nie muszę bić na alarm, mogę odetchnąć i poczekać:)

Dokładnie. Ja też potwierdzam, że nie mam jeszcze (Warszawa). Kiedyś nawet pisaliśmy posty kiedy otrzymujemy nowe cd-action :)

Ja zaczynam się niepokoić dopiero jak jest koniec drugiego tygodnia od dnia nadania, a wiemy jak nadają dzięki temu co widzimy w regulaminie (łatwo można wyliczyć) i stemplom pocztowym z każdego wysyłanego numeru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie nowy numer przyszedł dopiero wczoraj. Póki co (przez 3 lata prenumeraty) tylko raz numer do mnie nie przyszedł - 15 dnia zadzwoniłem do Bauera i dwa dni później dostałem numer wysłany po moim telefonie (według daty na paczce).

Te opóźnienia to z całą pewnością wina poczty - może ma to związek z tym?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, z pewnością to wina poczty, nie obwiniam ani CDA ani Bauera. Po prostu szkoda, bo kiedyś prenumeratora oznaczała pismo nawet dzień wcześniej od reszty (w nagrodę) a ja muszę czasami czekać po kilkanaście dni. Zastanawiam się, czy prenumerata jest warta zachodu, stracę co prawda kilka złociszy ale pismo będę miał wtedy, kiedy je sobie kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dotarło. Data nadania 22.10, data doręczenia (wczoraj wieczorem dopiero po treningu o 22 zobaczyłem czyli tak naprawdę 25.10 ale jest). 

3 dni robocze to niedługo ale jak widać przed kioskami nie wysyłali teraz bo gdyby tak było to data nadania byłaby 17 lub 18 października - pewnie stąd te niby opóźnienie bo 3 dni to nie jest dużo na doręczenie przesyłki ekonomicznej.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prenumeratorem zagranicznym ale za szybko go oczekujesz, to nie kurier.

Jeśli wysyłali listem zwykłym to zgodnie ze stroną PP

"Ekonomia –  przesyłka zostanie doręczona w krajach europejskich do szóstego dnia roboczego po dniu nadania (D+6)."

Podane terminy dostarczenia przesyłek są terminami przewidywanymi, ustalonymi na podstawie przyjętego standardu doręczania, który w przypadku strefy A, B, C i D wynosi 85%.

 

Jeśli natomiast poleconym z numerem nadania to D+3 (orientacyjny czas, z tymże tak samo jak wyżej - w 85% ten przewidywany czas).

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...