Skocz do zawartości

Polecane posty

4 hours ago, Scouser said:

Tak swoją drogą @Coenn czy Bauer sprezentował Ci przywileje prenumeratora? Ranga itd? Chyba nie :) Widzę, że dalej czekasz, jak i ja zresztą.

No i slusznie, ze nadal tego oczekujesz, masz do tego prawo. Co do mnie… Zadowole sie tym, ze w nowym numerze CDA (strona 125) zaprzestano uprawiania "false advertising" i reklama prenumeraty nie obiecuje juz niczego wiecej poza 13 numerami magazynu w skrzynce pocztowe.

Moze ktos sprawdzic jaka ocene ma gra Chasm w CDA 10/2018?

Niby jest wsrod zrecenzowanych gier w spisie tresci, ale ja nie doszukalem sie jej recenzji...

Edytowano przez Coenn

chargeback.png.1d4ed6bdcb41299e49abadd48baab671.png2RQrP.png

I jakie sa Wasze wrazenia odnosnie tego oswiadczenia po uplywie pol roku? :-]

@Shadow** @tommy50 @szalek @ala89 @zeuseta @Forafix @ZmoraCieni @Marcin781 @moniek130 @skoorek11 @parapsychopatolog @viper218 @kacperwawszczyk @smd87 @Qrko @atraxt @Rickerto @lio2679 @lukileczo @slatanic @pawelm8 @perikorozo @seba @Wojman007 @Rafael7777 @dodo1211 @SkrzypolDT @Arag @PolishCygun @helganin @Scouser @MajinYoda @WiedzminGeralt @randomnick @Degges @grzemi @vanTuch @greedosk @ChonJi @gbaranek @TheLastUnreal @Saracen @k4cz0r @VVilku @1andrey1 @Lares86 @Fenix86 @spazma @PanWmasce @Puncol @Krolek @ksys89 @lucak @Lachu1 @Bluearga @Jumbo90 @pombywa @Neito17 @ttrk @pazur13 @Ronaldo9 @Toud

[Jesli jestes (albo byles) prenumeratorem CDA, a nie wymienilem Cie z nicku powyzej, to daj mi o tym znac gdziekolwiek (w poscie, na PM, albo na stronie CDA w komentarzu pod news o zawartosci aktualnego numeru CDA), bede Ci wdzieczny!]

Edytowano przez Coenn

a to jest już prenumerata? od roku nie dostałem odpowiedzi i przypomnienia o tym fakcie więc zdążyłem zapomnieć

szkoda. kiedyś chciałem zaprenumerować to mnie olano. trudno

8 godzin temu, Coenn napisał:

I jakie sa Wasze wrazenia odnosnie tego oswiadczenia po uplywie pol roku? :-]

Ja jestem zadowolony - za roczną prenumeratę (3/19-2/20) zapłaciłem 87,60 zł - Bauer zwyczajnie odjął rekompensatę od ceny nowej prenumeraty. Więc tak - dostałem rekompensatę :).

41 minut temu, MajinYoda napisał:

Ja jestem zadowolony - za roczną prenumeratę (3/19-2/20) zapłaciłem 87,60 zł - Bauer zwyczajnie odjął rekompensatę od ceny nowej prenumeraty. Więc tak - dostałem rekompensatę :).

W jaki sposób ta rekompensata jest przydzielana? Nie otrzymałem do tej pory jakiegokolwiek kontaktu w tej sprawie z wydawnictwa, a chętnie przedłużyłbym prenumeratę.

Przy okazji: bardzo brakuje mi na etykiecie nadawczej przesyłki z prenumeratą jakiejś informacji o liczbie pozostałych numerów, by wiedzieć, kiedy zacząć interesować się przedłużeniem. Musiałem sprawdzać stare zamówienie sprzed prawie roku, a i tak mało brakowało, a zdublowałbym jeden z numerów, bo zapomniałem, że jest ich 13.

35 minut temu, pawelm8 napisał:

W jaki sposób ta rekompensata jest przydzielana? Nie otrzymałem do tej pory jakiegokolwiek kontaktu w tej sprawie z wydawnictwa, a chętnie przedłużyłbym prenumeratę.

Pisz do Bauera na adres: prenumerata@bauer.pl :). Każdy prenumerator musi sam zadbać o swoje interesy, niestety.

35 minut temu, pawelm8 napisał:

Przy okazji: bardzo brakuje mi na etykiecie nadawczej przesyłki z prenumeratą jakiejś informacji o liczbie pozostałych numerów, by wiedzieć, kiedy zacząć interesować się przedłużeniem. Musiałem sprawdzać stare zamówienie sprzed prawie roku, a i tak mało brakowało, a zdublowałbym jeden z numerów, bo zapomniałem, że jest ich 13.

Fakt, przydałoby się, choć podejrzewam, ze każda etykieta jest robiona mechanicznie. Dlatego nauczyłem się trzymać faktury w bezpiecznym miejscu :).

Mogliby za to wrócić do dodawania zachęty do przedłużenia prenumeraty przy ostatnim przysłanym do nas numerze.

Edytowano przez MajinYoda
Literówka

Ja żadnej rekompensaty nie dostałem. Jedyną "nagrodą" jest co miesięczne opóźnienie przesyłki o tydzień od dnia premiery w kioskach. To już 3-ci rok walki z opóźnieniami (a mieszkam w centrum Polski, w Łodzi, trzecim co do ilości mieszkańców, mieście w Polsce a nie na jakimś zadupiu, żeby listonosz raz na tydzień zaglądał), więc ja dziękuję i wysiadam z prenumeraty. Skutecznie mnie do niej zniechęcili.

10 minut temu, zeuseta napisał:

Ja żadnej rekompensaty nie dostałem. Jedyną "nagrodą" jest co miesięczne opóźnienie przesyłki o tydzień od dnia premiery w kioskach. To już 3-ci rok walki z opóźnieniami (a mieszkam w centrum Polski, w Łodzi, trzecim co do ilości mieszkańców, mieście w Polsce a nie na jakimś zadupiu, żeby listonosz raz na tydzień zaglądał), więc ja dziękuję i wysiadam z prenumeraty. Skutecznie mnie do niej zniechęcili.

Przynajmniej napisz, żeby Ci zwrócili nadwyżkę (tj. rekompensatę) na konto :). Bo i taką opcję miałem do wyboru. Na szczęście, choć mieszkam w Lublinie ;), nigdy nie miałem problemów z dostawą w dzień premiery numeru - opóźnienia są u mnie o max. 3 dni.

Dobra, raz nie dostałem numeru przez dwa tygodnie - jeden telefon do Bauera i 3 dni później dostałem nowy numer - okazało się, ze mój numer zaginął (podejrzewam Pocztę).

Wlasnie napisalem maila do prenumeraty. Zobaczym co odpowia. Ostatnio mi mydlili oczy tym ze to tymczasowe i cena moze wrocic do poprzedniego poziomu.

Edit. Tak jak napisano wyzej. 3 opcje do wyboru. Wybralem przedluzenie prenumeraty.

Edytowano przez Arag

Dobrze, że pojawił się głos o jakiejś rekompensacie za podwyższoną cenę prenumeraty. Nie do końca rozumiem jak to przebiegło. Ja sam zamówiłem prenumeratę w "starej" cenie w połowie sierpnia 2018 i za kilka dni był już pierwszy numer o obniżonej cenie :) Tak więc już od pierwszego numeru nowej prenumeraty jestem do tyłu.

Spóźnienia z dostawą są notoryczne, i to mimo, że adres dostawy mam do centrum Krakowa a dodatkowo jest to spółka której właścicielem jest Bauer ;)

3 hours ago, zeuseta said:

co miesięczne opóźnienie przesyłki o tydzień od dnia premiery w kioskach. To już 3-ci rok walki z opóźnieniami (a mieszkam w centrum Polski, w Łodzi, trzecim co do ilości mieszkańców, mieście w Polsce a nie na jakimś zadupiu, żeby listonosz raz na tydzień zaglądał),

58 minutes ago, parapsychopatolog said:

Spóźnienia z dostawą są notoryczne, i to mimo, że adres dostawy mam do centrum Krakowa

Korzystajac z okazji chcialbym Was, a takze wszystkich innych prenumeratorow CDA (tak obecnych, jak i bylych) namowic do oddania glosu w ankiecie "Prenumerata CD-Action VS "Kiosk", ktora zostala umieszczona we wpisie Ocena jakosci Twego zwiazku z prenumerata CDA  opublikowanym 27 XII 2018.

Dotychczas w sondzie wzielo udzial raptem 10 prenumeratorow… a wszak jest nas wiecej. Raz jeszcze zachecam do oddania glosu, a nawe pozostawienia wlasnych przemyslen w komentarzu pod wpisem.

Edytowano przez Coenn

4 godziny temu, MajinYoda napisał:

Fakt, przydałoby się, choć podejrzewam, ze każda etykieta jest robiona mechanicznie. Dlatego nauczyłem się trzymać faktury w bezpiecznym miejscu :).

Prenumerowałem wcześniej inne czasopismo i tam liczba pozostałych numerów była nadrukowana na etykiecie. Właściwie to zdziwiłem się, że nie jest to teraz norma.

Aha, i każdy numer otrzymuję z mniej więcej tygodniowym opóźnieniem, a mieszkam kilkanaście kilometrów od Wrocławia (choć pewnie ważniejsza jest odległość od drukarni, nie redakcji). Głos w ankiecie na ten temat oddałem już jakiś czas temu.

Witam, dotarłem tu dzięki koledze @Coenn więc się wypowiem:

Co do rekompensaty - brak kontaktu na ten temat tak z mojej strony jak i ze strony wydawnictwa. Prenumerata kończy mi się za dwa miesiące, mam nadzieję, że otrzymam wraz z gazetą taką kartkę A4 z propozycją przedłużenia:) Może tam znajdzie się konkretna oferta. Spodziewałem się, że otrzymam jakąś propozycję a nie będzie się trzeba upominać - nic bym nie wiedział gdybym, nie został zachęcony przez kolegę @Coenn do otwarcia tego wątku - dzięki za info:)

Co do prenumeraty - jak otwarłem ten temat to mnie zaszokowała data-2003 rok pierwszych postów:) Zdębiałem normalnie, choć w tamtych czasach miałem lepszą opinię o prenumeracie ze względu na jej terminowość. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to wina poczty - dwa numery które zaginęły były z ostatniego pół roku , ale wydawnictwo po zgłoszeniu nadało poleconym ponownie przesyłkę. Reakcja jak dla mnie bardzo dobra, szybka, i zgodna z oczekiwaniami:)

Ogólnie dopowiem tylko, że skoro po 20latach dalej kupuję to pismo, to znaczy, że nadal jest dobre, szkoda mi tylko kącika na luzie. Okrojenie go było najgoprszą rzeczą jaka spotkała to pismo. Zawsze od tego zaczynałem lekturę:)

pozdrawiam

6 minut temu, ksys89 napisał:

Co do rekompensaty - brak kontaktu na ten temat tak z mojej strony jak i ze strony wydawnictwa. Prenumerata kończy mi się za dwa miesiące, mam nadzieję, że otrzymam wraz z gazetą taką kartkę A4 z propozycją przedłużenia:) Może tam znajdzie się konkretna oferta. Spodziewałem się, że otrzymam jakąś propozycję a nie będzie się trzeba upominać

Mimo wszystko radzę Ci napisać do Bauera - lepiej samemu dbać o swoje interesy ;).

7 minut temu, ksys89 napisał:

(...)szkoda mi tylko kącika na luzie. Okrojenie go było najgorszą rzeczą jaka spotkała to pismo. Zawsze od tego zaczynałem lekturę:)

Też mi szkoda tego kącika - takie trochę przedłużenie GameWalkera. Choć, z drugiej strony, poprzednia wersja NL była (pod koniec jej istnienia) zaledwie  drukowaną wersją serwisu JoeMonster.org :).

Hej,

ja tam tak emocjonalnie do tego nie podchodzę. Na czasie dostawy mi nie zależy, bo jeszcze niedawno miałem zafoliowanych 12 wydań CDA, ale już dojechałem do grudniowego ;) Ranga, itp. to dla mnie tylko jakieś wirtualne bzdety, z których nie korzystam (coś jak bezużyteczna skórka do gry w zamówieniu przedpremierowym).

Jednak żeby nie było, co do prenumeraty, to widać, że wydawca nie był przygotowany w kwestii wprowadzenia kodów względem prenumeratorów: 

- Zmiany cen, powrót do płyt, a potem kodów, widzę jako istny poligon doświadczalny

- Rekompensaty nie otrzymałem i pewnie nie otrzymam, bo u mnie obniżka objęła raptem 1, czy 2 numery, więc nie liczę na to. Zresztą wstyd mi się dopytywać o takie kwoty

- Kilka razy pisałem z prośbą o możliwość złożenia prenumeraty, której brakowało, a gdy już się pojawiła, to obejmowała ten sam kiepskiej jakości plecak

Nie zmienia to faktu, że nadal CDA kupuję, bo zwyczajnie przywykłem, a poza tym za te pieniądze aż głupio nie kupić (jak dla mnie powinni kosztować min. 20zl). Tyle, że teraz kupuję w kiosku, co jest trochę dziwnym uczuciem po 20 latach prenumerowania :D

PS. @Coenn Polecam trochę mniej nerwów i jadu. Może joga? Bo jeszcze wylądujesz we Frustrat Zone :) Ehh, chciałbym mieć tyle czasu, co Ty by dopominać się i walczyć o takie drobiazgi. Tak, czy siak, pozdrawiam ciepło :)

Dnia 20.01.2019 o 08:57, Scouser napisał:

B) negocjację umowy z pocztą i przesyłanie jej firmową PRIORYTETOWĄ - jest taka opcja , firmówka polecona na 2-3 dni robocze doręczana.

Niestety tak jak wyżej prenumerata musiałaby być droższa ale i mniej pewna niż kurier (koszty dla wydawnictwo ok. 6 zł netto od numeru)

Wiesz, jest opcja (nie wiem od jakiego czasu) dostawy poleconym. 196,70zł zamiast 120zł. :P

Interesuje mnie, w jaki sposób obliczają rekompensatę przy przedłużaniu prenumeraty?

Czy jest to cena egzemplarza w "starej" prenumeracie (179 / 13 = 13,8 PLN) minus cena wydań kioskowych?

Czy raczej jest to różnica pomiędzy tym 13,8 a  9,2 czyli 4,6 PLN? (Cena w prenumeracie obecnie - 120 / 13 = 9,2)

Ja akurat 13 numerów mam po "starej" cenie. Czy będzie to 59 PLN rekompensaty? :D Szczerze wątpię.

@2real4game - ale to nadal nie jest priorytet. Tylko polecony, który dalej może iść i 14 dni. Nie zmienia to szybkości bo normalnie wysyłają firmówką bez numeru nadania, a przy umowie wysyłają firmówką poleconą z numerem nadania. Więc opłacalność tego rozwiązania dla prenumeratora też jest słaba, a zobacz jaka różnica dla prenumeratora i dla Bauera

@pawelm8  -  ani odległość od drukarni, ani odległość od redakcji nie ma nic wspólnego z dostawami poczty polskiej.

Edukuję: nadawane są np. w drukarni lub siedzibie wydawnictwa (warszawa, bauer motorowa) - odbiera je kurier poczty, jedzie na placówkę (a wieczorem na główną sortownię) lub od razu na główną sortownię w danym mieście skąd odebrał całą korespondencję (dajmy na to Warszawa). W nocy podjeżdża tir lub inne duże auto i zabiera z sortowni wszystkie paczki razem z prenumeratami wszelkich firm itd. i jedzie na inną główną sortownię w danym rejonie, stamtąd nad ranem jadą auta albo bezpośrednio do klientów (pocztex24/ pocztex48) w zależności jak wygląda region albo jadą na konkretną placówkę pocztową (listy, prenumeraty, paczki zwykłe) - stamtąd dopiero listonosz bierze jak już Panie wklepią wszystko w system - może wziąć 1 dnia po przyjeździe, może i 5 a może 15 dnia w zależności od ilości przesyłek. Wszystko jasne? :P  

Ogólnie nie dam teraz głowy skąd idzie prenumerata bo nie pamiętam ale nawet jakby szła z Wrocka to u CIebie będzie to tak:

przykład: środa - nadanie we Wrocławiu, idzie na sortownię główną we Wrocku

czwartek rano: jadą na placówkę pocztową w Twoim regionie (o ile Twój region obsługuje główna sortownia we Wrocku)

Od widzimisię listonosza i Pań pracujących na Twojej placówce zależy głównie to kiedy będzie u Ciebie numer :) Czy np. w czwartek już czy dopiero za 10 dni.

Proponuję udać się na poczcie i przekazać listonoszowi i Paniom po flaszce to prenumeratę będziesz mieć w dniu premiery :P 

@parapsychopatolog - nie rozumiem Tych Twoich opcji ale to wygląda tak. Cytuję: "Różnica do egzemplarza promocyjnego jest: 13,76-9,99 = 3,77"

i przykładowo u mnie było tak: "Zatem liczymy różnicę z 4 wydań: 4*3,77 = 15,08"

"O kwotę 15,08 możemy obniżyć wartość nowej prenumeraty"

Edytowano przez Scouser

No i dzięki za wyjaśnienie. Utwierdziłeś mnie w przekonaniu, że w moim regionie na poczcie pracują pacany i raczej nic się w tej kwestii szybko nie zmieni. Dam sobie spokój. Podejdę do kiosku we wtorek. Szkoda tylko, że sama redakcja traci na tym. Osobiście premiera Cd-action to zawsze było dla mnie ważnym wydarzeniem w miesiącu, utożsamiałem się z tym pismem, a teraz przez te parę lat opóźnień i walki to moje nastawienie do pisma mocno zmiękło. Dlatego nic mnie już nie przekona do przedłużenia prenumeraty. Żadne tam zbędne plecaki czy kubki. W dzisiejszych czasach dostawa zamówionego towaru na czas jest jedną z najbardziej pożądanych rzeczy rynku e-commerce. Może gdy zmieni się dostawca i będzie działać tak sprawnie jak paczkomaty (ostatnio dostałem paczkę 18 godzin od kliknięcia "kup teraz", evenement :O) to powrócę, ale puki poczta polska się tym bawi ja pass.

Pozdrawiam 

59 minut temu, Scouser napisał:

@parapsychopatolog - nie rozumiem Tych Twoich opcji ale to wygląda tak. Cytuję: "Różnica do egzemplarza promocyjnego jest: 13,76-9,99 = 3,77"i przykładowo u mnie było tak: "Zatem liczymy różnicę z 4 wydań: 4*3,77 = 15,08"

"O kwotę 15,08 możemy obniżyć wartość nowej prenumeraty" 

Czyli odejmują cenę egzemplarza w starej prenumeracie od wartości kioskowej, a moim zdaniem powinni od wartości w nowej prenumeracie. Ale nie będę się o 50 groszy na egzemplarzu pieklił.

Z resztą ceny kioskowe zmieniały się w trakcie i w sumie taką rekompensatę uznaję za sprawiedliwą i do przyjęcia.

Przy okazji dziękuję Coennowi za ruszenie wątku rekompensat za prenumeratę i przesłanie prywatnych wiadomości do zainteresowanych!

Edytowano przez parapsychopatolog
brak jednego słow w zdaniu "pieklił" :)

2 godziny temu, Scouser napisał:

@pawelm8  -  (...)

Od widzimisię listonosza i Pań pracujących na Twojej placówce zależy głównie to kiedy będzie u Ciebie numer :) Czy np. w czwartek już czy dopiero za 10 dni.

Proponuję udać się na poczcie i przekazać listonoszowi i Paniom po flaszce to prenumeratę będziesz mieć w dniu premiery :P 

Obawiam się, że nie będzie to takie proste. Z obsługującą mój rejon panią listonosz mam dobre kontakty. To wieś i tutaj ludzie nie są tak anonimowi jak w mieście. Z paniami pracującymi w obsługującej mój rejon placówce kontakt mam już słabszy, ale zasadniczo do innych przesyłek zastrzeżeń nie mam, przynajmniej w kwestii obsługi tej ostatniej mili.

Co ciekawe, gdy prenumerowałem CDA w okolicy roku 2000 czy 2001 czas dostawy był podobnie wydłużony. Napisałem w końcu w tej sprawie do wydawnictwa i magicznie kolejny numer albo dwa przyszły naprawdę szybko, do tego dołączone zostały dwa numery innego czasopisma z oferty tamtego wydawnictwa, ale tytułu już nie pamiętam.

Na prośbę udzielam krótkiej odpowiedzi, co zmieniło się po roku od mojej skargi na prenumeratę. 

Otóż nic w moim przypadku się nie zmieniło. Po dwukrotnym otrzymaniu uszkodzonych czasopism i to w czasie kilku dni po premierze, gdzie mogłem osobiście kupić towar w idealnym stanie, zwyczajnie zrezygnowałem z prenumeraty. Paranoja, żeby jako prenumerator czekać za przesyłką dłużej od zwykłego gościa kupującego w sklepie i dostawać towar pogięty lub z połamanym grzbietem.

Obecnie po roku mogę nawet dodać, że w ogóle zrezygnowałem z kupowania CDA. Zawiodłem się  rezygnacją z krążków i ich zawartością, jakość elementu pisanego już długo mi nie odpowiadał, ale z sentymentu 20 lat stałego klienta kupiłem kilka tych zdrapek. Luty stal się przełomem i postanowiłem więcej się nie męczyć i z żalem przestałem czasopismo kupować.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.