Skocz do zawartości

Polecane posty

Nie chcę by to brzmiało jak argument ad personam ale @Coenn kolego więc nie obraź się ale coś Ci wytłumaczę:

1. Oni nie wysyłają nikomu osobno numeru przewozowego listu poleconego

(konkretniej jest to firmówka, a nie polecony, w sensie taka usługa biznes poczty polskiej - firmowa polecona).

Z automatu z tego co wiem też to nie leci bo musieliby wrzucać e-mail każdej osoby w e-nadawcy (usługa poczty) a zakładam, że oni hurtem to wysyłają bez numerów telefonów i e-mailów odbiorców.

 

2. Firmowa polecona ma 4 dni robocze na doręczenie, placówki pocztowe z samego rana dają przesyłki listonoszom/kurierom i NIE MA możliwości odbioru tego samego dnia przesyłki (chyba, że masz jakiś układ z naczelnikiem poczty czy kimś tam i po prostu Ci zostawiają takie pismo w placówce).

 

3. Z tego co oni piszą wynika, że zawsze nadają przesyłki w piątki (w czwartki nie ma egzemplarzy) choć to dziwne by egzemplarze nie istniały w czwartek skoro mają je już na piątek przygotowane do wysyłki ;)

 

4. Mam nadzieję, że nie kupujesz na allegro czy w sklepach gdzie jest polecony firmowy czy przesyłka polecona - ona ma czas na doręczenie zwykle od 2 do nawet 7 dni roboczych (bez gwarancji). Jeszcze jest polecony priorytet (wypisywany ręcznie lub też przez e-nadawcę czyli system poczty) ale on też zwykle idzie najmniej 2-3 dni robocze - oczywiście zdarzają się cuda ale mam nadzieję, że Ty w nie nie wierzysz w tym aspekcie jeśli robisz zakupy przez internet :P 

 

 

 

Edytowano przez Scouser
  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Scouser said:

więc nie obraź się ale coś Ci wytłumaczę

No cos Ty. Absolutnie. Nie mam o co sie obrazac. Dzieki za cenne informacje.

1 hour ago, Scouser said:

1. Oni nie wysyłają nikomu osobno numeru przewozowego listu poleconego

A na tym by mi nabardziej zalezalo. Jednego razu wlasnie postanowilem zatelefonowac na pobliska placowke pocztowa z pytaniem czy maja cokolwiek pod moj adres (nie chcialem zadnych konkretow, tylko czy cos jest), to czlowiek uparl sie, ze musze miec numer przesylki I nie puscil pary z ust...

Za chwile zatelefonowalem juz do glownegu urzedu pocztowego w miescie, to babka sprawdzila czy jest cos pod moj adres, ale tez byla niepocieszona...

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.
Postanowiłem podzielić się z Wami informacjami, które otrzymałem od działu prenumeraty w sprawie rekompensat.

13 grudnia napisałem do działu prenumeraty e-mail z prośbą o przesłanie informacji dotyczącej rekompensat dla prenumeratorów w związku z obniżką cen czasopisma.
Odpowiedź otrzymałem dopiero 28 grudnia, co jest całkowicie zrozumiałe - w końcu to był okres świąteczny. Zastanawiająca jednak była treść listu:

Cytat

Obniżka dotyczyła tylko 3 wydań . Kolejne np. 13/18 ma już normalna cenę a 1/19 wyższą ( 17,99 zł )  . Prawdopodobnie prenumeraty będą rozliczane dopiero po ich zakończeniu.

Tego samego dnia wysłałem odpowiedź o treści:

Cytat

> Obniżka dotyczyła tylko 3 wydań . Kolejne np. 13/18 ma już normalna cenę a 1/19 wyższą ( 17,99 zł )

Mam przed sobą numer 1/19 i jego cena to 11,99 a nie 17,99 jak Pan/Pani pisze, czyli ciągle znacznie taniej niż cena poprzednia.

> Prawdopodobnie prenumeraty będą rozliczane dopiero po ich zakończeniu.

Rozumiem, że "prawdopodobnie" dotyczy terminu a nie faktu udzielenia rekompensaty. Prosiłbym o potwierdzenie.

Użyłem zwrotu Pan/Pani, gdyż e-mail nie był podpisany. 31 grudnia otrzymałem odpowiedź:

Cytat

Każda prenumerata zostanie rozliczona, ale z uwagi na zmieniająca się cenę kwota tej rekompensaty będzie znana dopiero po jej zakończeniu.

Nie ciągnąłem dalej tej rozmowy, ponieważ uzyskałem to, co chciałem, czyli zapewnienie, że rekompensatę otrzymam. Jej forma nie ma dla mnie już takiego znaczenia - czy to będzie zwrot pieniędzy, przedłużenie istniejącej prenumeraty czy też rabat na kolejne 13 numerów - będę zadowolony.

Edytowano przez slatanic
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, slatanic napisał:

Nie ciągnąłem dalej tej rozmowy, ponieważ uzyskałem to, co chciałem, czyli zapewnienie, że rekompensatę otrzymam. Jej forma nie ma dla mnie już takiego znaczenia - czy to będzie zwrot pieniędzy, przedłużenie istniejącej prenumeraty czy też rabat na kolejne 13 numerów - będę zadowolony.

Ja otrzymałem propozycję zwrotu nadpłaty lub zniżki na kolejną prenumeratę. Po wybraniu drugiej opcji, wczoraj otrzymałem od Bauera fakturę (numer 02/19 był ostatnim w mojej dotychczasowej prenumeracie) za numery 03/19-2/20 na kwotę 87,60 zł :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szybko dostajecie, cieszcie się. Ja w poprzednim miesiącu dostałem w piątek a w tym miesiącu nadal nie otrzymałem swojego egzemplarza co uważam za dość żałosne, niestety. Rozumiem, że to wina poczty a nie samego CDA jednakże szkoda, bo jeśli po tydzień mam czekać na nowy numer to może jednak było warto iść do kiosku i dopłacić te parę złociszy względem prenumeraty... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, seba napisał:

To szybko dostajecie, cieszcie się. Ja w poprzednim miesiącu dostałem w piątek a w tym miesiącu nadal nie otrzymałem swojego egzemplarza co uważam za dość żałosne, niestety. Rozumiem, że to wina poczty a nie samego CDA jednakże szkoda, bo jeśli po tydzień mam czekać na nowy numer to może jednak było warto iść do kiosku i dopłacić te parę złociszy względem prenumeraty... 

Przecież tak jest z każdą prenumeratą. Są wysyłane firmówkami NIEREJESTROWANYMI - czas ich doręczenia to do 14 dni roboczych. Można dopłacić za polecone z numerem nadania ale one też nie mają gwarantu doręczenia. Czasy gdy poczta doręczała w 1 dzień przesyłki się skończyły.

Musisz zrozumieć (w sumie to piszę do wszystkich), że poczta jak i inni przewoźnicy mają teraz MNÓSTWO przesyłek, co roku jest progres o 100 do 150% większej ilości zamówień internetowych (nie chcę skłamać, po prostu ostatnie wyniki widziałem przełom 2015/16 i 16/17 - progres jest jednak ciągły i na razie nie zapowiada się by był mniejszy a moce przerobowe poczty (jak i kurierów zresztą) są na tym samym poziomie (nie mówiąc już o tym, że słabo płacą itd więc każdy ucieka do innej roboty). Tak więc teraz nie będzie lepiej, jak komuś się nie śpieszy jak mi to czekam sobie te 2 tyg na cd-action (choć ostatnio dotarł bardzo szybko, tydzień :D ) natomiast jak komuś się śpieszy lepiej kupować w kiosku - 12 zł to grosze obecnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem ale jak jest świadczona jakaś konkretna usługa to powinna być realizowana, sorry, ale jako klienta mnie to nie powinno obchodzić, że mają sporo zamówień. Brzmię teraz trochę jak jakiś Janusz ale tak to wygląda. To zawsze działa w jedną stronę, jakbym ja miał za coś zapłacić po tygodniu to nikt by mi niczego nie sprzedał/nie zrealizował. Z ludzkiego punktu widzenia to rozumiem, jako klient niekoniecznie. Trudno, będę czekać po prostu;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, seba said:

Rozumiem, że to wina poczty a nie samego CDA jednakże szkoda, bo jeśli po tydzień mam czekać na nowy numer to może jednak było warto iść do kiosku i dopłacić te parę złociszy względem prenumeraty... 

A ja sobie mysle, ze jestes zbyt wyrozumialy co do tej sytuacji jednak. Wydawca CDA winien dostac "wyroznienie" z tytulu totalnego zaprzepaszczenia sily prenumeraty w przekonaniu czytelnika do zwiazania sie z magazynem. A nawet "wyroznienie" za zniechecenie pewnej czesci czytelnikow do magazynu i zostawienie zlego skojarzenia.

Prenumerata moglaby byc atutem zwiekszajacym coroczna sprzedaz CDA, gdyby:

  1. Wydawca skorygowal obecny problem poznego otrzymywania magazynu u pewnej liczby prenumeratorow.
  2. Przesunal sprzedaz CDA z wtorku na piatek, bez zmiany w terminie wysylki, zwiekszajac szanse na to, ze prenumeratorzy otrzymaja magazyn przed premiera "na polkach".
  3. Gdyby powyzszy warunek udawalo by sie zwykle spelniac, wowczas CDA mogloby zorganizowac comiesieczny "konkurs", w ktorym zwyciescami zostawalyby 3 pierwsze osoby, ktore pokaza, ze juz zdobyly nowy numer CDA. Nagrod dla pierwszych posiadaczy nowego numeru CDA nie wymysle, ale powinny byc "fajne". A gdyby wiadome bylo, ze prenumeratorzy maja "fory" w tym comiesiecznym "wyscigu" , to wydawca CDA moglby liczyc na zwiekszenie zamowien prenumerat… Chlopcy lubia rywalizacje… we wszystkim. :-]
Edytowano przez Coenn
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, seba napisał:

Ja to wszystko rozumiem ale jak jest świadczona jakaś konkretna usługa to powinna być realizowana, sorry, ale jako klienta mnie to nie powinno obchodzić, że mają sporo zamówień. Brzmię teraz trochę jak jakiś Janusz ale tak to wygląda. To zawsze działa w jedną stronę, jakbym ja miał za coś zapłacić po tygodniu to nikt by mi niczego nie sprzedał/nie zrealizował. Z ludzkiego punktu widzenia to rozumiem, jako klient niekoniecznie. Trudno, będę czekać po prostu;) 

Ale co ma Cd-action do CZASU DORĘCZENIA. Pisałem już - firmówka ma 14 dni na doręczenie. Co w tym niezrozumiałego? Czy cd-action napisało, że otrzymasz magazyn w dniu premiery? Podpisując umowę z cd-action w postaci zakupu prenumeraty należy się zapoznać z regulaminem przewoźnika (poczta ekonomiczna, firmowa itd) tam masz czasy doręczeń. Wysyłają w dniu, w którym nakład już jest drukowany (więc bardzo szybko) a już kiedy doręczy poczta to inna bajka.

 

Co do @Coenn to się oczywiście zgadzam z Tobą w zupełności i nie będę nic dodawał w tej kwestii co już napisałeś.

Prenumeratorzy powinni być priorytetem - niestety nigdy nie byli bo wydawcy wystarczyło to, że klient jest zadowolony bo płaci mniej...

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDA nic nie ma do tego i nie do nich kieruje pretensje, rozumiem ze to wina poczty co tez zaznaczylem w pierwszym poscie, widocznie przeoczyles. Pisze to jako ostrzezenie dla potencjalnych nabywcow, niech sa swiadomi, ze ten kanal dystrybucji szwankuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, seba napisał:

CDA nic nie ma do tego i nie do nich kieruje pretensje, rozumiem ze to wina poczty co tez zaznaczylem w pierwszym poscie, widocznie przeoczyles. Pisze to jako ostrzezenie dla potencjalnych nabywcow, niech sa swiadomi, ze ten kanal dystrybucji szwankuje.

Tyle, że ten kanał dystrybucji szwankuje nie od dziś, nie od wczoraj i nie od roku,

a zażalenia w tym wątku nic nie dają bo

A) redakcja rzadko czyta ten wątek i niewiele może zrobić nawet jak już przeczyta o czym przekonaliśmy się 

gdy szanowny @spikain coś obiecał i nie dotrzymał obietnicy

B) Wydawnictwo prenumeraty czyli Bauer nie czyta tego wątku

C) Nie czyta tego nikt z Poczty Polskiej (to tam trzeba kierować pretensje albo czytać regulamin przewoźnika)

D) Nic się nie poprawi jeśli tylko będziemy narzekać, a nie dawać propozycje co z tym zrobić jeśli w ogóle coś chcemy z tym zrobić.

 

Ja osobiście nie mam problemu, że przychodzi do mnie tydzień czy 2 po premierze bo przynajmniej nie muszę pamiętać by chodzić do kiosku,

nie czytam od razu i tak bo nie mam czasu ale by społeczność prenumeratorów była traktowania poważnie nie wystarczy tu napisać i ostrzegać by nikt 

jej nie nabywał (bo szwankuje poczta).
Ba, sądzę nawet, że w obecnych czasach poprawienie szybkości dostawy jeśli chodzi o prenumeratę się nie powiedzie niestety bo tak jak pisałem wyżej - zamówień internetowych jest coraz więcej (różnych) i firmy nie nadążają, a o pracownika jest ciężej, a będzie jeszcze ciężej przy takich zarobkach.

Jedyne co mogłoby uratować szybką dostawę to

A) podpisanie umowy z jakimś tanim kurierem (inpost się kłania) na wysyłkę tak jak mają w umowach nawet za 8 zł netto od numeru - prenumerata byłaby droższa ale każdy prenumerator otrzymywałby numer np. w dniu premiery bo bezpośrednio z druku szłyby adresami od razu do prenumeratorów

B) negocjację umowy z pocztą i przesyłanie jej firmową PRIORYTETOWĄ - jest taka opcja , firmówka polecona na 2-3 dni robocze doręczana.

Niestety tak jak wyżej prenumerata musiałaby być droższa ale i mniej pewna niż kurier (koszty dla wydawnictwo ok. 6 zł netto od numeru)

 

Tak swoją drogą @Coenn czy Bauer sprezentował Ci przywileje prenumeratora? Ranga itd? Chyba nie :) Widzę, że dalej czekasz, jak i ja zresztą.

Edytowano przez Scouser
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Scouser said:

Tak swoją drogą @Coenn czy Bauer sprezentował Ci przywileje prenumeratora? Ranga itd? Chyba nie :) Widzę, że dalej czekasz, jak i ja zresztą.

No i slusznie, ze nadal tego oczekujesz, masz do tego prawo. Co do mnie… Zadowole sie tym, ze w nowym numerze CDA (strona 125) zaprzestano uprawiania "false advertising" i reklama prenumeraty nie obiecuje juz niczego wiecej poza 13 numerami magazynu w skrzynce pocztowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chargeback.png.1d4ed6bdcb41299e49abadd48baab671.png2RQrP.png

I jakie sa Wasze wrazenia odnosnie tego oswiadczenia po uplywie pol roku? :-]

@Shadow** @tommy50 @szalek @ala89 @zeuseta @Forafix @ZmoraCieni @Marcin781 @moniek130 @skoorek11 @parapsychopatolog @viper218 @kacperwawszczyk @smd87 @Qrko @atraxt @Rickerto @lio2679 @lukileczo @slatanic @pawelm8 @perikorozo @seba @Wojman007 @Rafael7777 @dodo1211 @SkrzypolDT @Arag @PolishCygun @helganin @Scouser @MajinYoda @WiedzminGeralt @randomnick @Degges @grzemi @vanTuch @greedosk @ChonJi @gbaranek @TheLastUnreal @Saracen @k4cz0r @VVilku @1andrey1 @Lares86 @Fenix86 @spazma @PanWmasce @Puncol @Krolek @ksys89 @lucak @Lachu1 @Bluearga @Jumbo90 @pombywa @Neito17 @ttrk @pazur13 @Ronaldo9 @Toud

[Jesli jestes (albo byles) prenumeratorem CDA, a nie wymienilem Cie z nicku powyzej, to daj mi o tym znac gdziekolwiek (w poscie, na PM, albo na stronie CDA w komentarzu pod news o zawartosci aktualnego numeru CDA), bede Ci wdzieczny!]

 

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Coenn napisał:

I jakie sa Wasze wrazenia odnosnie tego oswiadczenia po uplywie pol roku? :-]

Ja jestem zadowolony - za roczną prenumeratę (3/19-2/20) zapłaciłem 87,60 zł - Bauer zwyczajnie odjął rekompensatę od ceny nowej prenumeraty. Więc tak - dostałem rekompensatę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MajinYoda napisał:

Ja jestem zadowolony - za roczną prenumeratę (3/19-2/20) zapłaciłem 87,60 zł - Bauer zwyczajnie odjął rekompensatę od ceny nowej prenumeraty. Więc tak - dostałem rekompensatę :).

W jaki sposób ta rekompensata jest przydzielana? Nie otrzymałem do tej pory jakiegokolwiek kontaktu w tej sprawie z wydawnictwa, a chętnie przedłużyłbym prenumeratę.

Przy okazji: bardzo brakuje mi na etykiecie nadawczej przesyłki z prenumeratą jakiejś informacji o liczbie pozostałych numerów, by wiedzieć, kiedy zacząć interesować się przedłużeniem. Musiałem sprawdzać stare zamówienie sprzed prawie roku, a i tak mało brakowało, a zdublowałbym jeden z numerów, bo zapomniałem, że jest ich 13.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pawelm8 napisał:

W jaki sposób ta rekompensata jest przydzielana? Nie otrzymałem do tej pory jakiegokolwiek kontaktu w tej sprawie z wydawnictwa, a chętnie przedłużyłbym prenumeratę.

Pisz do Bauera na adres: prenumerata@bauer.pl :). Każdy prenumerator musi sam zadbać o swoje interesy, niestety.

35 minut temu, pawelm8 napisał:

Przy okazji: bardzo brakuje mi na etykiecie nadawczej przesyłki z prenumeratą jakiejś informacji o liczbie pozostałych numerów, by wiedzieć, kiedy zacząć interesować się przedłużeniem. Musiałem sprawdzać stare zamówienie sprzed prawie roku, a i tak mało brakowało, a zdublowałbym jeden z numerów, bo zapomniałem, że jest ich 13.

Fakt, przydałoby się, choć podejrzewam, ze każda etykieta jest robiona mechanicznie. Dlatego nauczyłem się trzymać faktury w bezpiecznym miejscu :).

Mogliby za to wrócić do dodawania zachęty do przedłużenia prenumeraty przy ostatnim przysłanym do nas numerze.

Edytowano przez MajinYoda
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żadnej rekompensaty nie dostałem. Jedyną "nagrodą" jest co miesięczne opóźnienie przesyłki o tydzień od dnia premiery w kioskach. To już 3-ci rok walki z opóźnieniami (a mieszkam w centrum Polski, w Łodzi, trzecim co do ilości mieszkańców, mieście w Polsce a nie na jakimś zadupiu, żeby listonosz raz na tydzień zaglądał), więc ja dziękuję i wysiadam z prenumeraty. Skutecznie mnie do niej zniechęcili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, zeuseta napisał:

Ja żadnej rekompensaty nie dostałem. Jedyną "nagrodą" jest co miesięczne opóźnienie przesyłki o tydzień od dnia premiery w kioskach. To już 3-ci rok walki z opóźnieniami (a mieszkam w centrum Polski, w Łodzi, trzecim co do ilości mieszkańców, mieście w Polsce a nie na jakimś zadupiu, żeby listonosz raz na tydzień zaglądał), więc ja dziękuję i wysiadam z prenumeraty. Skutecznie mnie do niej zniechęcili.

Przynajmniej napisz, żeby Ci zwrócili nadwyżkę (tj. rekompensatę) na konto :). Bo i taką opcję miałem do wyboru. Na szczęście, choć mieszkam w Lublinie ;), nigdy nie miałem problemów z dostawą w dzień premiery numeru - opóźnienia są u mnie o max. 3 dni.

Dobra, raz nie dostałem numeru przez dwa tygodnie - jeden telefon do Bauera i 3 dni później dostałem nowy numer - okazało się, ze mój numer zaginął (podejrzewam Pocztę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie napisalem maila do prenumeraty. Zobaczym co odpowia. Ostatnio mi mydlili oczy tym ze to tymczasowe i cena moze wrocic do poprzedniego poziomu.

 

Edit. Tak jak napisano wyzej. 3 opcje do wyboru. Wybralem przedluzenie prenumeraty.

Edytowano przez Arag
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pojawił się głos o jakiejś rekompensacie za podwyższoną cenę prenumeraty. Nie do końca rozumiem jak to przebiegło. Ja sam zamówiłem prenumeratę w "starej" cenie w połowie sierpnia 2018 i za kilka dni był już pierwszy numer o obniżonej cenie :) Tak więc już od pierwszego numeru nowej prenumeraty jestem do tyłu.

Spóźnienia z dostawą są notoryczne, i to mimo, że adres dostawy mam do centrum Krakowa a dodatkowo jest to spółka której właścicielem jest Bauer ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, zeuseta said:

co miesięczne opóźnienie przesyłki o tydzień od dnia premiery w kioskach. To już 3-ci rok walki z opóźnieniami (a mieszkam w centrum Polski, w Łodzi, trzecim co do ilości mieszkańców, mieście w Polsce a nie na jakimś zadupiu, żeby listonosz raz na tydzień zaglądał),

 

58 minutes ago, parapsychopatolog said:

Spóźnienia z dostawą są notoryczne, i to mimo, że adres dostawy mam do centrum Krakowa

 

Korzystajac z okazji chcialbym Was, a takze wszystkich innych prenumeratorow CDA (tak obecnych, jak i bylych) namowic do oddania glosu w ankiecie "Prenumerata CD-Action VS "Kiosk", ktora zostala umieszczona we wpisie Ocena jakosci Twego zwiazku z prenumerata CDA  opublikowanym 27 XII 2018.

 

Dotychczas w sondzie wzielo udzial raptem 10 prenumeratorow… a wszak jest nas wiecej. Raz jeszcze zachecam do oddania glosu, a nawe pozostawienia wlasnych przemyslen w komentarzu pod wpisem.

 

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...