Skocz do zawartości

Polecane posty

13 minutes ago, spikain said:

Redakcja (w tym ja) jest, nie owijając w bawełnę, od robienia pisma, a nie ustalania jego ceny ani kwestii ściśle związanych z prenumeratą.

A kto mi zmieni gruge uzytkownika z Forumowicze na... "Prenumeratorzy"? :]

A jesli nazwa tej grupy przedstawia sie jak u kolegi @ZmoraCieni to... kolorek supcio, tylko poprawcie nazwe z "Subscibers" na "Subscribers"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym prenumeratę CDA Action już bym dawno kupił, ale jak widzę, jaki bajzej jest choćby z kwestią rekompensat to się cieszę, że CDA kupuję regularnie i zbieram od grudnia 1997 roku, tj. od numeru 19.  Nie muszę czekać aż mi poczta łaskawie mi to przyśle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, goliat said:

Ja bym prenumeratę CDA Action już bym dawno kupił, ale jak widzę, jaki bajzej jest choćby z kwestią rekompensat to się cieszę, że CDA kupuję regularnie i zbieram od grudnia 1997 roku, tj. od numeru 19.  Nie muszę czekać aż mi poczta łaskawie mi to przyśle. 

Przemysl. Powiem Ci, ze juz dalej ode mnie mieszkac nie mozesz. =P Jestem ciekaw, jak to bedzie z przychodzeniem tych numerow. Trzymam kciuki, by kolejne trafialy do mnie podbnie, jak ten pierwszy - najpozniej w poniedzialek, dzien przed trafieniem na polki sklepowe. A najlepiej 3 dni wczesniej. :-]

Bede za kazdym razem informowal kiedy numer sie zjawil w skrzynce. Poki co jest mi tylko przykro, ze do tej pory nie zostalem przeniesiony do obiecanej "specjalnej grupy prenumeratorow". Mimo, ze prenumerate - celowo - bralem na e-mail powiazany z tym kontem. Zle przez to sypiam, duzo placze, miewam stany depresyjne...

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Coenn napisał:

Jestem ciekaw, jak to bedzie z przychodzeniem tych numerow. Trzymam kciuki, by kolejne trafialy do mnie podbnie, jak ten pierwszy - najpozniej w poniedzialek, dzien przed trafieniem na polki sklepowe. A najlepiej 3 dni wczesniej. :-]

Bede za kazdym razem informowal kiedy numer sie zjawil w skrzynce.

Do mnie, z wyjątkiem bieżącego numeru, przychodziły maksymalnie w środę. Ale też będę informował, jak wygląda sytuacja z przychodzeniem prenumeraty CDA w Lublinie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, 2real4game said:

Szukacie jakichś nowych, oryginalnych współpracowników? Bo coś mi się wydaje, że po odejściu Papkina z redakcji mielibyście spory problem.

Wybacz, ze sie wtrace, mimo ze nie do mnie kierujesz swe pytanie. Sam chetnie przeczytam odpowiedz kogos z redakcji. Ale...

https://www.cdaction.pl/news-54417/rekrutacja-a-czy-ty-nadajesz-sie-na-newsmana-cdactionpl.html

Mysle, ze rozgladaja sie za "nowymi talentami" non-stop. Tak, zgadza sie, info dotyczy pisania newsow na strone, ale patrzac na ostatnie numery CDA i niektorych autorow recenzji, mozna wysnuc, ze wlasnie od takich mniej wymagajacych tekstow zaczyna narybek, i jesli widzi sie w nim potencjal, to po uplywie czasu w koncu przeczytasz jego recenzje czy felieton w magazynie.

Edytowano przez Coenn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2018 o 20:38, spikain napisał:

Jutro z rana zorientuję się, co tak właściwie oznacza powyższa odpowiedź, bo wydaje się sprzeczna również z informacją, którą dostaliśmy my. A ostatnie zdanie – "redakcja nie przewiduje rekompensat" to prawdopodobnie, hm, przejęzyczenie. Redakcja (w tym ja) jest, nie owijając w bawełnę, od robienia pisma, a nie ustalania jego ceny ani kwestii ściśle związanych z prenumeratą.

Oficjalna informacja, którą dostaliśmy jakiś czas temu, pokrywa się z tym, co pisaliśmy wcześniej: decyzje w sprawie rekompensaty będą podejmowane dopiero po decyzji w sprawie ostatecznej ceny kolejnych numerów – bo w tej chwili nikt nie wie, ile ostatecznie będzie kosztować najbliższe, powiedzmy, dziesięć numerów.

Sorry, że tak to wygląda. Jutro postaram się wszystko wyjaśnić, choć nie obiecuję, że pójdzie szybko, bo jest tydzień deadline'owy.

 

@spikain - ponawiam pytanie o kwestię prenumeraty (sprawa rekompensat i nieścisłości z tym związanych).

  • Like 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

Pozwólcie, że podzielę się swoimi przemyśleniami.

Nr 9/2018 - cena prenumeraty klasycznej - 179zł (cena pisma 16,99)

Nr 10/2018 - brak ogłoszenia o prenumeracie ("promocja" pisma - cena 9,99)

Nr 11/2018 - cena prenumeraty klasycznej - 120zł!!!!!!!! ("promocja" pisma trwa -cena 9,99)

Nr 12/2018 - cena prenumeraty klasycznej - 120zł!!!!!!!! ("promocja" pisma trwa -cena 9,99)

To nie prezentuje się zbyt dobrze. Zwłaszcza dla tych, którzy wykupili prenumeratę tuż przed obniżką ceny.

 

Wygląda to na klasyczny przypadek "syndromu nowego klienta" - stary może się bujać, wykupiłeś prenumeratę wcześniej, no to masz problem. A mydlenie oczu o tajemniczych rekompensatach, wygląda tak naprawdę na... mydlenie oczu (patrz "bonusy" dla prenumeratorów, które są, ale ich nie ma).

Naprawdę tak trudno podjąć jakąś konstruktywną decyzję? Zdeklarować się jakoś? Po co ta gra na zwłokę?

Edytowano przez ttrk
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ttrk napisał:

To nie prezentuje się zbyt dobrze. Zwłaszcza dla tych, którzy wykupili prenumeratę tuż przed obniżką ceny.

W zasadzie to nie prezentuje się dobrze dla nikogo, kto kupił prenumeratę wcześniej - na przykład ja kupiłem od numeru 3/18 do 2/19 .

7 godzin temu, ttrk napisał:

Wygląda to na klasyczny przypadek "syndromu nowego klienta" - stary może się bujać, wykupiłeś prenumeratę za wcześniej, no to masz problem. A mydlenie oczu o tajemniczych rekompensatach, wygląda tak naprawdę na... mydlenie oczu (patrz "bonusy" dla prenumeratorów, które są, ale ich nie ma).

Najwyżej nie pozostanie nam nic innego jak nie przedłużać prenumeraty - choć byłoby szkoda, bo lubię czytać CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale odstąpić można w ciągu 14 dni od zawarcia umowy, a co z resztą :) 
Mnie to tak nie boli ale skoro deklarowane było to, że mają nas prenumeratorów nie obchodzić podwyżki pisma to chyba logiczne,

że obniżka pisma jest stratą dla prenumeratora, machnąłbym ręką gdyby chodziło o 1 numer gdzie zmniejszyli cenę załóżmy do 14,99 (różnie bywa),

natomiast obecnie trwa test i rewolucja, zobaczymy co dalej bo w styczniu kończy mi się prenumerata i jak na razie byłoby to 221 zł kupując w kiosku, prenumerata kosztowała 

179 zł więc oszczędzało się płacą Z GÓRY, 42 zł.

 

Po promocji 3 numery zeszły do ceny 10 zł czyli kupując w kiosku byłoby to 170 zł + 30 zł = 200 zł czyli w teorii nadal oszczędzam ale tylko połowę.

tak więc tyle co nic, otrzymując 2 tygodnie po premierze pismo, czasem pogniecione itd (żadnych rekompensat z tego powodu mimo upraszania),

 

Prenumeratorzy to raczej stali klienci, którzy zawierzają swoje pieniądze w pismo na dłuższy okres czasu

(byłem gotowy na 2 letnie prenumeraty ale Bauer je wycofał bo jak to napisali nie opłacało im się)

- skoro nie opłacało im się to po co w ogóle udostępniają prenumeratę?

 

Przypomniałem sobie jeszcze jedną ciekawostkę, którą wstawię (teoria spiskowa z rewolucją ceny pisma?)

W zeszłym roku dawali możliwość (w grudniu otrzymałem mejla) zakupu prenumeraty po jeszcze niższej cenie:

13 wydań za 156 zł - skąd im wyszła cena "regularna" 207 zł to ja nie wiem ale to było zabawna - weszło mi do spamu więc nie zdążyłem wtedy jej zakupić więc

prenumeratę kupowałem 4-5 stycznia już po wyższej cenie (179 zł)

 

 

2.png

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja nie czepiam się, że obniżyli cenę - nie mnie tu włazić z buciorami. Chodzi mi o obietnice bez pokrycia i jasną deklarację.

 

Bo to po tym pozostaje niesmak.

Obniżka ceny to sprawa redakcji i wydawnictwa. Tylko po co obiecywać. To po tego typu sytuacjach traci się zaufanie.

 

No i oczywiście stara zasada: ilu nowych klientów zyskuje się  zyskuje się jednym starym, który jest zadowolony, a o ilu więcej traci się przez jednego starego-niezadowolonego.

 

Kwestia wyważenia, co się bardziej opłaca.

Choć patrząc na praktyki telekomów, to nie mam zbyt różowych myśli.

 

Obym się mylił... 

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego w ich regulaminie.

"Jeśli Kupujący wysłał informację o odstąpieniu od umowy po upływie powyższego terminu, Kupujący zobowiązany jest zapłacić za czasopisma otrzymane do chwili, w której poinformował Wydawnictwo o odstąpieniu od umowy prenumeraty."

Akurat ja mam prenumeratę od numeru 10/2018 czyli od tego którego zaczęła się obniżka i zapłaciłem 179 zł. Jeśli nie będzie rekompensat to będę się starał o zwrot pieniędzy pomniejszone o te trzy numery które dotychczas otrzymałem

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hours ago, ttrk said:

wykupiłeś prenumeratę za wcześniej, no to masz problem

 

2 hours ago, Scouser said:

że obniżka pisma jest stratą dla prenumeratora

Rozumiem Wasz punkt widzenia i znam ten bol. Ale podziele sie wlasnym spostrzezeniem… Zamowilem roczna prenumerate (subskrypcje) dopiero, gdy jej cena zmalala do 120 zl, bo uznalem, ze to uczciwa cena.  Wczesniejsze, wyzsze kwoty, nie przemawialy do mojego portfela.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Coenn napisał:

13x15.99zl? :-]

No to chyba się pomyliłeś bo pismo od dawna kosztuje już 16,99 i czasem nawet 17,99 jak był dodatkowy plakat.

 

Oczywiście miałbyś rację gdybyś patrzył na rok 2017 :) Ale to wprowadzanie błąd przez Bauera w takim razie skoro pismo kosztowało już poźniej 16,99... 

Edytowano przez Scouser
  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Scouser said:

No to chyba się pomyliłeś bo pismo od dawna kosztuje już 16,99

Ja jeno spojrzalem na obrazek, ktory wstawiles w poscie, gdzie wymalowano cene "207.87", a nastepnie podzielilem przez 13. =p

Nie wnikam w to czemu akurat po takiej cenie… Ale, jesli po 16.99 zl, a nie po 15.99 zl, jak sam zauwazyles, to Bauer sam sobie zanizyl wysokosc rabatu za prenumerate...

 

Edytowano przez Coenn
  • Like 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2018 o 12:51, Gostus napisał:

Zobaczymy kto szybciej odpowie w sprawie prenumeratorów, @spikain tutaj czy ludzie z bauera na maila z którym się podzielę z wami

Uważaj, bo się jeszcze doczekasz odpowiedzi. Tutaj niewygodne pytania są ignorowane i jest to praktykowane od zawsze.

Ja do dzisiaj nie dostałem odpowiedzi na pytanie o wtopę z Street Fighter X Tekken.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2018 o 20:38, spikain napisał:

Oficjalna informacja, którą dostaliśmy jakiś czas temu, pokrywa się z tym, co pisaliśmy wcześniej: decyzje w sprawie rekompensaty będą podejmowane dopiero po decyzji w sprawie ostatecznej ceny kolejnych numerów – bo w tej chwili nikt nie wie, ile ostatecznie będzie kosztować najbliższe, powiedzmy, dziesięć numerów.

Rozumiem, że ceny które będą w przyszłości ciężko przewidzieć, choć skoro wystartowała nowa prenumerata to cena pisma na następny rok została już ustalona. Należałoby w takim razie coś powiedzieć ludziom, którzy kupili prenumeratę np. w sierpniu 2018 lub w kwietniu 2018 (tu już liczba cen numerów jest mniejsza do przewidzenia i skoro cena nowej prenumeraty ustalona...). Można powiedzieć:

1. Przepraszamy

2. Polacy nic się nie stało

3. Przykro nam, planujemy coś zadośćuczynić, ale na razie nie wiemy co.

4. Zapłaciłeś? To super, a teraz idź zbierać kredki.

5 godzin temu, MajinYoda napisał:

W zasadzie to nie prezentuje się dobrze dla nikogo, kto kupił prenumeratę wcześniej - na przykład ja kupiłem od numeru 3/18 do 2/19 .

Niepokoi mnie tylko fakt, że część prenumerat się kończy, albo już skończyła. Ceny i numerów i prenumerat są znane. A nikt nic nie mówi.  Rozumiem że kasa musi się zgadzać, bilans zysków i strat itp. ALE... Coraz bardziej do mnie przemawiać zaczyna hasło: nie kupuj kota w worku, nie kupuj preorderów, to może i nie kupuj prenumerat? Tylko, że wtedy jak kupuje to czasopismo ma pewną stabilność finansową. Okazuje się, że jednak jestem łosiem, ale jak długo? Kiedyś trzeba poroże zrzucić... 

  • Like 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ZmoraCieni napisał:

Coraz bardziej do mnie przemawiać zaczyna hasło: nie kupuj kota w worku, nie kupuj preorderów, to może i nie kupuj prenumerat? Tylko, że wtedy jak kupuje to czasopismo ma pewną stabilność finansową. Okazuje się, że jednak jestem łosiem, ale jak długo? Kiedyś trzeba poroże zrzucić... 

Dokładnie o tym samym myślę - porzucić prenumeratę i kupować w kiosku. Dziwi mnie postawa Bauera - bo my, prenumeratorzy, z góry jesteśmy wpisani na listę czytelników - nie kręcimy nosem na słabe pełniaki czy nieinteresujące recki - my już za to zapłaciliśmy.

Ale poczekajmy, może Bauer coś jednak zrobi? Pytanie  tylko - kiedy?

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.11.2018 o 20:38, spikain napisał:

Jutro postaram się wszystko wyjaśnić, choć nie obiecuję, że pójdzie szybko, bo jest tydzień deadline'owy.

To jutro szanownego pana naczelnego trwa 12 dni, widać że szykują dla nas jakąś mega bombę albo ustalają wspólną wersję zeznań ;)

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gostus napisał:

To jutro szanownego pana naczelnego trwa 12 dni, widać że szykują dla nas jakąś mega bombę albo ustalają wspólną wersję zeznań ;)

Pewnie jest okres okołodeadline'owy więc trzeba mu wybaczyć ;). Zresztą - CDA nie jest tu tak całkiem stroną, lecz Bauer.

Z drugiej strony - jeśli "starzy prenumeratorzy" stwierdzą, że będą kupować w kioskach kiedy zechcą to pismo na tym straci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...