Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

org

Wymiana karty graficznej

Polecane posty

Cześć,

kuzynowi padła karta graficzna HD5750 i potrzebuje ją w miarę niskim kosztem wymienić. Jak uda się nieco poprawić wydajnosć w grach, to byłoby super. Używane karty też wchodzą w grę. Nie wiem kiedy będzie kupował nowy komputer, więc chyba nie opłaca się brać nic mocnego na zapas (budżet raczej nie pozwoli, bo myślę że 300zł to maks).

Obecna konfiguracja:

HD5750

Athlon II X4 640

AsRock M3A770DE

8GB RAM

zasilacza nie pamiętam, ale na pewno markowy, 400/500W (komputer składali mu forumowicze, więc bez paniki)

Kuzyn gra w FullHD. Karta graficzna to priorytet, ale jak istnieje jakiś w miarę niedrogi procesor (Phenom II X4?), który znacząco poprawiłby wydajność, to też możecie polecić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to tylko używane karty wchodzą w grę, bo nówki w takiej cenie prezentują tragiczny stosunek wydajności do ceny.
Można by się rozglądać za HD 7770 (aka R7 250X, nawet ona powinna być szybsza od HD 5750 o dobre 60%)/7790 (aka R7 260X)/7850 (aka R7 265 aka R7 370, tutaj warto by już było zwracać uwagę na 2GB vRAMu, choć może być problem ze zmieszczeniem się w budżecie), bądź GTX 650 Ti/750.

Przesiadka na któryś z wyższech modeli Phenoma niby by nie zaszkodziła (odsyłam do tego zestawienia), choć w pierwszej kolejności trzeba by było znaleźć kupca na tego Athlona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...