Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Tom Clancy's HAWX

Polecane posty

Ubisoft sobie w kulki leci z tymi opóźnieniami gier wydawanymi w polsce, gdzie jest UBISOFT POLSKA - ponoć działa, a nawet strony w necie nie ma, gry jak sie opóźniały, tak sie opóźniają, ubi to jakaś chała, co tak trudno polonizację zrobić (FarCry 2 ma tylko teksty spolonizowane, a problem z wydaniem mieli i sie kilka tygodni opóźnili), a taki Crysis nie miał problemu został wydany tak jak planowano i spolszczenie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iuri1943, spolszczenie to nie jest taka prosta sprawa jak się każdemu wydaje.

Czasami masz do przetłumaczenia "książkę telefoniczną" (chodzi o wielkość) albo Biblię.

A w H.A.W.X. powinni zrobić pełne spolszczenie, ponieważ nie ma w wersji angielskiej możliwości włączenia napisów, a podczas misji ci tam u góry gadają. Po angielsku, szum wiatru, silniki, rakiety, czołgi i nie usłyszysz co on mówił.

Ale gdzieś czytałem o UBISOFT Polska.

Głównie to bieda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grę na prawdę warto kupić, bo jest kapitalna... ;) A nie warto się kierować recenzjami, bo jeden recenzent napisze, że gra fajna, i drugi, że kijowa... Najlepiej ściągnąć demo i samemu się przekonać... ;) Ja wiedziałem już na pewno, że kupię tę grę kiedy załączyłem demo i obejrzałem filmik w demku... :)

Shoon

Mogliby dać chociaż angielskie napisy... To w niektórych sytuacjach bardzo ułatwiłoby sprawę... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi mi o to, że jak powstaje taki projekt jak ubisoft polska, głównie żeby usprawnić i przyśpieszyć wydawanie gier na wschodzie, to niech udostepniają im gre troszke wcześniej, żeby mogli zrobic polonizację i dotrzymać daty premiery, a nie znowu my dostaniemy świerzą grę ok miesięc po premierze światowej, ja rozumiem że na steamie kosztuje ok 50euro, a u nas ok 90 zeta- taniocha po przeliczeniu, ale myślę ze ubi polska to jakiś absurd.

PS: a czemu FarCry2 miał opóżnioną premierę w polsce, bo tez miał tekstu na tony??

PS2: I wogóle jako konsumenta wkurza mnie najbardziej przekładanie premiery, cały czas ustalona na 3.04, czekam na ten upragniony dzień, idę do sklepu po pracy- nie ma!! sprawdzam w necie data premiery 17.04 rzenada!! jak ktoś juz ustala datę premiery to niech to zrobi żetelnie i nie zmienia później, bo osobiście odechciewa mi się grać w taką grę, tylko przez to że nie chce mi sie śledzić kolejnych opóźnień, i wydaję przeznaczona nań kasę na inną grę- która wydana jest bez przesunięcia premiery...

Skoro już chcecie zarabiac pieniążki to róbcie to w poważny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... teraz możecie już chyba ocenić ;P da się grać w to na klawiaturze, bo na padzie jestem takim trochę kaleką ;)

i druga sprawa: ile czasu zajmuję przejście gry? pytam bo nie wiem czy kupić czy czekać aż stanieje :P (jakby była bardzo krótka trochę by było szkoda tych 9 dych (empik) ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ta gra to zwykła zręcznościówka, i sterowanie jest zrobione typowo pod klawiaturę, bardzo proste, do tego używa się małej liczby klawiszy, więc się nie zgubisz;-) Na klawiaturze gra się bardzo przyjemnie. A co do długości gry, to przeszedłem ją w ok. 5 dni, jest dość długa. Zawsze po skończonej kampanii możesz sobie swobodnie polatać w specjalnym trybie, i oczywiście zostaje też multi. Wg mnie gra warta tych pieniędzy, ja przynajmniej nie żałuję wydanej kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grałem w demo i gra się bardzo miło.Na taką grę na pc-ta czekałem baardzo długo.Już wiem czym oprócz fallouta 3 będę się bawił po sesji.

p.s. mógłby mi ktoś napisać przez pm jak skonfigurować sterowanie padem żeby było wygodnie?(który przycisk do czego) bo jakos nie mogę tego dobrze zrobić. Mam pada z układem przycisków jak w PS2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gagarj zależy czy się wczujesz... Jak szybko ogarniesz sterowanie to przejście gry to jest kwestia niecałego dnia... Mi zajęło to 2 dni gdyż grę dostałem w czwartek i skończyłem w piątek (niestety jest coś takiego jak szkoła... :/) Oczywiście mówię o "normalu"... na elicie zajmuje to trochę dłużej (jeżeli ktoś za pierwszym razem przechodzi na elicie)... I oczywiście ukończenie gry to nie koniec... Grę można przejść, a 40 lvl'a nie nabijesz tak łatwo... A z każdym kolejnym lvl'em odblokowuje się kolejne samoloty i uzbrojenie do nich... Ale grę gorąco polecam... ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka warta polecenia już dawno tak świetnie się nie bawiłem. do sterowania polecam pada grafika cudo dźwięki też. misje hmm... powtarzają się jesli chodzi o schemat albo pilnuj czegoś albo rozwal cos albo to i to niekture misję mają dziwnie zbalansowany poziom trudności tzn. są bardzo trudne nawet na łatwym. Gierka w sumie daje rade trudno szukać konkurenta oby więcej takich gier jak na mój gust 8+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednakże dla mnie nadal najlepszą 'samolotówką" pozostaje kilkuletni, dosowy F-22 Lightning 2 firmy Novalogic...

Nie ma samolotu F-22 Lightning II... Jeżeli już to F-22 Raptor albo F-35 Lightning II (oba samoloty ze stajni Lockheed'a).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem takiego samolotu nie ma, ale jest taka gra. Poza tym był samolot F-22 lightning II, była to wersja prototypowa/testowa. Po modyfikacjach powtał F-22. Jeżeli nie jesteś pewien to się upewnij co mówisz, bo bazując na HAWX to możesz się przejechać :) BlackBird z działkiem... he he he

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sUk akurat ja na H.A.W.X'ie nie bazuje... ;) Lotnictwem interesuje się już bardzo, bardzo długo, a w szczególności odrzutowcami wojskowymi i jeszcze nigdy nie słyszałem o F-22 Lightning II nawet w wersji testowej... W USA został ogłoszony "przetarg" na ten samolot. Zgłoszono 7 projektów, z których zostały wybrane 2. A mianowicie Lockheed Martin i Northrop Grumman. Miały one przewagę już "na starcie" gdyż obaj producenci zbudowali już samoloty w technologii stealth. Lockheed zbudował F-117 Nighthawk, a Northrop B-2 Spirit. Zostały zbudowane prototypy (YF-22- Lockheed'a i YF-23- Northrop'a), które przeszły wiele testów w powietrzu. W końcu zwyciężył projekt Lockheed'a. Przez długi czas nosił oznaczenie YF-22. Później przez okres 3 lat F/A-22, aż w końcu przyjął nazwę F-22A. Lockheed stał się głównym wykonawcą... Ja znam taką wersję wydarzeń ;) jeżeli znasz inna podziel się nią z mną i oczywiście z innymi zainteresowanymi lub jeżeli popełniłem gdzies błąd popraw mnie. A co do Blackbird'a muszę się zgodzić, gdyż SR-71 jest samolotem zwiadowczym, nieuzbrojonym ;) I jeszcze coś do H.A.W.X'a. Mi brakuje w nim ostatniego poziomu trudności, czyli że samolot ma tylko tyle rakiet, bomb i naboi w działku, ale ma naprawdę... I żeby na takim poziomie trudności (jakby był) była możliwość dobierania uzbrojenia samemu (oczywiście na podstawie prawdziwych "statystyk" danego samolotu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YF-22 Lightning II to istniejący samolot (przynajmniej w magazynie). Był to jak powiedziałem prototyp właśnie tak nazwany. Nie miał nic wspólnego z F35, a był wczesną wersją Raptora. Po modyfikacjach, został przemianowany na Raptora, a nazwę Lightning II dano F35.

http://www.harcirepulo.hu/F-22/YF-22_F-22_comp.jpg

http://img.blog.yahoo.co.kr/ybi/1/24/56/sh...?1204545986.jpg

Tu masz zdjęcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra ogólnie DOBRA. Podoba mi się, że jest w niej tak wiele maszyn do wyboru. :laugh: , lecz przy takich prędkościach jakie są wyświetlane to poruszają się trochę wolno. Mimo to gra jest świetna i warto w nią zagrać. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sUk a mógłbyś napisać gdzie wyczytałeś, że prototyp F-22 miał "przydomek" Lightning II??

A co do prędkości to niektóre są zawyżone, a niektóre zaniżone... Przykładowo taki Blackbird wyciąga około 3,2- 3,3 Ma, a w grze 2,7 Ma...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prędkości IAS, bo przy ziemi (a walka toczy się na stosunkowo małych wysokościach) prędkość maksymalna jest mniejsza, z powodu gęstości powietrza i wydajności silników odrzutowych/strumieniowych.

"The Story of the Boeing Company" z tej książki, a żeby nie szukać daleko to na wikipedi

http://en.wikipedia.org/wiki/F-22_Raptor

Choć w tym wypadku artykuł jest dobrze napisany, nie warto bazować tylko na tej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to tego materiału szczegółowo nie przeczytałem, ale mimo to nigdzie nie wychwyciłem wzmianki o F-22 Lightening II... Ale też za bardzo bym na tym materiale nie "polegał", gdyż jak wiadomo teksty do wikipedii może napisać prawie każdy... ;)

A co do prędkości to zależy ona nie tylko od gęstości powietrza, ale również od temperatury, ciśnienia, wilgotności... Szkoda, że te parametry nie zostały uwzględnione w H.A.W.X'ie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w Wikipedii to znalazłem żeby pokazać jakiekolwiek źródło, a te informacje to mam z książki podanej wyżej. YF-22 Lightning II to model koncepcyjny, bo USAF dało na YF-22 i YF-23 tylko 50 miesięcy na zrobienie prototypów. Sporo komponentów było przeniesionych z innych samolotów, ale po tych "pokazach" trzeba było przeprojektować niemalże całość kadłuba, bo nie było miejsca na nową awionike, silniki i uzbrojenie. Zmieniono kąty skosu skrzydeł (i wszystkich innych bo kąty muszą być identyczne), zwiększono powierzchnie skrzydeł itd. Cała maszyna stała się większa i jak widzać zupełnie niepodobna do "oryginału" YF-22, ale dostała lepsze wyposażenie.

The YF-22 was originally given the unofficial name "Lightning II", after the World War II fighter P-38, by Lockheed, which persisted until the mid-1990s when the USAF officially named the aircraft "Raptor". For a short while, the aircraft was also dubbed "SuperStar" and "Rapier".[77] The F-35 later received the Lightning II name on 7 July 2006.[78] The production model was formally named F-22 "Raptor" when the first production-representative aircraft was unveiled on 9 April 1997 at Lockheed Georgia Co., Marietta, Georgia. The first flight occurred on 7 September 1997.

I to chyba wyczerpuje temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HAWX - gra prosta jak drut od wyciora, a ileż zabawy. Gierka zrobiona na każdym poziomie fajnie i 'funkcjonalnie' czyli bez przebajerzeń i cudów na kiju. Zróżnicowane, ciekawe misje, elegancka grafika, i prosta mechanika. Ta gra ma siłę. Tylko te podłe cut-scenes po godzinach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tymi cudami na kiju to bym polemizował... Jaki normalny samolot ma po 200 rakiet i 50 bomb?? Wiem, wiem to tylko gra, ale jak już napisałem powinien być poziom "REALISTIC"... No ale nie ma gry idealnej... No i twórcy nie pomyśleli o graczach, którzy nie mają dostępu do internetu... Bo z tego co zauważyłem to lvl'e wolno wchodzą, a zadań w trybie singleplayer, które są punktowane wyżej jest mało... Żeby szybko nabić 40 lvl trzeba grać na multi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie oszukujmy się - tryb "realistic" nie miałby prawa bytu. Normalny samolot zabiera zbyt mało rakiet na jakąkolwiek potyczkę w HAWX, nawet jeżeli stosunek odpaleń do zestrzeleń wynosiłby 1. MiG-29 zabiera max 6 rakiet a Su-27 10. Rekordzistą jest chyba F-18 (ale nie jestem pewien) bo może zabrać aż 12.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z was gral w HawXa w multi? Jakie wrazenia i jakie tryby rozgrywki zaoforowali tworcy? Zastanawiam sie nad kupnem gry, ale nastawiam sie na gre w sieci wiec potrzebne mi sa jasne informacje. Martwi mnie fakt multi tylko dla 8 osob, ale moze sie tego nie zauwaza. Pomozecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...