Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Witam, mam do was wielką prośbę mianowicie, tak jak w temacie komputer totalnie mi się zacina, a że dopiero zacząłem naukę jako technik informatyk wiedzy mi niezbędnej jeszcze nie nabyłem :) 

Bebeszki komputra:

  •  Asus B150 PRO GAMING 
  • Intel Core i7-6700, 3.4GHz, 8MB  
  • Cooler BOXOWY  
  • MSI GTX 960 GAMING 4G  
  •  TP-LINK ARCHER T6E  
  • Kingston HyperX Fury SHFS37A 120GB  
  •  Seagate ST1000DM003 1TB sATAIII
  •  HyperX Fury Black 2x8GB CL14 2133MHz  

Mimo, że wszystko podłączone jest jak trzeba, wszystkie sterowniki wgrane, antywajrus jest to ten piec ścina :/ W załączniku dodam jeszcze screene z crystal disc info itp,

będę bardzo wdzięczny, jak ktoś wyjaśni mi fenomen tego zjawiska ;)  Po kolei (w sensie zdjęcia): 1.SMART SSD 2. SMART HDD 3.Temperatury 4,5. Odczyty z afterburnera w stresie i spoczynku

mięczak.PNGtwardziel.PNGwentylki.PNGafterburner podczas kombustowania.PNGaftbrnr w stanie spoczynku.PNG

A i jeszcze napomnę, że ściny są totalnie losowe!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie widzę, przy S.M.A.R.C.I.E mogę się mylić bo nie do końca go ogarniam. Sprawdź czy procesor otrzymuje optymalne napięcie (jak nic nie podkręcałeś powinno być ok). Pobierz HWMonitor i daj SS temp i napięcia procesora, płytki, grafy i wszystkich coolerów. 

Obstawiam, że masz Win 10/7, zrób mi SS menedżera zadań (zakładka z procesami), przy okazji wyłącz automatyczna defragmentację dysku - nieźle laguje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii formalnej - do pełni konfiguracji brakuje jeszcze modelu zasilacza.

Z innych rzeczy -  niekiedy coś ciekawego można wyczytać z zakładki Wydajność Menedżera Zadań (zwłaszcza dla pamięci). Poza tym  sprawdziłbym czy z systemem nie uruchamiają się jakieś zbędne programy.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciołeś na SS kawałek info o procku i płytce. Ale wydaje się wszystko ok. Użycie dysku też zadziwiająco niskie. Wszystko wydaje się w porządku, ale sprawdź tak jak kolega wyżej pisał, czy nie masz śmieci w autostracie. No i automatyczna defragmentację dysku wyłącz - chyba że masz niezły "burdel" na dysku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500)

Na SS nic nie uciąłem i już daje screeny z wydajności, btw. defragmentację mam wyłączoną odkąd złożyłem kompa, no i dodam jeszcze, może coś to pomoże, że jeszcze nigdy nie ściął mi się komputer przy grach jak CS:GO TF2 i L4D2, ale często ścina mi się jak oglądam filmy przez VLC, lub po prostu jak serfuje po necie, bądź mam na widoku coś z Windowsa.

wyd1.PNGwyd2.PNGwyd3.PNGwyd4.PNGwyd5.PNG

wyd6.PNG

A i nie myślę, że w autostarcie mam jakieś śmieci, którymi trzeba się zająć. :)autostart.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem podałem wszystko co mogłem nie znam przyczyny jedyne co mogę dodać to że PC zacina się obraz razem z dźwiękiem i kursorem, tak jakby nie prowadził żadnej operacji tylko wyświetlał screena, nie da się też wyłączyć pojedynczym kliknięciem na przycisk power na obudowie trzeba go przytrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTXA 960 wyłączyłem w menedżerze urządzeń(nadal jest podpięty pod PCI), mimo to miałem laga (freeza watever) przerzuciłem się na intel hd graphics 530 no i lipa, nic nie pomogło :( Czyli Jedno mamy już wykluczone, dyski są OK, testowałem nawet martwe sektory, nie ma ich, RAMy testowałem też niejednokrotnie, działają,  może procesor, ale tempy są OK i w stress teście ani razu komp mi nie ściął, została nagrywarka ( która raczej nie powinna mieć wpływu), płyta główna i zasilacz, a i karta sieciowa (TP-LINK archer T6E, ktora raczej nie jest awaryjna), monitor też raczej nie ma nic do rzeczy, bo go odłączyłem i używam telewizora, jeszcze USBki zostały raz czy 2 razy wyskoczył mi błąd od AMIBIOSA "USB Device Over Current Status Detected ! ! System Will SHut Down After 15 Seconds.", także tak...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieźle, płyta główna do tego raczej nic nie powinna mieć. Możesz przetestować wszystkie podzespoły na innej płytce? Jedynie co może logować moim zdaniem to procesor skoro all ok, dali ci może z zatkanymi rdzeniami?

 

Edit - przyszło mi do głowy, żeby wymienić kable idące do dysku i procesora. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi ci o procesor zdolny do podkręcania, jeśli chodzi o zatkane rdzenie? Mojego procka nie da się podkręcać, to i7 6700  bez K. (Skylake, chipset b150, socket lga 1151 [o ile dobrze pamiętam]) mogę wymienić SATAki ale to raczej nic nie da(bo wątpię żeby kable były zepsute od przesyłu danych), a chyba w procesorze nie ma żadnych kabli jeśli się nie mylę tylko kable od coolera boxowego, który raczej nic nie znaczy. A i nie mam innej płyty głównej do przetestowania podzespołów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rekakurnr napisał:

dali ci może z zatkanymi rdzeniami?

Przyznam, że mnie trochę ... zatkało. Mógłbyś jakoś opisać zjawisko zatkanych rdzeni?

@autor
Jak właściwie wygląda to ścinanie? Komputer na moment się przywiesza i po chwili wraca do stanu normalności, czy pozostaje twardy reset?
Zakładając, że to pierwsze - mógłbyś stale trzymać włączony Menedżer urządzeń i zrobić screena z zakładki Wydajność bezpośrednio po przycięciu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w dzienniku zdarzeń, czy nie masz tam jakichś błędów, które występują w momencie zbliżonym do tych ścinek (interesujące są dzienniki system i aplikacje).

Jaki masz monitor i jakiego kabla używasz (HDMI, DP, DVI, czy VGA). W przypadku połączenia cyfrowego czasem uszkodzenia kabla objawiają się właśnie takimi dziwnymi, trudnymi do wytłumaczenia ścinkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7346.PNG12315.PNG124369.PNG[poji.PNGcostakiegoxd.PNG

nie moge wszystkiego przeslac bo mam blad dodawania

dlatego dalem link do chmury, a ona działa :)

Ale ogólnie są jeszcze krytyczne, czyli Kernel Power i Kernel Boot, które się pojawiają na ścięciu

i jeszcze błedy np Perf lib: Nie powiodło się wykonanie procedury otwierania dla usługi „WmiApRpl” w bibliotece DLL „C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiaprpl.dll”. Dane wydajności dla tej usługi nie będą dostępne. Pierwsze cztery bajty (DWORD) sekcji danych Data zawierają kod błędu. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam miejsca żeby przesłać dalsze screeny ale:

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Power
Data:          31.12.2016 21:18:29
Identyfikator zdarzenia:41
Kategoria zadania:(63)
Poziom:        Krytyczne
Słowa kluczowe:(70368744177664),(2)
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      DESKTOP-DH83CRA
Opis:
System został uruchomiony ponownie bez uprzedniego czystego zamknięcia. Możliwe przyczyny błędu: system przestał odpowiadać lub uległ awarii albo nastąpiła nieoczekiwana utrata zasilania.
 

Nazwa dziennika:System
Źródło:        Microsoft-Windows-Kernel-Boot
Data:          30.12.2016 04:11:58
Identyfikator zdarzenia:29
Kategoria zadania:Brak
Poziom:        Błędy
Słowa kluczowe:
Użytkownik:    SYSTEM
Komputer:      DESKTOP-DH83CRA
Opis:
Szybkie uruchomienie systemu Windows nie powiodło się z powodu błędu o stanie 0xC00000D4.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...