Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dutsEEk

LG G4 vs reszta telefonów do 1600 zł

Polecane posty

Witam,

po świętach zamierzam kupić nowy telefon, po 3 latach zmieniam mojego iphone 5s, zależy mi głównie na prędkości ( 0 przycinek itd ) jakości ekranu i aparacie. Myślałem nad LG G4 ze względu na aparat i wyświetlacz, nie chcę samsunga.

Moge wydać maks 1600 zł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huawei P9 będzie ciężko dostać za 1600 zł.

 

Jeżeli chodzi o LG G4, to miałem go i odradzam. Jeżeli wymienna bateria nie jest twoim absolutnym priorytetem, nie kupuj. Jest bardzo wadliwy. Aparat ma rewelacyjny, ale to jedyna dobra rzecz którą mogę powiedzieć o tym smartfonie.

Przy pierwszym włączeniu zacinał się jak cholera - był to Android 5.0, więc mówię "ok, zaktualizuję go i zobaczymy jak będzie". Po aktualizacji było już ok, następnie poszedł update do 6.0 i nadal ok. Zdziwiło mnie czemu przed aktualizacją tak źle działał - "no ale dobra, teraz jest ok więc nieważne". Mimo wszystko jednak, zdarzało mu się zamyślić. Drażniło mnie to mocno, bo nie po to kupiłem flagowca, żeby patrzeć na zwiechy, które pasują raczej do telefonu za 500-1000zł. Częste było też randomowe grzanie się telefonu przy używaniu Chrome'a.

Knock-code przy wyłączonym ekranie po prostu nie działał. To znaczy, nie zawsze. Czasami weszło, zazwyczaj za drugim razem (za pierwszym prawie wcale), ale często też po prostu w ogóle nie działał. Po kilku miesiącach zauważyłem też, że ładuje się mega wolno - tak wolno, że czasami po całej nocy ładowania miałem 80% baterii. Nie było tak zawsze, ale kilka razy się zdarzyło.

Do tego dochodzą małe pierdoły jak brzydki soft, plastikowa obudowa, słabe położenie głośnika, czy kołysanie się telefonu na lewo i prawo, gdy korzysta się z niego jak leży na stole. Za dużo tego.

 

Wymieniłem G4 na Moto X Style, którego chciałem kupić od początku, i żałuję że tego nie zrobiłem. Wtedy był 200-300zł droższy od G4, teraz jest o tyle tańszy. Mam go już dobre pół roku i nie miałem z nim kompletnie żadnego problemu. Ani jednego, najmniejszego. Wszystko działa tu dokładnie tak jak powinno, ekran Moto Display jest przemyślany i przydatny, głośniki stereo absolutnie wymiatają, sam telefon ani razu mi się nie nagrzał bez powodu (przy dłuższym graniu, wiadomo), ani nie zaciął. Sama jakość wykonania jest bardzo dobra, w porównaniu do plastikowego G4. Gesty włączenia latarki i aparatu są świetne, jestem zaskoczony jak taka mała pierdoła potrafi ułatwić życie.

Każdy jeden szczegół jest dopracowany i przemyślany. Jedyny mały zarzut jaki mam, to brak trybu profesjonalnego w aparacie. Zdjęcia nadal są świetne (aczkolwiek G4 ma nadal przewagę), ale mogłyby być jeszcze lepsze, i to widać. Mam nadzieję, że przy update do 7.0 dadzą nową apkę.

W G4 jest zupełnie odwrotnie - dobra specyfikacja i aparat, ale na szczegóły położono lagę i widać, że telefon jest po prostu niedopracowany. Do tego dochodzi wada fabryczna która skutkuje bootloopem w prawie połowie egzemplarzy.

Gorąco, gorąco polecam X Style. Nigdy nie byłem tak zadowolony z telefonu.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...