Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Rhylfein

Pierwsza klawiatura mechaniczna (długi post)

Polecane posty

Dzień dobry :)

Mikołaj był bogaty w tym roku bo to kolejny post w dość krótkim czasie, jaki zakładam. Tym razem zacząłem się zastanawiać nad zakupem klawiatury mechanicznej. Z moją obecną membranówką nic złego się nie dzieje, więc chyba trzeba to traktować jako mój "kaprys". Niby wszyscy tutaj piszą, że jest znaczna różnica (widziałem jakieś porównania membranówek z mechanikami na zasadzie fiat - lamborghini :)), ale biorąc pod uwagę gry w jakie gram (w tej chwili najwięcej w Wiedźmina 3, ale tam się jakoś szczególnie dużo klawiatury, poza poruszaniem postacią, nie używa moim zdaniem) nie wiem czy zakup takiego sprzętu jest uzasadniony.

Klawiatura byłaby głównie wykorzystywana do grania, czasem do pisania (powiedzmy w stosunku 75% - 25%), więc zakładam, że powinienem celować w Cherry MX Brown albo Blue, zgadza się? Musi być o klasycznych kształtach (jakbym zakładał ogłoszenie matrymonialne normlanie...), klawisze z wysokim skokiem. Podświetlanie nie jest potrzebne, ale zakładam, że będzie ono nieodzownym elementem :). Nie potrzebuję żadnych programowalnych klawiszy ani nic takiego. Nie musi mieć dodatkowych wejść USB itp.

Cena...tutaj największy znak zapytania, bo po prostu nie wiem ile jestem w stanie wydać (bariera psychiczna tutaj bardziej działa niż ekonomiczne ograniczenia). Dla potrzeb posta przyjmijmy 600-700 PLN.

Przeglądałem sobie jakieś tam testy, inne posty, oferty X-Kom, Proline i Komputronik i jakoś tak najbardziej "podobają" się klawiatury Corsair...no ale są drogie :(. W dodatku nie znam się na tyle żeby wiedzieć jakie są różnice np. pomiędzy K70 LUX, Gaming, Rapidfire czy z innej beczki STRAFE, a cenowo jednak jest jakiś tam rozstrzał...

Pomożecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rhylfein napisał:

Klawiatura byłaby głównie wykorzystywana do grania, czasem do pisania (powiedzmy w stosunku 75% - 25%), więc zakładam, że powinienem celować w Cherry MX Brown albo Blue, zgadza się?

Przy tych proporcjach MX Brown lub MX Red.

32 minuty temu, Rhylfein napisał:

Podświetlanie nie jest potrzebne, ale zakładam, że będzie ono nieodzownym elementem

Niekoniecznie, aczkolwiek zawsze można je wyłączyć.

Przy tym budżecie, jeśli różne zabawy podświetleniem nie są wymagane, to najsensowniej wypada Corsair K70 (na MX Brown), Tesoro Durandal Ultimate (takowyż), Gamdias Hermes (jw.), ew. poważnie pomyślałbym nad Logitechem G810 na Romer-G (zwłaszcza, że w kilku sklepach (x-kom, oleole itp.) jest zbundle'owana z The Division).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...