Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gavriel6

Rozwiązany: Komputer do 6 tysięcy - prezent świąteczny

Polecane posty

Z racji problemów na froncie życie - wydatki i podatki, musiałem odłożyć kupno sprzętu aż do grudnia, ale dzięki temu, powiększyłem kwotę pieniędzy, którą mogę przeznaczyć na zakup komputera. Co do maszyny, chodzi mi o platformę, która pozwoli nie tylko na granie w fullHD w 60 w obecne i nadchodzące tytuły, ale będzie solidną bazą do dalszego upgradu.

- Budżet na komputer: 5500 (6000 tyś. max)

- Części do kupienia: Wszystko, pudło + podzespoły

- Czy wliczyć system w cenę: Nie

- Zastosowanie komputera: Głównie gry (Wiedźmin 3, DOOM max details, Mafia 3 itp.), ale mam zamiar pokombinować z renderingiem filmów i Overclockingiem

- Preferowany sklep: dowolny, POZA Proline-m (preferowałbym Morele ze względu na rabaty)

- Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): ASUS VE247H 24 '', D-Sub/DVI-D/HDMI

- Czy sprzęt będzie podkręcany: Raczej tak, ale w późniejszym okresie

- Termin zakupu komputera: 5 dni (tak, żeby dojechał przed świętami).

- Dodatkowe uwagi: Preferowałbym taki układ, który dawałby mi możliwość dalszego upgradu przez najbliższe 3 lata (czyli wymiana karty graficznej, RAMU lub procka za rok lub 2 lata).

Jeżeli chodzi o moc, zależy mi głównie na grze w min 60 klatkach na max detalach, w rozdzielczości 1920 x 1080.

 

Generalnie, proponowano mi taki zestaw, i w październiku był on bardzo dobry ze względu na cenę, która, niestety, podskoczyła na święta o w sumie 500 zł. Dlatego poważnie zastanawiałem się nad alternatywą w postaci gotowego zestawu, oferowanego przez morele, do którego dokupiłbym dysk SSD i co dałoby mi kwotę rzędu 5500 zł. Zdaję sobie sprawę z faktu, że gotowe kompy nie są dobrym pomysłem, ale w tym przypadku morele oferują możliwość modyfikacji, więc dałoby się coś zmienić, a cena jest o 500 niższa, niż gdyby składać to osobno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gavriel6 napisał:

5 dni (tak, żeby dojechał przed świętami)

Optymista ;)

7 godzin temu, Gavriel6 napisał:

Preferowałbym taki układ, który dawałby mi możliwość dalszego upgradu przez najbliższe 3 lata (czyli wymiana karty graficznej, RAMU lub procka za rok lub 2 lata)

Kartę na pewno będzie warto wymienić, dokupienie RAMu nie powinno być wielkim kłopotem, ale procesora raczej na nic dużo lepszego nie wymienisz bez wymiany płyty głównej.

7 godzin temu, Gavriel6 napisał:

Jeżeli chodzi o moc, zależy mi głównie na grze w min 60 klatkach na max detalach, w rozdzielczości 1920 x 1080

Zapomnij - tego nie gwarantuje żadna z obecnie dostępnych kart.

7 godzin temu, Gavriel6 napisał:

proponowano mi taki zestaw, i w październiku był on bardzo dobry ze względu na cenę, która, niestety, podskoczyła na święta o w sumie 500 zł

Taaa, kurs dolara najwyższy od dobrych kilku lat, ale to wszystko wina brodatego jegomościa w czerwonym wdzianku :smile:
Zresztą tak na oko wychodzi mi tu raczej ~300 zł dopłaty względem tego, co było kilka m-cy temu.

7 godzin temu, Gavriel6 napisał:

Dlatego poważnie zastanawiałem się nad alternatywą w postaci gotowego zestawu, oferowanego przez morele, do którego dokupiłbym dysk SSD i co dałoby mi kwotę rzędu 5500 zł

Iridium Pro to 350 zł, więc łącznie 6600 zł - względem takiego zestawu oszczędzasz 300 zł, a tracisz na: słabszej płycie głównej (~50 zł), głośniejszej karcie graficznej (~80 zł), gorszym coolerze (~30 zł) i znacznie gorszym zasilaczu, który z GTX 1070 wygląda niemal śmiesznie, no i ma 5-krotnie krótszą gwarancję (~200 zł). Do tego dochodzi droższy i wolniejszy HDD, niepasujący kolorystycznie RAM i rok ochrony przed wirusami i hakerami (ciekawe, czy będą problemy z zainstalowaniem Watch_Dogs 2 :D).

I jak już drzewiej wspominałem - jeżeli i tak planujesz szybką wymianę karty, to raczej pozostałbym na poziomie góra GTX 1060 (np. SJS). Ewentualnie możesz pomyśleć o dołożeniu do i7-6700K - średnio opłacalny, no ale będzie wydajniejszy od i5-6600K, szczególnie w renderingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to jak już dodałeś tego GTX 1070 to mam pytanie: czy ten GTX 1070 jest gorszy od tej wersji referencyjnej/founders edition?

I jak już przy tym jesteśmy: jaka była by sensowna alternatywa dla coolera? Chodzi o to, że morele są w stanie mi to złożyć i dostarczyć przed wigilią, tylko na ten wiatrak trzeba czekać prawie 2 tygodnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje referencyjne/FE są praktycznie zawsze gorsze od niereferentów.

10 godzin temu, Gavriel6 napisał:

Chodzi o to, że morele są w stanie mi to złożyć i dostarczyć przed wigilią

Podejrzewam, że na chwilę obecną żaden sklep ci nie zagwarantuje dostawy przed świętami.

Zamiast Macho Direct można wziąć Macho Rev. B lub Grandisa 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, koniec końców zdecydowałem się na zestaw proponowany przez webtoma, z odbiorem osobistym w moim mieście, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Tematu proszę jeszcze nie zamykać, dam znać, czy Morele.net dało radę dostarczyć to przed świętami ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, jak słusznie zakładały osoby wypowiadające się w  tym poście, kurier nie dojechał do punktu odbioru. Co mnie mierzi, to nie fakt, że było duże prawdopodobieństwo takiego stanu rzeczy, a jawne wprowadzanie klienta w błąd przez stronę i obsługę sklepu morele.net . 3 razy do nich dzwoniłem, raz w zeszłym, 2 razy w tym tygodniu, żeby upewnić się i potwierdzić, że to, co pisze na stronie, że dostawa ma być  "na środę" jest aktualne. "Tak, tak, jak najbardziej, system tak pokazuje". Nawet na ich stronie widniało najpierw 22 grudnia, później 23. Zamiast od razu dać info, że nie będzie, wprowadzają klienta w błąd w nadziei, że się nie rozmyśli. No cóż, ja wybrałem opcję "płatne przy odbiorze" więc mogę się jeszcze rozmyślić, czy chcę tam kupować po czymś takim, nie mam ciśnienia na sprzęt. Temat do zamknięcia, dziękuje za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...