Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spartacus1312

Pierwsza konsola

Polecane posty

Witam wszystkich z uwagi na to, że to mój pierwszy post/temat :)

Od jakiegoś czasu przymierzam się do zakupu konsoli, ale nie bardzo jestem w temacie głównie z uwagi na to, że zawsze byłem zatwardziałym pecetowcem :) Na chwilę obecną moje pudło ciągnie jeszcze wiedźmina 3 w średnich ustawieniach, ale czuję, że niedługo dokona ono już żywota, a nie ukrywam, że sam też wolałbym wejśc w tryb couch potato :D

Na chwilę obecną rozważam zakup PS 4 Slim lub XO S. Pro raczej odpada bo wydałbym niepotrzebnie kasę na rzecz, której potencjału nie wykorzystam przez słaby TV, który w najbliższym czasie nie będzie zmieniany.

Jeżeli chodzi o pad to kiedyś miałem styczność z takim od PS2 oraz tym od X360 i myślę, że to którym będę grał to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Gram głównie w gry pokroju Prince of Persia, a więc wszelakiej maści jRPG/przygodowe i temu podobne odmóżdżacze, z lekką dozą pomyślunku oraz oczywiście jakieś platformówki i ścigałki. FPS tak na PC jak i na konsoli to raczej nie moja bajka. Chciałbym móc też pograć w coś fajnego z dziewczyną/znajomymi. Mam tu na myśli jakieś split screeny lub coś w tym rodzaju i gry stricte imprezowe. Wiem, że Kinect ma coś takiego, ale nie wiem, czy tylko dla niego warto kupić XO.

Ponadto interesuje mnie możliwość podpięcia dysku zewnętrznego do konsoli. Może niekoniecznie jako jakaś pamięć zewnętrzna, ale czy np. po podłączeniu takiego dysku do, którejś z konsol będę mógł odtworzyć znajdujące się na nim filmy/obejrzeć zdjęcia ?

Zauważyłem, że w chwili obecnej XO S 1TB z z dwoma/trzema grami to koszt ok. 1300 zł, natomiast promocje sprawiły, że PS4 SLIM 500 GB można zakupic już za 890 zł. Czy to dobre oferty, ewentualnie na jakie zwrócić uwagę?

Dzięki bardzo za pomoc dla świeżaka :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Spartacus1312 napisał:

wydałbym niepotrzebnie kasę na rzecz, której potencjału nie wykorzystam przez słaby TV

Pociesz się że z dobrym telewizorem też byś raczej różnicy nie zauważył :)

21 minut temu, Spartacus1312 napisał:

czy np. po podłączeniu takiego dysku do, którejś z konsol będę mógł odtworzyć znajdujące się na nim filmy/obejrzeć zdjęcia ?

Tak, obydwie konsole pozwalają na odczyt multimediów z dysków przenośnych, pendrive'ów i płyt CD/DVD.

22 minuty temu, Spartacus1312 napisał:

Czy to dobre oferty, ewentualnie na jakie zwrócić uwagę?

Przejrzyj jeszcze te dwie:

http://www.mediaexpert.pl/konsole-ps4/konsola-sony-playstation-4-slim-500gb,id-740799

https://mediamarkt.pl/konsole-i-gry/konsola-sony-playstation-4-500-gb-d-chassis

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie okiem sceptyka, że era gier imprezowych/ruchowych/znajomi+ zakończyła się wraz z minioną generacją konsol.

- Zarówno xbox360 jak i PS3 zdecydowanie lepiej wypadają ze swoimi kinectami move'ami, aniżeli PS4 i XO (tutaj projekty zostały potraktowane po macoszemu).

- Co do pada zgadzam się że jest to kwestia przyzwyczajenia ale jeżeli nie masz naleciałości konsolowych w mojej ocenie lepiej wypada kontroler XO.

- Jeżeli chodzi o wymienione typy gier tutaj skłaniałbym się do zakupu PS4.

Żadna z tych konsol nie jest ZDECYDOWANIE lepsza od drugiej. Kwestia tytułów które chcesz ograć (zobacz na biblioteki). Jeżeli chodzi o samą zabawę zapewniam że zarówno PS4 jak i XO będzie powodem do ogromnej radości. Minioną epokę zakończyłem na x360 (chociaż przewinąłem się też przez PS3), aktualnie mam PS4 żeby zrównoważyć konflikt firm w domu i wiem, że najważniejsze jest to, żeby nie słuchać wariatów - kup to na czym będziesz miał w co grać.

Ostatnim elementem wskazującym dla mnie przewagę jednej konsoli nad drugą było darmowe multi (PS3). W tej chwili przy konieczności wykupowania PS+ czy Golda konsole są w mojej ocenie mocno porównywalne.

Pamiętaj, że zawsze możesz poczekać do marcowej premiery Switch'a. Nintendo to raj dla jRPG/gier ruchowych/platformowych/mobilnych/stacjonarnych. Jeżeli zapowiedzi N się ziszczą powróci nam naprawdę mocny gracz na rynku konsol stacjonarnych. Sam pykam na N3DS od pewnego czasu i (pomimo naprawdę słabych parametrów) zabawa jest niesamowita (aktualnie ogrywam serią Zeldową). Jeżeli jakość N3DS zostanie zachowana a bebechy się wzmocnią pomiędzy PS4 a XO wybieram N.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...