Jump to content
Sign in to follow this  
Mischel

Nvidia kod 43. Czy mam się czego obawiać?

Recommended Posts

Witam

Po ponownym uruchomieniu kompa rozdzielczość spadła do minimalnej i przy karcie graficznej pojawił się wykrzyknik i "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)"

Uruchomiłem raz jeszcze ale bez zmian, sterownik nvidia jakby zniknął. Ściągnąłem najnowszy sterownik, przed instalacją jeszcze uruchomiłem ponownie a tu wszystko wróciło do normy. Sterowniki mimo wszystko zainstalowałem najnowsze. Wcześniej nie miałem z kompem problemów żadnych artefaktów czy wyłączeń ekranu, czasem w mafii 3 mignął jakiś pasek ale gra ma dużo błędów więc na nie to zwalałem.

Ale najważniejsze czy mam się czym martwić? Obserwować co dalej czy jest możliwość sprawdzenia domniemanych uszkodzeń? W internecie wyczytałem że pewnie karta do wyrzutu...

Karta to gtx 1070 od zotaca zasilacz seasonic x-650 procek i5 6600K @4,5 GHz płyta asrock z170 extreme 4 ram corsair ddr4 3200.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeśli to był jednorazowy wyskok, to raczej nie powinienieś się martwić. Przy częstszych problemach raczej karta do wymiany (chyba, że zainstalowanie innych sterowników coś da, bo nVidia daje ciała z nimi od dłuższego czasu).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do tej chwili był to jednorazowy przypadek, sterowniki były z miesiąc nie aktualizowane (375.70). Teraz mam najnowsze i obserwuje. w poprzednim kompie miałem zimne luty w gtx 470 to przygasał ekran i wyskakiwał komunikat o błędzie sterownika nvidia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...