Jump to content
Sign in to follow this  
rupek2000

Tani Adapter Sieciowy do Steam Link

Recommended Posts

Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia.

150-200zł

Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym (Neostrada, Netia, UPC, Multimedia czy jakiś osiedlowy dostawca).

Dostawca w mojej miejscowości (Ynet)

Jaką masz szybkość internetu?

35 Mbit/s

Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe).

Posiadam telefon i sieć wpięte w adapter/router Cisco SPA2102, kabel sieciowy wychodzi do routera Wifi TP Link TL-W740N, a z niego internet idzie kablem do PC, a do laptopa przez Wifi.

Ile urządzeń będzie działało w sieci?

2-3 urządzenia (komputer, Steam Link oraz czasem laptop lub konsola)

Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N lub AC (tj. karty sieciowe lub inne routery w sieci). **

Router chyba działa w standardzie N (wnioskuję po nazwie), karta sieciowa w laptopie chyba również (intel centrino wireless-n 2230).

Twoje dodatkowe uwagi i prośby.

Zakupiłem ostatnio Steam Link z kontrolerem, i urządzenie sprawuje się bardzo dobrze. Kupiłem również do niego komputer który dojdzie za 2 tygodnie (o taki)  by móc streamować filmy i gry pokroju Wiedźmina 3 na telewizorze w tym samym pokoju, jak i w salonie. W międzyczasie sprzęt testowałem na laptopie po wifi oraz z komputerem podłączonym do routera. Steam Link jest podłączony bezprzewodowo.

Problem w tym że Link ma co jakiś czas "zwiechy" na kilka sekund, uzasadniany warningiem "slow network". Po podłączeniu Linka, jak i  komputera/laptopa kablami ethernet bezpośrednio do routera streamowanie działa jak marzenie, ale niestety nie mam miejsca by taki setup mógł stać dłużej niż kilka minut. 

Czytałem i dopytywałem na różnych forach o opinie, i odradzono mi wymianę mojego routera (TP Link TL-WR740N) na lepszy, z przepustowością 5GhZ. Zamiast tego doradzono mi coś pomiędzy połączeniem kablowym a bezprzewodowym, tzw. Adapter Sieciowy, taki jak ten. Podobno sprzęt działa z prędkością jak gdyby by był podłączony po kablu.

I tu nasuwają się moje pytania:

1) Czy nie ma problemu z działaniem ich w polskich gniazdkach?

2) Czy odbiornik działałby z taką samą prędkością w całym mieszkaniu jak gdybym mial go w pokoju z routerem, czy takie rozwiązanie też ma swój zasięg?

3) Jakiego rodzaju adapter powinienem kupić? Chodzi mi o samą funkcjonalność (brak lagów/zwiech) po jak najniższej cenie, sprzęt może być używany.

 

Dodam od razu że mieszkam w bloku, i nie było widać różnicy w częstotliwości zwiech czy urządzenie streamujące było podłączone do routera po kablu czy przez wifi.

Edited by rupek2000
Przystosowanie postu do wymagań szablonu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...