Jump to content
Sign in to follow this  
rupek2000

Tani Adapter Sieciowy do Steam Link

Recommended Posts

Cena, jaką maksymalnie możesz przeznaczyć na kupno danego urządzenia.

150-200zł

Napisz, kto jest Twoim usługodawcą internetowym (Neostrada, Netia, UPC, Multimedia czy jakiś osiedlowy dostawca).

Dostawca w mojej miejscowości (Ynet)

Jaką masz szybkość internetu?

35 Mbit/s

Czy masz już sieć i chcesz dokupić do niej urządzenie? Jeśli tak, to zobrazuj jak zorganizowana jest ta sieć. Uwzględnij inne urządzenia (tj. switch, Access Point, modem) znajdujące się w sieci jak i różnego rodzaju kable oraz anteny (np. anteny panelowe lub kierunkowe).

Posiadam telefon i sieć wpięte w adapter/router Cisco SPA2102, kabel sieciowy wychodzi do routera Wifi TP Link TL-W740N, a z niego internet idzie kablem do PC, a do laptopa przez Wifi.

Ile urządzeń będzie działało w sieci?

2-3 urządzenia (komputer, Steam Link oraz czasem laptop lub konsola)

Dodatkowo możesz napisać czy masz urządzenia działające w standardzie N lub AC (tj. karty sieciowe lub inne routery w sieci). **

Router chyba działa w standardzie N (wnioskuję po nazwie), karta sieciowa w laptopie chyba również (intel centrino wireless-n 2230).

Twoje dodatkowe uwagi i prośby.

Zakupiłem ostatnio Steam Link z kontrolerem, i urządzenie sprawuje się bardzo dobrze. Kupiłem również do niego komputer który dojdzie za 2 tygodnie (o taki)  by móc streamować filmy i gry pokroju Wiedźmina 3 na telewizorze w tym samym pokoju, jak i w salonie. W międzyczasie sprzęt testowałem na laptopie po wifi oraz z komputerem podłączonym do routera. Steam Link jest podłączony bezprzewodowo.

Problem w tym że Link ma co jakiś czas "zwiechy" na kilka sekund, uzasadniany warningiem "slow network". Po podłączeniu Linka, jak i  komputera/laptopa kablami ethernet bezpośrednio do routera streamowanie działa jak marzenie, ale niestety nie mam miejsca by taki setup mógł stać dłużej niż kilka minut. 

Czytałem i dopytywałem na różnych forach o opinie, i odradzono mi wymianę mojego routera (TP Link TL-WR740N) na lepszy, z przepustowością 5GhZ. Zamiast tego doradzono mi coś pomiędzy połączeniem kablowym a bezprzewodowym, tzw. Adapter Sieciowy, taki jak ten. Podobno sprzęt działa z prędkością jak gdyby by był podłączony po kablu.

I tu nasuwają się moje pytania:

1) Czy nie ma problemu z działaniem ich w polskich gniazdkach?

2) Czy odbiornik działałby z taką samą prędkością w całym mieszkaniu jak gdybym mial go w pokoju z routerem, czy takie rozwiązanie też ma swój zasięg?

3) Jakiego rodzaju adapter powinienem kupić? Chodzi mi o samą funkcjonalność (brak lagów/zwiech) po jak najniższej cenie, sprzęt może być używany.

Dodam od razu że mieszkam w bloku, i nie było widać różnicy w częstotliwości zwiech czy urządzenie streamujące było podłączone do routera po kablu czy przez wifi.

Edited by rupek2000
Przystosowanie postu do wymagań szablonu