Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Chromu

Rozwiązany: Dysk twardy do 300zł

Polecane posty

Witam , wydaje mi się że mój ponad 5 letni dysk umiera. Nie mieści mi się obrazek z crystal info ale po lewej stronie status oznaczony jako uwaga , i pewna ilość relokowanych sektorów a dokładnie 36. Czas pracy to 18715 godzin. 
Specyfikacja komputera to Phenom  II X4 970 black core edition 3,5 GHZ [niepodkręcany]
Karta Ge force GTX 760 EVGA 2 GB , RAM 8 GB  Kingston
Płyta główna to Asus M4A88TD-V-EVO/USB 3
Zasilacz Corsair Black edition 750 W
Zależy mi aby potwierdzić czy już jest tragicznie czy jeszcze nie?
Dlatego proszę o przeniesienie gdyby to był zły dział.
I teraz zależy mi aby ten dysk można było kupić w X-komie ,z uwagi na to,że mam po prostu blisko jeśli chodzi o odbiór.
Ponadto czy można kupić dysk wielkości 2 TB?  ten obecny ma  1 TB pojemności.
Z góry dziękuję za pomoc.
 

04-grudnia-2016_22-14.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się, że przy takich wartościach w 05, 01 i 07 nie ma czego ratować, ale poczekaj na kogoś bardziej obeznanego (mam nadzieję, że @Sevard przesadnie się nie obrazi, jak go wezwę). I możesz w międzyczasie wrzucić screena z resztą atrybutów.

Co do nowych dysków - w przypadku 1TB możesz wybierać między P300 z kartonem i bez (bądź ew. WD10EZEX), a w przypadku 2TB P300 akurat tymczasowo się wybył, więc pozostaje chyba tylko DT01ACA200.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Chromu napisał:

Witam , wydaje mi się że mój ponad 5 letni dysk umiera. Nie mieści mi się obrazek z crystal info ale po lewej stronie status oznaczony jako uwaga , i pewna ilość relokowanych sektorów a dokładnie 36.

Dokładnie 191 - patrz na RAW Data, a nie Threshold.

14 godzin temu, webtom napisał:

Spodziewam się, że przy takich wartościach w 05, 01 i 07 nie ma czego ratować, ale poczekaj na kogoś bardziej obeznanego (mam nadzieję, że @Sevard przesadnie się nie obrazi, jak go wezwę).

Wartość Data w polach 01 oraz 07 w przypadku większości dysków Seagate to nie jest ilość błędów, tylko jakieś nieprzetworzone dane diagnostyczne. Tu patrzy się jedynie na wartości Current i Worst.

@edit To samo dotyczy pola C3.

05 natomiast nieco martwi, ale nie widać niestabilnych sektorów, więc może nie jest aż tak źle. Część Barracud.12 tak miała, że pojawiało się na nich trochę bad sectorów, ale dyski mimo wszystko były sprawne.

@Chromu Przydałby się skan powierzchni dysku z MHDD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to trochę się boję takiego zaawansowanego narzędzia. bo jeszcze nie pokopiowałem wszystkich danych  Chciałem jeszcze dodać ze zdarzają się w czasie grania i przeglądania internetu 3-5 sekundowe zacięcia i widać ,że kontrolka od dysku intensywnie pracuje.
@Webtom czyli raczej nic lepszego od tej Toshiby nie znajdę w podanym budżecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Chromu napisał:

Szczerze to trochę się boję takiego zaawansowanego narzędzia. bo jeszcze nie pokopiowałem wszystkich danych  Chciałem jeszcze dodać ze zdarzają się w czasie grania i przeglądania internetu 3-5 sekundowe zacięcia i widać ,że kontrolka od dysku intensywnie pracuje.

To może równie dobrze być błąd systemu.

21 minut temu, Chromu napisał:

@Webtom czyli raczej nic lepszego od tej Toshiby nie znajdę w podanym budżecie?

Nie w Polsce. Ogólnie dla mnie obecnie wybór jest między Toshibą, HGST i WD Black, ale WD Black są drogie wszędzie, a dyski HGST z jakiegoś powodu są drogie u nas. Potem jest Seagate w szybszej wersji, potem na równi Seagate w wolniejszej i WD Blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sevard napisał:

Ogólnie dla mnie obecnie wybór jest między Toshibą, HGST i WD Black, ale WD Black są drogie wszędzie, a dyski HGST z jakiegoś powodu są drogie u nas. Potem jest Seagate w szybszej wersji, potem na równi Seagate w wolniejszej i WD Blue.

Mowa o dyskach 2TB (gdzie jest WD Blue), czy również 1TB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A racja - mowa o wersjach 2TB. :D

W takim razie HGST = WD Black > Toshiba > Seagate szybszy > Seagate wolniejszy > WD Blue (Green).

W 1TB:

HGST = WD Black > Toshiba > Seagate szybszy > WD Blue = Seagate wolniejszy > WD Blue (Green)

Niestety ostatnio WD Blue bywają dosyć humorzaste (choć w sumie może to bardziej Seagate się poprawił).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P300 są nieco szybsze od DT01ACA... (przynajmniej modele 1TB i 2TB, innymi za bardzo się nie interesowałem, więc musiałbym poszukać informacji).

Przy czym w przypadku konsumenckich HDD już trudno na nowo koło wymyślić i właściwie wszystkie dyski 7200 RPM 3.5 cala mają zbliżone osiągi (wyjątek to WD Black, ale to jest oszukany dysk 3.5 cala). Raz będą odchyły w jedną, a raz w drugą stronę i pewne dyski będą miały przewagę w jednych zastosowaniach, a inne w innych, ale o ile ktoś czegoś mocno nie zepsuje, to przepaści wydajnościowej nie ma. Nieco inaczej wygląda to jeśli chodzi o niezawodność - czasem odnoszę wrażenie, że w przypadku WD Blue i Seagate Barracuda bardzo dużo zależy od konkretnej partii produkcyjnej, dlatego nie jestem wielkim fanem tych dysków. HGST i Toshiba są bardziej przewidywalne i to tak naprawdę jest ich główna przewaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...