Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nico95

Rozwiązany: Anteny do Asus pce ac51

Polecane posty

Cześć 

kupiłem kartę wifi pod, niestety sygnał jest za słaby i potrzebuje anten wewnętrznych na kablu żeby wzmocnić sygnał. Będę korzystał z częstotliwości 5 i 2,4 i moje pytanie, czy antena pod 5ghz różni się czymś od tej na 2,4? Bo wchodząc na specyfikacje niektórych jest napisane: zasięg 2,4-2,5ghz . 

Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory może zbyt niedokładnie się wyraziłem. Chodzi o to, że ja już mam karte pod wifi obsługującą oba standardy. Stety czy niestety jest to sprzęt pod PCI i anteny znajdują się z tyłu komputera, co osłabia sygnał na tyle, że nie jestem w stanie odbierać wifi. Potrzebuje dokupić 2 anteny które wkręce z tyłu do urządzenia zamiast tych które są tam oryginalnie i postawie powiedzmy na biurku. Moje pytanie brzmi czy do standardu 5GHZ są jakieś specjalne anteny czy nie ma różnicy i jakiej nie kupie to zadziała? Pytam się dlatego, że wchodząc na pierwszy lepszy sklep czy aukcje mam pokazane, że zasięg anteny wynosi 2,4-2,5ghz. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, KetiV napisał:

Co do samej różnicy pomiędzy 2,4 a 5 ghz to 5 ghz jest bardziej przyszłościowa, chodzi tu głównie o większą czułość i obsługę nowszych protokołów.

Jakie to protokoły są obsługiwane w sieci 5GHz, a nie są w 2,4 GHz?

Przewaga 5GHz polega na większej przepustowowści oraz mniejszym zagęszczeniu urządzeń nadających na tym paśmie, a i nie wszędzie jest prawdą (należałoby przeskanować kanały WiFi jakimś specjalnym programem typu WiFi Analyzer). No i to drugie może się zmienić, jeśli ludzie zaczną się przesiadać na ten standard. W zamian 2,4 GHz ma większy zasięg i mniej jej przeszkadzają ściany i inne przeszkody. Tak naprawdę najlepiej mieć urządzenia dwuzakresowe i dobierać wszystko wedle aktualnych potrzeb.

 

A co do właściwego pytania - tak anteny 2.4 GHz i 5 GHz się różnią. Inna długość fali oznacza między innymi tyle, że trzeba inaczej dobrać niektóre parametry (długość anteny musi być dobrana do częstotliwości). Ale na rynku są również anteny dwuzakresowe. Przy czym nie wszystkie urządzenia mają wyprowadzenia na obydwa zakresy. Część ma np. anteny 2.4 GHz zewnętrzne, a 5GHz wewnętrzne lub na odwrót.

Jaki masz router?

Przykłady anten dwuzakresowych:

https://www.morele.net/antena-delock-wlan-rp-sma-5-5-9dbi-88991-816366/

https://www.morele.net/antena-silverstone-wifi-sma-rp-sst-wad17-837443/

https://www.morele.net/antena-delock-wlan-rp-sma-802-11-7-5-10-dbi-88904-784289/

Anteny jednozakresowe mogą również działać, ale nie wiadomo jaki będzie uzysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że sieć 2,4 w mojej kamienicy jest strasznie zawalona i postanowiłem zainwestować w tą kartę. Router to technicolor tc7200 dwuzakresowy upc. Potrzebuje dwóch zakresów gdyż sprzęty kolegów nie obsługują 5ghz, wiec czasem  będę im przełączał :wink: dziwi mnie tylko, że obie anteny w moim asusie są takie same i nie ma na nich żadnych oznaczeń. Czy to znaczy że miałbym kupić dwie anteny na 5ghz, mimo tego że jak mniemam jedna z nich służy do odbioru 5 a druga 2,4? Po drugie, kupując coś z tego co zaoferował Sevard musiałbym mieć jakaś podstawkę czy coś w tym stylu? Bo inaczej wydaje mi się, że anteny schowane za komputerem nie spełniałyby swojej roli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2016 o 22:29, nico95 napisał:

Router to technicolor tc7200 dwuzakresowy upc.

Biedaku...

Dnia 2.12.2016 o 22:29, nico95 napisał:

Czy to znaczy że miałbym kupić dwie anteny na 5ghz, mimo tego że jak mniemam jedna z nich służy do odbioru 5 a druga 2,4?

Nie, obydwie obsługują obydwa zakresy. Tak jak pisałem wcześniej - istnieją anteny dwuzakresowe, tylko często mają one inny uzysk na obydwóch częstotliwościach.

Dnia 2.12.2016 o 22:29, nico95 napisał:

Po drugie, kupując coś z tego co zaoferował Sevard musiałbym mieć jakaś podstawkę czy coś w tym stylu?

To akurat były bardziej przykłady niż konkretne oferty. Chodzi o to na co patrzeć - te anteny wskazane przeze mnie mają podane, że obsługują obydwa zakresy i czegoś takiego musisz szukać. Z tym czego konkretniej jest pewien problem, bo moim zdaniem te anteny są trochę za drogie w stosunku do tego, co oferują.

Dnia 2.12.2016 o 22:29, nico95 napisał:

Po drugie, kupując coś z tego co zaoferował Sevard musiałbym mieć jakaś podstawkę czy coś w tym stylu? Bo inaczej wydaje mi się, że anteny schowane za komputerem nie spełniałyby swojej roli.

Zakładając, że Twój komputer działa prawidłowo i nie emituje nie wiadomo jakich zakłóceń elekromagnetycznych, to w sumie bez różnicy, czy to jest schowane, czy nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...