Jump to content
Sign in to follow this  
UpiornyOrszak

Problem z zasilaniem płyty głównej

Recommended Posts

Witam 

Mam następujący problem otóż, płyta główna nie startuje gdy jest podłączona 4 pinowa wtyczka do zasilania procesora. Model płyty to Asrock alivenf6g-vsta natomiast zasilacz to take.me 400 ( coś takiego http://www.arest.pl/produkt/6867/TAKE-ME-TAKE-ME-400-400-W/wlasciwosci ) Nie wiem co tam mogło paść, czy coś w płycie czy zasilaczu czy też może w ogóle procesor. Bowiem gdy jest podłączona jedynie wtyczka 20 pinowa to komputer wydaje się startować normalnie, choć nie ma obrazu na monitorze to wszystkie wentylatory i ogólnie cały sprzęt wydaje się pracować normalnie. A gdy podłączę właśnie tę wtyczkę 4 pin to wiatraki jedynie lekko drgną i reszta już nie daje rady startować. Dlatego chciałem zapytać lepszych fachowców ode mnie co tam faktycznie mogło paść, bo w pierwszej chwili byłem nastawiony na zasilacz i planowałem kupno nowego ale nie mam 100% pewności że to na pewno wina zasilacza więc trochę szkoda wywalić 100 zł żeby potem się okazało że to jednak coś innego. :/ 

Reszta podzespołów w razie potrzeby to:

3 Gb Ram

ATI Radeon HD6750

Amd Athlon X2 64 3800+ 

Niestety nie, bo z wykręceniem zasilacza z zestawu z sygnaturki byłoby dużo roboty a trochę nie chce mi się rozbrajać swojej głównej jednostki dla jakiegoś starego rupiecia. Zwłaszcza, że jeszcze i ten mógłby się spalić przez jakieś zwarcie :/