Jump to content
Sign in to follow this  
EzechielDarken

Wymiana GTX 650

Recommended Posts

Witam, interesuje mnie wymiana GTXa 650 1GB na coś nowszego i lepszego. Jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o te sprawy i dlatego postanowiłem poradzić się bardziej doświadczonych użytkowników. Chciałbym się zmieścić tak w 700 - 1000 zł, czy to za samą kartę czy kartę + zasilacz. Niemniej jednak zależałoby mi na karcie, którą obecny zasilacz byłby w stanie udźwignąć.
Moja obecna karta jest w stanie udźwignąć Wiedźmina 3 na średnich z wyłączoną zakładką post-processingu - jakieś 25 - 35 fpsów. Nie zależy mi na wodotryskach, fajerwerkach i w ogóle żeby klękały narody, chciałbym jednak móc pograć w nowsze tytuły bez schodzenia z rozdziałki poniżej 1600x900, co przy moim 21.5 calowym monitorze wygląda wręcz ohydnie.

Mój PC:
Płyta główna: ASUSTEK P8H61-M LX2,
Procesor: Intel Core i5-2320 @ 4x3.00 GHz,
Pamięć: 8 GB RAM DDR3 Dual,
Karta graficzna: GeForce GTX 650 (1 GB)
System operacyjny: Windows 7 Home Premium 64 bit + Service Pack 1.
Zasilacz: jakiś no-name wymieniany wieki temu nie przeze mnie, 450 W.

Edited by EzechielDarken

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chcesz się zmieścić w 1000 zł z zasilaczem, to RX 470 raczej odpada (no chyba, że byłbyś w stanie nieco przekroczyć budżet?), więc pozostaje głównie GTX 1050 Ti - w sumie taki model MSI w tej cenie prezentuje się nawet względnie przyzwoicie (choć jakkolwiek nie widziałem jego testu, to od chłodzenia zbyt wiele bym nie oczekiwał).

Co do zasilacza - przydałby się jego model, bądź zdjęcie tabliczki znamionowej. Teoretycznie GTX 1050 Ti ma pobór energii niewiele wyższy od GTX 650, no ale głupio byłoby sobie spalić nowo zakupioną kartę, a tego w ciemno wykluczyć nie można.
Jakbyś zdecydował się wymienić i zasilacz - proponowałbym CX450M, ewentualnie z bardziej budżetowej półki VS 450, czy Vero L1 500W.

Tak swoją drogą - Twój monitor posiada jakieś złącze cyfrowe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×