Jump to content
Sign in to follow this  
mateusz(stefan)

Eksperci

Recommended Posts

Jeżeli przebywasz od jakiegoś czasu na forum to pewnie nie umknęło Ci pojawienie się nowej grupy na forum. Tą grupą są tytułowi eksperci.

  • Kim oni są? Są forumowiczami pośród Was - doświadczonymi użytkownikami, którzy wykazują się ponadprzeciętną wiedzą w swoich specjalizacjach i wykorzystują ją do pomocy innym na forum. Zostali oni wyróżnieni poprzez dodanie do specjalnej grupy, który ma być ich znakiem towarowym oznaczającym - "Znam się na tym, chętnie pomogę".
  • Jakie są ich przywileje i obowiązki? Przywilejem jest dostąpienie zaszczytu dołączenia do specjalnej grupy oraz posiadanie podwójnej satysfakcji za pomoc. Obowiązki to w zasadzie to co robili do tej pory - częste odwiedzanie forum i pomaganie, a przede wszystkim niespoczywanie na laurach ;) .
  • Co mają oni wspólnego z administracją forum? W sumie nic. Łączy ich unikatowa grupa tj. np. moderatorzy. Nie mają oni dostępu do żadnych z funkcji zarządzania forum jak wszelkiego rodzaju moderatorzy i admini. Są oni na prawach zwykłych użytkowników i regulamin dotyczy ich w takim samym stopniu co pozostałych.
  • Jak zostać ekspertem? Trzeba odwiedzać często forum, odpisywać z sensem na posty, dobrze radzić i przede wszystkim dysponować szeroką wiedza w jakiejś dziedzinie. Nie wspomniałem o niełamaniu regulaminu, bo to chyba oczywiste, nie ? :) Jeżeli będziecie spełniać wymienione warunki to z pewnością dostrzegą Was opiekunowie działów(administracja) i jeśli uznają, że się nadajcie to zostaniecie zaproszeni do grona ekspertów. Jesteśmy też otwarci na Wasze kandydatury, przy czym oczekujemy odpowiedniego uzasadnienia. Spamowanie skrzynek PW/GG itp. administracji z prośbami o przyjęcie do ekspertów, drastycznie zmniejsza Wasze szanse na zostanie forumowym specjalistą, a spowoduje przylepienie etykietki "niecierpliwca", w skrajnych przypadkach skończy się to ostrzeżeniem/banem. Dlatego najlepszym wyjściem jest spokojne i rzeczowe udzielanie się na forum.
  • Czy może być wielu ekspertów w jednej kategorii? Oczywiście, że tak.
  • Czy istnieje możliwość stworzenia grupy ekspertów o specjalizacji, której obecnie nie ma? Tak, o ile będzie taka potrzeba, a sama specjalizacja będzie dość kluczowym, powszechnym zagadnieniem na forum obejmującym pewną dziedzinę np. ekspert [Gry FPS], a nie ekspert [Counter Strike]. Oczywiście o ile znajdzie się odpowiedni kandydat na to stanowisko.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...