Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

eyelessoverseer

Gra PHP oraz C++ oparta na tekście, jak Zork czy Hobbit z lat '80

Polecane posty

----------------------------------

OGŁOSZENIE AKTUALNE!

Zespół ADAVA ciągle rekrutuje. Nasze szeregi wzrosły do około 10 uczestników, w tym 2 programistów i wielu scenarzystów.

---------------------------------

Niezależny "Zespół ADAVA" pozdrawia,

Od jakiegoś czasu nasz team pracuje nad scenariuszem do pierwszego projektu; efektem ma być tytuł Interactive Fiction, ale nie prościutka "klikanka", jakich wiele na bazie Twine czy podobnych tytułów na Steam. Naszym celem jest zbudować produkcję wymagającą intelektu oraz wyobraźni, co zostanie nagrodzone licznymi niespodziankami pod postacią naturalnie reagującego na sugestie gracza program rozwijany przez cały czas jego istnienia w portfolio teamu.

Najfajniejsza część projektu (lub projektów) polegać ma na pełnej otwartości tegoż dla zewnętrznych dostawców treści, mówiąc prosto: każdy, kto zasugeruje ciekawe pomysły na fabułę, lokacje, przedmioty, wydarzenia, postaci... no po prostu na "treść", zostanie nagrodzony(a) dołączeniem swojego pomysłu do zawartości naszej gry! :)

W przyszłości, gdy wersja PHP (online) zostanie w pełni zainstalowana, przewidujemy prosty tryb symetrycznej rozgrywki dla wielu graczy; umożliwimy graczom wzajemne oferty questów oparte częściowo na systemie "play by e-mail", czyli administratorzy będą pośredniczyli między zlecającymi a wykonawcami misji.

Dodam, że całość nie jest "dla każdego", gdyż wielu zauważy trudność obsługi systemu z uwagi na interfejs typowy dla Interaktywnej Fikcji, w dodatku wiele z komend trzeba będzie wpisywać ręcznie zamiast po prostu "kliknąć OK by posunąć historię naprzód"...

----------------------------------

OGŁOSZENIE AKTUALNE!

Zespół ADAVA ciągle rekrutuje. Nasze szeregi wzrosły do około 10 uczestników, w tym 2 programistów i wielu scenarzystów.

Kontakt bezpośredni: adavagt@gmail.com, tomasz.fendryk@gmail.com

---------------------------------

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprawa jest aktualna, to mam pewien pomysł. Uważam, że powinna być sekcja, w której protagonista jest uwięziony przez Kaloryferowego w jednym z pomieszczeń w redakcji CD-Action i musi się wydostać bez zwracania na siebie uwagi Wani. Na przykład główny bohater znajduje spinacz, który leży pod łóżkiem, po czym otwiera przy jego pomocy napęd DVD w którym jest banknot dziesięciozłotowy, potem szuka klucz, którego pilnuje Garfield, ale żeby go zdobyć musi podać pierwsze słowo z danej strony CD-Action, więc wchodzi na stronę CDA i wchodzi w podgląd magazynu, podaje kotowi słowo, ten daje mu klucz, którym otwiera okno nad drzwiami, potem znajduje wędkę trzymaną przez tekturowe wycięcie człowieka z reklamy symulatora łowienia ryb, nakłada na nią banknot i zarzuca przez okno nad drzwiami, Kaloryferowy bierze banknot i idzie do automatu z jedzeniem, a główny bohater wychodzi z pokoju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Pana wyżej. 

Nie wiem, jak działa ta akcja, nie czytałem regulaminu. Jestem zainteresowany robieniem gry tekstowej. Mam swój własny scenariusz. Piszę od dawna, proszę wejść na mojego Wattpada.

Teraz wymyślę coś, napiszę, by zaprezentować mój talent. Wykorzystam moje pomysły i to, co mam w głowie. A aktualnie mam w głowie scenariusz, który miałem z kumplem robić w unity. Ale nieważne.

Gra miałaby nazywać się "Kevin`s Exile", czyli "Tułaczka Kevina". Jesteśmy w tej grze duchem, zjawą, która może naginać obiekty według własnej woli. 

Tyle, jeżeli chodzi o wstęp.

Kevin w pierwszych scenach, w pierwszym akcie budzi się pośród scenerii przypominającej niebo. Wszędzie jest biało, widzi chmury, a powietrze jest zamglone. I to jest samouczek, który ma wprowadzić w mechanikę, na którą teraz nie mam czasu.

Po samouczku Kevin spada. Gdy leci, dręczą go koszmary których nie rozumie a które są klęskami człowieka. Koszmary przypominają, inspirują się Zdzisławem Beksińskim, jego twórczością. 

Gdy uderza, trafia na ziemię, jest sam. I musi przetrwać, musi dojść do końca, musi skończyć pewien cykl.

Jaki? 

Cykl życia i śmierci, cykl kresu i początku, cykl wszystkiego. Nie napiszę wprost, bo mnie okradną z pomysłu. Jak mnie zatrudnicie i zapłacicie, albo jak będę miał udział w zyskach, to chętnie napiszę skrypt.

Powiem tylko tyle. Kevin dla mnie jest jedną istotą, to postapo. Jest czymś w rodzaju duszka, jest przezroczysty nie może używać dłoni, bo ich nie ma. Ma tylko mózg. Nie może dotykać zwierząt, nie ma siły na trzymanie broni. Musi omijać zwierzęta, musi przetrwać.

Kevin, jako całość ludzkości w jednym ciele, odpokutowuje grzechy ludzkości by ją wyzwolić, by cykl mógł na nowo się narodzić.

Tyle. Zapraszam do dyskusji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...