Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sayaninssj

Rozwiązany: Brak msvcr120d.dll w windows

Polecane posty

siemka, od kilku dni wyskakuje mi przy próbie uruchomienia jakiejkolwiek gry że brakuje pliku msvcr120d.dll. Robiłem już z 5 razy formata, instalowałem windowsa 7 jak i windowsa 10 oba w wersji home 64bit. W necie znalazłem porady że trzeba albo skopiowac i wkleić brakujacy plik( sprawdzałem i plik ten mam w folderze System32), lub instalowac różne wersje Microsoft Visual Studio jednak i to nic nie daje. Cały czas mam problemy z windows update nie zależnie czy to win7 czy win10. 

Moja konfiguracja to

ASRock Z97X Killer

QuadCore Intel Xeon E3-1230 v3, 3600 MHz (36 x 100)

Crucial_CT256MX100SSD1

ST1000DM003-1ER162

Palit geforce gtx 970 i 16gb ramu.

Sterowniki najnowsze, do wszystkiego ściągane ze stron producenta. Windows instalowany jest na SSD. 

Błąd pokazuje sie najcześciej po instalacji Origina oraz próbie insatacji jakiejkolwiek gry z biblioteki np battlefrona, Steam nie jest lepszy bo róznież nie potrafi  uruchomic żadnej gry.

czy mogłby moderator przenieśc to do odpowiedniego działu bo przez przypadek założyłem w złym?
Zrobione [webtom]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sayaninssj napisał:

msvcr120d.dll

Jesteś pewien, że chodzi o msvcr120d.dll? To d jest dziwne, bo to jest biblioteka z symbolami debugowymi, z których powinny korzystać tylko wersje deweloperskie programów.

Ten plik powinien być w pakiecie Visual C++ Redistributable Packages for Visual Studio 2013. Najlepiej zainstaluj wersje x86 oraz x64, żeby nie zastanawiać się czego potrzebujesz. Jeśli po instalacji tych pakietów oraz restarcie dalej programy nie będą działać, to będzie trzeba szukać głębiej.

Jeśli mam zgadywać, to masz zainstalowany powyższy pakiet w wersji x64, a program wymaga wersji x86.

@webtom Wiem, że wiele stron sugeruje takie rozwiązanie, ale to naprawdę nie jest najlepszy pomysł. Jeśli z jakiegoś powodu instalacja pakietu Redistributable nie przechodzi, to znaczy, że z systemem coś jest mocno nie tak, jak być powinno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...