Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Smuggler

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię

Polecane posty

A moja zauroczenie Ojcem Chrzestnym trwa nadal^^ Teraz przyszła część muzyczna, bo przyznać trzeba, że muzyka w filmie jest równie genialna. Narazie wprawdzie doszukałem się tylko motywu głównego, ale co tam :D Jest wałkowany co chwile :D

Gość PinkFloyd

Brethil>> Kurcze....spóźniłem się....:) To ja chciałem umieścić ten link i nawoływać do głosowania..zresztą sam głosuje od jakiegoś czasu w 'zwykłej' LP Marka Niedźwieckiego. Co do Topu Wszechczasów - namówił mnie ojciec, kiedyś tam (najstarsi górale nie pamiętają kiedy) do słuchania Trójki i tak mi zostało. On sam teraz nie słucha w ogóle radia...(brak zcasu etc) ale ja kiedy mam chwilę wsłuchuje się w mój trzeszczący radiobudzik :) Aha..byłbym zapomniał...Brothers In Arms - Dire Straits to według mnie klasyk klasyków, poezja i takie tam...ale nie pierwsze miejsce...:) Oczywiście mam nadzieje że Another Brick In The Wall wreszcie wskoczy do pierwszej trójki...chociaż trudno będzie ze Schodami Do nieba i Bohemian Rhapsody...Tak czy siak kończąc wywód..pragnę zachęcić wszystkich do oddawani głosów na stronie Trójki (musicie się zarejestrować)...

Oczywiście tak jak zapowiadałem od tygodnia wsłuchuje się w Minimax.pl 2. Co jak co...ale Kaczkowski ma talent do komponowania płyt. Jak dla mnie płyta jest idealnie wyważona...po głębszym namyśle wyrzuciłbym tylko piosenke z Makłowiczem (chcociaż przez pierwsze 10 przesłuchań jest boska :P ). Sam słucham praktycznie tylko utworów nr 2 i 3. Non stop!

List od św Pawła i Street od Sadness...A Ty Brethill??

Hiphopowych kawłków chyba tam nie ma, ale cóż zrobić - znacie jakiś kawałek, hh, który ma >10 lat i nadal jest ogólnie znany? :twisted:

.

Bo to jeden : "Gin n' Juice", "[beeep] Tha Police", California Love, "It's Like That", Rockbox itp. Jeszcze długo by można wymieniać...

Nie przeglądałem całej tej listy ale na końcu zauważyłem jeden kawałek rapo'owy Ja Rule - "Wonerdfull"

hehe, tak się składa, że żaden z tych tytułów nic mi nie mówi :D . ni mówię, że nie znam, ale na pewno nie z nazwy.

Poza tym przypomniał mi się jednak jeden - MC Hammer: "Can't touch this", czyli słynne "pięć ciastek" :lol: :wink: . Dorzuciłbym jeszcze coś Kriss Kross. No i "Give it away" Red Hot Chili Peppers, który w sumie jest hiphopowy bardziej niż rockowy.

Bret napisał:

Być może się wtrące fanom hip-hopu, ale chciałbym zwrócić uwagę wszystkich, którzy słuchają DOBREJ muzy,

No cóż, no comm...

Sorry, nie chciałem, żeby to zabrzmiało, że hh to tylko ZŁA muza. Chodziło mi o to, że te kawałki w zestawieniu są dobre(ofkoz nie wszystkie, jest masa badziewia z lat 80-tych), co nie znaczy, że nie lubię wszystkiego w hh. Bo owszem, lubię np. F.I.S.Z., Budyń, Eminema (bo jest śmieszny i gra hh na sposób rockowy), Liroya, Wzgórze YaPa3 (to taki regionalny patriotyzm :wink: ), Coolio (mam nawet jedną płytę!). Coś jeszcze pewnie by się znalazło.

No i rapujący Kazik. Ale to i tak rock, nawet w "12 groszy".

W każdym razie nie chciałem, żeby to tak wyszło, że hh jest zły, a rock dobry.

Cytat:

znacie jakiś kawałek, hh, który ma >10 lat i nadal jest ogólnie znany?

Hmm i to jest właśnie dziwne trochę. Bo gdyby był taki kawałek to zaraz by wyszło, że komercja i cóś, a jak nie ma to że hip-hop słaby i nie potrafi się długo otrzymać.

Mógłbym wymieniać godzinami kawałki które mają ponad 10 lat, ale faktycznie będą znane tylko przez tych którzy rapu słuchają lub interesują się ogólnie muzyką. No cóż wali mnie to czy np. GangStarr będzie na liście czy nie.

Ale tak właściwie to za dwa lata by się "+ i -" K44 łapał na t, bo w Polsce mało kto tego nie zna (mówiąc o młodszym pokoleniu), a z granicą to już trudno.

"+i-" - pamiętam, że przez wiele lat nie wiedziaem jaki ten kawałek ma tytuł. Bo mimo, że leciało to często w "Clipolu"(był taki program na TVP2, któy w dużym stopniu wpłynął na moje zainteresowania muzyczne), to nigdy nie mogłem zrozumieć słów. A moment wyświetlenia tytułu zawsze jakoś mi umykał. Zawsze dla mnie to było: "';.';.'/./(czyli nie zrozumiana zwrotka), a póżniej: "łelebede(czy coś w tym stylu) to jedyne co widzę, dwa badyle to jedyne co słyszę".

Ale poza tym rzecz jest niezła.

Sorry, nie chciałem, żeby to zabrzmiało, że hh to tylko ZŁA muza.

No...bo już krzyczeć chciałem :wink:

"+i-" - pamiętam, że przez wiele lat nie wiedziaem jaki ten kawałek ma tytuł. Bo mimo, że leciało to często w "Clipolu"(był taki program na TVP2, któy w dużym stopniu wpłynął na moje zainteresowania muzyczne),

No też pamiętam ten program. Często go oglądałem i właśnie tam pierwszy raz Kalibra usłyszałem. Właśnie "+ i -" ale nie zdawałem sobie sprawy z tego co to jest :P Jeszcze Liroy - "I co dalej" pamiętam stamtąd :D A poza tym to takie tez rockowe kawałki tam leciały chyba (całkiem sporo nawet)

Ogladnełem se przed chwilą taki dziwny nawet bardzo dziwny, teledysk minaowicie Kaliber 44 - "Magia i Miecz" i jest on fajny poniewa ż jest to połaczenie 3 utwórów . "Moja Obawa", 'Wiecej Szmalu" oraz "+ i -"....

Jeśli ktoś narzeka na to ze "w hip hop'ie macha się rękami" to niech obajrzy część AbradAb'a ww. teledysku..

Polecam gorąco.... Ogladł ktoś może..

Ogladł ktoś może..

No baa. Widziałem kilka razy i trochę się zdezorientowałem takim mixem. Ogólnie jak ktoś by chciał poznać ich pierwszą płytkę to idealnym początkiem będzie własnie zobaczenie tego teledysku, bo to esencja tej płytki (ofkorzs nic nie zastąpi przesłuchania jej całej :D ). Szkoda tyko, że nie ma "Psychozy", bo u mnie to jest kawałek nr.1 na tym albumie.

A dzisiaj nareszcie zakupiłem sobię nową płyte OSTRa. Chyba to jest jeden z tych krążków, który z każdym przesłuchaniem podoba się jeszcze bardziej. IMO narazie "Jazzu w wolnych chwilach" nowy album nie prześcignął jeszcze, no ale zobaczymy co powiem za kilka dni :D

Ja za to w końcu dorwałem "Reign of Light" Samaela i z tego miejsca dziękuję Cardiemu, za to, że przywiózł tą płytkę na zjazd :) "To jest świetne" - to była druga myśl jaka mi do głowy przyszła, gdy zapuściłem Moongate :) (pierwszą było "Czy to na pewno nie Rammstein?" :D bo musiałem się nieźle wsłuchac by wyłapać słowa). Tak czy siak dołączam do "fanklubu" Samaela na forum :D

Ecfh, przez Cardiego powieksza nam sie grono kinderowcow sluchajacych dichoblack metalu, hehehe.. jakos nie mam nic przeciwko.. na nastepny zlot sciagne Blood Rituala, Worhsip Him i Ceremony.. ciekawe, czy dlaej bedziecie lubic Samaela. ;]

Mnie osobiście "Worship Him" nieco zniechęcił do Samaela... Pierwszy to album który usłyszałem i nie przypadł mi do gustu :) Po prostu nie trawię aż tak mroczno-szatańskich klimatów (jeśli chodzi o muzykę :twisted: ). Toteż później miałem wątpliwości jak usłyszałem że wszyscy się tak zachwycają "Reign of Light" (środkowych płyt Samaela nie słyszałem :P). Jak się okazało niesłusze :) Od Moongate do Door of Celestial Peace same dobre kawałki 8) ( Telepath i Oriental Dawn może trochę słabsze od reszty IMO ;) ) Tak czy inaczej widać ciekawą ewolucję Samaela ;)

Ecfh, przez Cardiego powieksza nam sie grono kinderowcow sluchajacych dichoblack metalu, hehehe.. jakos nie mam nic przeciwko.. na nastepny zlot sciagne Blood Rituala, Worhsip Him i Ceremony.. ciekawe, czy dlaej bedziecie lubic Samaela. ;]

Heh ;] Stawiam te płytki [z wyjątkiem BR bo słyszałem z niego tylko 1 utwór... :oops: :wink: ] na równi z nowszymi dokonaniami szwajcarów ;] . A ostatnio wróciłem po pewnym czasie do Ceremony i aż się łezka w oku kręci przy Baphomet's Throne, czy Crown ^^' - naprawde dobre utwory :]

A z Reign of Light najbardziej podoba mi sie chyba INCH'ALLACH i Further ;] - zresztą cała płytka jest świetna, ale te dwa jakoś najbardziej mi utkwiły.

I od niedawna słucham sobie jeszcze Type O Neative "October Rust". Rozwala mnie szczególnie wokal Steele'a - niesamowity głos o_O. I ogólnie uważam, OR za bardzo klimatyczną płytkę - na jesień w sam raz ;]

Ja niemoge ale z was PrawDziwki i Diplodoki :D..

Ja ostatnio nałogowo słucham folku celtic/irland. aktualnie Altan na tapecie cała dyskografia. Jeez aż kce się tańczyć. Nogi same się rwą do tańca a lędźwia..... to różańca :D Hej !

Ech, dobrze, że nie należę do sceny metalowej, bo już dawno byłbym wyklęty od pozerów i kindermetali za słuchanie czegokolwiek niekultowego (zapamiętajcie - metal to jedyna muzyka, w której 95% utworów kultowych jest znana przez 5% metalowego światka :P ) oraz za zupełnie untrue wprowadzanie kogo popadnie w 'hermetyczną i elitarną grupę uberludzi' :P:wink: Ale to jak ze sceną PC ;]

Cardi widzisz mnie, jak wygładam a czego słucham :)... da sie połączyć wszystko a w żyłach dale płynie czysta rtęć :D (czy ty się bijesz ze mną na posty ^^ ?)....

W tej chwili rozkoszuje sie szkockim Battlefield band ( nagrali muzyke min do Bravehearta)

Feo, ty w ogóle nie wyglądasz :P A w żyłach to raczej masz brom niż cokolwiek innego ;] Jesteś true jak szparagi-nowalijki :D Ale nie martw się, mało rzeczy by mnie tak ucieszyło jak rozpad całego tego zakłamanego true&elite towarzystwa metalowego, któremu wydaje się, że jest niewiadomo kim... Muzyka jest od słuchania, nie od wyznawania :)

Wiesz jeśli niemasz nic innego to dobra i muzyka. Muzyka niesie z sobą przesłanie (różne bo różne ale jakieś przeważnie) Które potem staje sie pożywką dla włąsnych interpretacji i przemyśleń. Heh nic niemam do tego black and true środowiska niech sobie żyją. Jak wchodzą komuś w drogę to zaraz przestają jedni albo drudzy i świat toczy się dalej. Wole żeby ktoś słuchał jakiś prawdziwków niż podśpiewywał DLA MNIE MASZ STAJLA i mówł suczko do mojej przyjaciółki.

Gość DeLeilha

Buf, buf, buf - i tak przez caaaaaały dzień boży. Gdyby to było ode mnie zależne, tobym sprawiła, że ludzkie ucho nie jest w stanie usłyszeć muzyki techno. Tak, zmieniłam zdanie o techno. Wydawało mi się, że zawsze będę jego fanką, a w tej chwili mam go serdecznie dość. Czemu? Ano temu, że brat od 26 godz. słucha tej irytującej i działającej na człowieka w ten sposób, że jak się jej dłużej słucha, to nerwy się strzępią, muzyki (rodzice wyjechali na weekend, brat się uczy na kolokwium, a inaczej nie umie, jak tylko przy muzyce :evil: :evil: ) bez przerwy, nie dając mi zasnąć. Z autopsji wiem, że to bufanie będzie mi towarzyszyć nawet wówczas, gdy nie będę go słyszeć. Ale cóż, trzeba uczyć się cierpliwości, gdy się ma brata, który uświadomił sobie, że zaczyna 3 rok studiów, a nic nie umie. Kto poradzi, co mam zrobić? :) hmm, 26 godzin... przynajmniej ja spałam, a on przez cały ten czas wkuwał rozległy materiał.

No, ja chyba tylko Samaela moglbym sluchac 26 godzin pod rzad.. no, ale tekno nie ejst zle.. choc wole trance albo goa.. albo takie, hm, poptrance w wykonaniu ATB.. swietna kapelka. Choc pewnie w swiatku true-transowcow to to jest taki Dimmu Borgir blackowcow, hehe.. milutkie.

A ze muzyak jest czyms wiecej niz muzyka jest sam fakt, ze moze wywolac uczucie smutku albo slyszac jakis kawalek przypominasz sobie jakies zdarzenia z przeszlosci.

Uwaga uwaga!!! moj pierwszy post w tym temacie :D

To moze sie najpierw przywitam: dzien dobry :)

no a na serio to czego slucham najbardziej mozna wywnioskowac z mojego avatarka, a poza tym to wszystkiego w miare podobnego.

Pomimo ze moze i czasami wygladam jak wielki zly metal to bynajmniej nie czuje sie TRU i raczej czesto i gesto nabijam sie ile wlezie z takich ludzi i reprezentowanego przez nich podejscia.

Ostatnio zetknalem sie (ze wzgledu na me dziewcze) z duza porcja gotyku i electro. I tu zonk. co ma jedno do drugiego?? Co czlowiek nie wejdzie na "Gothic Party" to caly czas umc umc az sie .... chce. Mysle sobie dj-owi odbilo a tu sie okazuje ze masa TRU DARK GOTÓW szaleje na scenie!!! A moje biedne uszy wiedna i nie moga zrozumiec czym poza okazjonalna gitarka i wokalem rozni sie to od zwyklej meczacej techniawy?? Moze ktos z forumowiczo mnie oswieci.

A co do HH i rap-u to ja niestety podzielam spostrzezenia ze rap amerykanski to lancuchy (koniecznie zlote) naoliwione laski i fury (kompleksy jakies maja czy co?), a polski to tylko ciagle marudzenie jak to jest zle, jacy my biedni a oni niedobrzy, ze my mamy stajla i o zyciu wiemy wszystko a Ty nic, a polszcyzna tak ze uszy wiedna. Jestem w pelni swiadomy ze taki moj obraz zostal wykreowany przez radio i TV ale jak, jesli nie w ten sposob ma czlowiek poznawac inne gatunki muzy. Doszlo do tego ze techno i hh obok dicha z pola przestalo sie dla mnie zaliczac do hasla: "Muzykla".

uff to na razie koniec :) czekam na riposty :P

a polski to tylko ciagle marudzenie jak to jest zle, jacy my biedni a oni niedobrzy.

Ty, w końcu taka miała być funkcja rap'u ... co nie ??

Doszlo do tego ze techno i hh obok dicha z pola przestalo sie dla mnie zaliczac do hasla: "Muzykla".

No wiesz .... Jesli rap nie zalicza się do tzw. "muzykli" to tylko się cieszyć ;-)

a polski to tylko ciagle marudzenie jak to jest zle, jacy my biedni a oni niedobrzy.

Doszlo do tego ze techno i hh obok dicha z pola przestalo sie dla mnie zaliczac do hasla: "Muzykla".

No wiesz .... Jesli rap nie zalicza się do tzw. "muzykli" to tylko się cieszyć ;-)

jak miala byc funkcja rapu to ja nie wiem :) ale z tego co slyszalem to w polsce nie ma rapu tylko hip-hop :P

a jesli chodzi o druga czesc wypowiedzi to nie czepiajmy sie slowek :) zrobilem literowke to fakt ale tresc przekazu jest chyba dla wszystkich zrozumiala

Zależy, oldschoolowe teksty, założenia były chyba trochę inne dopiero z powstaniem hardcore rapu tak się jakoś złożyło, że faktycznie było to głównym tematem raperów. Ofkorz tych MCs którzy wybrali sie hardcore jako ich styl i w tym sie kierunku rozwijali :]

U mnie ostatnio czesciej mozna usłyszeć Jamesa Browna. Stwierdzam, ze gośc robi mistrzowską muze i naprawde dobrze sie tego słucha

z tego co slyszalem to w polsce nie ma rapu tylko hip-hop :P

Źle słyszałeś....

zrobilem literowke to fakt ale tresc przekazu jest chyba dla wszystkich zrozumiala

No ale zrobiłeś w cudzysłowie , wiec myślałem że celowo...

U mnie ostatnio czesciej mozna usłyszeć Jamesa Browna

No tez nieraz lubie sobie go posłuchać ... "Flying steps" i "Sex Machine" to chyba jego najfajniejsze kawałki....

No tez nieraz lubie sobie go posłuchać ... "Flying steps" i "Sex Machine" to chyba jego najfajniejsze kawałki....

Ostatnio załatwiłem sobie taką składankę z muzą z filmów gangsterskich i jestem właśnie między innymi jeden utworek Brown'a - "The Boss". Świetna sprawa. Bardzo podoba mi się też "My thang". W ogóle to kawałki o tym tytule są chyba skazane na genialnośc, bo numer EPMD pod tym samym tytułem po prostu wymiata! Jeden z najlepszych uitworów rapowych jakie słyszałem :wink:

ja sobie teraz słucham O.S.T.R.'a, peje, troche rocka, i metalu (rhapsody, hammerfall). Nie lubiłem metalu do czasu kiedy to zaraził mnie chyba jeden z takich tam forumowiczow. przesya mi kilka kawałkow i jest gitara :D . No i jeszcze Techno. Jak widać różne typy muzy, słucham zależnie od nastroju, no i jeszcze lubie sobie posłuchac Sary Connor.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.