Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię

Polecane posty

Gość messsiah

elo all!

PSYCHO RAP I K44 -te z s.p Magiem to jest poezja i ta muza ktorą slucham...PFK tez sa swietni...ale ich juz nie ma;/ Pozostaja mi plyty owych wymienionych wyzej i 52 Debiec, 3 wymiar i NAS Co sadzicei o psycho rapie?? opinie mile widziane :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam o kalibrze i o ich psycho rapie nie będe sie wypowiadał bo moje stanowisko w tej sprawie wszyscy znaja. Ale chetnie moge powtórzyć , wieć : Kaliber jest moim umubinym zespołem i maja trzy [beeep]site płytki.

Księga tajemnicza. Prolog jest plyta absolutnie wspaniałą i oprócz i ch drugiej lepszych na świecie nie ma. WSiO

..::PEACE::..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No racja PFK miala swoj styl... ja ostatnio slucham Pokahontaz i nawet mi sie podoba, chociaz IMHO Fokuz nie pokazal jeszcze klasy w kawalkach "W Guowach" i "Wstrzas dla Mas". Macie moze jakies info kiedy swoja plyte wyda WWO, Pokahontaz, Grammatik i Ostry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Ja mam pytanko do tych wszystko metalów czy metalowców czyli tych co rzeźni słuchają... Jak jest róznica mędzy Black i Death?? hmmm..

Pierwsza i najwieksza roznica jest wokal. W deathu mamy gardlowe warczenie, growl i tego typu sprawy a w deathu wokal jest bardziej skrzekliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie moze jakies info kiedy swoja plyte wyda WWO, Pokahontaz, Grammatik i Ostry?

Hmm co do trzech pierwszych to nie wiem (a Pokahontaz już nie wydało czasem ostatnio krążka? ) ale wiem za to, że OSTR płyte wydaje 18 listopada! Ja już od wakacji dni odliczam, a na płyte to od roku czekam :D Mam nadzieje, że będzie przynajmniej równie dobra jak "Jazz w wolnych chwilach". Pierwszy singiel był całkiem, całkiem. Zobaczymy jak to będzie :D Jeszcze tylko tydzień^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Ja mam pytanko do tych wszystko metalów czy metalowców czyli tych co rzeźni słuchają... Jak jest róznica mędzy Black i Death?? hmmm..

Pierwsza i najwieksza roznica jest wokal. W deathu mamy gardlowe warczenie, growl i tego typu sprawy a w deathu wokal jest bardziej skrzekliwy.

Hehe, ciekawie to mu wyjaśniłeś :twisted: . I bądź tu mądry :lol: . Nie za bardzo się orientuje, ale wydaje mi się, że black ZAWSZE ma satanistyczne texty, a death już niekoniecznie. I chyba to jest główną różnicą dla przeciętnego niewyrobionego słuchacza. Problem tylko w tym, że taki słuchacz i tak nic nie rozumie textu :D . (BTW. Zastanawiam się, czy wyrobiony rozumie je do tego stopnia, że potrafi spisać text ze słuchu i ile trzeba tego słuchać, żeby dojść do takiej wprawy? :roll: :-k )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakonnica

Nie wim dlaczego , ale kiedys bardzo długo słuchałam metalu . A teraz nienawidzę tego . nNie mogę nawet tego słyszec w pobliżu . Niech ktoś mi powie dlaczego ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shoolick

Ze swojej strony chciałbym wszystkim polecić zespół P.O.D.

Jest to kapelka łącząca w swej twórczości wiele, tak różnych od siebie, elementów dzisiejszej muzyki (ostre gitary, reggae, rap). Najnowsza płyta "Payable on death" różni się od pozostałych głównie tym, iż wokalista zrezygnował z rapowania i jego śpiew jest teraz bardziej melodyjny (czy wyszło to zespołowi na + ?? Sami sprawdźcie :)). Pewnie wielu z Was zna album "Satellite", z którego utwory "Alive" i "Youth of the Nation" mogliście często słyszeć w stacjach radiowych i oglądać klipy w telewizji, ale warte posłuchania są także pozostałe albumy P.O.D. chociażby "the Fundamental elements of Southtown" lub "Brown" (przez wielu uważana jako najlepsza płytka P.O.D. ze świetnymi utworami "Full Color" i "Breathe Babylon").

Nie zastanawiajcie się dłużej, ubierzcie się ciepło i w drogę do najbliższego Empiku :P

PS. Warto odwiedzić oficjalną stronę zespołu www.payableondeath.com

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ciekawie to mu wyjaśniłeś :twisted: . I bądź tu mądry :lol: . Nie za bardzo się orientuje, ale wydaje mi się, że black ZAWSZE ma satanistyczne texty, a death już niekoniecznie. I chyba to jest główną różnicą dla przeciętnego niewyrobionego słuchacza. Problem tylko w tym, że taki słuchacz i tak nic nie rozumie textu :D . (BTW. Zastanawiam się, czy wyrobiony rozumie je do tego stopnia, że potrafi spisać text ze słuchu i ile trzeba tego słuchać, żeby dojść do takiej wprawy? :roll: :-k )

Napisze ci to fonetycznie :) Death: Grrrrrrr (gardlowo) Black: Eeeeee :twisted: hieh no trudno to wyjasnic laikom ale jakbys uslyszal to bys odrazu sie zorientowal o co mi chodzilo.

A z tymi tekstami to nie do konca :P No bo duzo blekowych kapel np. ma teksty poganskie. Wiec w to kryterium raczej nie wchodz.

A jesli chodzi o stopien rozumienia to wszystko zalezy od tego czy zespol chce zebys rozumial czy nie. Bo niektorzy spiewaja tak ze nawet ja spokojnie moglbym wypisac tekst, a zdarzaja sie tacy ze chocbys na glowie stanal to by ci sie nie udalo wiele zrozumiec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec to jest gość przez duże "k" albo i nawet "z"! Tak się podjarał nowym teledyskiem Eminema (teraz jeszcze wyszedł "Mosh", whatever)

"Just lose it", że jak tylko go widzi, to zaczyna śpiewać, (szczególnie, jak Em pawiuje na "M Jacksona" i drze ryja "AAAAAAAA") skakać i udawać jakiegoś zioma (zróbcie miejsca z deka będę tańczył breka) . Wasi rodzice też tak reagują? ;]

Nagły Atak Spawacza -> Ech, to byłą kapela :P . "Uwe Kolarz", "Komar Władysław" i wiele innych są naprawdę fajne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy sie rap to nie muzyka to styl życia styl niebojacy sie prawdy.Współczuje tym którzy jeszcze nie pojmuja że raperzy mówią to co myslą nie kłamiąc nie bojąc sie konsekwenci i to jest właśnie wolnosc słowa!Ja słucham rapu(tego amerykańskiego) hip hopu (tego polskiego)i mimo to szanuje że niektórzy słuchaja czego innego nie rozumiem ale szanuje.Boli mnie że słuchający np.techno nie potrafia uszanować wyboru milionów młodych ludzi na całym świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo to szanuje że niektórzy słuchaja czego innego nie rozumiem ale szanuje

Heh, nie można mieć takich klapek na oczach. Sam słucham rapu, ale oprócz tego wiele innych gatunków muzycznych. Najgorsze to się zamknąć w jednym gatunku. Ja tam doskonale zdaje sobie z tego sprawę, że na świecie jest pełno różnej muzy, kto wie cz nie wartościowszej niż rap. Fakt, że dla mnie może być najważniejszy hip-hop, ale dla kogoś np. rok itd. Zresztą trzeba poszerzać horyzonty :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raperzy mówią to co myslą nie kłamiąc nie bojąc sie konsekwenci

No i tu musze się zgodzić w 100%. No bo gdyby Np. Brytneyka uzyła w swojej piosence nazwiska kogos sławnego, to by wszyscy wszytkich pozwali. A raperzy gadają co chcą i im to wisi bo mówią to co mysla, najlepszym przykładem jest tu Eminem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powiecie mi chyba, że ktoś z was na serio zasłuchiwał się w Nagłym... tzn. tak, żeby go cały czas słuchać. Ja rozumiem, żeby włączyć od czasu do czasu tak dla hecy (jak to sie pisze? :D ), żeby się pośmiać, no ale tak raczej, żeby na codzień sobie to włączać to troche dziwnie :D

Ja ostatnio wygrzebałem nowy mixtape'a Dj Twistera. Musze stwierdzić, że to naprawde dobra płytka. 70 minut mixowanego funku i różnych innych rzeczy m. in. tematu głównego ze Star Wars :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie powiecie mi chyba, że ktoś z was na serio zasłuchiwał się w Nagłym...

Ja mysle z jdenak tak bo np. "33% Gratis"[to tytuł płyty 8) ] to jest juz typowy polski ciężki hardcore jak chcesz dowodów to scągnij sobie z http://mp3.wp.pl/p/strefa/artysta/3119.html scągnij sobie kilka kawałków... ale pamiętaj żeby po 24 godzinach usunac z dysku :lol: .....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie słucham X - Ecutioners, Fluke, Adema i kilku innych. Nie lubię disco czy innych "słodkich". Lubię też różne kawałki ambientowe.

Przy okazji mam pytanie - czy może ktoś polecić jakieś dobre ambientowe utwory?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zakonnica

Cześć ! Nieprzwdą jest to ,jeżeli mówimy że nienawidzimy np. jakiegoś rodzaju muzyki ! Gdybsmy posłuchali jej uważniej to w każdym rodzaju muzyki można odnależć jakiś sens ! Ja np.bardzo dawno temu uwielbiałam słuchać jedynie metau ! A terz jest zupełnie inaczej tak szczerze mówiąc słucham wszystkiego ! To zależy od mojego nastroju na jaką muzykę mam w danym momencie chęć !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jeśli mówimy już o tolerancji muzycznej to serrrdecznie chciałbym polecić następujące płyty:

"Gladiator"-soundtrack z filmu o takim samym tytule. Klasyczna. Wspaniała. Mocna. Naprawde głośna. Nie słuchać zbyt głośno, bo nawet sami rodzice (pomimo, że klasyka) skarzą ściszyć!! :twisted:

"Metallica" Metallica- zespołu przedstawiać chyba nie musze!! Płyta wielkiego powrotu zespołu na przełomie lat '80 i '90. Muzycy genialnie łączyli orientalne wprowadzenia do piosenek i połączenia piosenek "ostrzejszych" z balladami. Warta wysłuchania nawet przez przeciwników metalu. Uwaga- wciąga!!!

A co do polskiego HH.

Jakby tak odrzucić komerchę i "tych co powinni przeżucic się na dzierganie na drutkach na czas z konkurencją liczącą 80 lat" i przypomnienie sobie starego, ale bardzo dobrago dawnego polskiego HH ( takich "mistrzów słów" jak Kaliber 44, PFK, Nagły atak spawacza ( ciekawe jak wielu to zna??)) to jest to jedyna (lub jedna z niewielu) dziedzin w Polsce, która zmierza w dobrą stronę.

Tak na marginesie:

Wyobrażacie sobie nagłówek:

"Peja pisze tekst i go rapuje dla azerbejdżanowskiego agenta tajnych służb!!"

Mam nadzieje, że podobnych i identycznych nie będzie, bo będę musiał pisać:

" a nie mówiłem?!"

A nie lubię tego pisać bo to jak zgadywanie przyszłości 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komercja... Nie chce mi się nawet gadać o komercji, bo większość narzekających to Ci, którzy sami zazdroszczą innym sukcesu. Zawiść to jedna z ulubionych cech Polaków...

A jeśli chodzi o HH to może w najbliższą sobotą wybiorę się na koncert K44 z Gutkiem. Chęć i sympatia na pewno jest, ale nie wiem czy mi się uda. Kto idzie? :wink: W Poznaniu zresztą całkiem sporo się dzieje i byłem niedawno na koncercie toruńskiego zespołu Sofa. Jest to coś w stylu Sistars... ale lepsze 8) Niedługo ma nawet wyjść ich płytka... Zobaczy się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...