Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

Muzyka, której słucham, muzyka ktorą lubię

Polecane posty

No z tego co ja sam probowałem sciągać to na stronie Wielkie Joł to linki są jakieś dziwne, bo mi też nie działają. Ogólnie jednak słyszałem kilka kawałków i tak jakoś hmmm...no da się słuchać. Nieraz tak dla pośmiania się można "pękniętego jeża" puścić, ale na dłuższą mete to mi to niezbyt podchodzi, no ale ja średnio lubie taki rap, więc to dlatego :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kansas, Mr.Big - rock progresywny??? Pierwsze słyszę. Mnie się kojarzy raczej z eastern rock, czy coś takiego. Ale na pewno nie progresywny. Zresztą Zeppelini to też po prostu hard rock (chociaż na pewno trochę progresywni byli).

Progresywny to np. Yes, King Crimson, Caravan, "Emerson, Lake & Palmer" (jeśli już chodzi o kapele z tamtego okresu, co LZ i Kansas, czyli lat '70-tych).

A ja za to pierwsze słysze pojęcie eastern rock ^^ A w ogóle to się gubię w tych wszystkich rodzajach rocka i dla mnie wszystko co w klimatach LZ i Kansasa to progresiv ewentualnie mozna by to nazywać soft rockiem. Zwał jak zwał - teraz takie klimaty mi sięudzielają :D

A King Crimson też jest fajny :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan_Szakal
Hej, czy ktoś z was oglądał w tę niedzielę program "Kuba Wojewódzki"?? Bo jak wiecie, mniej więcej w środku programy zawsze wychodzi jakiś zespół i odstawiaja jeden utwór. Na ogół było dno i metr mułu ;) ale tym razem musz epowiedzieć, ze naprawdę mi się podobało. Zespół chyba hell (hair? Kuba nie wyraźnie mówił) dał naprawdę ciekawy utwór.

Zespół zwiął się HER i całkiem fajnie wymiata...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś z was oglądał w tę niedzielę program "Kuba Wojewódzki"?? Bo jak wiecie, mniej więcej w środku programy zawsze wychodzi jakiś zespół i odstawiaja jeden utwór. Na ogół było dno i metr mułu ;) ale tym razem musz epowiedzieć, ze naprawdę mi się podobało. Zespół chyba hell (hair? Kuba nie wyraźnie mówił) dał naprawdę ciekawy utwór.

Zespół zwiął się HER i całkiem fajnie wymiata...

Juz kiedyś o nich pisałem. Jeśli się komuś spodobali, albo jeśli ktoś lubi taką dość ekstremalną muze, to odsyłam na www.her.pl . Stronka jest swietnie zrealizowana, ale przez trochę wolno działa, więc ostrzegam.

Drugi sposób, by usłyszeć zespół, ale z nieco innej strony, to kupić skladankę "Minimax.pl". Jest tam ich kawałek "Drzewo". Calkiem klimatyczny. A oprócz tego masa innej polskiej młodej niezależnej swietnej muzy. Płyta kosztuje 14,99PLN, więc żadne ryzyko. Cięzko może ją znaleźć w sklepie (jak zwykle jest z dobrymi płytami, albo drogie, albo ich nie można znaleźć). Ale na pewno była kiedyś na interii.

Blackleaf - eastern rock to np. The Eagles, albo Creedence Clearwater Revival.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DeLeilha

Zaryzykuję pewnie byt na tym forum, gdy wam wyjawię, co najchętniej słucham i dlaczego, ale nie mogę się wprost powstrzmać :]. A słucham, proszę ja Was :), (tut-turu-turu-ty-ty!!!) LinkinParku! (o, dziwne, jeszcze tutaj jestem :)). Powód? Oprócz tego, że niezwykle podoba mi się głos wokalisty, to jeszcze fakt, że ich muzyka potrafi rozbudzić wszystkie emocje (czasem i nawet te złe, ale podkreślam - nigdy nie agresję :)), które tkwią tak głęboko w moim ośrodku emocjonalnym, że praktycznie właśnie tylko przy słuchaniu LP wychodzą na wierzch. Poza tym moje palce jak szalone stukają w klwiaturę, gdy w trakcie pisania zapuszczonego mam takiego np. Fainta. Lubię też dance, zwłaszcza ATB, którym zaraził mnie brat, choć tak dawno zaczęłam ich słuchać, że głowy nie dam, czy to na pewno on. A, i jeszcze boski Elvis...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PinkFloyd

Kope lat mnie tu nie było...no ale studia, studia, studia...

Nadrabiam więc od kiedy mam neta we Wrocu...

Drugi sposób, by usłyszeć zespół, ale z nieco innej strony, to kupić skladankę "Minimax.pl". Jest tam ich kawałek "Drzewo". Calkiem klimatyczny. A oprócz tego masa innej polskiej młodej niezależnej swietnej muzy. Płyta kosztuje 14,99PLN, więc żadne ryzyko. Cięzko może ją znaleźć w sklepie (jak zwykle jest z dobrymi płytami, albo drogie, albo ich nie można znaleźć). Ale na pewno była kiedyś na interii.

Ja proponuje z tej płyty wszystkim słuchaczom zespół Freak Of Nature i utwór Intro/Bad Dreams...pięknie zagrane i zaśpiewane...i oczywiście Bukartyka & Sekcje (ich płyta Ideały przegina totalnie....szczególnie jeżeli chodzi o słowa - ale to już kiedyś pisałem) Co do Her....w piosence Drzewo jest taki ciekawy efekt cieknącej wody słyszalny prawieże tylko kiedy odsłuchujemy całośc na słuchawkach...sprawdzie to :) Super sprawa...

Brethil>> za 3 dni wychodzi Minimax.pl vol 2 - tak dla pewności gdybyś nie wiedział :) 14,99 po raz drugi...i super debiuty od Piotra Kaczkowskiego...więc wiesz na co przeznaczyć kolejne 15 złociszy..

***

Jeżeli chodzi o to czego teraz słucham...

Dave Mathews Band (zbieram na koncert z Central Parku..jedyne 99 z łotych za 3 CD - może mnie ktoś wspomoże :) ), troche polskich ballad w stylu Kobranocka - Kocham Cie jak Irlandię...czy List do M. - Dźemu...czasami Dream Theater...Red Hotów...Deep Purple...i Led Zeppelin (Rain Song)...

Ogólnie to tak zwanej ' zmuły ' na odpowiednią porę roku i szarość za oknami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje z tej płyty wszystkim słuchaczom zespół Freak Of Nature i utwór Intro/Bad Dreams...pięknie zagrane i zaśpiewane...

Dołączam się. Z tym że polecam nie tylko Bad Dreams, ale cały repertoir tej grupy. :) Na ich oficjalnej stronie (http://www.freakofnature.pl) oraz na www.mp3.wp.pl możecie znaleźć inne kawałki zespołu. Dobrym zakupem może się też okazać wydana przez nich ostatnio płyta, choć sam jeszcze jej nie słyszałem.

Zespół wygrał Malborski Przegląd Muzyczny i za tydzień w sobotę gra u nas koncert promujący płytę. Sądzę, że ta kapela ma poważne szanse na zaistnienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle ten Happysad ma jakąś płytkę - patrzyłem na Allegro ale nie ma aktualnie.

>>> A mają, bardzo fajną zresztą. A imię płyty to "Wszystko jedno" (w dalszym tłumaczeniu - 666). Co się zaś tyczy piosenki "Miłość" to ma ona drugą nazwę, tj. "Zanim pójdę". Prawdę mówiąc nie wiem, która jest poprawna i której należy używać. Osobiście polecam "Jeszcze, jeszcze", jak dla mnie najlepsza piosenka na płycie.

Natomiast ostatnio słuchałem sobie takiego ciekawego zespołu z Piły - "Cisza" - i aby nie owijać w bawełnę: polecam. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chowajcie się teledyski Eminema, Nirvany, Red Hotów, i kogo tam jeszcze! Oto jest nowy lider w tej dziedzinie - Eryc Prydz - Call on me! Ludzie, toż te babki na aerobiku wymiatają! Najlepsza jest ta blondyna, co się przeciąga z różowym ręcznikiem... Och, te lale to intelektualna rozkosz - można pobudzić wyobraźnię i stworzyć sobie obraz, w którym to my jesteśmy na planie tego videoklipu ;] ... Jak pierwszy raz Go zobaczyłem, ślinę mopem zbierałem z dywanu ;] No dobra, caaaaall on miiiii ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten teledysk jest wręcz wspaniały :D:D

A co do mojej muzyki to słucham Cradle Of Filth, Children Of Bodom, Dimmu Borgir i inne zespoły tego typu. Może powiecie, że to komercyjny szit, ale mi się podoba i zostaję przy tym :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> Eric Prydz? Totalne dno. Ale czego oczekiwać od gościa, który wobec braku jakichkolwiek zdolności muzycznych próbuje nadrobić to jak największą ilością panienek w klipie - najlepiej bez ubrania, bo w końcu to się najlepiej sprzeda (młodzież podatna w końcu na gołe d-upy i piersi jak balony). Ostatnio na rynku zachodzi ciekawa tendencja pakowania do teledysków tylu dziewczyn bez wdzianek ile tylko się da, bo przecież i tak nikt nie będzie słuchał danego utworu, a gapił się jak opętany w telewizor, wzdychając i bujając sobie w obłoczkach. Debilizm i kretynizm, ot co. Że wspomnę o nowym "dziele" Liroya - to nie jest debilizm ani tym bardziej kretynizm. To już prymitywizm.

Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanuję Twoje zdanie i po części zgadzam się z Tobą, ale to działa także w inną stronę. Koleś przynajmniej robi coś dobrego, że cziksy pokazuje :D A na taką muzykę to i tak nikt nie zwraca uwagi :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleś przynajmniej robi coś dobrego, że cziksy pokazuje

>>> ...na których to widok rzesze smarkaczy i niewyżytych seksualnie chłopców dostaje białej gorączki i robi im się cieplej. O taki efekt chodzi? O doprowadzenie do orgazmu 13-latków spragnionych seksu, który mogą 'pomacać' jedynie w TV? Nie powiem, bardzo ambitny kicz. 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, wykonawcę tego typu obchodzi tylko zysk. A te rzeczy, które robi mają właśnie to na celu. Ja tam lubię mieć na czym oko zawiesić, aczkolwiek wiem, że grzeszę :twisted: Ogólnie dla mnie to, że jakiś nastolek dostaje orgazmu na widok półnagich panienek jest wysoce obojętne i to już ich problemi spodnie :wink: Pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Że wspomnę o nowym "dziele" Liroya - to nie jest debilizm ani tym bardziej kretynizm. To już prymitywizm.

Ale Liroy był komercją, jest komercja, i będzie komercją ale nie kryje sie z tym i mu to wisi. I jeszce o Liroyu, jakos teraz wrócił do łask np. zaprosili go do Rap Kanciapy, normalnie zdziwiłem sie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bukartyka & Sekcje (ich płyta Ideały przegina totalnie....szczególnie jeżeli chodzi o słowa - ale to już kiedyś pisałem)

Hehe, nie dawno udało mi się w końcu na mówić siostrę i kupiła sobie. A teraz chodzi po domu i śpiewa: "matka mi powiedziała: faceta należy wychować, nie każdy się da. Potreba wieeeeluuu prób..." :wink:

Brethil>> za 3 dni wychodzi Minimax.pl vol 2 - tak dla pewności gdybyś nie wiedział :) 14,99 po raz drugi...i super debiuty od Piotra Kaczkowskiego...więc wiesz na co przeznaczyć kolejne 15 złociszy..

Ofkoz, że kupuje :lol: . Chciałem już wczoraj, ale oczywiście nigdzie nie było :evil: . Może jutro będzie, bo przez długi weekend cięzko będzie mi wytrzymać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PinkFloyd
Hehe, nie dawno udało mi się w końcu na mówić siostrę i kupiła sobie. A teraz chodzi po domu i śpiewa: "matka mi powiedziała: faceta należy wychować, nie każdy się da. Potreba wieeeeluuu prób..." :wink:
Heheh...ja tam lubie śpiewać przyjaciołce...'strasznie się upiłaś...tak Ci wstyd - znów się wygłupiłaś, mam już wyjść...." :wink:
Ofkoz, że kupuje :lol: . Chciałem już wczoraj, ale oczywiście nigdzie nie było :evil: . Może jutro będzie, bo przez długi weekend cięzko będzie mi wytrzymać.

Ja dzisiaj wpadam do MediaMarkt >> 'jest Minimax.pl2 ? Nie, zamówiliśmy ale jeszcze nie ma...' Lecę więc do Rynku do Empiku..'jest Minimax.pl 2, dzisiaj premiera...? Nie...nie ma...i nie wiadomo kiedy będzie' :evil:

Oczywiście to było pierwsze podejście....zaraz pewnie wyskocvze na miasto po raz kolejny w poszukiwaniu....

19 listopada wychodzi Trójkowy Express vol 6 i 7 (2CD)...ponoć w strasznie niskiej cenie...1 CD jazdy zasadniczej i 1 CD wagonu sypialnego :P (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi :) )

Hmm...dla tych którzy muzykę łączą z humorem, a humor z pogodą polecam Archive - Waste (piosenka z płyty Noise) Zapętliła mi się prawie tak samo jak Again...Zdobywać, przegrywać, kupować i słuchać...PASUJE do jesieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, z tym kupowaniem płyt w dzień premiery to faktycznie nieciekawie. Ja tylko czekam do 18.11 na OSTRa ale jak znam życie pewnie nie będzie, a jak przyjade troszkę później to będzie wykupiony. Dziwnie z tymi płytkami jest, Kiedyś wysłałem moją siostre na poszukiwania Łony i też wszędzie było wykupione (to było jakieś kilka dni po premierze) Jakiś tydzień potem podjechałem do empiku i zakupiłem tą płytę o 8zł. tańszą niż oryginalna cena :D Ogółem czasem warto czekać.

Że wspomnę o nowym "dziele" Liroya - to nie jest debilizm ani tym bardziej kretynizm. To już prymitywizm.

Heh i znowu chyba jestem jedynym, który nie widział :P Ale pewnie standardowo niedorobiony tekst Liroy chce nadrobić takim teledyskiem. No jak chce to niech robie. Wali mnie to :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DeLeilha

Ponownie zaczęłam słuchać techno. Bijcie mnie, zabijajcie, ale naprawde mi się ta muzyka podoba. Teraz wszyscy się spierają, co jest lepsze/gorsze - czy hiphopolo czy metal. Czyżby rzeczywiście techno traciło na swej popularności?

Tak czy inaczej dla mnie muzyka z tego gatunku zawsze (no, czyba że dojdzie do tego, że piosenka będzie się składała z naprzemiennego bipania [dźwięk, który słyszymy po słynnym "zostw wiadomość po sygnale"] i zawołania "puczohenzap") będzie budzić emocje, które siedzą we mnie najgłębiej. Ja po prostu lubię słuchać tego, co potrafi sprawić, że nogi same rwą się do tańca albo że głowa skaka raz to w lewo, raz to w prawo - tak że się człowiek boi, że sobie kark skręci.

Naturalnie nie zmienia to faktu, że moim numer I jest Linkin Park

I Nirvany też słuchać lubię :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale uważam że techno to muzyka prymitywna, bo pochodzi z epoki kamienia łupanego(cały czas łup, łup, łup). No ale cóż, każdy ma swój gust i słucha tego co lubi. Ja akurat lubie i uwielbiam takie zespoły jak: Genesis :P , Pink Floyd :P i King Crimson :P . Oczywiście każdy z tych zespołów jest już prehistorią, no ale z dawno już rozpadniętego Genesis- Peter Gabriel i Phill Collins potrafią wydać na świat całkiem niezłe płytki (spodobała mi się bardzo płyta "growing up" Petera Gabriela).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Znacie jakies naprawde duze, ogromne wręcz fora o hip hop'ie [ogolno pojętym]??...

A co do LiRoya to ja go zawsze lubiłe i to ze wiekszosć ludzi jedzie po nim az sie gumy palą... Mu to tam zwisa... Mi tez i go lubie... Mam 3 jego płytki :lol: ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie jakies naprawde duze, ogromne wręcz fora o hip hop'ie [ogolno pojętym]??...

Jasne, że tak. Jest w końcu www.bmforum.up.pl :lol: A z tych na prawdych dużych to ja kojarze fora na www.hip-hop.pl i na www.purehiphop.pl . Z tym, że to pierwsze jest aż za duże i straszny syf tam jest. Drugie jest całkiem fajnie, ale jakoś nigdy nie miałem czasu czy chęci, żeby dłużej siedzieć, wolę FA :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

Ja mam pytanko do tych wszystko metalów czy metalowców czyli tych co rzeźni słuchają... Jak jest róznica mędzy Black i Death?? hmmm..

Ijeszcze jedono do .. no właśnie.. Jak sie nazywa muzyka co ja Gorillaz grają ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...