Jump to content
Sign in to follow this  
KryngeerPL

Rozwiązany: D3D Error - GTX 660

Recommended Posts

Witam. Borykam się z problemem błędu D3D przy graniu. Błąd w skrócie brzmi "Nie znaleziono urządzenia D3D", "Urządzenie D3D zniknęło" itp. w zależności od silnika gry. Wcześniej ten błąd występował rzadko, teraz występuje przy dłuższych biesiadach przy grze Squad (Unreal Engine 4), wcześniej co 15 minut podobny crash przy Dying Light, teraz również rzadko przy Call of Duty 4 - Remastered. Posiadam kartę ASUS GTX 660-DC2OCPH-2GD5. Przy składaniu problemu do supportu Dying Light polecili mi zmniejszyć taktowania. Więc podążając tym krokiem myślę, że problemem jest zły zegar przy złym napięciu. Nie chcę bawić się w podkręcanie, zmianę BIOS'u czy ustawianie zegarów poprzez zewnętrzne programy takie jak MSI Afterburner (musiałbym odpalać programy cały czas przy starcie systemu co go obciąża). Czy konieczne jest ręczne OC albo undervolting?

Zdjęcie z GPU-Z:

fpg.png

Spróbuję też odpalić Afterburner'a i zobaczyć co wyjdzie podczas gry.

//EDIT

Screen'y z Afterburner'a po crashu

 

Zrzut ekranu (36).png

Zrzut ekranu (37).png

Edited by KryngeerPL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak popatrzyłem sobie na taktowania fabryczne wersji OC tego ASUSa i według moreli jest to 1085 MHz, zatem skąd tu 1137 MHz?

//EDIT

 

Zrzut ekranu (38).png

Edited by KryngeerPL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Temat do zamknięcia. Powodem najprawdopodobniej była niestabilna karta graficzna po fabrycznym OC - wystarczyło zbić taktowania rdzenia karty o 90MHz w programie MSI Afterburner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany, więc temat zamykam.

W razie potrzeby otwarcia tematu, autor jest proszony o kontakt przez PW z którymś z aktualnie obecnych na forum moderatorów.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...