Jump to content
2real4game

Aliexpress

Recommended Posts

Nie wchodzę. Raz z ciekawości obejrzałem sobie oferty na te chińskie real-life lalki i teraz mam reklamy z nimi na każdej stronie, od YouTube aż po Facebook.

Chciałem sobie kupić jedną rzecz z Taobao, ale podobno nie wysyłają bezpośrednio do Polszy i odechciało mi sie drążyć temat. w/e

Raz kupiłem zestaw chińskich markerów. Przyszły po jakimś miesiącu ale działają. Z elektroniką ani żadnymi ważniejszymi rzeczami wolę nie eksperymentować.

U mnie w robocie ludzie specjalnie na tę wyprzedaż oszczędzali kasę. Widok dziwnych czapek, okularów, figurek, słuchawek bezprzewodowych i innych rzeczy to norma.

Tylko jakoś nic tam ciekawego nie widzę. 

Raz kolega mi zamówił stamtąd oryginalne podróbki Steelseries Siberia. Zakładam, że to podróbki, bo jakość plastiku i dźwięku to żenua (mikrofon działa jak wcale). Oczywiście wszelkiego rodzaju loga itp. itd., że wyglądają legitnie. Od tej pory jakoś elektronika tam mało mnie interesuje.

1 minutę temu, ZygfrydQ napisał:

jakość plastiku i dźwięku to żenua (mikrofon działa jak wcale)

Zupełnie jak oryginalne :D

Hmm, widzę tam ciekawe ceny repeaterów WiFi. Jeszcze muszę zobaczyć zestawy głośnomówiące do auta. 

Aparaty tak samo drogie jak u nas, fajne noże (z jakiegoś powodu) znikają z oferty, telefonu chyba nie odważę się zamówić. Powiem jeszcze żonie, żeby sobie zerknęła czy jakieś 'dzieciowe' rzeczy tam widzi ciekawe (albo jakąś biżuterię, bo ostatnio szukała jakichś kolczyków).

4 minuty temu, ZygfrydQ napisał:

Raz kolega mi zamówił stamtąd oryginalne podróbki Steelseries Siberia. Zakładam, że to podróbki, bo jakość plastiku i dźwięku to żenua (mikrofon działa jak wcale).

Pewnie i tak brzmią lepiej od oryginalnych.

Znam kilka osób, które kupowały Xiaomi z Ali i bardzo sobie chwalą. Paczka szła kilkanaście dni (z czego 10 po urzędach celnych w Polsce), była zapakowana znacznie lepiej niż cokolwiek z polskich sklepów internetowych, no i wychodzilo wyraźnie taniej niż obecnie w xkomie. 

4 minuty temu, Xerber napisał:

Pewnie i tak brzmią lepiej od oryginalnych.

W sumie to bym się nie zdziwił, ale w porównaniu z moimi tanimi superluxami 681B, to grają jak kupa na patyku :x

Przed chwilą, 2real4game napisał:

Znam kilka osób, które kupowały Xiaomi z Ali

też znałem gościa, który sobie kupował i chwalił. Jednak nie jestem pewien czy sam odważyłbym się na pierwszy zakup w tym serwisie za kwotę rzędu 2k złociszy (bo pewnie tyle by mnie kosztował taki telefonik).

Zależy czego oczekujesz:

https://www.purepc.pl/urzadzenia_mobilne/smartfony_z_rodziny_xiaomi_redmi_4_oficjalnie_zaprezentowane

Trzeba by doliczyć koszty wysyłki, ale i tak wyjdzie znacznie mniej niż 2k. 

I VAT. W przypadku najtańszego modelu cło nie powinno zostać doliczone. Nie wiem jak w przypadku droższych, bo niby płaci się jeśli wartość przesyłki (wraz z kosztami wysyłki) to więcej niż 150€, ale pewnym być nie można. Jednak nawet z VATem i cłem otrzymuje się niezły sprzęt za rozsądną kwotę. 

42 minuty temu, ZygfrydQ napisał:

W sumie to bym się nie zdziwił, ale w porównaniu z moimi tanimi superluxami 681B, to grają jak kupa na patyku :x

Bo te Superluxy grają znacznie lepiej od niemal wszystkich słuchawek "dla graczy". Właściwie to z dobrze grających kojarzę tylko Cloudy, ale to drobiazg :P

Edited by 2real4game

@2real4game Ktoś ostatnio podsyłał też telefon Xiaomi z ekranem borderless, fajne toto? A ten Redmi 4 to do czego można porównać? Ja obecnie jestem zwolennikiem Xperii, bo mi się te telefony sprawdzają dobrze.

4 godziny temu, lordeon napisał:

Redmi 3s wersja 32 giga (...) na allegro do kupienia za 719... 

... do kupienia od osoby, która zamówi go za ciebie na ibuygou zarabiając za kilka kliknięć, nie dając żadnej gwarancji na telefon i na to, że nie zostanie doliczony VAT oraz cło. Także bezpieczniej będzie zamówić z X-Kom, bądź Media Expert, albo samemu na ibuygou. Plusem zamówienia z polskiego sklepu będzie szybsza dostawa i gwarancja sklepu (w razie najgorszego wymienią na nowy, albo po prostu będzie można go zwrócić). Plusem ibuygou będzie niższa cena. Jeśli jakoś się uszkodzi to pewnie i w jednym i w drugim przypadku pewnie będzie wysyłany do tego samego serwisu (podobno mają jakiś w europie).

@ZygfrydQ
Pod względem wyglądu i wykonania, to Xiaomi chyba najbliżej do telefonów Huawei (no i wszelakich innych Meizu, Cubot i innych chińczyków). Nie jest to plastik gorszy od tego w smartfonach bardziej znanych marek, są dobrze spasowane, nic nie trzeszczy, wyglądają też ok. Po prostu w przeciwieństwie do bardziej znanych, będących na rynku od wielu lat, nie mają żadnej wyróżniającej cechy. Gdybym miał wybór między Redmi 4 Pro(/Prime/to najlepsze), a Xperią XZ/Galaxy S7/LG G5/Huawei P9, to pewnie bym wybrał Xiaomi. Bo jest najtańsze, wybitnych zdjęć nie potrzebuję (a tym bardziej drugiego obiektywu), 8-rdzeniowy Snapdragon + Adreno + 3GB RAM będą do wszystkiego wystarczające, już 16GB wbudowanej pamięci to wystarczająco dużo, a rozdzielczość ekranu wyższa niż FHD tylko szybciej pochłania baterię. I tak a propos baterii, to Xiaomi bije pod względem jej pojemności każdy inny topowy smartfon.

Edited by 2real4game

Niestety znowu - nie znam nikogo, kto by to miał, a tak wywalać w ciemno jakoś 1000zł na telefon, którego fizycznie nie widziałem nigdy, to trochę lipa. Dużo osób tez niby chwali sobie np. Samsungi, a ja za diabła nie potrafię się do nich przekonać, chociaż próbowałem kilka razy.

1 godzinę temu, lordeon napisał:

Ofc, ale wciąż lepsze to, niż płacić dodatkowo prawie 2 stówki kupując w xkomie. 
IMO lepsze kupno z ibuygou

Wiesz, niekoniecznie. Swojego Redmi 3 zamówiłem u polaka, wysyłka z polskich magazynów, a cenę i tak miał niższą niż niektóre telefony, które ktoś dopiero zamówi i sprowadzi.
Nówka z polskiego magazynu? Eee, szczerze wątpię.

W polsce są już serwisy xiaomi, więc masz gwarancję producenta
Autoryzowane serwisy Xiaomi, które realizują gwarancję producenta? Ok, nie wiedziałem. Słyszałeś o jakimś konkretnym?

@ZygfrydQ
Skoro Samsung cię nie przekonują, to faktycznie z Xiaomi może być różnie.

Niestety znowu - nie znam nikogo, kto by to miał, a tak wywalać w ciemno jakoś 1000zł na telefon, którego fizycznie nie widziałem nigdy, to trochę lipa. Dużo osób tez niby chwali sobie np. Samsungi, a ja za diabła nie potrafię się do nich przekonać, chociaż próbowałem kilka razy.

Nie trawie Samsungów, mam Xiaomi i jest bardzo spoko. Polecam
I też przy zakupie na Allegro dowiedziałem się że w razie naprawy gwarancyjnej jest serwis w Polsce

11 godzin temu, 2real4game napisał:

że nie zostanie doliczony VAT oraz cło

z tego co słyszałem to teraz starają się na wszystko naliczać VAT, żeby statystyki podbijać XD 

2 godziny temu, lordeon napisał:

Zygzak sp. z o.o.? Ok.

A to mixiao.pl = xiaomipolska. Czyli firemki, z których prawdopodobnie nikt nigdy nie miał żadnego kontaktu z przedstawicielami Xiaomi. 

2 godziny temu, JamesVoo napisał:

I też przy zakupie na Allegro dowiedziałem się że w razie naprawy gwarancyjnej jest serwis w Polsce

Ok. Faktycznie jest S.B.E. Polska. 

No i serwis sklepu ibuygou:

https://www.ibuygou.com/europe-smartphone-repairs/

Edited by 2real4game