Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CD-Action 13/2016 zawartość

Polecane posty

Do ostatniego numeru z "2016" na okładce (w sprzedaży od wtorku 15.11) dołączamy fajny bonus - efektowny wielostronicowy Kalendarz Gracza 2017 na kredowym papierze. Do tego tradycyjnie masa tekstu (dominują recenzje) na 132 stronach, 1 DVD (3 pełne wersje: Fantasy Wars - Złota Edycja PL [DRM Free], El Matador PL [DRM Free], Nosferatu: The Wrath of Malachi [STEAM]) oraz kod do gry Warface o wartości ponad 50 zł, a wszystko za 16,99 zł. Gwarantuję, że będą to bardzo sensownie zainwestowane pieniądze. Zobaczcie zresztą sami.


W zapowiedziach polecam obszerny przegląd gier inspirowanych prozą Lovecrafta. Jeśli chodzi o beta-testy, to chwalimy się przede wszystkim czterostronicowym tekstem o Mass Effect: Andromeda. Jako jedyni z Polski byliśmy na specjalnym evencie, gdzie Allor miał okazję pograć w multi tudzież obejrzeć efektowną prezentację. Stąd w naszym tekście znajdziecie na pewno rzeczy, jakich nie dowiedzieliście się z materiałów udostępnionych na N7 Day. Graliśmy też w Gwinta, Outlasta 2, Gravity Rush 2 i Steep - a beta-testów jest w numerze więcej.

W recenzjach można wręcz zatonąć. Z MASY artykułów sucho wyliczę te moim zdaniem najsmakowitsze. Ten zestaw tytułów mówi sam za siebie: Call of Duty: Infinite Warfare, Call of Duty: Modern Warfare Remastered, Titanfall 2, Sid Meier's Civilization VI, Dark Souls III: Ashes of Ariandel, Battlefield 1 (recenzja kampanii), Hitman, WWE 2K17, The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, Rise of the Tomb Raider (wersja na PS4). Do tego jeszcze mobilki oraz obszerny przegląd gier VR (m.in. Batman: Arkham VR) - łącznie mamy aż 46 recenzji!

Publicystyka to dla mnie tradycyjnie najsmakowitsza wisienka na ekszynowym torcie. Papkin zagląda za kulisy branży gier, a konkretniej do studiów zajmujących się sesjami motion capture ("Niepospolite ruszenie"). Z okazji 20-lecia Tomb Raidera wzdycha też do dawnej "Lary, której już nie ma". Cross prezentuje DZIWNY program edukacyjny (teoretycznie do nauki hiszpańskiego, ale w praktyce… zresztą zobaczycie sami - "Sex, drugs & hiszpański"), a także sprawdza, czy zarzuty, że Palladins zrzyna z Overwatcha, mają sens ("Kto od kogo?"). Gem pluje jadem w stronę Chrisa Metzena z Blizzarda ("Przeżyłem Metzena!"). Allor opisuje akcję polskiej policji konfiskującej pecety ludziom, którzy pobrali z torrentów film "Wkręceni" ("Wkręceni piraci"). CormaC (z małą pomocą ekipy) świętuje 10 urodziny PS3 ("Dekada PlayStation 3"). Jak zawsze wtykamy też branży Szpile.

Nie braknie też Na Luzie i Action Redaction, to oczywista oczywistość.

W dziale sprzętowym, jak zawsze przed świętami, znajdziecie Megakonfigurator, gdzie doradzimy wam sensowne pecety i laptopy do gier w różnych cenach. Przeczytacie też testy najnowszych GeForce'ów (GTX 1050, GTX 1050 Ti, GTX 1060 3 GB), klawiatur, myszki, PlayStation 4 Slim, PlayStation VR, Kindle'a 8, a nawet… gamingowego plecaka (serio!). Mamy też obszerny tekst o Switchu, czyli nadchodzącej konsoli Nintendo.

Na DVD obok pełniaków jak zawsze gry freeware, mody (do Hearts of Iron IV), cosplay oraz inne godne uwagi bonusy.

Wszystkim zainteresowanym numerem 13/2016 przypominam - to już w najbliższy wtorek, 15.11. Za CD-Action + Kalendarz Gracza 2017 zapłacicie 16,99 zł. Do zobaczenia!

######BONUSY
Kalendarz Gracza 2017 - nie w formie plakatu, lecz uczciwego kalendarza biurowego, na kredowym papierze, z 13 grubymi kartkami (od stycznia 2017 do stycznia 2018 włącznie) zilustrowanymi grafikami z gier, na które czekamy. Krótko mówiąc - dostaniecie bardzo dobrej jakości kalendarz, idealny do zawieszenia nad biurkiem gracza. W sklepach zbliżone kosztują ok. 15 zł.

Dorzucamy też kod do gry Warface o wartości ponad 50 zł(*). Dzięki niemu wejdziesz w bezterminowe posiadanie broni AC7, RST-14, PDW 19, Q-88, ZX84 USP. Dodatkowo możesz też przez 7 dni korzystać z polskich granatów dymnych, SAE Scout "Black Shark" oraz skórek wszystkich klas. Stosowny klucz otrzymasz po wpisaniu kodu nadrukowanego na płycie DVD na stronie kody.cdaction.pl. Kod należy wykorzystać do 31.12.2016 r. UWAGA! Na jednym koncie można wykorzystać jeden kod.

(*) Prenumeratorzy CDA dostaną konkretny dodatkowy bonus do Warface'a, a szczegóły otrzymają mailem.


#########SPIS TREŚCI

Info

####W PRODUKCJI
Cyfrowe macki
Aquanox Deep Descent

JUŻ GRALIŚMY
Mass Effect: Andromeda
Gwint: Wiedźmińska gra karciana
Expeditions: Viking
Outlast 2
Gravity Rush 2
Steep
Lost Ember
Everspace

####RECENZJE
Call of Duty: Infinite Warfare    
Call of Duty: Modern Warfare Remastered
Aragami
Sid Meier's Civilization VI
Dark Souls III: Ashes of Ariandel
Lego Harry Potter Collection    
Dragon Ball: Xenoverse 2
Titanfall 2
Owlboy
Duke Nukem 3D: 20th Anniversary World Tour    
Virginia
Moon Hunters
Rive
Hitman
Skylanders Imaginators
Ride 2
The Silver Case
WWE 2K17
Blue Revolver
Wheels of Aurelia
Edge of Twilight
Endless Legend: Tempest
The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
Five Nights At Freddy's: Sister
Dragon Quest Builders
Battlefield 1 (single)
Rise of the Tomb Raider
Viking Squad
Paper Mario: Color Splash
WRC 6
Lichtspeer
Clustertruck

GRY NA PS VR
Batman: Arkham VR
Rez Infinite
Thumper 
DriveClub VR
RIGS: Mechanized Combat League
Until Down: Rush of Blood
Robinson: The Journey
EVE: Valkyrie 
Alice VR 
Battlezone VR

MOBILNE
Plants vs. Zombies Heroes
Mini Metro
Severed
Azure Strike Gunvolt 2 

#####PUBLICYSTYKA
Niepospolite ruszenie
Sex, drugs & hiszpański
Przeżyłem Metzena!
Kto od kogo?
"Wkręceni" piraci
Lara, której już nie ma
Dekada PlayStation 3
Szpile

#####TECHNOLOGIE
Info

MEGAKONFIGURATOR
Desktopy i laptopy do grania    

TESTY
MSI GeForce GTX 1050 OC
Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX
Palit GeForce GTX 1060 3 GB    
Sony PlayStation 4 Slim
Klawiatura Modecom Volcano Gamer
Klawiatura Kingston HyperX Alloy FPS
Mysz Logitech G403 Prodigy    
E-czytnik Kindle 8
Plecak Targus Strike
PlayStation VR

TRENDY
Nintendo Switch - wszystko, co wiadomo o nowej konsoli     

#####INNE
Na Luzie
Action Redaction
Zawartość DVD
Prenumerata    


@@@@@@@@@@@@@Zawartość DVD@@@@@@@@@@

###PEŁNE WERSJE

Fantasy Wars - Zota Edycja PL (z dodatkiem Dziedzictwo elfów) [DRM Free]
El Matador PL [DRM Free]
Nosferatu: The Wrath of Malachi [STEAM]

####FREEWARE
Awake
Clumsea
Disturbed
Dragon Sweeper
Oka the Neko
Suppressed

#########GRY RODZINNE
Archy's Adventure
Day D: Time Mayhem
My Kingdom for the Princess II
My Kingdom for the Princess III
Skyreach
The Mystic Journey of Atriom

#######MODULATOR
Mody do Hearts of Iron IV

#####COSPLAY
Shappi

########PGA 2016
Play na PGA 2016
Modecom - film z PGA
Galeria zdjęć
Cosplay i hostessy

##########BONUSY
ActionMag
Esensja
Marek Lenc
Tapety

# Fantasy Wars - Złota Edycja PL [DRM Free]
Gatunek: strategiczna
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 7+ (CDA spec 1/2009)
Multi: hot seat, online
PC: Win XP/7/8/10, CPU 2,4 GHz, 2 GB RAM, GF 8800/ATI X1900

Zestaw Fantasy Wars i samodzielnego dodatku Dziedzictwo elfów - strategii turowych z poziomem trudności typowym dla gier sdjełanych w krajach byłego bloku wschodniego. Chętnym, by sprawdzić się w najtrudniejszych warunkach, oferuje cztery rasy fantasy - elfów, krasnoludów, ludzi i orków - cztery rozbudowane kampanie fabularne oraz kilkadziesiąt samodzielnych scenariuszy do rozegrania solo lub ze znajomymi (bo przecież po co męczyć się samemu, jak można w kupie...). Rozgrywka w Fantasy Wars przypomina nieco nowe gry serii XCOM. Poruszamy się po podzielonym na heksy świecie armiami złożonymi z bohaterów i grup ich podkomendnych, starając się wyrządzić wykrytym wrogom jak największą krzywdę, nim nadejdzie ich kolej robienia ała nam. W grze silny jest przy tym pierwiastek role-playing, przez co cień nadziei na ostateczne zwycięstwo daje jedynie minimalizowanie strat wśród weteranów wcześniejszych Wojen fantasy. 


# El Matador PL [DRM Free]
Gatunek: akcja
Wersja PL: napisy
Ocena w CDA: 6 (CDA 11/2006)
Multi: brak
PC: Win XP/7/8/10, CPU 1,5 GHz, 512 MB RAM, GF 4/ATI 8500

To coś jak Max Payne, przy czym o ile tamten był czarnym kryminałem, tak ten to kino akcji klasy B. Bohaterem gry jest agent amerykańskiej agencji antynarkotykowej, który mści śmierć brata, odsyłając hurtowo na tamten świat połowę kolumbijskich karteli. W tym celu wykorzystuje arsenał znany już z Maksa Payne'a - od pistoletów, przez karabiny (także snajperskie), po wyrzutnie rakiet i granaty. Ma też w rękawie asa w postaci skupienia - zdolności spowolnienia upływu czasu, czyt. bullet time'u, a nawet powiązanych z nim stosownych akrobacji. Mimo to, wskutek pewnej wrodzonej nieporadności ruchowej naszej jednoosobowej armii, większość starć, również z bossami, sprowadza się do wymiany ołowiu za ołów. Z drugiej strony El Matador posiada zaskakująco jak na grę sprzed dekady współczesną oprawę, czym zresztą rekompensuje w pewnym stopniu ogólną płyciznę rozgrywki.


# Nosferatu: The Wrath of Malachi [STEAM]
Gatunek: survival/roguelike
Wersja PL: brak
Ocena w CDA: 8+ (CDA 13/2003)
Multi: brak
PC: Win 98/2K/XP/7/8/10, CPU 733 MHz, 128 MB RAM

Gatunkowa hybryda, która zdecydowanie wyprzedziła swój czas. Wydana w 2003 gra szwedzkiego studia Idol FX to ciachanko-strzelanka z elementami role-playing przedstawiona w formie survival horroru z permaśmiercią. Jej niezwykłość jest dodatkowo podkreślana przez to, że akcja prezentowana jest z perspektywy pierwszej osoby, na ukończenie gry masz tylko półtorej godziny, a wygląd i charakter scenerii generowane są za każdym razem na nowo. Z każdego kąta i każdego cienia atakują istoty rodem z koszmarów i tylko dzięki nadzwyczajnej sprawności w posługiwaniu się bronią białą i palną, jak również tradycyjnym arsenałem antywampirzym (kołki!), będziesz w stanie ocalić swych bliskich... i ich dusze.

Uwaga! Gra wymaga aktywacji w serwisie Steam. Stosowny klucz otrzymacie po wpisaniu kodu nadrukowanego na płycie DVD na stronie kody.cdaction.pl.
 

cd_13_001-RGB.jpg

CDA_kalendarz-2017_001_RGB.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wzgledem zawartosci zapowiada sie nad wyraz smakowity numer.  Teksty o Mass Effect Andromeda, Everspace, Aragami, BF1, Civ VI, COD, Tomb Rider i inne przeczytam z duzym zainteresowaniem. Do tego jeszcze swietns okladka i kalendarz. 

Jesli mialbym sie przyczepic, to do dzialu VR. @Smuggler, ja rozumiem, ze PSVR mialo swoja premiere i temat jest swiezy, ale gdzie jakies recki gier na HTC Vive czy Oculusa?!? Gdzie tekst o przeswietnych Call of the Starseed, Audioshield, Serious Sam VR, The Lab, A Chair in the Room, Fated, Pool Nation VR, Knee Deep i przynajmniej kilkunastu innych tytulach? Gdzie zapowiedz nadchodzacych Neptune Flux, Homebound albo Paranormal Activity VR? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem na głównej, pełniaki mimo iż IMO średnie i tak są lepsze niż te z zeszłego numeru.

A zawartość brzmi ciekawie. Kalendarz gracza? Hm, nie przekonuje mnie to, tak samo jak kod do Warface'a.

@down fakt, racja. Ale nie zmienia to faktu, że dla mnie meh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu jakas swietna okladka, ostatnio odnosilem wrazenie ze konkurencja za kazdym razem ma ladniejsze okladki do Was. Teraz w koncu daliscie (dla mnie) swietna grafike. 

Zawartosc numeru przednia, jak zwykle dla mnie najciekawsza wydaje sie publicystyka ale i po za nia jest o czym czytac. Po za oczywistymi wyborami jak BF1, COD, Civka najbardziej cieszy mnie ekskluzywny material dotyczacy Mass Effecta, mam obawy co do tej gry wiec z checia dowiem sie co zobaczyliscie na tej prezentacji. 

Pelniaki nie dla mnie ale bardzo mnie cieszy kalendarz, bardzo lubie takie gadzety - wiem, ze to tak nie dziala ale wole dostac takie cos i moze to sie nawet odbic na jakosci pelnych wersji dodawanych do pisma. Tych i tak nie rusze bo mam w co grac :P

Numer na pewno kupie, czekam z niecierpliwoscia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kalendarz jest ok,choć chciałbym go zobaczyć w środku. Pełniaki ani mnie ziębią, ani grzeją więc może kiedyś zagram. Z tekstów jestem ciekawy tego o ME:A, "Lara, której już nie ma" i tekstu o Gravity Rush 2. Konfigurator przejżę ale nie koniecznie jest mi potrzebny do szczęścia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś laptopa z kartą Nvidii i udało mu się odpalić El Matadora? Ja mam błąd "Unsupported GPU", po czym gra odpala do Menu, ale crashuje się przy wyborze Samouczka lub Nowej Gry. Ten sam problem mają ludzie na Steamie i nie mogę znaleźć rozwiązania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to jest jedyna gra z tego numeru, w którą chcę zagrać...

Instaluję Linuxa, może na nim pogram :P Z tego co czytałem to działa, ale nie wyświetla poprawnie cieni w niektórych miejscach :P. Mógłbym jeszcze spróbować na starym laptopie z kartą ATI, ale ta karta chyba nawet nie spełnia wymagań :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ogarnąłem jeszcze całości numeru, ale na pierwszy rzut oka zadziwił mnie PORADNIK "Kupujemy laptopa" str 110-111 (zawsze czytam CDA od końca). Chodzi mi o brak  konfiguracji laptopów z GF GTX960M 2GB/4GB - najpopularniejszymi układami mobilnymi wg Steama, było nie było platformy graczy. Proponujecie 940/950 - ok - rozumiem, że tanio to fajnie - ale ogarnięci w temacie gracze raczej nie kupią takiego sprzętu - no chyba że po pijaku (bo to zakup totalnie nieracjonalny). Po premierze 1060 ceny "starszych" gamingowych lapków dość ostro spadły i np MSI Apache GE62 IPS 15" z i7-6700HQ,  GTX960m 2GB, 256 GB SSD M.2 / 1TB HDD i 8 GB DDR4 Ram (a przecież są jeszcze zajefajne Asusy, Delle, Clevo, DreamMachines...i wersje z 4GB vram w niemal tej samej cenie) chodzi po około 4k zł - dla gracza "przenośnego" taki sprzęt jest całkiem ok i to na kilka lat - zależnie od tego w co ciśnie . W tekście podajecie wiele sensownych spostrzeżeń, a potem serwujecie 8 konfigów z których 4 "dolne" nie bardzo nadają się do komfortowego grania, a 2 "górne" cenowo nie kalkulują się zupełnie - chyba, że chodziło o to czego NIE KUPOWAĆ, to zwracam honor, widać nie zrozumiałem przesłania..

"...wszystko co ma w nazwie "INTEL", oznacza układ zintegrowany, czyli taki, który pozwoli co najwyżej zagrać w gry przeglądarkowe, retro lub mało wymagające indyki, ale Wiedźmin rozłoży go na łopatki..." - hmm... INTEL IRIS PRO pozwala spokojnie grać w "takie indyki" jak Guild Wars2, CS:GO, WOT/WOWS, DOTA2, EVE Online... szczególnie w konfigach Appla z bootcampem WIN 8.1/10, a na Retinie z obniżoną do FHD rozdzielczością można olać antyaliasing bo i tak nie widać różnicy... niby ciekawostka dla nerdów - ale jest to jakaś alternatywa i to w podobnej cenie - widziałem, grałem na czymś takim, działa... Wiedźmin 3 (po patchu 1.04 albo 1.05 - nie pamiętam już dokładnie) zresztą też...

"... o ile w desktopie można kartę graficzną czy procesor wymienić na mocniejsze, to w laptopie jest to niemożliwe. Ba, w coraz większej liczbie modeli problemem jest już nawet dołożenie pamięci RAM czy wymiana dysku!" - aż oczy przecieram ze zdumienia o.O... istnieje coś takiego jak standardy MXM umożliwiające wymianę kart graficznych na nowsze (oczywiście o ile zasilacz na to pozwoli) - od producenta konkretnej marki zależy czy wlutuje kartę graficzną w obudowie BGA w płytę główną czy osadzi na złączu MXM - takie laptopy z układami serii 10xx są w drodze, a  nawiasem mówiąc same standardy MXM są stosowane w notebookach już od jakiegoś dłuższego czasu. Ba! W coraz większej liczbie modeli możliwość późniejszego dołożenia RAMu i dysków bez utraty gwarancji nie jest czymś dziwnym (bo często zależy od polityki ostatecznego sprzedawcy, od którego sprzęt się kupuje... a jeśli mamy w nosie gwarancję to już w ogóle nic nie powstrzyma nas od odkręcenia paru śrubek, bo konstrukcje "niedostępne, nieprzystępne i zamknięte na amen" w gamingowych laptopach to raczej rzadkość...

Dość zabawny był z mojej perspektywy tekst "Kupujemy desktopa" (str 112-113) rozpoczynający się od słów: "Poleasingowego peceta kupisz już za kilkaset złotych - ale nie licz, że uda się na nim uruchomić współczesne gry". Po dość przykrym, rytualnym  samospaleniu się mojej stacjonarki jestem obecnie "radosnym" posiadaczem składanego z resztek, przedpotopowego PieCa z C2D E8600 3.3GHZ na P5Q Pro/ 8GB RAM DDR2 800Mhz / Radeon HD7950 3GB / Win10 (koszt złożenia takiego dinozaura to pewnie jakieś 1000 pln). Wiesław 3 (z ReShade, średnio-wysokie detale) chodzi (bez HairWorks) w FullHD na 26-44 FPS, oprócz tego Skyrim i SkyrimSE zmodowane do bólu z teksturami 2k w FullHD (ReShade, max) płynnie i bez kropli potu, WOWS (max: ~40-70 FPS), Guild Wars 2 (render w native (FHD) reszta max: ~50-60 FPS w lokacjach) itd itp
Warto uświadomić sobie, że ludzkie oko widzi obraz płynnie już przy stabilnym 28-32 FPS (no może nie licząc Japończyków, ale oni są z innej planety) więc np stabilne 100 fps to już totalny overkill i tak na serio, dla normalnych ludzi (pomijając PRO-gamingowe mutanty ;)),  nie ma żadnego znaczenia.

TL:DR
W artykule w zasadzie brak propozycji gamingowych laptopów ze średniej półki (przedział 4-5k) z układami GF GTX960 2/4GB, obecnie bardzo opłacalnych.

Proponowanie zakupu sprzętu do grania z kartami 940/950 to nie oszczędność tylko rozrzutność... mnie osobiście nie stać na "taki sobie" sprzęt za 2650-3400 pln, którego "wydajność" podniesie mi dość szybko ciśnienie. Wolę taki za 4-4,5k (a w artykule w sumie brak takich propozycji), który pożyje 4 lata albo i lepiej.. Drogo? Słowo klucz: "zakup na raty". Szczególnie jeśli kupuje się sprzęt na kilka lat - przy 36 miesiącach (a tyle dość często trwa gwarancja na sprzęt) rata wynosi około 120-130 pln miesięcznie... 10 paczek "fajek". Dalej drogo? Wbrew pozorom ludzie kupujący mobilny sprzęt do grania to nie idioci z kieszeniami wypchanymi kasą - sporo z nas to osoby bardzo szanujące własne pieniądze.

Tyle z mojej strony.. teraz czas na shitstorm i flamewar. Pozdro! 

 

PS. a tak nawiasem mówiąc : skąd dane że konfigi z 920m i 920mx to "niezwykle popularne układy graficzne" ? od znajomych handlujących na co dzień laptopami wiem, że sprzęt z takimi kartami totalnie nie schodzi (o ile w ogóle jest w ofercie, bo to swoiste kuriozum - o mobilnych Radkach przez litość nie wspomnę - hipermarketowy standard to obecnie właśnie GT 940m / GT 950m,) .... :)

PPS. odrobina hipokryzji: jak sprzedam nerkę to sprawię sobie lapka z 1060 6GB vram, bo póki co kosztują ponad 6k na ogół bez systemu i to się szybko nie zmieni (dzięki Trump! grrrr....) - a Ram (i ten na karcie  i ten systemowy MA znaczenie i IM WIĘCEJ TYM LEPIEJ i nawet 20GB Ramu to nie overkill jeśli kupuje się sprzęt mający starczyć na lata) ;)

PPPS. na wypadek gdyby ktoś zarzucił mi, że na c2d Wiesiek 3 nie bangla to powiem: Masz Rację! a potem zaproszę pod link : http://mion.faireal.net/BES/#download   
ściągnij - odpal - ucałuj monitor w dowolnie wybrany piksel....

PPPPS. ale walnąłem epistołę... sorry ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2016 o 10:03, Smuggler napisał:

Nie PLAKAT a KALENDARZ STOLOWY, czujesz subtelna roznice?

Mnie się podoba w treści i nie podoba w formie. Wolałbym uczciwy kalendarz biurkowy... taki co to można postawić na biurku i prócz ładnej fotki i kalendarza jest miejsce na małą notatkę.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RoZy napisał:

Mnie się podoba w treści i nie podoba w formie. Wolałbym uczciwy kalendarz biurkowy... taki co to można postawić na biurku i prócz ładnej fotki i kalendarza jest miejsce na małą notatkę.

 

Zawsze można taki kalendarz powiesić na ścianie blisko biurka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ludziska. Przekładam kartę najnowszego kalendarza od CDA na maj a tam się okazuje że juz lipiec :). Dopiero teraz zauważyłem ze mam wybrakowany egzemplarz. Brakuje jednej karty maj/czerwiec. Czy ktoś ma podobnie? Ma ktoś też takiego "białego kruka"? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...