Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

readerCDA

Xone - monitor i inne pytania

Polecane posty

Witam. Od razu proszę o wyrozumiałość, bo w temacie konsol jestem zielony.

Mam zamiar zakupić Xone lecz poważnie się nad tym zastanawiam z powodu kilku wątpliwości.

1. Konsolę chciałbym podłączyć do monitora 22" Asus VW225N, ma on tylko złącza:  analogowe złącze D-Sub 15-pin i cyfrowe złącze DVI. Zagłębiając się w temat dowiedziałem się, że są przejściówki DVI-HDMI, jednak niektórzy piszą, że czasem takie rozwiązanie nie działa. Proszę o opinię kogoś rozeznanego w temacie. Dodatkowo monitor nie posiada głośników.

2. Właśnie głośniki - jest jakiś sprawdzony sposób na podpięcie ich do Xone? Posiadam jakiś 10 letni staroć, mianowicie głośniki TRACER MACARENA 5.1 TRG-5S-1500-C-3, więc podejrzewam, że będzie kłopot. Poza tym mam malutki bodajże 5 - watowy głośniczek Philipsa z minijackiem, podpięty do telefonu daje całkiem głośny efekt.

3. Jak to jest z kontem Xbox Live Gold, niektóre zestawy sprzedają z trzymiesięcznym darmowym abonamentem. Czy później przypadkiem nie będę musiał wykupić go na dłuższy czas? Po ustaniu tej 3-miesięcznej promocji nic już mnie z nimi nie łączy? Czy po ściągnięciu gier i wygaśnięciu abonamentu mogę dalej w nie grać czy zostaną one zablokowane?

4. Wsteczna kompatybilność - czy na Xone zagram w Wiedżmina 2 i GTA 4? Jeśli tak to czy po prostu kupuję płytkę czy muszę mieć Xbox Live i ściągnąć wersję elektroniczną.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - Nie spotkałem się jeszcze z sytuacją żeby takie połączenie nie działało. Problem będzie jednak z tym, że to monitor 16:10. Obraz może mieć pasy po bokach albo być rozciągnięty.

2 - Możesz podpiąć słuchawki do pada albo zainwestować w DAC i do niego wpiąć głośniki.

3 - Po wygaśnięciu abonamentu nie musisz kupować następnego. Ale dopóki nie zapłacisz znowu, te gry nie będą działały.

4 - GTA IV nie, Wiedźmin 2 tak. Wsadzasz płytkę, gra się pobiera i grasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli nie ma raczej co kupować kota w worku i podłączać konsoli do tego monitora. Biorąc pod uwagę koszt przejściówki DVI-HDMI - około 20 zł i DACa - co najmniej kilka stówek, bardziej opłacałoby się kupić nowy monitor z wbudowanymi głośnikami. Możecie coś polecić od 22 cali wzwyż, powiedzmy za 300-400 zł czy w tej cenie nie mam czego szukać? 

Byłbym zapomniał czy jest możliwość podłączenia myszki i klawiatury do Xbox One? Jeśli tak to jakim kosztem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, readerCDA napisał:

bardziej opłacałoby się kupić nowy monitor z wbudowanymi głośnikami

Takie głośniki są do niczego, trzeba szukać monitora z HDMI i wyjściem mini jack. W tej cenie możesz kupić na przykład AOC E2270SWHN.

56 minut temu, readerCDA napisał:

czy jest możliwość podłączenia myszki i klawiatury do Xbox One? Jeśli tak to jakim kosztem?

Klawiatura USB do wpisywania tekstu (nie widzą jej gry) jest obsługiwana w standardzie. Jeśli chcesz grać na myszce i klawiaturze możesz dokupić adapter, ale jest drogi i nie jest to oficjalny sprzęt microsoftu, więc może działać bardzo różnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem albo wymienić monitor albo kupić mały telewizor. Tyle tylko, że z telewizorem musiałbym zmieścić się w kwocie 400 zł, myślę, że w takiej cenie rewelacji nie będzie. Co sądzicie np. o tym MANTA LED92201?

@Sergi z tego co widzę ten monitor, który proponujesz nie posiada wyjścia mini jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na tych stronach:

http://www.gadgetexplained.com/2016/04/aoc-e2270swhn-215-inch-full-hd-led.html

http://www.pcworld.co.uk/gbuk/computing/pc-monitors/pc-monitors/aoc-e2270swhn-full-hd-21-5-led-monitor-10141924-pdt.html

I tam to wyjście jest. Ale może w wersji na Polskę faktycznie go nie ma.

Ta Manta jest jak na tę cenę ok, choć osobiście dozbierałbym do iiyama E2283HS-B1 albo LG 22MP58VQ.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie, jak z komfortem gry na takim małym monitorze/telewizorze jak 22 cale? Czy jakość obrazu jest taka sama jak na dużym powiedzmy 50 calowym ekranie, ale w wersji zminiaturyzowanej? Jedyną niedogodnością jest to, że trzeba wpatrywać się w ekran z bliska czy może są jeszcze jakieś wady? Czy, np.  czcionki będą czytelne itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za nieocenioną pomoc.

Gdybyś jeszcze miał ochotę, to poradź mi proszę na co powinienem zwrócić uwagę wybierając telewizor do konsoli żeby wszystko były ok. Chodzi mi oczywiście o parametry (rozumiem, że powinien być to telewizor 16:9 i z wyjściami hdmi). 

I jakiej wielkości ekran będzie optymalny gdybym grał z odległości 2,5 - 3 metrów; istnieje może jakieś zestawienie wymiarów ekranu do odległości?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie zestawienie które może coś pomoże:

https://www.morele.net/wiadomosc/telewizor-32-40-42-46-52-cali-jaki-rozmiar-warto-wybrac/697/

Najważniejszy parametr to input lag, na który w telewizorze powinieneś zwrócić uwagę ale już w monitorze jest niski, więc jakiego byś nie wziął będziesz zadowolony. W kwestii monitora możesz podpytać też w dziale z peryferiami, bo wiele osób które także się znają (nie uważam że Sergi się nie zna) mogą coś doradzić, a tutaj nie zaglądają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...