Jump to content
Sign in to follow this  
ngx

Nagrywanie obrazu z konsol - nieduży budżet

Recommended Posts

Witam,

Potrzebuję niedrogiego rozwiązania do nagrywania rozgrywki z konsol (czasami też z PC). Przyznam, że nigdy nie miałem z tym do czynienia i w ogóle nie orientuje się w sprzęcie do tego przeznaczonym. Nagrania nie będą publikowane na YouTubie, chcę zupełnie amatorsko pobawić się w edycję klipów z gier. Używać będę Xboxa 360 i PS4. O ile ta druga konsola pozwala na zapis fragmentu rozgrywki, to z Xboxa już nic nie nagram (kombinowałem z nagrywaniem na dysk twardy przez TV, ale nie dało rady ze względu na ograniczenia telewizora). Mam do wydania ok. 350 zł i tak naprawdę na oku dwa rozwiązania - Avermedia Live Gamer Portable Lite (nowy) albo Elgato Game Capture HD (używany). Widziałem materiały nagrane Elgato i w zupełności mnie satysfakcjonują, zwłaszcza że używany jest tańszy - no i problem byłby rozwiązany gdyby nie jedna rzecz. Otóż w specyfikacji Avermedii jest napisane, że potrafi nagrywać 720p w 60 klatkach. Takiej informacji nigdzie przy specyfikacjach Elgato nie ma, więc zakładam że w każdym przypadku jest to 30 klatek. Które z tych rozwiązań ktoś obeznany mógłby mi polecić? A może jest jeszcze inne rozwiązanie, o którym nie wiem a będzie lepsze do prostych zastosowań?

Z góry dzięki za pomoc

Za 350zł możesz kupić avermedię live gamer hd lite lub jakąś używaną live gamer portable lub jakieś elgato. Sam posiadam live gamer hd i wydaje mi się ok. Co do nagrywarek to avermedia i elgato są równie dobre. Konsole masz blisko pc'ta czy daleko? Bo od tego też będzie zależał wybór nagrywarki.

Dzięki za odpowiedź! Obecnie konsole mam głównie podpięte do tego samego monitora co PC stacjonarny, ale kombinuje aby nagrywać na laptopie, tylko nie wiem czy jego specyfikacja podoła nagrywaniu w dobrej jakości. Przede wszystkim martwie się o dysk - czy nagrywanie z takich urządzeń może odbywać się na dysk zewnętrzny podpięty do latopa przez USB 3.0? Obecnie z problemu braku nagrywarki przeżywam klęskę urodzaju, bo kupiłem Elgato Game Capture HD za 250 zł, a dzisiaj trafiłem genialną (tak mi się wydaje) okazję i za 300 zł nabyłem Elgato HD60 :) czyli wywaliłem 550 zł a nawet nie dostałem żadnej z nagrywarek, gdzie zaraz po otrzymaniu pierwszej automatycznie powędruje z powrotem na allegro :P  

Są nagrywarki które nagrywają na dysk 2,5" lub pendrajwa ale wtedy musisz się bawić w przenoszenie nagrania na kompa. Jeśli chcesz nagrywać na laptopie to musisz kupić nagrywarkę ze sprzętowym kodekiem h.264. Nagrywarka taka nie obciąża tak mocno komputera ale zwykle nagrywają max 1080p30. Podaj konfigurację swojego laptopa. Nagrywarki z h264 na usb:

-Avermedia Live gamer portable i portable lite

-Elgato Game capture hd i hd60

-Roxio game capture hd pro

Są jeszcze inne, ale są one na złącze pciex1 lub usb 3.0. Nagrywarki na usb 3.0 nie mają sprzętowego konwertera h264 i całe nagrywanie idzie przez cpu.

Mój laptop to niestety MacBook Air i to nie najnowszy, a te jak wiadomo demonami wydajności nie są - i5 (4 gen.) 1,4 Ghz, 4 GB RAMu. . Mam takie założenie, że jeżeli nie da rady nagrywać na podłączonym do niego standardowym dysku USB 3.0 (bo w laptopie mam tylko SSD 128 GB), to powalcze ze stacjonarką. Docelowo zostawiam sobie Elgato Game Capture HD60, więc z tego co napisałeś powinien radzić sobie ze sprzętowym dekodowaniem, jak rozumiem z deklaracji producenta również w 60 fps?

i5-4260U w Airze (czyli w zasadzie odpowiednik kiepsko taktowanego desktopowego i3) to średni pomysł, jeśli chciałbyś nawet półamatorsko coś na nim obrabiać.

Nie chce na nim nic obrabiać, tylko nagrywać materiał (dużo wygodniej będzie robić to z laptopa niż ze stacjonarki, bo nie mam 2 monitorów) od razu na dysk USB. Następnie nagrania edytować chcę na stacjonarce, czyli ten MacBook jedynie obsługiwał by nagrywarkę podczas rozgrywki. 

Dnia 31.10.2016 o 10:06, Irenez napisał:

i5-4260U w Airze (czyli w zasadzie odpowiednik kiepsko taktowanego desktopowego i3) to średni pomysł, jeśli chciałbyś nawet półamatorsko coś na nim obrabiać.

E tam. Obrabiałem materiał FHD na Phenomie II X4 B95 , 4gb i hd4200. Wszystko zależy od tego jakiego programu używasz i czy spieszy ci się przy renderze. Bo wiadomo że jak wrzucisz to do Premiera czy Davinci to nawet trochę mocniejsze sprzęty się sfreezują. Natomiast jak używasz takich programów jak Hitfilm Express czy Avid Studio to spokojnie sobie to potniesz, porobisz przejścia, dorzucisz muzykę i animacje plansz. Tyle że podgląd będzie się doczytywał i eksport będzie długi. 

Tylko, że Phenom II X4 w obróbce filmów będzie o 25-40% szybszy od i5-4260U, a i to zakładając, że ten drugi doczłapie do 2,4 GHz (a Air pod obciążeniem miewa z tym niejakie problemy).