Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OGHR3N

Problemy z płytkami z CDA

Polecane posty

Dzień dobry. Mój laptop [ASUS K50I] ma problem z przeczytaniem jakiejkolwiek płytki z CDA i innych czasopism. Zaś płyty z gier czyta bezproblemu [chodzi mi o te zakupine w sklepach]. Po włożeniu płyty do mojego napędu [na nalepce pisze DVD 8up.MTI. a w menedżeru urządzeń TSST corp CDDVDW TS-L633C SCSI CdRom Device], mój napęd próbuje ją przeczytać i straaasznie się przy tym męczy i nie daje rady [strasznie głośno działa, słychać takie jakby chrupie, to chyba laser lata w tę i z powrotem]. Czy da się to jakoś załatwić bez wymiany nagrywarki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem na stronie głównej temat o zawartości teraźniejszego CDA w którym znów pojawiła się masa żali na niedziałające płytki więc postanowiłem to osobiście sprawdzić. Zakupiłem nowe CDA (choć miałem nie kupić ze względu na głównego pełniaka...) i okazało się, że też mam masę problemów z zainstalowaniem Arcania: Gothic 4.

Pierwszym problemem jest nie instalowanie się gry z menu głównego tzn. klikamy "instaluj" przechodzimy przez wszystkie etapy instalacji która po kilkunastu sekundach kończy się prawidłowo lecz gdy próbujemy zagrać okazuje się, że pliki gry w ogóle nie zgrały się na dysk.

Jest na to prosta rada wchodzimy na płytkę poprzez "Mój komputer" -> pelne -> Arcania i odpalamy Setup.exe

I ja głupi myślałem, że tu moje problemy się zakończą...

Podczas instalacji wyskoczył mi błąd CRC którego za cholerę minąć nie mogę (licencja na AnyDVD mi się skończyła).

Użyłem już dwóch innych programów do zmiany prędkości napędu i nadal nic...

Słyszałem, raczej czytałem także o problemie z brakującym plikiem podczas próby uruchomienia gry więc jeżeli ktoś zna prawidłowe rozwiązanie to proszę je tu zamieścić może komuś się przyda. Bo zanim ja dojdę do tego etapu to zapewne wiele czasu minie.

Dobra to byłoby na tyle.

Ja tymczasem wracam do rozwiązywania problemu "Jak poprawnie zainstalować Gothic 4?"... O wynikach moich badań będę na bieżąco informował. Z numeru na numer z płytkami coraz gorzej...

BTW - ktoś tu pytał o programy podobne w działaniu (tyle, że darmowe) do AnyDVD ja znam takie dwa Nero DriveSpeed oraz CD Bremse.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałem na stronie głównej temat o zawartości teraźniejszego CDA w którym znów pojawiła się masa żali na niedziałające płytki więc postanowiłem to osobiście sprawdzić. Zakupiłem nowe CDA (choć miałem nie kupić ze względu na głównego pełniaka...) i okazało się, że też mam masę problemów z zainstalowaniem Arcania: Gothic 4.

Pierwszym problemem jest nie instalowanie się gry z menu głównego tzn. klikamy "instaluj" przechodzimy przez wszystkie etapy instalacji która po kilkunastu sekundach kończy się prawidłowo lecz gdy próbujemy zagrać okazuje się, że pliki gry w ogóle nie zgrały się na dysk.

Jest na to prosta rada wchodzimy na płytkę poprzez "Mój komputer" -> pelne -> Arcania i odpalamy Setup.exe

I ja głupi myślałem, że tu moje problemy się zakończą...

Podczas instalacji wyskoczył mi błąd CRC którego za cholerę minąć nie mogę (licencja na AnyDVD mi się skończyła).

Użyłem już dwóch innych programów do zmiany prędkości napędu i nadal nic...

Słyszałem, raczej czytałem także o problemie z brakującym plikiem podczas próby uruchomienia gry więc jeżeli ktoś zna prawidłowe rozwiązanie to proszę je tu zamieścić może komuś się przyda. Bo zanim ja dojdę do tego etapu to zapewne wiele czasu minie.

Dobra to byłoby na tyle.

Ja tymczasem wracam do rozwiązywania problemu "Jak poprawnie zainstalować Gothic 4?"... O wynikach moich badań będę na bieżąco informował. Z numeru na numer z płytkami coraz gorzej...

BTW - ktoś tu pytał o programy podobne w działaniu (tyle, że darmowe) do AnyDVD ja znam takie dwa Nero DriveSpeed oraz CD Bremse.

A próbowałes robic obraz płyty?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co próbowałem sprawdzić ją CDCheckiem i wyciągnąć z niej pliki, zrobić z niej wirtualny napęd, zmienić prędkość napędu, zainstalować z innego konta, zgrać pliki na dysk i to wszystko zakończyło się niepowodzeniem. Ale będę testował dalej... Może coś z niej wyciągnę xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś przeczytał ten temat cały to byś zrozumiał. Już naciągnąłem redakcje na parę darmowych płytek, a że nie lubię niczego wyłudzać ( a raczej czekać tydzień na przyjście nowych płytek :P ) to też szukam sposobu na naprawienie tego co mam. Taki sam problem miałem z PoP, Wiedźminem i wieloma innymi grami i udało mi się go zawsze rozwiązać. Jak nie dam rady no to w końcu je zwrócę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z numeru na numer z płytkami coraz gorzej...

Widzisz, ilu ludzi, tyle opinii, bo ja twierdzę, że od lat jakość płyt dodawanych do CD-Action nie zmieniła się choćby w najdrobniejszym szczególe. Tak samo, jak instalowałem gry lata temu, tak samo instaluję je dzisiaj z Arcania: Gothic 4 na czele.

Powiedz mi teraz, gdzie leży prawda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czytelników tyle opinii, a każda z nich na swój sposób jest prawdą. Nie chodzi o to, że marudzę na płyty tylko na to, że z numeru na numer coraz trudniej jest mi je uruchomić.

Ale i oczywiście Arcania: Gothic 4 okazał się jak najbardziej sprawny. Po 5 godzinach zabaw z instalacją udało mi się go uruchomić już bez żadnych błędów.

Wystarczył tylko jak zawsze niezawodny AnyDVD i zmniejszenie prędkości napędu do minimum, niestety dwa inne programy które posiadam czyli Nero DriveSpeed oraz CD Bremse nie wiadomo czemu nie dały sobie z tym rady. Pisałem, że skończyła mi się 21 dniowa licencja trial lecz udało mi się znaleźć sposób na zresetowanie licznika czasu pozostałego nam do blokady programu.

...............................................................................................................................................................................

Zaraz zapewne pojawią się pytania typu "A jak to zrobiłeś MacGyverze?" więc od razu zamieszam mini-instrukcję dla systemu Windows 7:

- Instalujemy AnyDVD i sprawdzamy czy aby na pewno nie mamy już dostępu do wersji trial.

- Ściągamy ten program i wypakowujemy go na Pulpit - http://minus.com/lhmjg9XewRgne

- Zostawiamy go póki co w spokoju i wchodzimy do menu start w polu "wyszukaj programy i pliki" wpisujemy "msconfig" włączamy to coś i czekamy aż się uruchomi. Wchodzimy w zakładkę "rozruch" w której wybieramy "Bezpieczny rozruch", a poniżej zaznaczamy kropeczkę "minimalny". Klikamy zastosuj i resetujemy komputer. W skrócie chodzi oto by uruchomić komputer w trybie Safe Mode.

- Po ponownym uruchomieniu komputera włączamy nasz program, naciskamy klawisz "Enter" czekamy chwilę i ponownie go naciskamy. Program powinien się zamknąć tudzież wyłączyć.

- Znów wchodzimy do "msconfig" i odznaczamy opcję "bezpieczny rozruch" czyli wychodzimy z trybu Safe Mode.

- Resetujemy komputer i... możemy się cieszyć (ponownie) 21 dniowym okresem trial dla naszego AnyDVD.

..............................................................................................................................................................................

Po instalacji Arcanii wystarczyło tylko zresetować komputer i wszystko śmiga, brzęczy i radośnie popiskuje ponieważ Gothic 4 jest tak fatalnie zoptymalizowany, że uruchamia mi się tylko w najniższych detalach. Na procesorze jak i karcie graficznej można jajka smażyć confused_prosty.gif

..............................................................................................................................................................................

Zaraz poszukam jeszcze innych błędów związanych z Gothic 4 i podam tutaj ich rozwiązania.

Problem z nieinstalowaniem się plików gry:

Wchodzimy do "Mój komputer" i otwieramy zawartość płyty. Wchodzimy do folderu 'pelne" następnie do "Arcania" i odpalamy instalacje poprzez "setup.exe" lub "autorun.exe".

Następnym błędem jest nieznalezienie pliku "cudart2_41_22.dll".

Po pierwsze musimy pamiętać o tym by zawsze instalować wszystkie sterowniki dołączone do gry. Po drugie jak radzi towarzysz PIMP o ile nadal błąd występuje musimy pobrać brakujący plik z internetu. Jest jedno ale takiego pliku raczej nie uda nam się znaleźć więc musimy pobrać ten o nazwie " cudart32_40_17.dll" i po prostu przemianować go (zmienić jego nazwę) na ten którego potrzebujemy. Podobno zadziała, lecz towarzysz hooligun twierdzi, że po prostu wystarczy zainstalować "CUDA 5.0 Production Release". Kto ma racje nie wiem mi ten błąd nie wyskoczył.

Niektórzy mają problem z ogólnym zacinaniem się gry...

Tu pomoże jedynie nowy lepszy komputer bo Gothic 4 jest na prawdę fatalny pod względem optymalizacji. Ew. ustawienie wszystkiego co mamy w opcjach graficznych na minimum ale u mnie to i tak nic nie dało.

A jeszcze inni z jej zawieszeniem się i wyjściem do pulpitu z komunikatem o tym, że program Arcania przestał działać.

Odinstaluj wszystkie napędy wirtualne, zaktualizuj sterowniki do karty graficznej. Jeżeli grałeś już w Arcanie, a ten błąd ukazał Ci się po którymś tam razie uruchomienia gry to musisz niestety skasować folder z save'mi jak i ustawieniami gry który domyślnie w W7 powinien się znajdować w:

C:\Users\Nazwa_użytkownika\Documents\ArcaniA - Gothic 4

Jeżeli zaś ten błąd pojawił się podczas pierwszej próby uruchomienia się gry to wystarczy w ustawieniach dźwięku (Panel sterowania -> Dźwięk -> Właściwości -> Zaawansowane) z listy wybrać pierwszy wariant "16 bitowe, 44100 (Jakość CD).

..............................................................................................................................................................................

Tyle błędów póki co jest mi znanych jeżeli ktoś ma jeszcze jakiś do kolekcji to proszę go tu zamieścić, a poszukam(y) rozwiązania wink_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płacisz - wymagasz. Nie powinno być takich błędów, żeby bawić się nie wiadomo ile godzin, nie wiadomo jakimi programami. Instalacja ma iść ładnie i tyle. A jak nie to bawić się w reklamację na koszt redakcji. Nie każdy musi się na tyle znać na komputerach żeby bawić się w ustawianie czegokolwiek związanego z poruszonymi w tym temacie sprawami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko, że jak widać płyta jest jak najbardziej sprawna, a tylko mój napęd z nią sobie nie radzi. Tak samo jest z błędami po instalacyjnymi które wynikają nie z nieprawidłowości gry, a z jakiś błędów naszego systemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem teraz za pomocą AnyDVD. Instalacje przeleciała sprawnie bez błędów. Niestety nie mogę uruchomić gry. Odpalam skrótem, z katalogu z grą, z płyty. Nie działa. A szkoda.

A no i gra się wyświetla w procesach (30-40 sekund), ale nie w aplikacjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej z powodu przedawnienia nie załapie się na reklamację, więc mam nadzieję że pomożecie. Mam problem z mass effect. Mój komputer spelnia zalecane wynagania (zwłaszcza sformułowanie "lub lepsze"), Mimo tego po próbie włączenia urochamia sie launcher, klikam na "graj" i... nic. Tak jakbym gry nie włączył. Launcher znika, zostaje na pulipcje i tyle...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam problem z arcania. A polega on na tym ze gdy instaluje z plyty to instaluje mi tylko unistala i 2 foldery ktore sa puste. Zrobilem jak zalozyciel tematu polecil by odpalic przez utoruna w plycie ale dalej to samo. Probowalem tez innaczej sciagajac cracka do arcani i rejestracje offline ale nic nie pomoglo. Hmmm jakies pomysl moze co moglem zrobic nie tak lub w czym lezy problem?. Posiadam:

lapka windows 7

graficzna: nvidia gforce 520MX

procek: Intel Core i5 2.5 GHz

ram: 6 gb

Wiec niema mozliwosci by to byla wina slabego komputera ;x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TiTeQ - coś musisz robić źle, miałem ten sam problem (jak i wielu innych użytkowników) i to jedynie jego rozwiązanie. Na pewno odpalasz autorun.exe, a nie coś innego?

@Shayuitsu - jeżeli zignorujesz ten błąd to gra pominie przy instalacji ten plik, a bez niego nie da jej się uruchomić.

@piramids - akurat nie mam tego numeru CDA... Pościągałeś wszystkie patche do gry albo próbowałeś uruchomić ją z folderu głównego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś zainstalować na nowo tylko bez ignorowania błędu który notabene przy użyciu najwolniejszych domyślnych ustawień AnyDVD nie powinien się wyświetlać. No chyba, że masz jeszcze bardziej skopany napęd od mojego :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej będzie jak przypadkowo uruchomiłeś automatyczne ignorowanie tego błędu.

Jak zignorowałeś ten błąd to automatycznie pominąłeś przy instalacji ten plik innymi słowy nie został on skopiowany na twój dysk przez co uruchomienie gry jest nie możliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...