Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

OGHR3N

Problemy z płytkami z CDA

Polecane posty

Tamten problem z MDK rozwiązałem teraz mam nowy, menu jest czarne oprócz 4 przycisków, tekstury się nakładają podczas gry i nie widać wielu elementów

Pewnie to samo co u mnie. Jeśli masz kartę Nvidii spróbuj w Panelu sterowania Nvidia sprawdź zakładki podkreślone na screenie:

http://imageshack.us/photo/my-images/832/kartaqj.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Just Cause ma Steama, bo płyta nie działa sad_prosty.gif Najlepsze - Majesty 2 zainstalowało się bez problemów! To już jest cyrk! Gra będzie się według Steama pobierać 9 godzin - nie mam wyboru sad_prosty.gif

EDIT.To już trzeba być zdesperowanym - "Ja też na płycie miałem nieprawidłowy klucz do JC2, ale poszedłem i kupiłem drugi egzemplarz i wszystko oki."

EDIT2- Działa! Pomogło, siedzenie płyty 15 minut w napędzie oraz usunięcie Power ISO oraz Alcohol 120%

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumujmy co już wiemy:

Jeżeli nie działa płytka:

- Przetrzyj ją chusteczką.

- Włóż ją do napędu i wejdź do menu CDA < powtórz tą operacje parę razy by laser mógł się z nią zaznajomić.

- Sprawdź ją programem CDCheck.

http://www.programosy.pl/program,cdcheck.html

Klucz mi nie działa:

- Sprawdź czy aby na 100 % dobrze go wpisujesz czasem mylimy "0" z "O" czy "I" z "L".

- Jeżeli klucz nie zadziałał teraz to nie znaczy, że za 5 minut też nie zadziała... Może akurat w tej chwili twój internet miał jakąś awarię?. (Skok napięcia, chomik przegryzający kabel...)

Błąd podczas instalacji: (błąd transferu danych, ścina systemu etc.)

- Upewnij się, że instalujesz program jako administrator komputera.

- Na wszelki wypadek wyłącz wszystkie antywirusy, firewalle...

- Zainstaluj program AnyDVD i postępuj według instrukcji podanych na pierwszej stronie tego tematu.

- Odinstaluj wszystkie programy tworzące wirtualne napędy jak np. Daemon Tools

- Spróbuj zainstalować grę korzystając z innego napędu ew. zainstalować ją u kolegi/koleżanki i przenieść pliki gry na swój komputer za pomocą np. pendrive'a.

- Równie dobrze JC 2 możesz pobrać ze Steam'a o ile masz dobry internet bo waga pliku instalacyjnego to 4,5 GB.

- Spróbuj instalacji w trybie czystego bootowania.

Błąd po instalacji: (-.-)

- Zainstaluj DirectX, Visual czy inne sterowniki dołączone razem z grą.

- Zaktualizuj sterowniki do karty graficznej, procesora, płyty główniej, Windows'a....

- Just Cause 2 nie zadziała na systemach Windows XP, 98, 95 etc. tylko Vista i 7 (ew. ósemka).

- Pamiętaj, że niektóre karty graficzne jak np. Intel GMA nie nadają się do gier.

- Zresetuj komputer.

- Dwa razy...

- Nadal nie działa?!... W takim razie nie pograsz.

- Wpisz komunikat błędu do wyszukiwarki internetowej i poszukaj możliwego rozwiązania. Dla np. MDK2 może to być uruchomienie w trybie zgodności z...., Urochomienie gry jako administrator, a nawet wejście do folderu gry i uruchomienie jej właśnie stamtąd.

- Jeżeli masz dwie karty w komputerze (zintegrowana + normalna) to w panelu sterowania wybierz która ma być używana do grania.

I inne tego typu duperele:

- Język gry zmieniasz wchodząc do Steam'a, właściwości gry i tam jest taka zakładka język.

- Obok jest też zakładka aktualizacje które można wyłączyć.

- Serious Sam czy Painkiller świetnie rozluźniają po ciężkiej i stresującej instalacji...

- Jeżeli nie potrafisz zaktualizować sterowników to zrobi to za ciebie (choć bardzo wolno) program DriverEasy w wersji trial:

http://www.dobreprogramy.pl/DriverEasy,Program,Windows,20522.html

- Reklamujemy płyty gdy wszystkie sposoby zawarte w tym temacie zawiodły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Mam problem z trochę innej beczki. Gra zainstalowała się bez większych kłopotów ( wymiana napędu na starszy), ale przy próbie uruchomienia wyświetla : Fatal DirectX error Code 4 Result 0x80004002: E_NOINTERFACE.

Próbowałem przeinstalować całą bibliotekę, bez zmian. Instalka DirectX załaczonego do płyty nic nie zmienia.

Spotkał się może ktoś z czymś takim?

Dzięki

problem rozwiązało zainstalowanie na nowo sterowników płyty głównej i grafiki . Oraz zainstalowanie IE. Powodował jakiś głupi błąd sterowników.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga redakcjo,

przepraszam, ale obawiam się, że ktoś zepsuł robotę, bo... heh... W CDA 10/2012 napisaliście, że Steam'a wymaga jedynie JC2, natomiast DVD wymaga konta Steam PRZY KAŻDEJ ZMIANIE ZAKŁADKI! Nie mogę nawet przejrzeć screenów bo wywala mi error.

EDIT:

Ps. Tak, nie mam Steam'a bo przecież nie każdy uczciwy gracz musi go mieć. Nie jest mi potrzebny, nie będę wiec syfił kompa.

Proszę o pomoc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT.To już trzeba być zdesperowanym - "Ja też na płycie miałem nieprawidłowy klucz do JC2, ale poszedłem i kupiłem drugi egzemplarz i wszystko oki."

EDIT2- Działa! Pomogło, siedzenie płyty 15 minut w napędzie oraz usunięcie Power ISO oraz Alcohol 120%

skoro niby ci ten klucz nie działa do JC2 to wyślij mi jego fotke w dobrej jakości a ja sobie sprawdzę hehe czy rozróżniasz literki cyferki tongue_prosty.gif

Droga redakcjo,

przepraszam, ale obawiam się, że ktoś zepsuł robotę, bo... heh... W CDA 10/2012 napisaliście, że Steam'a wymaga jedynie JC2, natomiast DVD wymaga konta Steam PRZY KAŻDEJ ZMIANIE ZAKŁADKI! Nie mogę nawet przejrzeć screenów bo wywala mi error.

Ps. Tak, nie mam Steam'a bo przecież nie każdy uczciwy gracz musi kupować gry w sklepie/internecie wymagających Steam'a. Ja Nie piracę, ale z braku pieniędzy bazuje tylko na produkcjach free lub zamieszczonych w magazynach o grach.

Proszę o pomoc...

błagam was ludzie precyzujcie jasno i dokładnie jaki problem macie, bo duża część trochę przejaskrawiając brzmi nie działa mi znowu pierdz złodzieje nie działa mi robię i nie działa mi ... a po kilku godzinach dowiadujemy się ze komuś chodziło o lodówkę i nie miał jej podłączonej do gniazdka elektrycznego.

Oo "natomiast DVD wymaga konta Steam PRZY KAŻDEJ ZMIANIE ZAKŁADKI!" cytat miesiąca chyba

W odniesieniu do Ps.

coraz więcej gier wymaga i będzie wymagać steam czy jakiś inny program, taka polityka nie istotne czy jest pudełkowe czy nie nie unikniesz tego, no i bardzo często na tych internetowych sklepach itp można wyrwać gierkę za darmo lub za naprawdę śmieszne pieniądze sporo taniej jak cda lub wygrać jakąś jak się wie gdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jaśniej przedstawić swój problem? Steam jest wymagany tylko wobec Just Cause 2. Reszta gier idzie bez niego.

Jest tak jak napisałem - nie moge PRZEGLĄDAĆ PŁYTY bo wyskakuje mi error iż nie znalazł Steama. Wiem, że mogę go zainstalować ale nie o to chodzi,bo może np. ja nie chce go mieć, teoretycznie. Więc to jest wielki błąd, i pytam czy mogę go naprawić bez tego programu niepotrzebnego mi do niczego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

Ps. Tak, nie mam Steam'a bo przecież nie każdy uczciwy gracz musi go mieć. Nie jest mi potrzebny, nie będę wiec syfił kompa.

To w takim razie w wiele pozycji LEGALNIE nie zagrasz.

Przykłady pierwsze z brzegu:

- The Elder Scrolls V: Skyrim

- Risen 2: Dark Waters

- Sniper Elite V2

- Dark Souls

- Just Cause 2

- Red Orchestra 2: Heroes Of Stalingrad

- Puzzle Quest 2

Nadchodzące:

- Dishonored

- Torchlight 2

- Borderlands 2

- Company Of Heroes 2

- Half Life 3 (o ile wyjdzie)

Więcej mi się nie chce wyliczać trollface.gif .

Gabe Newell przypiera graczy do muru, czy się to komuś podoba, czy nie...

[DOPISEK]

"Steam", to nie jest to samo, co "stream".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby Steam był potrzebny do przeglądania zawartości płyty. Ja też go nie miałem przed instalacją i żadnych problemów mi płyta nie robiła...

Chyba coś kręcisz. Może zrób screen-a to zobaczymy jaki to błąd bo na razie nic o tym co Ci się wyświetla nie napisałeś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kod trzyczęściowy.

CH5AA-RI4LY-25H2P (i tak już wykorzystany)

Czyli układ: 5-5-5

Może ty też rozdziel go tak by był trzyczęściowy ? wink_prosty.gif

Tylko szkoda, że twój jest 17-znakowy ;(

Chyba, że tak ma być... Wklepuj go do skutku w różnych kombinacjach, sam muszę się przyznać, że za pierwszym razem pomyliłem "I" z "L" i miałem zamiar zaspamować forum wiadomościami typu "Mój kod nie działa!.Złodzieje oddajcie mi pieniądze!..." xD

A tak w ogóle piszesz kod z (pół)pauzami czy tam dywizami ?... Tymi kreseczkami znaczy. ---> - <----

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem o co chodziło, faktycznie jest trzyczęściowy, co nie zmienia faktu, że wciąż nie daje rady go aktywować. Dla pewności spytam: stawiać "-" i to bez spacji? W sensie np. HGFHC-KFSSD?

Na dobrą sprawę nie ma znaczenia, może nawet być bez "-" i też będzie działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam "Updating Just Cause2" wszystko się załadowało lecz nie można kliknąć Play.Dlatego nie lubię Steam'a....utrudnianie sobie życia(podobno też ułatwia ale mi tylko utrudnia) smile_prosty.gifKoło napisy Just Cause 2 pojawia mi się jeszcze "Syncing".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Majesty już ktoś grał? Bo chcialiśmy z kolegą się pobawić na multi i mimo że widzimy swoje serwery to przy próbie dołączenia -i w statusach serwera - pisze kolejno; "Nie udało się połączyć z serwerem", "Nieaktualna wersja gry", "Gra już się rozpoczeła".. Jednak wszystkie te "błędy" na 100% są błędne <uśmiech przez łzy>. Więc nasuwa się pytanie. Czy ta wersja na płycie działa z multiplayerem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualnienie to podobno tylko 18mb.

Tutaj zamieszczam wyniki jakości płytek z CDA. Oczywiście to co mam, mam nadzieję, że pomoże to redakcji zdiagnozować problem.:

Każdy pomiar był przeprowadzany dwukrotnie. Jutro może dodam coś z nowszych i jeszcze ten, od którego płytki zaczęły się psuć, czyli 189.

Pozdro 500

Numer 196.

DVD1

sq9Fy.png

ZHw8P.png

DVD2

Ej5oq.png

mETKQ.png

Numer 198

DVD1

BiyoI.png

XFaxO.png

DVD2

LS5S4.png

xyquA.png

Numer 199

DVD1

ZRSUU.png

TVmLt.png

DVD2

ewJrp.png

Tutaj i tak nie ma sensu wrzucać tego samego, bo i tak wywali błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...