Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

combomaster

GTA IV

Polecane posty

Po ogarnięciu rejestracji, savowania gry (trzeba było utworzyć konto offline na tym games for windows live bo inaczej wywalało że nie dostępne dla Polski i grało sie od poczatku...) postanowiłem pogrzebać przy detalach...

mam laptopa Compal JFL92:

2x 2,6 GHz

4 gb ram

8600 GT 512 mb

czyli spełniam wymagania zalecane a nawet więcej no i .... ostra przycinka...

nawet na 800x600 WSZYSTKO na minimum nie dało się płynnie grać...

teraz dopiero wpadłem na pomysł żeby wyłączyć nagrywanie filmu z gry czy cos w tym rodzaju, nie pamiętam teraz dokładnie co to było, ale coś związanego z bezpośrednim tworzeniem filmików z gry.. było automatycznie na ON

teraz gra chodzi znacznie lepiej ale i tak o 1280x800 nie mam co marzyć....

mam nadzieję że wydadzą jakiegos patcha czy coś... nie żebym się czepiał.. jeśli gra się płynnie to jak dla mnie jest ok ale to trochę przesada że na takim sprzęcie nawet jak spełnia wymagania zalecane gra się tnie na najniższych detalach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktos cos o tym: Jak chce zapisac stan gry pisze mi zebys sie zalogowal. I potem pisze ze wystapil blad ze na tym terytorium niedostpene czy cos podobnego...;/

no właśnie musisz zrobić tak...

jak będziesz miał to microsoftowe niebieskie okienko to musisz utworzyć profil offline bo inaczej to bedzie ten błąd i od nowa wszystko... już to przechodziłem i sie wkurzałem ale jak narazie to chyba jedyne wyjście....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norbi77

Na dzien dzisiejszy nie wiadomo czemu tak się dzieje zresztą narazie granie w GTA 4 to katorga trzeba czekać na jakies patche bo nawet jesli uruchomi się to jest z grą od groma problemów technicznych <_<

Napisałem do supportu technicznego Rockstara, napisałem do supportu technicznego naszej Cenegi. Zobaczę, co odpiszą skubańcy... Sporo informacji jest na stronie Rockstara (podali nawet remedium na czcionki wykrzaczające się podczas instalki), o problemie z uruchamianiem aplikacji Social Club tylko tyle, że może ją blokować blokada "rodzicielska". Niestety, to nie mój case....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się naprawić problemu z niewidocznymi teksturami, poprzez odinstalowanie RivaTuner. Pewnie dlatego, że nie mogłem w programie znaleźć opcji do przywracania ustawień sterowników i tylko odinstalowałem Rivę, a pomoc techniczna Rockstar wyraźnie zaznaczyła, że wpierw trzeba przywrócić ustawienia driverów zanim się odinstaluje. Może ktoś wie jak to zrobić w RivaTuner 2.20 ?

Mimo wszystko pograłem sobie wczoraj nawet sporo, bo jak zauważyłem tekstury dogrywają się z czasem, po kilku załadowniach gry i wizytach w szpitalu ;-). Dokupiłem sobie nawet pada od Xboxa360 i teraz naprawdę miło się śmiga samochodami po ulicach Liberty City.

Wygląda też na to ze Rockstar naprawił problem z uruchamianiem gry gdy jest się zalogowanym do Social Club. Bez problemu gra mi się uruchomiła i nawet udało mi się trochę pograć w Multi. 7 osób raptem uczestniczyło w grze ale to już zawsze coś :)

Widać, że gra ma spory potencjał więc warto czekać na poprawki aby móc w końcu zacząć spokojnie grać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko koledzy, jestem posiadaczem geforce 8600Gt 512MB DDR3, chciałbym się dowiedzieć czy da się w miare komfoetowo uruchomić GTA IV na tej karcie? Wiem że sa podane wymagania, ale wszędzie trąbią że wymagania są tak naprawde skopane, i optymalizacje o tyłek rozbić, a nie chcę 130 zł w błoto wyrzucić:P więc jeśli jest ktoś bardziej zorientowany w tej kwestii, lub posiada 8600 i gra na nim w GTA IV niech odpisze, z góry dzieki

Geforce 8600GT 512MB DDR3 +GTAIV = ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko koledzy, jestem posiadaczem geforce 8600Gt 512MB DDR3, chciałbym się dowiedzieć czy da się w miare komfoetowo uruchomić GTA IV na tej karcie? Wiem że sa podane wymagania, ale wszędzie trąbią że wymagania są tak naprawde skopane, i optymalizacje o tyłek rozbić, a nie chcę 130 zł w błoto wyrzucić:P więc jeśli jest ktoś bardziej zorientowany w tej kwestii, lub posiada 8600 i gra na nim w GTA IV niech odpisze, z góry dzieki

Geforce 8600GT 512MB DDR3 +GTAIV = na minimum powinno śmigać?

ja mam to samo ale na ddr2 i na minimum czasami ścina jak deszcz pada... czujesz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, GTA IV niemal w ogóle nie wykorzystuje karty graficznej. Na 9600GT mam niemal identyczny (równie denny) performance przy ustawieniach maksymalnych i minimalnych - nie ma też np. różnicy między np. 800x600 a 1280x768. Zdecydowanie ważniejszy jest procesor - i jak widać Core 2 Duo 2.2Ghz nie wyrabia. O ile masz czterordzeniowca, to powinno być OK. Powinno, choć nie gwarantuję, bo gra jest IFW$EUIGFWIE$FG#@G#(*GF.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja gram na low detalach ale rendering mam na high i distance detal i car detal mam na maks, gra mi chodzi bardzo płynnie parę razy tylko zwolniło wczytywanie tekstur ale to przypadek sporadyczny. Nie wiem od czego to zależy ja mam Core 2 Duo 2,6 GHz, GF 8600 GT 256 Mb i 4 Gb RAMu i chodzi bardzo dobrze. Jak wyłączyłem ograniczenie poziomu deatli i dałem na maxa to też płynnie chodziło ale już tekstury się pierniczyły. Niestety grafa w GTA IV to pięta achillesowa :( Nigdy nie wiadomo u kogo pójdzie a u kogo nie. Ale gierka wymiata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam następujące pytanie: czy aktywował ktoś już może grę na kompie bez neta? Z insturkcji na zrobienie tego wynika, że choć upierdliwe jest to możliwe. Najpierw po instalacji wybieramy aktywację manualną, potem na dowolnym kompie z netem generujemy kod, wpisujemy, następnie ściągamy 10MB zip, który po rozpakowaniu wygląda jakby zawierał nowy exek (czyżby crack) odpalamy GTA, jeszcze raz wpisujemy kod i powinno już śmigać (pomijając oczywiście ewentualne problemy graficzne i takie tam). Wydaje się możliwe i pewnie takie jest, ale przymierzając się do kupna gry chciałbym wiedzieć, czy po owym zabiegu możliwe jest save'owanie, czy cała operacja służy tylko i wyłącznie możliwości odpalenia gry na komputerze bez internetu, którego właśnie na moim kompie do grania nie posiadam?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak grać w GTA online ?

mam oryginał kupiony w wirtus.pl

wersja jest angielska - opakowanie/instrukcja itd.

ludzie, potrzebuje pomocy

nie mogę uruchomić gry

pisze mi :wrong disc insert , zarówno jak wkładam pierwszą jak i drugą płyte...

tak samo mam problem z social club .. co niby trzeba tam zrobić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem: Mam oryginalne gta4 i servis packa 3, komp spełnie wymagania ze sporą górką. No i tak: włączam instalkę najpierw zamiast napisów były jakieś kwadraciki, w późniejszych oknach było już dobrze. Instalacja przebiegła bez problemu, zarejestrowałem się na grze i na tym social clubie no i włączam grę niby wszystko OK ale pojawia mi się menus klikam start i zaczyna się wczytywanie w pewnym momencie pojawia się jednak czarny ekran i wywala minie do pulpitu. Błagam o pomoc już tak długo czekałem na tą grę a teraz jeszcze nie mogę sobie pograć. (mój sprzęt przedstawiony jest w opisie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzisiaj odebrałem GTA IV (angielską wersję z wirtusa) i również mam problem. Po bezproblemowym zainstalowaniu nie mogę uruchomić ani Rockstar Games Social Club, ani GTAIV, bo wyskakuje tylko coś wyglądającego jak konsolka, a potem znika i nic się nie dzieje. Czy ktoś miał taki problem i sobie z nim poradził ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginalną wersje i nie posiadam neta. No i tu zaczynają się schody. Aktywacja offline jest do [beeep] wpisywałem kod ze sto razy i nic, ciągle wychodzi błąd że jest niepoprawny. To strasznie irytujące sprawdzałem ze sto razy przed wpisaniem i ciągle nic. Może ktoś wie jak to obejść. Ściągnąłem ze strony rockstar ten plik do aktywacji offline i też nic

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...